• WhatsApp Image 2024-05-19 at 12.49.37
    אקטיב אגרסיב
    על פועלם הטוב של הלוחמות והלוחמים לשינוי חברתי
  • WhatsApp Image 2024-05-19 at 12.56.14
    השאלון
    יוצרות ויוצרים מתארחים בסלון הספרותי של העוקץ

החיים המתוקים של הפרופסורים לתזונה

אילן גור

"פרופסורים מובילים בתחום התזונה מתריעים מפני העלאת מע"מ על ירקות ופירות.." זוהי הכותרת לידיעה שהתפרסמה בסוף השבוע שעבר  בכלי התקשורת. זה קרה בכנס  "תזונה מונעת – איחוד כוחות", שהתקיים בתל-אביב, בהשתתפות מומחים לתזונה  ובריאות הציבור מהארץ ומהעולם.  בכנס יצאו המשתתפים בקריאה לממשלה להימנע מהטלת מע"מ על המוצרים החיוניים הללו, מהלך שיגרום לייקור מוצרים חיוניים אלה.   אני כמובן מאוד בעד פירות וירקות, ובכל זאת, שאלתי את עצמי האם עליית מחיר של כ-15% תשנה לנו את התפריט. נכון, זוהי פגיעה ישירה ולא הוגנת בשכבות החלשות, אבל הרי ממילא, מחירי הפירות והירקות נתונים לשינויים מהירים, לפעמים במהלך היום. אז כמה ישפיע המ.ע.מ. על קילו עגבניות שעולה שלושה שקלים? שני הפרופסורים הנכבדים דיברו אפוא בשליחותם של החקלאים.

יש לי כבר שנים עניין רב בנושאי תזונה,  אבל  שמעם של שני הפרופסורים טרם הגיע אלי. עלה בדעתי אפוא, שבוודאי אמצא ברשת עוד המלצות של השניים על ירקות ופירות, שהם מרכיב התזונה המומלץ לכולנו. וגם קיוויתי לאיזו שהיא אמירה שלהם בעניינים מעיקים.  למשל, המלצה לא לאכול דגני בוקר או יוגורטים צבעוניים (שהם ממתקים לכל דבר), או להמעיט בצריכת משקאות קלים ממתוקים, שהם בבחינת רעל מתמשך, או סתם להפסיק עם החטיפים. וגם קיוויתי למשהו נחרץ בעניים דיאטות הבזק ושאר הפטנטים העקרים להפחתה במשקל. ועוד ציפיתי לאיזו שהיא מלה נוקבת בעניין מספר הדיאבטים המתרבה. לצערי לא מצאתי ולא גם גרם אחד של מילה רלוונטית.

התחלתי  מהפרופ פייר זינגר. מדובר במנהל המחלקה לטיפול נמרץ והיחידה לתזונה בבית החולים בילינסון. הפרופ זינגר דווקא פעיל, בעיקר במסיבות עיתונאים שנועדו להציג מוצרים של חברות מסחריות. הנה, רק בשנה שעברה הוא השתתף במסיבת עיתונאים שבה הוצג מאסט – כלי מדידה מיוחד למיון תזונתי שעוזר לזהות תת תזונה אצל קשישים. לצידו ישבו כמה תזונאים בכירים כמוהו,  והיה גם פרופסור מחו"ל. אחר כך הוא שיבח בפומבי את הכבד המלאכותי שהגיע למחלקתו, ומיד טס לבריסל, כדי להנחות סימפוזיון מקצועי במסגרת השקה של מכשיר למדידה רציפה של המוגלובין. איש עסוק פרופסור זינגר,  בטח אין לו זמן לכתוב מאמר טוב שיסביר לאנשים מהי תזונה נכונה. היכן ישנם עוד אנשים כמו האיש הזה, שבוודאי לבו נחמץ יום יום, כשהוא חולף על פני "מקדולנדס", המסעדה היחידה שפועלת במסגרת בית החולים שלו, ומספקת  תזונה מפוקפקת לסועדיה. 

לפרופ' לבנטל רזומה מרשים לא פחות. לפני שנתיים הוגשה בישראל תביעה ייצוגית נגד חברת "שטראוס" בטענה שהיא הסתירה מן הצרכנים שכדי שתהיה איזו שהיא תועלת בחיידקים הפרוביוטים יש לשתות כמות מטורפת של בקבוקי יוגורט פרוביוטי. במשפט טען פרופסור לבנטל, ביחד עם פרופסור הנזל, ש"עשרות מחקרים" מורים על התועלת שבחיידקים הידידותיים. התביעה, אגב, הוגשה לאחר שהוגשו תביעות דומות בארה"ב ושם, התייחסו לעניין קצת יותר ברצינות.

בכלל, יש לו לתזונאי הבכיר יחסים מיוחדים עם חברת "שטראוס". האיש הוא נשיא מכון דנונה לתזונה, שהוקם ע"י משפחת שטראוס ותאגיד דנונה העולמי, המפעיל עוד 17 מכונים כאלה (חברות המזון, אוהבות מאוד את התעלולים האלה).  התפקיד מריץ אותו על גבי הגלובוס  ומביא אותו לסימפוזיונים לרוב, בהם הוא אורח כבוד. הוא גם משתתף בכנסים של החברה שממתקים וחטיפי אימפולס ליד הקופות הם חלק נכבד מעסקיה. הרכזת המדעית של המכון היא הד"ר המהוללת ניבה שפירא, שמרבה להופיע בכלי תקשורת בעניין תזונה נכונה. מה ראו השניים דווקא עכשיו לדרוש את כבודם האבוד של הירקות? קשיא.

ייאוש גדול עולי בי כשאני חוזר מן המסע אחרי השניים, ובדרך פוגש עוד שכמותם, שעסוקים בכיבודים, בצבירת עושר וממון ובהגדלת מחלקותיהם, על חשבון בריאות הציבור.

לפני כ-10 שנים התגלה שאיגוד רופאי השיניים בגרמניה שוכר את משרדיו מאיגוד יצרני הסוכר שם. אז זה נשמע נורא, רחוק מאיתנו, אבל מכון מחקר לתזונה של שטראוס עלית עם פרופסורים? זה כמו שחיפה כימיקלים תקים מכון מחקר לבריאות הציבור.

 בארה"ב אפשר למצוא קולות אמיצים נגד התאגידים ותעשיית המזון. אצלנו החוקרים לתזונה, וצבא של אלפי תזונאיות – מזינים בעיקר את עצמם (על חשבוננו).   אילן גור הוא עיתונאי ומו"ל בעל הבלוג אוכל ומחשבה.

כנראה שיעניין אותך גם: