למען העסקה הוגנת באוניברסיטה הפתוחה

הפורום להגנת ההשכלה הציבורית

הפורום למען ההשכלה הציבורית מחזק את ידי סגל ההוראה באוניברסיטה הפתוחה במאבקו הצודק להשגת חוזה קיבוצי שיבטיח את שיפור תנאי העסקתם

הפורום למען ההשכלה הציבורית מחזק את ידי סגל ההוראה באוניברסיטה הפתוחה, שהתארגן במסגרת `כוח לעובדים-ארגון עובדים דמוקרטי`, במאבקו לשיפור תנאי העסקה של מרכזי ההוראה והמנחים.

חברי הפורום מוחים על הצעד הכוחני שעשתה הנהלת האו"פ בשלחה מכתבי איום לחברי סגל ההוראה השובתים בהם הציגה אותם כעבריינים אלימים והוסיפה הודעות מייל לפיהן לא יקבלו שכר. הפורום קורא להנהלת האו"פ להיענות לאלתר לדרישות שהעלו נציגי המנחים והמרכזים לתנאי העסקה הוגנים, ולהביא בכך לסיום השביתה.

הפורום למען ההשכלה הציבורית, שבו סטודנטים ומרצים מכל הדרגות והתחומים במוסדות השכלה גבוהה ברחבי הארץ, מגנה את הנהלת האו"פ על סירובה להכיר בזכותם של המרכזים והמנחים לתנאי העסקה הוגנים. מקומם במיוחד הוא נסיונה של הנהלת האו"פ לחמוק מחתימה על חוזה קיבוצי עם סניף עובדי האוניברסיטה הפתוחה המאוגדים במסגרת `כוח לעובדים`. הפורום מגנה את האוניברסיטה הפתוחה על נסיונותיה ומאמציה לפגוע בזכות ההתארגנות והשביתה שלהם באמצעות משלוח מכתבי איום המבוססים על טענות סרק המציגות את השובתים כאילו פעלו באלימות, במטרה להטיל אימה ולשבור את השביתה.

מרכזי ההוראה והמנחים באו"פ הם קורבנות של שיטת ההעסקה נצלנית הנהוגה במוסד זה מזה שנים, העסקה שעתית המבוססת על פיטורים חוזרים. הסדרי העסקה פוגעניים מסוג זה נכפים על עובדים מקבוצות מוחלשות נוספות במשק שמועסקים באמצעות קבלנים וחברות כוח אדם: עובדות הסיעוד, עובדי הניקיון, מאבטחים ועוד. כמוסד אקדמי שרוממות ההשכלה לכל בגרונו, היתה האוניברסיטה הפתוחה צריכה להימנות עם הכוחות הפועלים נגד דפוסי העסקה נצלניים אלה ולא לחקותם. אך מתברר שהנהלת האו"פ אף חותרת להחמיר כעת את התנאים. תנאים אלה הפתיעו אף את חברי ועדת הכספים שדנו לאחרונה בשביתה והם קראו לצדדים להגיע לפתרון הוגן שיעוגן בהסכם קיבוצי.

הפורום למען ההשכלה הציבורית קורא להנהלת האוניברסיטה הפתוחה לנטוש את תפיסת ההעסקה בה היא מתבצרת עד כה, לקבל על עצמה מחוייבות להעסקה הוגנת של סגל ההוראה ולהכיר באירגון היציג שלהם.

הפורום למען ההשכלה הציבורית www.publiceducation.org.il

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. נפתלי אור-נר

  יישר כח לשובתים, ובהצלחה

 2. אלי אמינוב

  באמת אנשי העוקץ חייבים להבין זאת. שיך מוניס היה כפר שיושביו גורשו ממנו בתהליך של טיהור אתני. על אדמותיהם השדודות הוקם מוסד אקדמי שירש מאבותין השודדים את השקפת טולמם המעוותת. האם אתם באמת מצפים שמישהו החי על שלל שוד יקח ברצינות את זכותם של אנשים לחיות בכבוד?

 3. רן הכהן

  למה לעצור בשייח' מוניס? לדעתי הכל מתחיל מאכילת הפרי האסור בגן עדן, החטא הקדמון האולטימטיבי. למה אפשר לצפות מצאצאיו של זוג חוטאים כזה, אדם וחווה?
  אגב, האוניברסיטה הפתוחה כבר מזמן לא יושבת בשייח' מוניס. אבל אין ספק שהעבירה גם את החטא הקדמון באחד הארגזים למשכנה החדש ברעננה.

 4. שור

  שכר ומעמד אנשי הוראה מהגיל הרך ועד להשכלה גבוהה צריך להיות גבוה.
  בנושא זה עלינו ללמוד מהאירופאים.

  שור

 5. אורלי בנימין

  ביום חמישי הקרוב (30/4) תתקיים הפגנת תמיכה בחברות וחברי סגל ההוראה של
  האוניברסיטה הפתוחה, השובתים מאז תחילת השבוע שעבר, בארגון תא "סולידריות". נצא
  מרחבת בניין גילמן (מדעי הרוח) אל הכניסה למתחם האוניברסיטה הפתוחה ומט"ח ברחוב
  קלאוזנר — סמוך למרכז למרשם ולכניסה לאוניברסיטה הקרובה לפקולטה לרפואה.
  ההפגנה תתחיל בשעה 16:00.

  מה טוב מהפגנת תמיכה בעובדים שובתים בערב האחד במאי?

  פרטים נוספים באתר:
  http://www.solidariut.org

  *בואו לתמוך במאבק!*