מסעותי בפתח תקווה

איציק ספורטא

בשל פגיעה בכתף נדרשתי לבדיקת CT די דחופה אבל לא דחופה עד כדי כך שיעשו אותה בחדר המיון. נשלחתי אחר כבוד לרופא המשפחה כדי לקבל אישור לבדיקה ולהשיג בדיקה במועד הקרוב האפשרי. הושג מועד לבדיקה ליום חמישי. עד כאן הכל סביר.

ביום חמישי לאחר מסע ארוך במסדרונות בית החולים הגענו ליחידה בה מבוצעת הבדיקה נגשנו לחלון הקבלה ושם הודיעו לנו שאיני רשום לבדיקה. דברים כאלה קורים די מעט כיון שהזימון לתור הוא ממוחשב. אבל לא רשום זה לא רשום, מה נעשה עכשיו? פקידת הקבלה טענה שהגענו לבית החולים הלא נכון, אבל איך יכול להיות? כתוב בית חולים רבין ובטופס 17 כתוב בית חולים רבין-ביילינסון ואנחנו נמצאים פיזית שם. הפקידה טענה שזה קורה הרבה פעמים וכנראה זומנו לבדיקה ברבין השני הידוע גם בשם השרון וגולדה.

אז יאללה לדרך לשרון, אבל איך מגיעים? תשאלו מישהו בדרך הייתה התשובה. בדרך הלא קצרה למעלית מישהו פנה אלי כאילו אנו מכירים משכבר הימים, לא זכרתי מאיפה. שאלתי איך מגיעים לשרון זה שאל את חברו והלה הסביר ימינה, ימינה וימינה כמעט מדויק, זה היה ימינה, ימינה ושמאלה.

מפה לשם הגענו לשרון בדרך עקיפין ולאחר הליכה של 10 דקות התייצבנו באשנב הקבלה של יחידת ההדמיה. אמנם איחרנו קצת אבל לא נורא העיקר שהגענו. לאחר דקה ניגשת אלינו הפקידה ואומרת שלא יוכלו לבצע את הבדיקה כיון שלא רשום בפתק מהרופא, הכתוב בכתב יד בלתי אפשרי לקריאה, באיזה איבר לבצע את הבדיקה, ואם לא כתוב אז אי אפשר ועלינו לחזור לרופא. המשמעות של דבריה הייתה שעלינו ללכת לרופא באיכילוב שיכתוב כתף,לרופא המשפחה שינפיק טופס 17 חדש, לנסוע לבית החולים הנכון, לחכות בתור ולהיבדק וכל זה כדי לתת לרופא הראשון בדיקה שבעזרתה יחליט האם אני זקוק לטיפול נוסף. זה נשמע כל כך מוזר אבל כבר היו דברים מוזרים מאלה.

אמרתי שלדעתי מה שצריך לבדוק זה את הכתף, וכל אדם סביר שהיה נשאל בנושא היה מגיע לאותה מסקנה. אבל הפקידה בשלה, לא כתוב אז לא כתוב. בכל זאת הלכה שוב לדבר עם הרופאה בחדר הרנטגן, היא חזרה לאחר שתי דקות ואמרה שלמזלנו בכתב ההפניה יש מדבקה בה רשום "מרפאת כתף" ולכן כנראה שבאמת צריך לצלם את הכתף, סוף סוף, ולא נותר אלא להמתין לביצועה הבדיקה.

אחרי המסע כבר חששנו שאוטוטו ימצאו עוד איזה בעיה, למשל, שבטופס 17 כתוב רבין ביילינסון ולא רבין השרון או גולדה, אבל זה לא נתגלה,עוד חששנו שלאחר הבדיקה נקבל את התוצאות של מישהו אחר, או אפילו ששמנו יהיה רשום על הדיסק אבל התוצאות תהיינה של מישהו אחר, כך שכל מה שיכול להשתבש אכן ישתבש, אבל כל זה לא קרה, למה להגזים. לאחר שלוש שעות ויותר יש בדיקה יש תוצאות והכל בסדר. עד מחרתיים נשכח וכל זה יהיה חומר לרגע של בדיחה.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. גיא

  הלכתי לרופא עור שיפנה אותי לרופא כירורג שיפנה אותי לחדר ניתוח.
  שם נתקעתי כי חדרי הניתוח תפוסים ואני מחכה לטלפון לקביעת תור

 2. שרה פאלין

  בדיוק זה סוג הסיפורים שמשתמשים בהם בארה"ב כדי להסביר למה ביטוח בריאות ממלכתי הוא אסון…

 3. ליאור

  אם בכלל הפגיעה מקורה בקרע בשריר או רצועה
  בכלל היה עדיף אולטרה סאונד
  סתם חיכית לXRAY נחשפת לקרינה עצומה וגם לא קיבלת תשובה
  אלוהים יברך את רופאי המשפחה
  בסוף עוד תקבל אקמול
  רק בריאות

 4. שור

  לדעתי הבעיה היא שלקופות החולים יש אינטרס לעשות שימוש במוסדות עימם הן קשורות.
  לכן יש לאפשר לחולים/נבדקים לקבל שירות רפואי בכל מוסד השייך למערכת הציבורית, ולאחר מכן המוסד (בי"ח או מכון משלתי, פרטי שעבוד עם קופ"ח או של קופ"ח עצמה יתחשבן עם המבטח שהוא קופ"ח).
  אפשרות כזו תביא לחיים קלים יותר עבור המבוטחים.

  שור

 5. עמוס

  ושנית, בעניין הבי"ח, חושב לברר טוב טוב: אם זה רבין-בילינסון, או רבין-שיבא, או רבין-הדסה, או רבין-שיבא (ימ"ש), או רבין-איכילוב, או רבין-קפלן, או רבין-רמבם, או רבין-סורוקה, או חלילה רבין-שלותא או רבין-אברבנאל

  לגבי הוראות הנסיעה זה דוקא ממש פשוט: נוסעים בדרך רבין עד לכיכר רבין, עוברים את גשר רבין ומגיעים למרכז רבין, חונים בחניון רבין ופוסעים בשדרות רבין (אפשר להעיף מבט, למרות הכאבים בכתף, במזרקת רבין ובפסל רבין הסמוך לה), נכנסים דרך שער רבין ושואלים על המחלקה על שם רבין. שם פונים לדוקטור רבין. הוא יודע הכל

 6. נינה

  הסיפור שלפנינו הוא סיפור על אדם במשרה קבועה שמשלמים לו על ימי מחלה וגם בהינתן המשרה הקבועה והשכר שבצידה לא נורא לו היה נוסע ובא מספר פעמים למספר בתי חולים ומשקיע בפרוייקט הבדיקה מספר ימים. אבל נניח שזו היתה אשה שאין לה מכונית המועסקת במשרה שעתית שהחתימו אותה על חוזה שנותן מראית עין חוקית לזכותו כביכול של המעסיק להוריד לה שכר באם תעדר מהעבודה – פרקטיקה רווחת ברשתות שיווק מסויימות – שעשתה מאמץ אדיר בכדי להגיע ושלא פגשה חבר בכדי שיסביר לה איך מגיעים, איך אז היינו צוחקים מהבדיחה המצויינת של עמוס? כמובן שאפשר מייד לקום ולזרוק בוץ על המערכת הציבורית אבל זה בדיוק מה שרצה שיקרה מי שעיצב את תת-התקצוב שגרר בעקבותיו תת-איוש המבוסס על מעט מדי אנשי צוות שמועסקים על בסיס שעתי ושיש להם מעט מדי ניסיון והרבה הזדמנויות להרבה תקלות ואי הבנות מטווח רחב של סוגים . אז רגע אחד עם הבוץ…

 7. אירית

  כל המוסדות ניראים כך, משהו רע מאד קורה, מזכיר קצת את הבדיחות על השירות במדינות קומוניסטיות משום מה. ראש קטן, כל אחד משרת רק את החברים שלו, אם אתה לא מתעקש לא נותנים שירות בכלל, כל מיני תירוצים ו"לך ושוב", וגם בורות, אנשים לא יודעים איך קוראים לרחוב שבו הם עובדים. האם העם נהיה מטומטם אשקרה ? תמיד היינו צוחקים בחו"ל, באמריקה בעיקר, שאתה שואל את הזבנית החמודה, איזו צעירה יפה וטובת מראה, איזה שאלת התמצאות והיא מחייכת חיוך שובה לב, ולא יודעת אפילו את שם הרחוב הראשי בעיירה שבה היא נמצאת. אהבלים, אמרנו בצחוק ממזרי. מי האהבל ? כניראה שזה קשור למבנה שוק העבודה שגם אומץ כאן. משלמים בוטנים, אז מקבלים קופים

 8. בלונדה

  לא הבנתי, האם רבין בעברית זה בית חולים?

 9. לאסלו צה גווארה

  אני זה שפגש אותך במעלית , לא חשוב שלא זכרת מאיפה העיקר שתהייה בריא ותמשיך להיות פה לכל מדוכאי ישראל. לגבי זה שכיוון אותך ימינה ימינה וימינה , פשוט כהכרות עמוקה איתך ידע שבסוף תיקח" שמאלה" . ספורטא תהייה בריא.

 10. אני מהמעלית

  אהלן ספורטא בדרך למעלית פגשתי אותך ושוחחנו על סימליות הפציעה . לא חשוב שאתה לא זוכר מהיכן אני הכי חשוב שתרגיש טוב ותמשיך להיות הפה של רוב העם הזה ששוברים לו את הכתפים והרגלים והרוח בכל יום . הבחור שכיוון אותך ימינה ימינה וימינה , לא טעה כי מהכרות איתך ידע שבסוף תיקח " שמאלה" תרגיש טוב!!