בחר בדרך השגויה

יוסי דהאן

לקראת פתיחת שנת הלימודים האקדמית הקרובה, מספר מרצות ומרצים משיאים עצות לסטודנט/ית המתחיל את לימודיו. מרתה נוסבאום, מרצה לפילוסופיה ומשפטים,  משיאה את העצה הבאה: קל לחשוב שלימודים באוניברסיטה אמורים להכין אותך לעבוד במקצוע. אולם עליך לזכור זוהי אולי הפעם היחידה בחייך שבה יש לך הזדמנות לחשוב על החיים שלך בכללותם ולא רק על הג'וב שלך. נדמה שקורסים במדעי הרוח בעיקר הם חסרי תועלת מעשית. אולם הם חיוניים כיוון שהם מרחיבים את גבולות הדמיון שלך  ומאתגרים את מוחך להיות רחב וביקורתי יותר. אתה זקוק למשאבים על מנת למנוע ממוחך להפוך לצר ושגרתי מאוחר יותר בחיים, זו ההזדמנות שלך להשיג את המשאבים הללו.   מבחר עצות נוספות לסטודנט המתחיל מהפיסיקאי סטיבן ויינברג, חוקר הספרות הרולד בלום ואחרים.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. גם אתם אוהבים את האנונימיות

    היזהרי מבריונים במסווה של מרצים. במיוחד במקומות הביקורתיים – שם הם ממש מסוכנים.