פשעו החמור של האזרח נאווי

יוסי דהאן

על מנת לעמוד מקרוב על פשעו החמור של נאווי צריך לצפות בסרטון הבא המתאר את השתלשלות הארוע, הסרטון הוא חלק מסרטו המצוין של הבמאי ניסים מוסק,  "האזרח נאווי". עזרא נאווי הוא האיש עם המעיל הירוק. מעניין לצפות גם בתגובת החיילים. כאמור בית משפט ישראלי הרשיע את נאווי באשמת תקיפה ובחודש יולי הקרוב נאווי אמור להשלח לכלא.

  

ניסים מוסק כותב:

עזרא נאווי יישלח לכלא! מדוע? משום שעזרא הורשע בתקיפת שוטרים . לשופטת שקבעה כך, אין מרגע זה ואילך שיקול דעת, המאפשר לעזרא לרצות עונש שלא בבית הסוהר.החוק קובע כי יוטל עונש מאסר, ודומה כי המינימום הוא שלושה חודשים בפועל.כמובן שהשופטת רשאית לקצוב עונש חמור יותר.

מדובר באירוע שכיח למדי בדרום הר חברון: הריסת בתים. כוחות גדולים של צבא ומג"ב הגיעו לפני כשנתיים לישוב אום-אל-חיר והרסו באמצעות דחפורים , פחונים ארעיים ועלובים ,הראויים בקושי למגורי צאן.

עזרא נאווי, לוחם חברתי ידוע, הגיע למקום כדי למחות, בטענה כי בפחונים אין משום סכנה לביטחון המדינה.האירוע כולו תועד וצולם. את מקצתו הערוכה אפשר לראות בקישור.
בחומר הגלם המצולם אפשר לראות בבירור כי עזרא רץ אל תוך הפחון בשלבי ההריסה, ובכך גרם לעיכוב ההריסה. בשום שלב מן השלבים, והכל כאמור מצולם, עזרא לא תקף שום איש מאנשי כוחות הביטחון. הוא נגרר בגסות ונאזק.
על אף כל האמור לעיל, השופטת הרשיעה את עזרא בתקיפת שוטרים.
עובדה תמוהה נוספת בלשון המעטה, היא כי בסוף דברי הכרעת הדין, דורש בית המשפט נוכחות של מתורגמן לשפה הערבית, בעת השמעת גזר-הדין. עזרא נאווי, אין צורך לומר, דובר עברית רהוטה.

עזרא נאווי ,בעצם מהותו ואופיו, מערער על כל הסטיגמות והסטריאוטיפים המוצמדים תדיר למזרחים באשר הם.
עזרא שרברב במקצועו, הומוסקסואל מוצהר, איש שמאל מובהק (לא מן השמאל התעשייתי והמאוס של מצוות אנשים מלומדה), עושה לילות כימים למען ערביי הר חברון, המנושלים מבתיהם ומאדמותיהם . ראוי להזכיר כי מדובר באוכלוסיה הענייה ביותר בקרב הפלשתינים. עזרא מערער על ההגמוניה האשכנזית שקיבעה את תודעתם (גם של מזרחים רבים) בדבר הסוגיה: כיצד אמור לנהוג מזרחי מן השורה. בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. אנא

    הבאתם סרטון של "לוחם חברתי" נעעווי שלא מראה כלום. אז הבנתי שמדובר בערבים וזה כל הסיפור. יהודים שמתנקלים להם- עדויות -חקירות אין. אך זה נכון כי זה יהודים.לא צריך הוכחות. חשבתי למצוא כאן ביקורתיות לא פוליטית . בקורת כלפי גירוש יהודי חבל עזה, הגירוש מבית השלום, הגירוש הנפשע של נועם פדרמן מביתו והחרבתו -כלום -נאדה- זה כנראה לגיטימי. הרי מדובר ביהודים\מתנחלים ולא בבני אדם. איזה תמים אני

  2. נפתלי אור-נר

    האם היה מיוצג? מדוע לא הגיש ערעור על פסק הדין? רצוי, לדעתי, כי יגיש ערעור ובמסגרתו בקשה לעיכוב

  3. סש"ש

    כמו ואנונו ופחימה, הוא מסכן את תדמית