"מה בשבילך אבא'לה?"

יוסי דהאן

ב"הארץ", מיה סלע כותבת על עוד תחרות שמארגן מפעל הפיס והדיון סביבה, "צרצרפיס" – תחרות סיפורים קצרצרים. הציבור התבקש לשלוח באמצעות אס-אם-אס סיפורים קצרצרים של עד 140 תווים. פרופ' מיכאל גלוזמן, אחד משופטי התחרות, מביא כדוגמה לאיכותו של ז'אנר זה, את מה שלדעתו הוא סיפורו הטוב ביותר של ארנסט המינגווי המורכב משש מילים בלבד. "למכירה. נעלי תינוק. מעולם לא ננעלו".

ואלה הזוכות בתחרות:

• במקום הראשון: אפרת בן ארזה מירושלים,תקבל 15 אלף שקל. הצרצר שלה: "מה בשבילך אבא'לה? שאל אותו החציליונר בשוק, מפשיטו באחת מהחיוך שכיסה על החלל הפנוי, המת, הגדל בבטנו מאז ראה את תוצאות ספירת הזרע שהגיש לו ד"ר מן".   • במקום השני: נעמה סלומון מתל אביב, תקבל 10,000 שקל. הצרצר שלה: "סבא לא זוכר את הילדות בפולין, גם לא את המלחמה. הוא שכח כמה התרגש כשהוקמה המדינה, ואיך בכה ביום שהפציצו את יד ושם. אלצהיימר".  

• במקום השלישי: ארנינה קשתן מרמת גן, תקבל 5,000 שקל. הצרצר שלה: "אמצע היום ילדה עם שבר מחכה לאבא, מציצה אל השתקפותה בחלון מכונית, מחפשת אם רואים כבר אותות הסבל בנטיית הצוואר, בנשיכת הלשון, בחיוך הנצחון הזעיר".

לצפייה בזוכות ובהקראת הצרצרים לחצו כאן.

דיון על התחרות אפשר לקרוא בבלוג של מואיז בן הראש

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. in the exile

    this is what one calls israeli culture? therefore the jewish israelis are patronizing their arab neighbours?! for this? Bialik was right after all (in an a new interpretation): HAZARZAR MESHORER HADALUT But then they have no money left for maroccian theatre. For this bullshit they have money. This is an impressive priority sequence- It is not Liebrmann, who is dangerous. He is just accelarating the trend (perhaps). Jalla, better listen to arabic music in exile

  2. איזי גור

    מציג כאן את צרצרי. מוסטפה רצה לראות הר געש פעיל. הוא פנה לסוכן הנסיעות וקיבל כרטיס טיסה לבומביי.

  3. שמעון עשור

    קראנו לו "מפעל הפייס" בכל 9 בחודש הוא קיבל את המשכורת ורץ איתה לדוכן של הפיס של ברמי. ב-10 לחודש היו עיניו כבויות לעוד חודש, עד המשכורת הבאה. בסוף מצאו אותו תלוי על העץ בגבעת השחומית…"סוף סוף הוא זכה בפרס הראשון", אמר הרב דרורי בהלווייתו.