• WhatsApp Image 2024-05-19 at 12.49.37
    אקטיב אגרסיב
    על פועלם הטוב של הלוחמות והלוחמים לשינוי חברתי
  • WhatsApp Image 2024-05-19 at 12.56.14
    השאלון
    יוצרות ויוצרים מתארחים בסלון הספרותי של העוקץ

הרהור נוגה לשבת על טיבו וצדקתו של הקונצנזוס

משה צימרמן

כנהגו לשעבר של נועם שליט, מאהבה לשעבר של קרלה ברוני, סוליותיו לשעבר של ניקולא סרקוזי, כמפקדה לשעבר (ובו בזמן, גם פסנתרנה) של "סיירת כימיקל" , וכמי שעיני כל האומה נשואה לעברו הערצה (המבקשת מעט "הדרכה אידיאולוגית-ורוחנית) – אני מתרה בכל מי שיהיה מופקד בעתיד על חילופי שבוים, שלא להסכים להקריב למעני אפילו עשירית מהשבויים הפלסטינים, שמדינת ישראל הסכימה לשחרר תמורת סמל-ראשון גלעד שליט.

יתר על כן, כמי שהיה (בין שאר התפקידים הרבים והמפוארים, שמילא בצבא בסדיר, קבע, ומילואים) המורה של גלעד שליט ובני-דורו בקורס נהגי טנקים;  כמי שהיה משרתו האישי המסור והנרצע של המנהיג השנון והכריזמטי, משה פייגלין – "מייסד ומנהיג תנועת זו ארצנו" ו"ראש חטיבת מנהיגות יהודית בליכוד" (היתיר לי במפורש לכתוב את הדברים הנכתבים כאן בשבת-קודש, חרף החילול שכרוך בכך); כמי שרואה את עצמו כגדול-מעריציה של תפיסת הביטחון הניאו-מודרניסטית של העיתונאי בן כספית – שמוכן לראות את קרוביו וילדיו ומוקירי-זכרו יושבים  תקופות ארוכות בשבי "החמס", ובלבד שלו-ישוחררו לוחמי הארגון בסיטונות מן הכלא (ומוכן לשם כך אף להסגיר חלק מהקרובים לו במיוחד בשבי הארגון); וכמי שחושב שחוסננו הביטחוני והלאומי יכול להשתפר פלאות אם נזכה לראות מנהיגים דגולים כמו ביבי, ברק ואולמרט יושבים בגאון בשבי החמס – אני שמח להודיע כי לא אין לשחרר בעבור אף אחד מהנזכרים כאן אפילו אסיר/שבוי חמס אחד, שניתן למצוא אפילו "סימנים זערוריים של דם" על ידיו. אף אחד מאיתנו לא-שווה ולא יהיה שווה לעולם אפילו שבוי-חמס-נפשע אחד, שישוחרר אפילו יום אחד לפני תום מאסרו החוקי. אחרי הכול בתי-הדין הצבאיים הנאורים של "הצבא המוסרי בעולם" גזרו על אותם פושעים נאלחים   את גזר-דינם.

עם זאת, לדעתי – שזה עתה הוכחתי כמה היא מגה-ציונית וסופר-לאומית – גלעד שליט אינו דומה לכל הדמויות הישראליות ההרואיות שזה עתה תיארתי. ולפיכך, יש למהר ולשחרר את "הרכיכה" הנ"ל, שעונה לשם גלעד שליט", בעבור המחירים שדרש עליו החמס בשנים האחרונות. ואפילו במחירים הרבה יותר גבוהים. שהרי הוא הוכיח, ש"אינו ראוי" לשבת בכלאם של החמ"סניקים חסרי- הצלם. ולמה ניתן לו להמשיך ליהנות מהכבוד והיוקרה, שמתלווה לכל מי שזוכה לשבת בכלאם. ולמה ניתן לו ליהנות מ"כבוד ויוקרה" אלה, שכל כך הרבה אנשים טובים וראויים ממנו בהרבה ששים להחליפו.

ובעניין הזה, אני מעיז להפגין נחרצות, כי אני נתלה באילנות גבוהים באמת: אימו של נחשון וקסמן, למשל. היא אומרת את זה – ומוסיפה לומר את זה ברוב חוכמתה ואצילותה גם היום. ואפילו מוכנה לראות את רוצחי בנה (השלום ינקום דמו) משתחררים ל"רעת" העניין הזה (הפסקת החזקתו של גלעד שליט ב"שבי החמס")..

והיא – בניגוד לטווסים האלה, כמו ביבי, ובן, וברק, ופייגלין, הנהג שהחליף את גלעד שליט בטנק – גם מבינה משהו בדברים האלו.

ומי ייתן, שאלוהים – שרק לכבודו אני כותב דברים אלה בעיצומה של "שבת, המלכה" ישמור אותנו מאנשים דוגמת הסמל (בדימוס) יצחק אוביץ (מחליפו עתיר-התהילה של נהג הטנק בקבע-כפוי גלעד שליט. וזאת מפני, שבדיקות ראשוניות מוכיחות כי הקצבות "השכל", ה"חמצן" וה"אמפטיה" שהעניק לו הקב"ה (בדימוס)  לא היו גדולות במיוחד. ושמצבו הפך לאקוטי ממש, לאחר שנפלו שלא-בטובתם קורבן לאנשים ציניים (כמו החבר פייגלין), שמתמחים בניצולם הנלוז והמקומם של רפי-שכל.                            

מה שמעורר את השאלה, האם במקום לנהל דיון אידיאולוגי מעמיק בעקבות איזו התבטאות תמוהה ועילגת שלו, לא צריך לשלוח אליו (ובעיקר ל"מפעיליו") את ד"ר יצחק קדמן (ו/או אחד מאנשי "המועצה לשלום הילד") בכדי שיפסיקו אחת ולתמיד את ההתעללות בצעירים חסרי-מגן – שפוגעים, שלא בטובתם, בהמון אנשים (ובמיוחד ובעצמם

תגיות:
כנראה שיעניין אותך גם: