הרהור נוגה לשבת על טיבו וצדקתו של הקונצנזוס

משה צימרמן

כנהגו לשעבר של נועם שליט, מאהבה לשעבר של קרלה ברוני, סוליותיו לשעבר של ניקולא סרקוזי, כמפקדה לשעבר (ובו בזמן, גם פסנתרנה) של "סיירת כימיקל" , וכמי שעיני כל האומה נשואה לעברו הערצה (המבקשת מעט "הדרכה אידיאולוגית-ורוחנית) – אני מתרה בכל מי שיהיה מופקד בעתיד על חילופי שבוים, שלא להסכים להקריב למעני אפילו עשירית מהשבויים הפלסטינים, שמדינת ישראל הסכימה לשחרר תמורת סמל-ראשון גלעד שליט.

יתר על כן, כמי שהיה (בין שאר התפקידים הרבים והמפוארים, שמילא בצבא בסדיר, קבע, ומילואים) המורה של גלעד שליט ובני-דורו בקורס נהגי טנקים;  כמי שהיה משרתו האישי המסור והנרצע של המנהיג השנון והכריזמטי, משה פייגלין – "מייסד ומנהיג תנועת זו ארצנו" ו"ראש חטיבת מנהיגות יהודית בליכוד" (היתיר לי במפורש לכתוב את הדברים הנכתבים כאן בשבת-קודש, חרף החילול שכרוך בכך); כמי שרואה את עצמו כגדול-מעריציה של תפיסת הביטחון הניאו-מודרניסטית של העיתונאי בן כספית – שמוכן לראות את קרוביו וילדיו ומוקירי-זכרו יושבים  תקופות ארוכות בשבי "החמס", ובלבד שלו-ישוחררו לוחמי הארגון בסיטונות מן הכלא (ומוכן לשם כך אף להסגיר חלק מהקרובים לו במיוחד בשבי הארגון); וכמי שחושב שחוסננו הביטחוני והלאומי יכול להשתפר פלאות אם נזכה לראות מנהיגים דגולים כמו ביבי, ברק ואולמרט יושבים בגאון בשבי החמס – אני שמח להודיע כי לא אין לשחרר בעבור אף אחד מהנזכרים כאן אפילו אסיר/שבוי חמס אחד, שניתן למצוא אפילו "סימנים זערוריים של דם" על ידיו. אף אחד מאיתנו לא-שווה ולא יהיה שווה לעולם אפילו שבוי-חמס-נפשע אחד, שישוחרר אפילו יום אחד לפני תום מאסרו החוקי. אחרי הכול בתי-הדין הצבאיים הנאורים של "הצבא המוסרי בעולם" גזרו על אותם פושעים נאלחים   את גזר-דינם.

עם זאת, לדעתי – שזה עתה הוכחתי כמה היא מגה-ציונית וסופר-לאומית – גלעד שליט אינו דומה לכל הדמויות הישראליות ההרואיות שזה עתה תיארתי. ולפיכך, יש למהר ולשחרר את "הרכיכה" הנ"ל, שעונה לשם גלעד שליט", בעבור המחירים שדרש עליו החמס בשנים האחרונות. ואפילו במחירים הרבה יותר גבוהים. שהרי הוא הוכיח, ש"אינו ראוי" לשבת בכלאם של החמ"סניקים חסרי- הצלם. ולמה ניתן לו להמשיך ליהנות מהכבוד והיוקרה, שמתלווה לכל מי שזוכה לשבת בכלאם. ולמה ניתן לו ליהנות מ"כבוד ויוקרה" אלה, שכל כך הרבה אנשים טובים וראויים ממנו בהרבה ששים להחליפו.

ובעניין הזה, אני מעיז להפגין נחרצות, כי אני נתלה באילנות גבוהים באמת: אימו של נחשון וקסמן, למשל. היא אומרת את זה – ומוסיפה לומר את זה ברוב חוכמתה ואצילותה גם היום. ואפילו מוכנה לראות את רוצחי בנה (השלום ינקום דמו) משתחררים ל"רעת" העניין הזה (הפסקת החזקתו של גלעד שליט ב"שבי החמס")..

והיא – בניגוד לטווסים האלה, כמו ביבי, ובן, וברק, ופייגלין, הנהג שהחליף את גלעד שליט בטנק – גם מבינה משהו בדברים האלו.

ומי ייתן, שאלוהים – שרק לכבודו אני כותב דברים אלה בעיצומה של "שבת, המלכה" ישמור אותנו מאנשים דוגמת הסמל (בדימוס) יצחק אוביץ (מחליפו עתיר-התהילה של נהג הטנק בקבע-כפוי גלעד שליט. וזאת מפני, שבדיקות ראשוניות מוכיחות כי הקצבות "השכל", ה"חמצן" וה"אמפטיה" שהעניק לו הקב"ה (בדימוס)  לא היו גדולות במיוחד. ושמצבו הפך לאקוטי ממש, לאחר שנפלו שלא-בטובתם קורבן לאנשים ציניים (כמו החבר פייגלין), שמתמחים בניצולם הנלוז והמקומם של רפי-שכל.                            

מה שמעורר את השאלה, האם במקום לנהל דיון אידיאולוגי מעמיק בעקבות איזו התבטאות תמוהה ועילגת שלו, לא צריך לשלוח אליו (ובעיקר ל"מפעיליו") את ד"ר יצחק קדמן (ו/או אחד מאנשי "המועצה לשלום הילד") בכדי שיפסיקו אחת ולתמיד את ההתעללות בצעירים חסרי-מגן – שפוגעים, שלא בטובתם, בהמון אנשים (ובמיוחד ובעצמם

בא/ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך 16 שנות קיומו של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים התורמים מכשרונם לאתר והקהילה שנוצרה סביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, ועל מנת להמשיך ולפתח את האתר בערבית, שעם קוראיו נמנים רבים ממדינות ערב, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם.

תודה רבה.

donate
תגיות:
כנראה שיעניין אותך גם:
  תגובות

   

  אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. ירושלמי ממז"א

   בתור מי שהיה, והוא עדיין, נהגו האישי בהליכה רגלית, הטוקבקיסט הראשי וגדול המדבררים והדוברים של עצמו – אני אומר לך תודה.

  2. עודד אפרתי

   קראתי בעיון ובהתעמקות את כל הדברים, הרמזים, כפל הלשון בו השתמשת ועכשיו לאחר עיון חוזר בדיברי החיל האמיץ שוויק ברצוני להודיעך כדלקמן:
   השינאה גדולה מהאהבה
   ההתנשאות חזקה מהצניעות
   הסוויטה בפריז נוחה יותר מאוהל סירים
   מגדלי אקירוב גבוהים מעזה

   לכן אני, ביבי וכספית דוחים על הסף את הצעתך להתחלף עם גילעד שליט.

   לעומת זאת עקב הבנתנו המפוארת במלחמות שווא הדרושות לנו (ראה מקיאוולי) להישרדותנו נמשיך לנצח לפאר את אצילות ליבו של נועם שליט ונמשיך לתמוך במאמציו העקרים כל זמן שלא יקשיב לכלת פרס נובל.

   ברביביבן

  3. עמית

   והטרוף פשט במדינה כאש בשדה קוצים. אנשים, הורים, מפקדים ומנהיגים, מתחרים ביניהם מי יקריב עצמו ראשון.
   טרומפלדור נחרד ומבקש לקחת את אמרתו חזרה.
   או שאולי לבסוף נחליף עם החמאס ודומיו – שבויינו יעברו אליהם ואסיריהם יהפכו לתושבי ואזרחי המדינה…
   אנחנו צריכים ליבא במהרה ובדחיפות עזרה פסיכולוגית-פסיכיאטרית – יש איזה ארגון כזה במסגרת האו"ם?

  4. ארתורו אוי

   כהרגלו, מאמר מבריק של צימרמן.
   רק צריך למצוא את המקבילות בין הדמויות המככבות בשדה החסה שלנו ובין אלו שכיכבו בשדות דומים בעבר. הרחם הוא אותו רחם והוא מוליד מתוכו גנגסטרים שונים, חלקלקים בלשונם, המרעילה, אספסוף אך גם "אוכלוסיות מהוגנות" – בשמו של "הקונצנזוס הלאומי".

  5. אירית הלפרין

   במחוזות האבסורד המטורף סאטירה כמעט נראית מדיי קרובה למציאות.אולי כדאי ללמד את ילדינו במקום לשלוח אותם לסיורי שואה בפולין.

  6. נינה

   אני אוהבת את משה צימרמןואני חושבת שדבריו חשובים וחזקים ואני רוצה לקוות שמישהו מהקברניטים הרלוונטיים
   קורא ומתבייש