סיפורה העצוב של התזמורת האנדלוסית

יוסי דהאן

ב"הארץ" הבוקר ציפי שוחט מגוללת בכתבה ארוכה ומפורטת את סיפורה העצוב של התזמורת האנדלוסית ותרגיל העוקץ של עיריית אשדוד, המפרק שמונה מטעם בית המשפט וראש מינהל התרבות במשרד התרבות, מיכה ינון, להיפטר מנגני התזמורת האנדלוסית המקורית שיצאו למאבק לשיפור תנאי עבודתם וחתימה על הסכם קיבוצי.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגיות:
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. שירה

  פאנוב מאיים לעזוב לירושלים בגלל התנהלות העירייה מולו
  http://www.nrg.co.il/online/47/ART1/905/274.html?hp=0&loc=131&tmp=6082
  בושה וחרפה לנו המזרחים, איך מתייחסים לתרבות. במקום להפוך את אשדוד לעיר רב תרבותית, אבן שואבת ליצורים מקומיים הם מנצלים אמנים בשכר מבזה ובו בזמן מחלקים ג`ובים בעירייה עם משכורות עתק לכל מיני חדלי אישים.
  בלט פאנוב הוא הדוגמא מדוע אסור לאנדלוסית להיות כפופה לעיריית אשדוד. בלט מעולה, עם מספר גדול של הופעות והכנסות עצמיות. העירייה כאמור רק תוקעת אותו ומונעת ממנו לצמוח.
  אשדוד היא מדינת הבינוניות ויש בה חלל תרבותי גדול. ראש העיר שהבטיח לתושבים להתמקד בתרבות ובחינוך הספיק מאז כניסתו לפרק את התזמורת האנדלוסית ועכשיו להבריח מהעיר את הבלט. במקום להתעסק באלימות הגואה בבתי הספר ובהפיכת אשדוד למוקש של תרבות הוא עסוק בקמפיינים פאתטיים וילדותיים בעלות של מיליוני שקלים של ניקיון העיר תחת הכותרת: ראש העיר דופק בדלת. http://www.ashdodnews.co.il/health_p2.asp?page_id=110&page_id_2=11255
  הלו, תתעורר הבחירות נגמרו ועיר לא מנהלים עם סלוגנים חלולים על ניקיון וזהירות בדרכים.
  ממליצה לכולם ללכת לראות את המופע של פאנוב היום בירושלים, שילוב מדהים בין בלט לפלמנקו, בין מוזיקה מזרחית ישראלית לבלט קלאסי.