עדכון שביתה - האוניברסיטה הפתוחה

יוסי דהאן

השביתה של הפרולטריון האקדמי באוניברסיטה הפתוחה, הכולל את מרכזי ההוראה והמנחים, נמשכת. זהו דיווח של נציגי הסגל האקדמי, שחבריו וחברותיו חברים בארגון העובדים "כוח לעובדים", על שהתרחש בישיבת ועדת הכספים שהתקיימה היום.

הנדון: עדכון מוועדת הכספים היום

1.      לפני מספר שעות התקיים דיון שני בעניינינו בועדת הכספים בכנסת. בישיבה ננזפו נציגי ההנהלה באופן חמור על ידי חברי הוועדה. חברי הוועדה מתחו ביקורת קשה על התנהלות הנהלת האוניברסיטה:

ח"כ דב חנין אמר: "לא ייתכן שהנהלת מוסד ציבורי נמנעת במשך 10 ימים מניהול משא ומתן בעוד המוסד כולו בשביתה, התנהגות ההנהלה מצביעה על נסיון לשבור את השביתה וכאן בוועדת הכספים של הכנסת לא ניתן לזה לעבור";

חבר הכנסת פיניאן הוסיף: "אין אף מוסד אקדמי המעסיק בצורה כזו, העובדים שלכם מועסקים בתנאי עבדות";

חברת הכנסת שלי יחימוביץ` הוסיפה כי: "זוהי העבדות המודרנית, כאשר גם אקדמאים מפוטרים כל ארבעה חודשים ומועסקים ללא תנאים סוציאליים";

ח"כ יעקב אדרי אמר "כמו כל הנהלה, הנהלת האו"פ חוששת מהתארגנות העובדים ולא רוצה איגוד- גישה זו לא תקבל תמיכה כאן".

2.      זהו הדיון השני בוועדת הכספים בכנסת הנערך בכדי למצוא פתרון לסכסוך ולמשבר ביחסי העבודה באו"פ. לצערנו, גם היום כמו בדיון הקודם לא כיבדה נשיאת האוניברסיטה הפתוחה הפרופ` חגית מסר-ירון את הוועדה בנוכחותה על אף שהוזמנה לדיון. ח"כ מרינה סולודקין אמרה "הנשיאה לא מדברת והיא עושה טעות, היא מקבלת כסף כדי לעמוד בראש המוסד, אם היא לא מעורבת בפתרון היא לא מתפקדת" יו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב גפני הצטרף לדברים ביוזמה משלו ואמר "אני מזמן לפגישה במשרדי את נשיאת האוניברסיטה הפתוחה, ללבן את הדברים עם נציגי העובדים, כמובן שאפנה גם לשר החינוך לערבו בנושא".

3.      פעם נוספת באה ביקורת ציבורית נוקבת על התנהלות ההנהלה בסכסוך הנוכחי. אנו מקווים, ורוצים להאמין, שההנהלה תפנים את הדברים ותיכנס למו"מ אינטנסיבי ועיניני לשיפור תנאי העסקה של  סגל ההוראה באוניברסיטה. 

בא/ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך 16 שנות קיומו של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים התורמים מכשרונם לאתר והקהילה שנוצרה סביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, ועל מנת להמשיך ולפתח את האתר בערבית, שעם קוראיו נמנים רבים ממדינות ערב, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם.

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.