נסגר תיק החקירה הפלילית נגד תנועת "פרופיל חדש"

פרופיל חדש

התנועה למען איזרוח החברה בישראל מברכת על סגירת החקירה

"נפתחה בשל לחצים מצד בכירים בצבא וגורמים המקורבים אליהם והבסיס היחיד לה היה רצון להפחיד ולהרתיע"

פרופיל חדש, תנועה פמיניסטית הפועלת למען אזרוח החברה בישראל, קיבלה היום הודעה מפרקליטות מחוז ת"א בדבר סגירת תיק החקירה הפלילית שהחלה בחודש אפריל האחרון נגד התנועה ונגד חברות וחברים בה בחשד לעבירות של הסתה להשתמטות מצה"ל וסיוע לקבלת פטור במרמה. לפי הודעת הפרקליטות, "התיקים כנגד חלק מהנחקרים נסגרו מטעמים של חוסר אשמה וכנגד חלקם מחוסר ראיות".

מטעם פרופיל חדש נמסר כי התנועה מקבלת בברכה את החלטת הפרקליטות בדבר סגירתה של החקירה נגדה, אשר מלכתחילה היוותה ניסיון פוליטי לסתימת פיות. החקירה נפתחה בשל לחצים מצד בכירים בצבא וגורמים אזרחיים מקורבים אליהם, בהתנהלות שאין מקומה במדינה דמוקרטית. החלטת הפרקליטות מהיום מעידה כי לא היה בסיס אמיתי לחקירה מלבד הרצון להפחיד ולהרתיע את אנשי התנועה ואת הקבוצה ההולכת ומתרחבת של צעירות וצעירים שאינם מתגייסים.

במסגרת אווירה ציבורית של "עליהום" נגד כל מי שאינו מתגייס לצבא, ונגד כל מי שמעז לבקר את הצבא הישראלי ופעולותיו, את התרבות המיליטריסטית ומדיניות הכיבוש, נחקרו כמה פעילות ופעילים של פרופיל חדש ומחשבים ומסמכים נתפסו לבדיקה בפעולות ראווה שנעשו עם שחר ה-26 באפריל, ערב יום הזכרון השנה. נחקרות ונחקרים נוספים זומנו בהמשך.

שורה של אישים וארגונים בישראל ובעולם הביעו זעזוע וזעם על הניסיון להאשים את העמותה בהסתה לאי-גיוס ובסיוע להפרת חוק, והאשימו את מערכת אכיפת החוק בישראל בפעולה בוטה  של נסיון השתקה. פעולות הטרדה אחרות החלו במקביל, אף הן בקול תרועה רמה, נגד עמותות שלום, פעילות ופעילים, פלסטינים ויהודים. יש לצפות ולקוות כי גם רדיפות אלה יסתיימו בקול ענות חלושה.

מטעם פרופיל חדש נמסר כי התנועה לא פסקה ולא תפסיק את פעילותה הנעשית על פי חוק למען חברה אזרחית כוחנית פחות, שוויונית יותר, ופחות אלימה. אנחנו נמשיך לנסות ולעורר את החברה בישראל לחשיבה ביקורתית ולפעולה אזרחית ונמשיך להעניק סיוע ותמיכה לבני נוער שאינם רואים את מקומם בצבא, מסיבות פוליטיות או אחרות.

אנו מודות למשרד עורכות הדין בן-נתן, לסקי שייצגו את הנחקרות והנחקרים ומזמינות פעילות ופעילים נוספים להצטרף אלינו.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגיות:
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. חילת

  למרות דברי השבח של הכותב על עמותת פרופיל חדש אין להתעלם מהעובדה שהיא איננה כל כך תמימה כפי שהיא מנסה להציג את עצמה. להשתמש בזכות לחופש ביטוי זה תמיד נחמד ומנגן על המיתרים הנכונים אבל חלק מאנשי העמותה מסיטים ומלמדים בני נעור איך להשתמט באופן חוקי משרות צבאי והם גם מתנגדים לשרות אזרחי. אז מה כן? לשחק בלהיות יפי נפש כשאחרים שומרים עליכם ונלחמים בעד חופש הביטוי שלכם. עצובי

 2. אורלי נוי

  בשעה שטייטל וחבריו מתחמשים עד העצם לתפארת מדינת ישראל, ומתכננים ומבצעים זוועות נגד כל מה שזז הרחק מעיניהן העצומות של מערכת המשפט והביטחון, עסוקות מערכות אלה ברדיפת אזרחים שפויים שקוראים לדה-מיליטריזציה של החברה הישראלית, רחמנא לצלן. מדהים.

 3. מיקה

  יש בישראל כבר 42 שנה מי שמעוניין בהמשך הכיבוש ועכשיו הכוחות האלה עושים ככל יכולתם להנציח את המצב הקיים. רק טבעי שאנשים עם טיפת שכל ישר מנסים להתגונן מפני הגזרה לשרת בצבא כובש ומדכא.
  המיתקפה על דוח גולזסטון משכנעת אולי את השלטון ובני בריתו, לא את כל האזרחים, למזלנו..

 4. תלמה

  תודה לכל הא-נשים באירגון זה על המאבק והאומץ וההתמדה

 5. אירית

  ארגון עם תכנים יוצאים מן הכלל ומצויינים, שמדברת עם עצמה, ועם הפרקליטות, כמו רוב השמאל-סמול. התנועה הזו, בין היתר, תורמת למיסטיפיקציה של המיליטריזם, בהיעדר כל דיון על הצד הכלכלי האישי הנובע מסחר בנשק. כמו רבים מן הארגונים הללו, כאשר זה מגיע לשאלה בעצם מה עושה הדוד בתעשייה האוירית, או הבעל ממקקונל דגלס, מעדיפים לעבור לשאלות תיאורטית מתנצחות ומתפלפלות מול הפרקליטות (שתמיד נענית לאתגר ) על זכותו של ילד בן 18 לסרב לשירות צבאי. גם זה חשוב, אבל הפרופורציות…

  לא דנים בזיקות הממשיות בין אנשים, גופים ובין הכסף שנכנס מנשק, בצורות שונות, כולל צה"ל אבל בהחלט לא רק ולא בעיקר. אפילו הקמפיין של נגד הסחר בנשק מלפני ארבע שנים היה עשוי במתכונת הזו של שליפות במערב הפרוע, הטובים נגד הרעים, ותיאוריות מפה ועד הודעה חדשה, ובעיקר מיקוד יתר בנזקים של המשתמש האחרון (רוכשי נשק באפריקה למשל), או נאנסות בקונגו. רבותי, קונגו זה כאן.