ידיד נפש, אב הרחמן: כך הרגו את יקיר בן מלך

מירון רפופורט וקובי פטרזיל

 יקיר בן מלך רצה לשחרר את גלעד שליט. כך מספרים עליו בני משפחתו. כדי להגשים את המטרה שלו יקיר בן מלך קפץ מעל הגדרות והשערים במעבר ארז וכמעט והגיע אל הצד הפלסטיני. אלא שאז הוא נורה ונהרג. לא על ידי הפלסטינים,  שאמורה להיות להם מוטיבציה עליונה למנוע מאזרח ישראלי לשחרר את שליט, אלא על ידי הישראלים. הם ירו והרגו אותו, למרות שלא היה חמוש, למרות שלא תקף אותם, למרות שלא איים עליהם. הם הרגו אותו, כפי שנראה מייד, כדי שלא יהפוך ל"ידיד נפש" של גלעד שליט בשביו.

ההריגה הזו – יותר הוצאה להורג כפי שנראה מייד – של יקיר בן מלך צריכה להטריד אותנו משתי סיבות. האחת, מי שירה והרג אותו היו, ככל הנראה, מאבטחים מחברת אבטחה פרטית, שקיבלו את המכרז להפעיל את מעבר ארז. אפשר לומר שיקיר בן מלך הוא ההרוג המופרט הראשון. הסיבה השנייה: יקיר בן מלך נורה ונהרג על פי נוהל, לא על פי גחמה של מישהו. נוהל מפלצתי שגוזר גזר דין מוות על כל מי שישראל חוששת שהוא עומד ליפול בשבי. השבוי לעתיד הופך למטרה לגיטימית, מוצדקת. במקום לחשוב איך להצילו, פיתחו נוהל איך להרוג אותו.

לנוהל שמאבטחי החברה הפרטית פעלו לפיו קוראים "נוהל חניבעל". במקור נוסח הנוהל הזה כדי למנוע נפילת חיילים בשבי, והוא מאפשר לירות לעבור חוטפי חיילים, גם אם יש חשש שהירי יפגע בחייל החטוף. במקרה של יקיר בן מלך הנוהל הזה הורחב: נעשה בו שימוש כלפי אזרח, ועוד אזרח שלא נחטף, אלא אזרח שרצה לעבור, מרצונו החופשי, לרצועת עזה. אבל הרצון החופשי מת בישראל 2009. עובדה: יקיר בן מלך נורה ונהרג.

הדברים האלה הם לא הרהורי לב. הם התיאור של ההתרחשות ושל הפילוסופיה העומדת מאחוריה כפי שבאו לידי ביטוי בתוכנית הבוקר של קול ישראל אתמול. והדבר המדהים, מעבר לירי הקטלני הזה באדם חף מפשע שלא סיכן איש, הוא שאפילו למראיין בקול ישראל הדברים נראים נורמליים. נראה לו סביר שיורים באדם רק כדי שלא יהפוך ל"עוד גלעד שליט"

להלן מובא התימלול המלא של השיחה של  המגיש אריה גולן, תחילה עם כתב קול ישראל בדרום נסים קינן, ואחר כך עם צבי פוגל, לשעבר ראש מטה פיקוד דרום. לא נגענו. גם לא בעובדות שאחר כך התבררו כלא מדויקות כמו מקום מגוריו של הקרבן (תל אביב ולא נתיבות).

אריה גולן: : ישראלי נורה למוות באיזור מעבר ארז כשניסה לחצות את הגבול לרצועת עזה. על קו הטלפון כתבנו בדרום נסים קינן. שלום נסים.  הוא חצה את הגבול הוא ניסה לעבור, הוא כבר היה בצד השני מה היה שם בדיוק היה שם?

נסים קינן: מה שקרה לפי מה שאני מבין וזה עוד לא ממש יצא החוצה באופן רשמי, דרך מפקד המעבר שכרגע נבצר ממנו לדבר כי הוא עדיין בתחקיר,  הוא אומר שהגיע בחור כבן 30 במכוניתו למעבר ארז, הוא הצליח לטפס על הגדר ממש סמוך אל השער עצמו. הוא חצה את הגדר, הצליח להיכנס פנימה לתוך המעבר ורץ לכיוון המעבר הרחוק. יש שמה שני מעברים, מעבר להולכי רגל, ומעבר שבו עוברים כלי רכב. הוא רץ לכיוון המעבר של כלי הרכב ,  צעקו לעברו לעצור ומשלא עצר, ירו ירייה אחת באוויר. הוא כנראה נבהל קצת וחזר בו לכיוון ממנו הוא בא. אחר כך פתח בריצה בנסותו  שוב להיכנס פנימה לרצועת עזה, ואז על פי הנוהל הידוע והרגיש מאד באיזורים האלה, נוהל חניבעל, ירו בו כדי שלא ייכנס לרצועת עזה ואולי לא יהיה לנו עוד אחד בשבי. ולכן הוא נורה שם בידי המאבטחים, בידי כוח של צהל שעבר שם במקום.  כנראה שמדובר לפי התחקיר הראשוני באדם שהוא  מעורער בנפשו מאיזור נתיבות והדברים האלה נבדקים ממש בשעות האלה.

אריה גולן: תודה נסים קינן, איתנו מי שהיה ראש מטה פיקוד הדרום, תא"ל (מיל) צביקה פוגל. שלום גם לך.

צבי פוגל: בוקר טוב גם לך.

א.ג: מה אתה חושב לגבי התקרית הזו? היה מוצדק להפעיל את נוהל חניבעל, היה ברור שהאיש נחטף, כשהוא בורח לבד, עובר לצד השני?

צ.פ. : אם מישהו זיהה שזה ישראלי בוודאות, גם אם הוא מעורער בנפשו, אני מניח שלעשות לו בדיקה פסיכיאטרית לא היה ממש זמן.

א.ג לא היו תנאים זה. כן

צ.פ: אז אה… נוהל חניבעל הוא בהחלט הנוהל הנכון. אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו עכשיו איזה ידיד נפש ליד גלעד שליט. ואם לא היה זמן לאתר שזה ישראלי , אז על אחת כמה וכמה. אין לי שום ספק שמה שבוצע שם בוצע היטב ולא היה צריך להשאיר את האירוע הזה לידי מזל או לידי שמיים ולקחת אחריות על מה שקורה שם. אני חושב שהאנשים שם, גם במעבר… בכלל כל הרגישות שמתגלה בימים האחרונים, ובשבועות האחרונים על ידי פיקוד דרום שם בגזרה,  נדמה לי שזה משהו שמשמר לנו שקט ומאפשר לכל מי שרוצה להמשיך לבצע משא ומתן בלי לחצים ונדמה לי שסך כל האווירה היא האווירה הנכונה.

א.ג: כן, אבל בעיקר הפעילות החשובה נעשית כשמישהו מהצד השני, מרצועת עזה, מנסה לחצות את הגדר לכיוון שלנו ובוודאי שזו סכנה ויורים אליו.

צ.פ.: על אחת כמה וכמה, זה בדיוק המשך למה שאמרת. זה לא רק רגישות לצד השני, אלא בהחלט גם רגישות לכל מה שקורה גם מהצד שלנו. ואני אומר לך שגם מהצד שלנו יש ניסיונות להגיע אל הגדר ולהעביר לצד השני דברים. וזה חלק מאותו מארג ומי שמתייחס לדברים של ניסיונות להעביר אמצעי לחימה או כל דבר אחר לצד השני גם מתייחס לאנשים שמנסים לעבור לצד השני ולכן טוב שהיתה תגובה כזו.

א.ג: כלומר אתה לא יודע אם הוא נשא בידיו משהו, אם הוא היה חמוש אם הוא נשא אמצעי לחימה. אתה אומר מישהו שמתקרב גם אם הוא בבגד ים, לירות.

צ.פ: תראה אם הוא רק מתקרב ואפשר לעצור אותו אז כדאי לחסוך בחיי אדם אבל במקרה הזה הוא כבר עבר את הגדר, וכשהוא עובר את הגדר, אריה, בוא לא נשאל שאלות, נבדוק את התוצאות.

א.ג: טוב, זה מה שנעשה במקרה הזה, אני מודה לך צביקה פוגל.

צ.פ: תודה רבה לך ויום טוב.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. דב בינדר

  אולי זה יסמן לאחרים שלא לחזור על המעשה הזה ולא לנסות את מה שהוא ניסה לעשות,ובנוסף מי יודע מה קרה שם בדיוק?אולי חשבו שזה מחבל שעשה פיגוע ומנסה לברוח לעזה?מי שירה בו ביצע את מה שנדרש ממונו לבצע וחבל רק שההרוג הוא מטורף יהודי ולא מחבל.

 2. אורן א

  מצמרר
  הבנת שזאת גם היתה רוח המפקד בעופרת יצוקה, לצלוף בחיילים שלנו כדי להרוג במקרה שיחטפו.

 3. ירושלמי ממז"א

  הוא בעלה של מורה ומחנכת…

 4. אורלי נוי

  מעבר להוצאה להורג המזעזעת שעליה עומד המאמר יפה, מעניין לשים לב גם ל"סינדרום שליט" שקורה פה. ייתכן שהבחור אכן היה מעורער בנפשו, אבל עדיין יש מקום לשאול למה מצבו הנפשי בא לידי ביטוי בניסיון לחלץ את שליט משביו. התשובה לכך היא כמעט טריוויאלית, בהתחשב בשטיפת המוח שעוברת המדינה הזו כבר שלוש וחצי שנים והפיכתו של שליט לבן הקולקטיבי של כולם. שלוש וחצי שנים המדינה שטופה בקמפיינים רגשניים הקוראים להשיב את שליט הביתה, מבלי שלמישהו מהם יש את האומץ או היושרה לומר בפירוש מה צריך לעשות כדי ששליט ישוחרר מהשבי. במקום לנהל דיון ענייני על מצבו של שליט כחלק ממציאות מלחמתית שישראל מתעקשת לתחזק מול הפלסטינים, שאלפים רבים מהם יושבים בבתי הכלא שלנו, במקום לומר את המובן מאליו, ששחרורו של שליט יושג רק באמצעות עסקה עם החמאס שבמסגרתה ישוחררו אסירים פלסטינים, טוחנים לנו את המוח עם סיסמאות רגשניות וריקות מתוכן. בסוף, כשיקיר בן מלך ז"ל לוקח על עצמו את מה שבפירוש הוגדר כמשימה הלאומית, ציונית, אנושית האולטימטיבית בישראל, הוא מוצא להורג בקור רוח.

 5. ירדנה אלון

  הקשבתי לתכנית בזמן אמת והאמת היא שדי נבהלתי,בעיקר כשהסבירו למאזינים מה זה נוהל חניבעל,וחשבתי על הבן שלי שמשרת עכשיו בצבא ומה היה קורה אילוא……אני לא ממשיכה את המשפט כי אני לא רוצה לחשוב על זה.אבל צורת החשיבה הזאת לא מאפיינת רק את הנושא של מקרים של חטיפת חייל היא מאפיינת את צורת החשיבה של מציאת פתרונות בכל מה שקשור במציאות הישראלית.
  הנרקומנים הם נטל? – יאללה לקלבוש במקום לחשוב על שיקום ולפתוח יותר מוסדות גמילה
  הורים עניים ? יאללה נוציא להם את הילדים מהבית ונכניס אותם לפנימיות במקום לחשוב על איך למגר את העוני
  יש זנות במימדים מבהילים? – יאללה בואו נהפוך את זה לחוקי במקום למצוא פתרונות לעוני הנשי
  ילד סובל מבעיות של קשב וריכוז?-יאללה בוא נלעיט אותו בתרופות פסיכיאטריות ולעזאזל תופעות הלוואי
  נשים סובלות מסרטן השד?- יאללה בואו נכרות להן את השדיים במקום להתאמץ ולהשקיע במחקר
  אישה מדממת בחדר לידה ומחוירה? עזבו אותכם, זה צבע העור שלה
  חייל נחטף?- מי צריך עכשיו את כל הוואג`ע ראס הזה יאללה נירה בו.
  רק רגע,זה לא אנחנו שבחרנו להפקיד את הפתרונות לסוגיות של מציאות חיינו בידי האנשים שמוצאים פתרונות כאלה?

 6. אורי זקהם

  כל הפיוט של ר` אליעזר אזיכרי:

  יְדִיד נֶפֶשׁ אַב הָרַחְמָן. מְשׁוֹךְ עַבְדְּךָ אֶל רְצוֹנְךָ. יָרוּץ עַבְדְּךָ כְּמוֹ אַיָּל. יִשְׁתַּחֲוֶה מוּל הָדָרֵךָ. כִּי יֶעֱרַב לוֹ יְדִידוּתְךָ. מִנוֹפֶת צוּף וְכָל טַעַם.

  הָדוּר נָאֶה זִיו הָעוֹלָם. נַפְשִׁי חוֹלַת אַהֲבָתְךָ. אָנָּא אֵל נָא רְפָא נָא לָהּ. בְּהַרְאוֹת לָהּ נֹעַם זִיוָךְ. אָז תִּתְחַזֵּק וְתִתְרַפֵּא. וְהָיְתָה לָהּ שִׂמְחַת עוֹלָם:

  וָתִיק יֶהֱמוּ רַחֲמֶיךָ. וְחוּסָה נָּא עַל בֵּן אֲהוּבְךָ. כִּי זֶה כַּמֶּה נִכְסוֹף נִכְסַף. לִרְאוֹת בְּתִפְאֶרֶת עֻזָּךְ. אָנָּא אֵלִי חֶמְדַּת לִבִּי. חוּסָה נָּא וְאַל תִּתְעַלָּם:

  הִגָּלֶה נָא וּפְרוֹשׂ חָבִיב עָלַי. אֶת סֻכַּת שְׁלוֹמָךְ. תָּאִיר אֶרֶץ מִכְּבוֹדְךָ. נָגִילָה וְנִשְׂמְחָה בָךְ. מַהֵר אָהוּב כִּי בָא מוֹעֵד. וְחָנֵּנוּ כִּימֵי עוֹלָם

 7. איזי גור

  נו , באמת. מה בסך הכל קרה.הרגו תמהוני אחד מנתיבת,מתל-אביב, מקרית שמונה. מה זה משנה?
  הכל נהגו לפי הנוהלים הנעלים ולשליט יש בסך הכל מזל שנפל בשבי ולא נורה על ידי אנשינו .
  רק לממשלת ישראל וכמה מאות נשמות אפלות כואב הלב על שלא נהרג כמו הקצין ברק שהיה לצדו ואיש לא שם קצוץ על אמו.
  הצעד הבא. להעמיד למשפט חייל, שוטר, אזרח וסתם עובר אורח שרואה מישהו נחטף על ידי הערבושים, או שברצונו לבקר אצלם מרצונו הטוב, ולא מיירה אותו על המקום.
  "איזו מדינה – איזו מדינה –
  איזו מדינה – מחורבנת במינה"
  מחורבנת במינה

 8. עודד

  לא שירתתם בצבא? כל חייל קרבי, ביום הראשון שלו על הגבול, יודע מה זה נוהל חניבעל ומה מטרתו. זהו תוצר של למידה ויישום ממקרי עבר והוא נועד למנוע שנים של סבל ועינויים מיותרים לחיילים ולמשפחותיהם. ומה השימוש הזה במונח "הוצאה להורג", על מה אתם מדברים בכלל?! והרי ברור מה היה קורה אם הבן אדם היה עובר את הגבול, נחטף והופך לקלף מיקוח. לפני שכותבים תגובות יוניות מדי כדאי לחשוב רגע אחד נוסף, יש גם גבול לצדקנות.

 9. ידידה שלו

  אני אספר לכם קצת על הבחור עד לפני כ-שנתיים קראו לו ניסן בן עזרא בשנים האחרונות השתבשה עליו דעתו (תוצאה של סמים) הוא גר ביפו בן 35 יש לו ילד מקסים יפה תואר בערך בן 11 בחודשים האחרונים הוא לא הפסיק לדבר על גלעד שליט וכמה הוא היה רוצה להציל אותו אבל לא האמנו שזה יגיע לידי כךך… אני לא מעקלת שהוא מת ההורים שלו בטח שבורים… אני לא שופטת את החיילים שלנו בכל מקרה גם אם הם לא היו יורים והוא היה מצליח לעבור אז בטח היו הורגים אותו שם… שלום ניסן או שההיתה מעדיף יקיר שלום לך

 10. עפרי

  תשמעו גם צביקה פוגל די אטום בייחוד הקטע עם הבד ים, אני לא מצליח להבין את זהעניין לפי מה שאני זוכר מהירות הקצר והלא נעים שלי ברצועת עזה זה נוהל מעצר חשוד שלא בוצע כמו שצריך וצריך לזרוק כמה אנשים לכלא על דבר כזה.. היו אמורים לעצור אותו לא להרוד אותו מה שנקרא ירי לרגליים על מנת לעצור.
  אבל אתם הגזמתם, הוצאה להורג? מעבר לזה שלבחור יהמעורער בנפשו ציפה מעבר לגדר רק מוות/ עינויים את לא מצפים שהשומרים (גם אם הם שומרים של חברה פרטית- וזה בהחלט מזעזע) ישבו בחיבוק ידיים ויתנו למישהו שרק רוצה לבקר בעזה לעשות את זה, נכון? אפילו ממרומי הצדקנות של חלקכם זה לא נראה הגיוני. הם ביצעו את מה שנראה לי גם אתם הייתם עושים, מה שאני בתור חייל הבנתי שיש לעשות.

  בנוסף ליפול שבויי בידי החמאס זה לא להיות שבוי מלחמה אם כן הייתי מסכים שלא צריך לקיים נוהל שבו מנסים לשחרר את החבר שלך מידי החוטפים- לא על מנת להרוג אותו ולא על מנת להקל על המדינה אלא ששבי של אירגון טרור הוא לא מקום "סימפטי" כמו שבי צבאי. בנוסף כשאתה חייל בשלב כלשהו אתה מבין תובנה מאוד מפחידה גם אם אתה לא רובוט שאתה כאן כדי להגן על התושבים במדינה או אומר את זה בצורה יותר בוטה – לההירג במקומם.זה יכולה להיות תפיסה בעלת מאפייניםן פשיסטים או מארטירים – אבל לא זאת תפיסה שמניסה ליצור את ההבנה של המעשה שלך שאתה לא פקיד שבא לדפוק כרטיס יש לך אחריות – די מחורבנת ומה לעשות? אתה לא רוצה למות אבל יש לך משפחה כמה עשרות קילומטרים מעבר לגבול …..
  קל לצעוק חרא לא תמיד המצב הוא הכי קיצוני

 11. ירדנה אלון

  בחברה כוחנית ותועלתנית אין מקום לפגועי נפש,זה מה שאני מבינה מהתגובות שהועלו כאן,נניח כי ברגע שזה קרה לא היה מקום לאבחן את מצבו הנפשי של האיש שקפץ מעבר לגדר, מאבטחים לא אמורים להיות בעלי כישורים של פסיכולוגים קליניים,אבל כשאני קוראה את התגובות של אלה שמבינים בדיעבד שהאיש היה פגוע נפש , ואם אני מבינה נכונה את הלך הרוח של המגיבים ,כאילו,אוי אוי אוי מה כבר קרה?פחות פגוע נפש שיפול לנטל על החברה מה אתם עושים עניין מפגוע נפש שנורה? זה אומר לי איזו חברה "מלאת חמלה ואמפטיה" לאחר,הפגוע,החלש,הפכנו להיות.
  זה אומר לי שבחברה הישראלית יש מקום רק לחזקים פיסית,נפשית,מנטלית,כלכלית,לאלה שניתן להפוך אותם לאובייקטים שמביאים תועלת,רצוי לעשירון העליון, כל החלשים,כולל אלה שהיו חזקים פעם ונפלו (אני מכירה לא מעט גברים לדוגמא שנחשבו לגברים חזקים וכשירים עם פוטנציאל להביא הרבה תועלת שהמפגש שלהם עם מלחמה אכזרית הפך אותם לשבר כלי נפשי, מכנים אותם נפגעי פוסט טראומה ולקח הרבה זמן להכיר בנכותם הנפשית לטפל בהם ולפצות אותם ובעיקר לא להתייחס אליהם כאל בושה מהלכת) ואת אותה גישה הפעילו על לא מעט מניצולי השואה,שהטראומה הרגשית שהם חוו שברה אותם לרסיסים,אני גדלתי במחיצתם של אותם אנשים, הם היו השכנים שלי,ההורים של חברי וחברות הילדות שלי,וכבר כילדה ההתייחסות אליהם הפחידה אותי,וגם אותי לימדו בבתי הספר שהם חרפה,ושאסור לי בשום פנים ואופן להיות כמותם,ושהדוגמא היחידה שאני יכולה לקחת מזה ,זה איך להיות ההפך,להיות חזקה,להיות קשוחה,לא להפגין רגשות,לא להיות חלשה כי חלש זה נטל,חלש זה בושה,לקח לי הרבה זמן להבין,שלהיות קשוח,להיות מנוכר ,להיות אדיש לכאב ולחולשה של הזולת, לחשוב רק על התועלת ועל תועלתנות,ועל יחסי תועלתנות ,זאת החולשה האמיתית.

 12. אורי זקהם

  לא הייתי קרבי אבל הייתי בקו קדמי ולא סיפרו לנו על שום חניבעל (שרתתי 86 עד 89). מה שכן, היה נוהל שמי שהולך במוצב בלילה בלי פנס הוא בטח עוין ויש לירות בו ישר בלי מעצר חשוד בלי עצור סיסמא שעוד היתה אז. אבל אף אחד לא ירה. הייתי צועק לו הלו והוא היה אומר זה אני. וממשיך לדרכו.

  ונראה לי שאם בן מלך היה מגיע לחמאס הם היו מבינים מהר מאד שהוא חולה והיו מחזירים אותו, במיוחד שהם רוצים לסגור עסקה עם שליט.

 13. אירית

  אם מדובר בנוהל קיים ולא באגדה אורבנית, הרי זו עילה לפניה למוסדות בינלאומיים. בהנחה שקיים נוהל כזה לגבי חייל, ניחא (אינני יודעת, אבל אולי יש אפשרות חוקית לירות בחיילים שלך עצמך, כמו שהיו עושים פעם לעריקים בשדה קרב) אבל לבטח הוראה כזו אינה חוקית לגבי אזרחים, גם אם הם עומדים ליפול בשבי ולהפוך ל"בני ערובה". זו הזדמנות לפנות למוסדות בינלאומיים בשם הזכויות של אזרחי ישראל, הנפגעים גם כן מצה"ל, ואין להם תרופה במשפט המקומי. חקירותיו של צה"ל , את עצמו, הן בדיחה ידועה.

 14. מירו

  שילוב של חיים בשוליים,הפרטה לדעת וקמפיין הוליוודי וחסר תקדים לשחרור גלעד שליט.

 15. עפרי

  סיימתי שירות קרבי לפני 4 שנים. לכן אני מרגיש שנוהל חניבעל הוא דבר מוכר לציבור, עושה רושם שלא לכן אספר את מה שאני מכיר מהנוהל כחייל, אוולי זאת לא הפקודה כפי שהיא רשומה בפנקס האופציות (מעין פנקס שנמצא בחמ"ל הפלוגתי, שדאומר מה עושים בכל מקרה)
  נוהל חניבעל- זהו גם שם הקשר, למעשה כאשר נחטף חייל החיילים בשטח צריכים להכריז בקשר על חניבעל, במידה ולא ניתן לעצור את החוטפים יש פקודות המשך, כמו חדירה לציר עומק של כוחות רכובים ולחסום צירים מרכזיים כדי להקשות על הברחתו של השבויי המטרה של הנוהל היא לעצור את החוטפים. לחיילים (לי נאמר) שיש לעשות כל מה שניתן כדי לעצור את החוטפים אפילו במחיר של פציעת החייל. יכול להיות שאומרים את זה כדי שתהיה קריצת עין אבל הnטרה היא לא להוציא להורג חיילים. ראבק תכניסו דברים לפרופורציה.
  רגע אזכיר לכם שלחיילים הם חבר`ה בני 18-21 והחייל החטוף הוא חבר שלהם, הם עברו ביחד הרבה ולירות בחבר שלך זה לא משהו שאתה רוצה לעשות- אתה חלק מגוף אטום אבל אתה לא בהכרח אטום.

 16. דרור בל"ד

  ללא טיפת בושה יושבים המגיבים הציוניים וכותבים תגובות ציוניות, שכל מטרתן היא להגן על ארגון פושעי המלחמה המתקרא ע"י גורמים גזעניים אולטרה קיצוניים בשם צה"ל.

  יללות התנים מתגברות בשעות החשיכה, עת מתכנס עדר התנים לקריאות זאב זאב, הלא הוא הפלשתינאי המחבל אשר בוודאות, ללא צל צלו של ספק, יחטוף את יקיר בן מלך זצ"ל ,ייענה אותו, ירצח אותו או ישתמש בו כקלף מיקוח נוסף כדי לשחרר מחבלים בני עוולה עם דם על הידיים.

  גם על טלי פחימה היו יורים לו נתפסה בקלקלתה. גם היא תויגה כלוקה בנפשה, סהרורית (כולל ע"י דוברים מהשמאל – לא שכחתי), אך למרבה ההפתעה היא חזרה בשלום. מי שעינה אותה, איים בגזר דין מוות והשתמש בה כקלף מיקוח מול פעילי שמאל אחרים, למען יראו וייראו, היו לא מחבלים פלשתינאים עם דם על הידיים, אלא מחבלים יהודים הרוחצים בנהרות של דם, נהרות שהיו יכולים, לו היו מותפלים, לפתור את בעיות המים של ישראל ושל פלשתין גם יחד.

  מייללת ירדנה אלון : "די נבהלתי,בעיקר כשהסבירו למאזינים מה זה נוהל חניבעל,וחשבתי על הבן שלי שמשרת עכשיו בצבא ומה היה קורה אילוא……אני לא ממשיכה את המשפט כי אני לא רוצה לחשוב על זה".
  –אני כן ממשיך את יללת התן הזו, כי אני כן רוצה לחשוב על זה.
  אוהוווווווו על כל האחראים המועלים בתפקידם, אך חינוך מתחיל בבית, והתן המיילל נכשל בחינוך ילדיו. אילו הבן של ירדנה אלון היה נחטף חו"ח, היו יורים בו על מנת להרוג אותו. ותחשבי על זה.

  עמוס ה` י"ט: "כאשר ינוס איש מפני הארי ופגע בו הדוב …":
  "וחבל רק שההרוג הוא מטורף יהודי ולא מחבל".
  –חבל שלא תספיק לשתות ממימי הים של עזה, וראה את הסיבות לכך במאמר עצמו.

  "…ובא הבית וסמך ידו אל הקיר ונשכו הנחש" :
  "לא שירתתם בצבא? כל חייל קרבי, ביום הראשון שלו על הגבול, יודע מה זה נוהל חניבעל ומה מטרתו".
  –לא כולנו שירתנו בצבא כמו הבן של ירדנה אלון. אני למשל לא ידעתי מה זה נוהל חניבעל. עכשיו אני יודע, וזאת מבלי לשרת בצבא.

  והגרוע מהארי, מהדב ואפילו מן הנחש. הלא הוא הציוני:
  "כשאתה חייל בשלב כלשהו אתה מבין תובנה מאוד מפחידה גם אם אתה לא רובוט שאתה כאן כדי להגן על התושבים במדינה או אומר את זה בצורה יותר בוטה – לההירג במקומם.זה יכולה להיות תפיסה בעלת מאפיינים פשיסטים או מארטירים – אבל לא, זאת תפיסה שמניסה ליצור את ההבנה של המעשה שלך".
  — כאן נגמרו לי המילים, אך לנביא עמוס יש מה להוסיף:

  עמוס ה טז: "לכן כה אמר יהוה אלהי צבאות אדני בכל רחבות מספד ובכל חוצות יאמרו הו הו וקראו אכר אל אבל ומספד אל יודעי נהי
  (יז) ובכל כרמים מספד כי אעבר בקרבך אמר יהוה
  (יח) הוי המתאוים את יום יהוה למה זה לכם יום יהוה הוא חשך ולא אור
  (יט) כאשר ינוס איש מפני הארי ופגעו הדב ובא הבית וסמך ידו על הקיר ונשכו הנחש
  (כ) הלא חשך יום יהוה ולא אור ואפל ולא נגה לו
  (כא) שנאתי מאסתי חגיכם ולא אריח בעצרתיכם
  (כב) כי אם תעלו לי עלות ומנחתיכם לא ארצה ושלם מריאיכם לא אביט
  (כג) הסר מעלי המון שריך וזמרת נבליך לא אשמע".

 17. מיכאל

  אני לא בטוח אם זו צדקנות, צביעות או סתם אי הבנה של המציאות בה אירע במקרה עליו אתם כל כך מתרעמים.
  למרות שלא הייתי שם, אני יכול לתאר לעצמי (מסיטואציות דומות בהן כן הייתי) שבלילה די חשוך החיילים (או המאבטחים) שהיו שם לא ידעו אם הדמות שזיהו היתה של יהודי או ערבי, של אדם שפוי או פגוע נפש ולפעמים גם קשה לזהות אם האדם נושא נשק.
  אז הם פעלו לפי הפקודות שניתנו להם (יכול להיות שלא בוצע נוהל מעצר חשוד מלא, אבל כשהחשוד בורח ועלול להיעלם, אז ניתן לקפוץ על שלבים). באותה מידה (מנקודת המבט של החייל שנוכח שם בזמן האירוע) זה היה יכול להיות מחבל ששב הביתה לאחר פיגוע (למשל הנחת מטען שעדיין לא התפוצץ) או שב"ח או מרגל. בד"כ ההגיון אומר שאם הוא בורח ממעצר, אז יש לו סיבה טובה לכך.
  אני מרגיש צער על כך שכתוצאה מאירוע זה מת אדם פגוע נפש. אבל אני חושב שזו תוצאה ישירה של המצב המתוח בגבול עזה, מקום בו אין הרבה זמן לשאלות ולתהיות ונדרשת תגובה מיידית לפעמים.
  התגובות פה הן ממש "תגובות אוטומטיות", במיוחד אהבתי את המגיב הסדרתי שנוהם "ציונים ציונים", הוא משעשע ממש כמו מגיב סדרתי אחר שנוהם "דיקטטורים מוסלמים". שניהם מפגינים יכולת נאה להסתכל למציאות בעיניים ולהתעלם ממנה.

 18. סמולן

  1. אם נוהל חניבעל, כלומר חיסול חייל שנופל לידי אויב או מה, בא למנוע את מצב-שליט, הרי שהוא היה מופעל בראש ובראשונה על גלעד שליט עצמו, לא ? הרי כולנו יודעים שישראל יודעת היכן הוא, אבל נמנעת מהחילוץ כדי שהילד לא יפגע. משמעות: נוהל חניבעל אינו קשור למצב-שליט.

  2. ירי מכוון על כוחותינו: מהווה כידוע חלק ממורשת הקרב של הסוציאליזם במאבקו בימין הפשיסטי. כלומר, הקומוניסטים העמידו אנשי קג"ב חמושים שירו בחיילים שסירבו להסתער אל מול אש נאצית. יחס האבדות בחזית המזרחית, כולל סיוע של גנרל החורף, היה משהו כמו 5:1. החמש הם חיילים סובייטים, והמוטיבציות להסתערות ניתנו לא רק על ידי ירי של אנשי קג"ב, אבל בפירוש מדובר בתופעה מוכרת. ידע כל סוציאליסט את תרומתו. אגב, ניכוס הפרט למען הכלל, לא לגמרי זר לסוציאליזם.

  3. נוהל חניבעל המיתולוגי היה מחייב כמובן ירי על מנת להרוג. נוהל מעצר חשוד שבוצע בפועל כלל 14 כדורים באויר, וירי לכיוון הרגלים. אלמלא נפגע יקיר בן מלך באבי העורקים, הוא היה ככל הנראה מוסר את גרסתו לעתונות ברגעים אלו ממש.

  4. הראיון שמובא כאן יכול לשמש כעדות להרבה דברים, כמו הלכי רוח, שמועות, אגדות אורבניות (תודה אירית), אבל לא כניתוח למצב העניינים בפועל.

 19. קובי

  אני רואה כאן מספר סוגי תגובות של הגנה או הבנה למה שקרה שם. הנה כמה מהן:

  1. "אתם לא יודעים שזה הנוהל? אתם חושבים שעדיף שייפול בשבי?"

  מי שחושב שמותר לפגוע במי שעומד ליפול בשבי בשביל להגן עלינו מלחצים או להגן עליו מסבל השבי – חייב להסיק מכך שמותר גם לפגוע בחייל שכבר נמצא בשבי ("על אחת כמה וכמה" כפי שאומר צבי פוגל). מכאן מותר להסיק שמותר ואולי אף ראוי לנסות ולפגוע בגלעד שליט בכדי לסיים אחת ולתמיד את הסיפור. אני משוכנע שיש שותפים רבים בצהל לדעה זו.

  2. "איך אתם יכולים לאמר "הוצאה להורג"? מה אנחנו יודעים על מה באמת קרה שם?"

  כאן אנחנו חייבים להסתמך על מה ששמע נסים קינן ממפקד המחסום, לפני שהספיקו לדברר אותו. ולפי דבריו המפורשים האיש נהרג בנוהל חניבעל כאשר היה קרוב לגדר הרחוקה "בכדי שלא יהיה לנו עוד שבוי". ברור לגמרי שלא נשקף איום למישהו מהצד הישראלי לכן מי שרוצה לערפל את המצב ב"מי יודע" יכול להצטרף לצבי פוגל שאומר "בוא לא נשאל שאלות-נסתכל על התוצאות". נוהל חניבעל כפי שמתואר כאן על ידי אחד הכותבים, גם אם אינני מסכים לו, מדבר על פגיעה בחוטפים בכל מחיר, גם בפגיעה בחטוף. כאן לא היו חוטפים, אלא רק ישראלי ובכל זאת הרגו אותו.

  3. "עזוב, אף אחד לא יעשה זאת לחייל מהיחידה שלו. הרי הם חברים"

  ראשית, כפי שנכתב פה כבר, הדבר מדגיש עד כמה בקלות מוכנה החברה לוותר על מי שנמצא בשוליים ואיננו מהחבר`ה. "משוגע אז הרגו אותו". שנית, מה לגבי חייל, למשל, שערק מהיחידה שלו וברוח לכיוון לא ידוע קרוב לגבול. מה אם הוא כל השבוע קודם הבריז בשמירות וכולם שונאים אותו. אז מותר להרוג אותו?

  והנה עוד נקודה למחשבה: הרי אף אחד לא מכריח את הדרג הפוליטי במדינת ישראל לבצע החלפת שבויים. אם כך, יוצא שהריגת שבויים פוטנציאלים באה להגן על הדרג הפוליטי מלחצים שהם לא יכולים לעמוד בפניהם. האם יתכן שזו סיבה מספקת עבור מדינה להרוג אזרחים שלה?

 20. יהושע רוזין

  זה רצח בכונה תחילה והנושאים באחריות צריכים להיות מואשמים ברצח בכונה תחילה התוקפנות לישראל וממשלות סרבנות השלום וההפרטה. נושאים באחריות. ישראל מדינה מטורפת ואם לא תטיב דרכיה, סופה כסוף ממלכת הצלבנים ויותר מהר ממה שאתם חושבים.

 21. בלונדי

  המקרה הוא מקרה מצער ומזעזע. בעיקר בגלל שהוא מבהיר לנו את רמת הפרנויה.
  האסוציאציה הראשונה שלי הייתה הגבול בין קוריאה הדרומית והצפונית, בו חיילי שני הצדדים עומדים עם הפנים צפונה.

  ועדיין, אחרי הזעזוע הראשוני, אני מעדיף לנתח את הארוע שוב כדי להבין עוד כמה דברים על דרכי הפעולה והחשיבה של האנשים ששומרים עלינו מפני חטיפה.
  קשה לי לקרוא לזה הוצאה להורג כי הקורבן נורה ברגלו אחרי יריות באויר. הוא מת בעצם מאיבוד דם כי לא קיבל טיפול רפואי בזמן. בטח פחדו להתקרב אליו כי חשבו שאולי הוא מחבל ממולכד. אתם הרי מכירים את המחבלים הממולכדים האלה שנוהגים לרוץ לתוך עזה.
  דיווחו לנו גם שהיה לו כובע על הראש (לא יכלו לראות את הכיפה) ושהוא צעק משהו לחיילים אבל הם לא הבינו שזה בעברית (אולי זה לא היה בעברית). בקיצור – לצבא יש תירוצים למה אף אחד לא הבין שהוא יהודי. אם הוא היה מוסלמי חולה נפש לא הינו שומעים עליו בכלל.

  הסיבה היחידה שכל כך הזדעזתי מהמקרה הזה היא שבדיוק הספקתי להרגע מהסרטונים שראיתי בבלוג של עידן לנדו ,לפני חודשיים בערך, כשהוא שאל "למה צה"ל יורה בחקלאים לא חמושים?"
  אבל אם הצלחתי לקבל את זה שצה"ל יורה בערבים שעובדים בשדה במרחק של מאה ויותר מטר מהגבול, אני בטוח שאמצא בסופו של דבר את הכוחות לקבל את זה שיורים ביהודי שחוצה את הגבול. האתגר הבא יהיה בטח ירי על יהודים שנמצאים מאה מטר בצד שלנו. אני מקווה שיירו קודם בערבים בצד שלנו בשביל לבנות לי סרגל מאמצים.

  למיכאל,
  "זה היה יכול להיות מחבל ששב הביתה לאחר פיגוע"
  דרך מעבר גבול מסודר עם עמדות קבועות ותאורה? אני יודע שהמחבלים שלהם טיפשים יותר משלנו, אבל עד כדי כך?

 22. מתנחבל

  כל ההתפלפלויות הקשקשניות שלך עדיין לא יכולות להסביר ולהצדיק עובדה פשוטה: אדם נרצח בדם קר ע"י מאבטחים שהמדינה שוכרת, מבלי שהוא יסכן אותם. אם ישראל אינה מעוניינת לשחרר אסירים עבורו – שלא תשחרר. אבל לרצוח אותו? איך אפשר בכלל להצדיק דבר כזה?

 23. מיכאל

  לגבי הערתך – הדגמת יפה מהי "קונספציה". אני מקווה שאתה מספיק מבוגר לזכור את 1973.
  למה לא לחזור דרך מעבר גבול כשהוא אינו מאויש? בהחלט קיימת האופציה שדוקא שם יהיו פחות עירניים. ביקרת פעם במעבר ארז בלילה? אתה יודע מה איכות התאורה שם ושאין אזורים חשוכים?

 24. לסמולן

  הימניות שלך מוציאה אותך מדעתך.
  האם הסובייטים הם היחידים או הראשונים שהתנהגו ככה? הרי במלחמת העולם הראשונה הצרפתים לדוגמה, פעלו בדיוק באותה צורה. כלומר שמו מתנגדי מלחמה בשורה הראשונה וירו בכל מי שניסה להימלט משדה הקרב. אבל הצרפתים הם לא קומוניסטים ובתקופה ההיא הם בכלל היו קפיטליסטים (המושג לסה-פר הוא מושג צרפתי שהומצא ע"י כלכלן צרפתי).

 25. צבי

  עד שתתברר משמעותו של המושג "נוהל חניבעל" (רק ארצה להזכיר שמשמעות המושג "וידוא הריגה" חילחלה לתודעת הציבור לפני חמש עשרה שנה רק אחרי שהנוהל הזה הביא למותו של חייל), אפשר בינתיים להתברך בכך שמשמעותו של המושג הסתום "מדינה עברית" התבררה כל צרכה. כנראה בפעם הראשונה מאז עלית המושג הזה. המונח "מדינה עברית" שימש את אבות הציונות בשלבים שונים הרבה מאוד, לפעמים הרבה יותר מ"מדינה יהודית". זה היה ביחוד בשנים שלקראת תום המנדט וזהו המונח שטיפוסים כמו "ותיקי האצ"ל" עדיין משתמשים בו. אבל למרות הכל זהו מושג די סתום. הכותרת `אם הוא היה אומר מילה אחת בעברית" שסופקה ע"י אחד המעורבים בפרשה, מסבירה את המושג: מדינה עברית היא מדינה בה שימוש במילה עברית מונע הרג. ברגע אחד על הגדר כל ההיסטוריה, כל התרבות, כל המשמעות, הכל, מתכווץ לדבר אחד: מילה עברית.

 26. סמולן, מדרוב מס.1

  ראשית אתה כמובן טועה ומטעה, שכן מה שהמאבטחים הללו עשו הוא לירות לרגלים, ופגעו בטעות באבי העורקים. אם היו רוצים להרוג אותו, אני משער שהם היו פועלים בהתאם לשיטות שפותחו במערב (פויה) משחר המצאת הנשק החם, ויורים לא לרגלים.

  אבל נגיד שכן. ובכן, המדינה מגדירה דברים שאם תעשה אותם, תמות. למשל, אם אתה מסייע לנאצים, וגם נמצא בישראל, אפשר להרוג אותך באופן משפטי.

  הסיבה שמדינות נוטלות לעצמן את הזכות להכריע על חיים ומוות, היא שמדי פעם יש להן אויבים קטלניים ומסוכנים. יש מדינות שרואות בעבריינות מסוגים מסוימים משהו שיש לטפל בו דרך עונש מוות – וזו כמובן דעתו של האיסלם הנאור בארצות העולם הערבי הסבביות. אותו עולם עצמו, אגב, מגדיר ציור של קריקטורה של מוחמד כפשע שמוביל להריגת מערביים, ואחינו הפלסטינים מגדירים מכירת נדל"ן ליהודים כפשע קפיטלי. אני מקווה שאתה לא אומר שהאיסלם שגוי, רצחני ובעייתי – ואם כן, טוב שאתה שומר על ניק אנונימי, וטוב שאתה חי בישראל, שבה עוצמת כוחות הצדק המוסלמים והפרו-מוסלמים מצומצמת יותר, בגלל הציונות ימ"ש. אם למוסלמים מותר להגדיר דברים רעים שמצדיקים מוות, ועדיין להיות בני שיח לגיטימיים ומשטרים מדינתיים לגיטימיים, שלא לומר נחשקים, אז זה בעצם בסדר, לא ?

  גם משטרים שאינם האיסלם או הערביות (הנחתי שאתה בעדם, כי אתה נגד ישראל, או לפחות ממש מתעב אותה) עסקו בהגדרת גבולות שמי שעובר אותם נורה למוות. ארצות הברית וברית המועצות אפילו עסקו בהשמדת כל החיים ביקום – מה שהיה עשוי להיות פשע קוסמי, כמעט נכבה – בגלל משהו שקשור לדרכי חישוב משכורות. יש עוד הרבה דוגמאות למצב הזה. עד כדי כך מוזר הדבר, עד שמפליא לגלות שישראל לא מגדירה את חציית הגבול לעזה דרך הריגת החוצים, אלא מסתפקת בנוהל מעצר חשוד. האם היהודים – הציונים, הרעים האלו, אתה יודע – חנונים ?

 27. מתנחבל

  אם ישנן מדינות שבהן מונהג עונש מוות, ואם ישנן מדינות שבהן נעשה שימוש מופרז בעונש מוות – הרי שמותר לישראל להרוג כל אדם שמנסה לטפס על הגדר ולעבור לעזה.

  אתה יודע, מהתגובה המופלאה שלך חשבתי לרגע שהאיסלאם הוא אכן הבעיה העיקרית בכל הנוגע לעונש מוות. ואז הסתכלתי וגיליתי: במקום הראשון בהוצאות להורג לנפש – איי בהאמה (נוצרים). במקום השני חביבתם של ישראלים רבים – סינגפור (למעלה מ-40% בודהיסטים). במקום השלישי סיירה לאונה, ששם אמנם 65% מוסלמים ו-30% נוצרים. ואז: ביילורוס (נוצרים), רואנדה (נוצרים), ורק במקום 6-7 תמצא שתי מדינות ערביות: כווית ועומאן, שהן כמובן מדינות ערביות טובות ולא קיצוניות מטורפות כמו אירן (מקום 12, שני מקומות אחרי טאיוואן) וסוריה (מקום 24, 4 מקומות אחרי ארה"ב בעלת בריתנו לנצח-נצחים).

 28. סמולן מתפעל

  אני עושה שמיניות באויר כדי לדבר בשפה המקומית, שבה איסלם זה תמיד טוב וקומוניזם עוד יותר. ואתה, יש לך את הזה הזה ממש בקצה האצבע המקלידה. יפה לך !

  לגופו של עניין, חמוד: אני מניח שמנית רצח על כבוד המשפחה, פיגועי התאבדות על רקע דתי (מלחמת דת), סכסוכים על רקע מאבקי שליטה בארגוני טרור מהפכניים, רציחות על רקע של אזרחות במדינה שבה פורסמו קריקטורות של מוחמד, וכל שאר הדבר שמוסלמים יודעים להצדיק כל כך טוב. מה שיעורם בבאהמה ? תודה.

  שנית, ומתוך חשש כנה שאני איכשהו אפול שדוד לרגלי הידע, אבהיר, כי כנראה שזה לא היה בהיר: לא ידעתי שהיו תקדימים כה תרבותיים (צרפתים ! תמיד תיעבתי אותם. זה קטע ישראלי מוזר) להרג חיילים תוך כדי הסתערות. אני עדיין תמה בקשר לשיעור ההרוגים שיוצרו על ידי כגנוביץ` ושות` ביחס למה שצלח בידי אוכלי הצפרדעים, אבל באמת שאשמח אם תאיר פינה אפלולית זו, ונדע כולנו על מה מדובר. במספרים, כמובן. עדיין, מהלכים הרבה יותר ברוטאליים בהשוואה למה שמתלוננים עליו, הם חלק בלתי נפרד מההיסטוריה הקדושה והארורה של הסוציאליזם. להזכירך, סוציאליסטים נהגו לירות באופן שיטתי בסוציאליסטים לשעבר שרצו לעבור למערב (פויה, מערב). אני אכן חושב שיש משהו מוזר באתר סוציאליסטי שטורח להכחיש ולהדחיק את המורשת העשירה של נהלי חניבעל.

  בקשר לאיסלם, המצב אפילו פשוט יותר: כל האתר פה מדקלם ברצף שאיסלם זה טוב וישראל ממש לא. זו דעתי הכללית, ואני מוצא את העמדה הזו מרתקת ומאתגרת, לא כל כך בתכניה כמו בעצם קיומה. לכן, אם אפשר להוכיח שמשהו מקובל באיסלם, זה הרבה יותר משכנע כאן מאשר הוכחת קיומו באיי הבאהמה. הרג לגיטימי באיסלם עד מאד, ולכן הרג הוא לגיטימי. איי הבאהמה לא מעניינים אותך, ולכן אני לא מביא משם דוגמאות, ומה גם שבחיים לא היה עולה על דעתי שהם שיאני ההרג. למרות שנדמה לי שבהשוואה למתרחש בעיראק, למשל יש מצב שכמות המחבלים המתאבדים בבהאמה קטנה יחסית, ויכול להיות שהמספרים שלך ישתנו קצת.

 29. היסטוריון

  לפחות עכשיו ברור להיכן נוטה לבו של סמולן. נגד כגנוביץ` וחבורתו, ובעד אלה שכגנוביץ` ואנשיו נלחמו נגדם באופן נפשע, מכוער, רצחני, נו, בעד אלה עם שיטות המלחמה המתקדמות, המערביות, הנוצריות, האלה עם מדים השחורים, עם הצלב קרס, נו, איך קראו להם? שאם רק היו מצליחים לנצח את קגנוביץ` ואנשיו, לא היו יותר שמאלנים בעולם, ואפילו בסמולנים לא היה צורך.

 30. מתנחבל

  האם תוכל להסביר לי ולכל עם ישראל מה עניין בן מלך לכגנוביץ? איך הצלחת לקשר פגוע נפש שנרצח על גדר המערכת בעזה לסטאלין? ומה בין יריה באבי העורקים של אותו אדם אומלל לדת האיסלאם?

  ואולי אין לך כל עניין בלכתוב לעניין ואתה סתם נהנה להקליד פוסטים כאילו-מתוחכמים, כאילו-חכמים עד שכולם יתעייפו?

 31. מתנחבל

  ואם כבר העלית את זה – עם או בלי קשר לרצח של בן מלך – כאיזושהי הוכחה לאלימות האינהרנטית של האיסלאם, למה שלא נסתכל קצת על עובדות ולא נתבסס רק על דעות קדומות.
  לא תאמין. גם במגזר היהודי נרצחות מידי שנה נשים רבות, לפעמים אפילו ע"י בני זוגן.
  מתוך 33 נשים שנרצחו בישראל בשנת 2007 רק 4 היו ערביות, ורק בשלושה מקרים היה חשד שמדובר ברצח על כבוד המשפחה. גם בישראל נשים סובלות מהטרדות מיניות (השמועות אומרות שאפילו מאבטחי רמטכ"ל יכולים לאנוס). ישראל. לא הבהאמאס.

  אז עכשיו אתה מסכים שלא היו צריכים לירות ביקיר בן-מלך?

 32. עיניים לראותEYES2C

  ייתכן שגם יקיר בן מלך היה מעורער בנפשו. אבל החינבעלים ובעליהם, שהם "בעלי המדינה", הם הם שבודאי גרמו לערער את ציפור הנפש של המדינה. אם רציתם עוד הוכחה נוספת, בא פרסום ההדלפה מישיבת הקבינט והוכיח עד כמה מעורערת נפש המדינה היהודית.

  באו האחראים על מתן כדורי ההרגעה לאזרחים, ההמונים על "ההתרעה הלאומית", ומוסרים, כך על-פי "הארץ", את דבר ההרתעה הלאומנית, ופוסקים ללא היסוס שששקט זה רע! — ולמה? כי "בחסות השקט, הפלסטינים מקדמים כפיית הסדר [שלום] על ישראל". – הבנתם? תפקידם הוא לכפות את המלחמה הבאה, ואוי ואבוי אם יבוא שלום, כי אז ייתכן ויהיה שקט והמלחמה הבאה לא "תפרוץ".

  לכן נאמר "ברוך הבא" – לנירון הבא, שיצית את המלחמה הבאה

  במדינה שבה "מסבירים לאומיים" בשכר עוסקים בהטרפה מכוונת של הציבור — וקודקודים ריקים, אחראים על הגברת אי-שפיות הקהל — עד שכל המדינה נראית כמדינה שהשתגעה… וכך החברים יד-לין – את- דיס-קין שדעתם מאוד נחשבת במקומותינו,,, הצהירו: סכנה – עלול לפרוץ שלום [כפוי]! כך אמרו בישיבת הקיבינימט–ראש השין וראש המן, אלוף בצלות ואלוף שום שלום, זה בכלל לא בא בחשבון! כי שלום זה דבר מסוכן מאוד. והרי לצורך ההדלפה הזאת נועדה ישיבת הקבינט, ולשם כך הובא הציטוט במדויק ישר מראש השב"כ ומראש אמ"ן. ואתם, שבודאי ידעתם שלראשים המסבירים יש גם זרועות תמנוניים בתיקשורת,,, ואלה מעבירים את דבריהם ללא להוסיף או לגרוע דבר… אז מה הבעיה: גם לראשים וגם למדבררים חסרה קצת הבנה,,, ואולי, אומר דבר שלא העזתי להעלות על דל שפתי עד כה – שתפקידם הוא לעודד את הימין הקיצוני במסעו: "לא לשלום – כן להתנחבלות" ועוד סיסמה נבובה [שלא באה מחד"ש] "שתי מדינות לשני עמים יהודיים – אימרו כן למלחמות". כך הראשים ידלין את דיסקין את ביידץ הודיעו שישראל חייבת לשים קץ למתונים בפלסטין, כי אלה חו"ח עוד עלולים להשיג -במתינותם- את השלום שהאמיצים לא הצליחו להביא… ועוד מדווח "הארץ" על אחד מסרי האפסיים, חובשי כסאות השרים, שהיה בישיבה ציין כי "בשל הקיפאון בתהליך השלום, נוצר ואקום". הסר לא מסר מה הביא להקפאת ההקפאה ולקיפאון…

 33. צבי

  סמולן עשית דבר חשוב מאוד, הרחבת את מושג עונש המוות וביטלת את החלוקה המלאכותית בין עונש מוות המבוצע עפ"י פרוטוקול חוקי ובהוראת בית משפט לבין עונש מוות המבוצע עפ"י קוד תרבותי, לאומי, או דתי בלי הוראת בית משפט ולא עפ"י פרוטוקול מוסכם מראש. הנה מה שכתבת (כולל הטון המתנשא):

  לגופו של עניין, חמוד: אני מניח שמנית רצח על כבוד המשפחה, פיגועי התאבדות על רקע דתי (מלחמת דת), סכסוכים על רקע מאבקי שליטה בארגוני טרור מהפכניים, רציחות על רקע של אזרחות במדינה שבה פורסמו קריקטורות של מוחמד, וכל שאר הדבר שמוסלמים יודעים להצדיק כל כך טוב. מה שיעורם בבאהמה ? תודה.

  עד כאן לשונך. טוב ויפה. עכשיו, על פי ההגיון שאתה מציע מה התשובה לשאלה הבאה:

  מהו שיעורם של מקרי מוות הנגרמים בישראל (מדינה בה אין עונש מוות במסגרת החוק, פרט לנאצים ועוזריהם) במקרים של: הפגנה כאשר המפגינים אינם יהודים (13 על פי המנין האחרון), טיפוס על גדר בטחון כאשר המטפס אינו טורח לדבר עברית (1 על פי המנין האחרון) , מגורים במכלאה אנושית ענקית שאינה יהודית (1100 על פי המנין האחרון). לא כולל כשלש מאות הרוגי האינתיפאדה הראשונה, בשלב הראשון, הלא חמוש שלה, הרוגי יום האדמה לדורותיהם, נטבחי כפר קאסם, טכנאי הטלפון שבאו לתקן עמוד טלפון בהתנחלות ונורו כי נחשבו לערבים, ועוד ועוד עשרות של פלסטינים שנרצחו או נורו סתם ככה בידי מתנחלים "מהוגנים" כמו וולרשטיין או לווינגר בלי שתקפו אותם באופן ישיר או עקיף. בסה"כ מהו שיעורם? תודה.

 34. עיניים לראותEYES2C

  עוד לא סיימתי לכתוב והמקורות הביאו [="הארץ"] עוד סיבה לדאגה, במקום "סיבה למסיבה". והדאגה לבריאות הנפש של המדינה גוברת, לאחר שהאחראים על מתן כדורי ההרגעה לאזרחים, הקודקודים האמונים על "ההתרעה הלאומית" מסרו -ע"פ "הארץ"- את דבר המרתיעים הלאומנים שפסקו ללא היסוס שששששקט זה רע — כי "בחסות השקט, הפלסטינים מקדמים כפיית הסדר [של שלום] על ישראל". הבנתם? תפקיד "האחראים" הוא להסביר מדוע תבוא המלחמה הבאה, ואוי ואבוי אם יבוא השלום, כי אז ייתכן ויהיה שקט והמלחמה הבאה לא "תפרוץ". ועכשיו גם "כנסת ישראל" הצטרפה למסע, ותקעה עוד מסמר בארון הציונות – Another nail in the Zionist …Coffin בחוק חדש ישן – שדומה פלאים לחוק האפרטהייד בדר"אפ "הלבנה" בשם GROUP AREAS ACT of 1950. שכמו "חומת ההפרדה", תוכנן להפריד -גיאוגרפית- בין ה"קבוצות". כך נודע לציבור ש- 19 שנה אחרי שחוסל האפרטהייד – הוא קם מחדש לתחייה, והפעם ב"מדינה היהודית"… אז היינו בטוחים שישראל תחתום על הסכם שלום ותסיר את הגזענות מקירבה, עוד לפני שהאפרטהייד ירד מבמת ההיסטוריה. זה לא קרה. האפרטהייד חוסל שם, לא כאן. כאן, ב"ארץ הקודש" האפרטהייד מצא אדמה גזענית פוריה להיאחז בה, והוא ממשיך להכות שורשים. נכון שעד שתחוקק הכנסת חוקן נירנברגי חדש – שלא רק יתיר הפרדה –אלא שגם יחייב להפריד– לא יהיה שום יישוב מחוייב להפריד בין יהודים לאחרים. במקרה שלפנינו עכשיו מדובר על מניעת ערבים מלגור ב"ישובים קהילתיים יהודיים". בכך ש"לועדות קבלה" החוק יאפשר לנהוג כגזענים שבגזענים. לכן, צדק הרוב במדינות העולם, בהתכנסו בעצרת הכללית של האו"ם, כשפסק -כי ידע- ש"ציונות זה גזענות". ועכשיו כנסת ישראל מספקת עוד ועוד הוכחות לכך.

  Dear Benjamin Pogrund

  מי שהכיר וזוכר את האיש החביב בנג`מין פוגרונד, שניסה להוכיח שאין כאן אפרטהייד? מי זוכר את `מעיינות התקווה` של פוגרונד, שהיה סגן העורך של העיתון הדרום-אפריקאי הליברלי, שנילחם נגד האפרטהייד "רנד דיילי מייל" — הבנג`מין הזה שבא לכאן, ייסד את "מכון יקר–מרכז למעורבות תרבותית בירושלים", וטען שההשוואה בין ישראל לדרום אפריקה היא מטעה וכוזבת… כאילו להכעיס אותו היום חקקה הכנסת עוד חוקים שכאילו הועתקו מספר החוקים של ממשלות האפרטהייד של ה-NASIONALE PARTEI. אסיים בכך שאאחל לבנג`מין שנילחם באפרטהייד, שיכיר בטעותו, ויחל לבקר את ישראל של בנג`מין ניתאי שהופכת דומה יותר ויותר לאפרטהייד המקורי.
  ["הארץ" פירסם את מאמר פוגרונד בכותרת "מדוע להציג את ישראל כגיהנום עלי אדמות?" – למקור http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?itemNo=682149&contrassID=0

 35. סמולן מגיב באיחור

  אכן, נפלאות דרכי האל. אני כתבתי שיש תקדימים מוכרים ולגיטימיים למעשי הרג נוראים פי כמה ממותו המצער של יקיר בן מלך, והשתמשתי באיסלם ובקומוניזם כדוגמאות. מיד נפתחה מערכה מדהימה ומרתקת, שיצאה לומר כלהלן:
  א) הקומוניסטים ביצעו נוהלי גניבעל באופן מוצדק, בעוד שצהל לא עושה את זה באופן מוצדק.
  ב) ישראל הרבה יותר גרועה מהאיסלם והקומוניסטים בכל פרמטר נסכם, סטטיסטי, אינטגרלי.
  ג) אני מקשר בין הריגה על פי צו של בית משפט, והריגה על פי הנחיית ממשלה, ובכך מן הסתם חושף איזה מבנה עומק ציוני.

  חברים !
  אין לי כח לענות לכל הטענות ובנות הטענות. אסתפק לכן בדברים הבאים:

  א) הקומוניסטים ניתנו כדוגמה לכך שגוף לגיטימי יכול לעשות גניבעל. על אף שזה לא מה שקרה במקרה הנוכחי, הרי שהקומוניסטים לא שלפו את גניבעל מתחתית חבית הכלים הקולקטיביים שלהם אל מול אויב שטני: זה היה אויב שלמעט יכולת הלחימה שלו ובחירתו להלחם בבריה"מ, היה מקובל עליהם. בן ברית אהוב, למעשה, עד לפלישה.

  ב) סטטיסטיקות: ראשית, נא להשוות את ישראל לכלל העולם הערבי ולא למה שמתרחש בקרב ערבים בתוך ישראל. אין לי ספק שהם יוצאי דופן בעולם הערבי, ולוא בהקשר המשפטי של המדינה שהם חיים בה. שנית, חברים, נא לחלק את מספר המקרים המייצגים שאתם מביאים במספר האנשים שהם באים לייצג: אחוז הערבים בישראל הוא לערך 20%, ועל כן 4 מקרי רצח-על-כבוד-המשפחה בקרב הערבים שקולים לערך ל 20 מקרים כאלו בקרב הלא-ערבים. הלאה: לא כל רצח של אישה הוא רצח על כבוד המשפחה. עוד הלאה: יש תת חלוקות גם בקרב הציבור היהודי. בקיצור, אפשר לחפור פה וצריך לחפור פה.
  שלישית וחשוב במיוחד, שמתי לב שכולם חומקים בזריזות לא רק מהשוואה של ישראל לעולם הערבי במקום של יהודים ישראלים לערבים ישראלים, אלא מעצם קיומה של סוגת הטרור. הטרור בעיראק, למשל, הוא נקודה מרתקת, שלדעתי איכשהו נשמטה פה כולם. מלא אנשים מתו, חברים. הרבה הרבה הרבה יותר ממה שנהרגו בעופרת יצוקה, כולל שלל לוחמי המאבק הפלסטיני שנהרגו בצדק.

  ג) הפרדה בין הרג משפטי ללא משפטי. המשפטיזציה מן השטן, לדעתי. לישראל, כמו לכל מדינה, יש מערכת חוקים ויש עוד דרכים לתפקד. הרעיון שלפיו ישראל צריכה לפעול רק כחברה אזרחית, וככזו להיות כפופה למשפט, הוא רעיון היררכי ודכאני, כלהלן.
  אפשר תיאורטית לארגן את כל העולם בחברה אחת עם סט חוקים אחד. במצב הזה תהיה היררכיה כלשהי שהעולם כולו יפעל לפיה, ואני מקווה שזה יהיה החוק הישראלי, או בעצם לא ברור לי למה אני מקווה. אבל במקרים שבהם אני מכיר בזכותם של קולקטיבים אחרים לקבוע לעצמם מערכות חוק ונורמה אחרות, עלי להכיר גם באפשרות שיהיו התנגשויות, כולל אלימות, בין מערכות החוקים והנורמות הללו, ושאלו לא יהיו ברות פתרון דרך המערכת החוקית לכשלעצמה. דא ?
  לא חייבים להתמודד תמיד דרך לחימה והרג, ואני אישית מעדיף בהרבה את הויכוח השיטתי, תוך הכרה בכך שהוא עשוי להיות תמידי. אבל מדי פעם יכולה להופיע לחימה, ואידיוט מי שלא מכיר בכך, שההרג הלא-משפטי יופיע.

  בניגוד למה שאיכשהו כולם הניחו, אני לא תומך בנוהלי חניבעל למיניהם, אלא בצמצום ברוטאלי של היחס לשבויים המשמשים לסחיטת המדינה. מה שרציתי להצביע עליו היה, כרגיל, הצביעות המקובלת פה באתר בקשר להכפשה של ישראל. במקרה הנוכחי גם לא בוצע נוהל חניבעל, גם מבוצעים דברים דומים על ידי חביבי האתר – קומוניזם ואיסלם על שלל גווניהם. על זה הצבעתי.

 36. אירית

  לדעתי הוחמץ פה, בתוך הויכוח הרגיל שלא הולך לשומקום, הנקודה המרכזית והיא מי מוסמך לבצע הוצאות להורג ללא משפט מטעם הגוף המכונה "המדינה" ומה גדר הטעמים המוצדקים (מניעת מו"מ למחבלים, מניעת מידע מביך, מניעת אי נוחות קלה או כבדה).
  מה שמסתמן הוא שגדר ההאצלה כמעט אינסופי למי שמזהה עצמו לפתע "עם המדינה" מול האזרח או החייל הנורה, שהופך ל"מתכלה" או אויב העם. נוצרה מיליציה די גדולה, שאין לה הגדרה, המוציאה להורג את מי שבא לה. אין לזה לדעתי קשר להשוואות תרבותיות לטובת או נגד ישראל בהשוואה לכל עמי העולם.
  נוהל חניבעל הוא עניין תרבותי ויראלי מתפשט המכשיר יצירת מיליציות ופרה מיליטארס שזורים עשן בעיניים עם יצירת פוליטיזציה כוזבת של התופעה (כמשהו הקשור לשמאל או ימין). זהו עניין חברתי עמוק, שקשור גם ריבוד כלכלי והסללה אליו דרך העניין הבטחוני, אבל לא רק.

  לכן, כצעד מברר ומונע התפשטות של אלימות מסוג חדש בישראל, הפעם יותר נגד אזרחים ישראלים ולא רק פלשתינאים, יש לחשוב על העלאה מסודרת של השאילתות בכנסת או בבג"צ, לברר את גדר ההסמכות השיוריות של ראש הממשלה, מערכות צבא ובטחון להורות ביודעין על הרג אזרח שאינו מואשם במשהו, וגם לעניין פקודות צבא שתכליתן אינן לחלוטין בגדר סמכויות הצבא (כמו מניעת מו"מ על חילופי עצורים, חלקם עצורים פוליטיים). מה שהיה פעם חריג צר, הופך לברז זורם, ואפשר לקרוא זאת מן הטיעונים של המצדדים בפעולה זו נגד בן מלך, שלא מדובר כל כך בסיטואציה הזו אלא בניסיון לבצר "סמכויות יתר" לאנשים כלשהם (לא ברור מי) לקבוע את גורל החיים של אנשים אחרים, בתור נציגים מטעם עצמם של "המדינה".

 37. מתנחבל

  אין טעם לנסות לענות לסמולן, שמעולם לא החמיץ הזדמנות לשנות את הנושא ולזרות דמגוגיה בכל חלקה טובה.

 38. בלונדי

  כמו שאמר המתנחבל, אין טעם לענות לסמולן. וזה בגלל שהריגות לא מוצדקות במקומות אחרים לא מצדיקות הריגות לא מוצדקות פה. האתר הזה עוסק במה שלא צודק בישראל. אנחנו מנסים לשפוט ולתקן את עצמינו. כי בתור הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון אמורה להיות לנו איזו מידת השפעה על מה שקורה פה.
  לפי ההיגיון של סמולן אין סיבה שנתרעם על הפשע בישראל כי במקומות אחרים יש יותר פשע.
  ונמאס לי מהצורה שבה הוא מבלבל קומוניזם וסוציאליזם.

 39. undecinee

  3 way porn dvd
  flirt ich online
  always you lambada movie mp3
  free meatloaf recipies
  country song artist

 40. Aroneourf

  coputer beebs while online
  free dultz movies
  free images alliance sumpolec
  fox 24 watch online
  carol kane videos

 41. גל

  אדם שעומד ליפול בשבי יש להורגו !

 42. GAUMPTATUNEPE

  Download Free Best Films HD in the World.

  Harry Potter and the Deathly Hallows (2010) HDTV

  http://kino-manija.ru/images/stories/films_1/harry-potter-and-the-deathly-hallows%201.jpg
  edison scandal photos download final cut express free trial
  banner hulk tv show andi anderson cumshot suprise torrent
  free full lengh lesbian movies discount palm iiixe pda
  barbie appraisls pricing guide online free auto body software
  dishnetwork tv listings sebring fl download free mobile content
  http://brinkmans-trailers-forest-lake.zanovo.pp.ua/ download program crack
  http://free-cable-in-us.zanovo.pp.ua/ childs western saddle
  http://artist-larry-hampton.zanovo.pp.ua/ free characters for wow
  http://free-corgi-ky.zanovo.pp.ua/ cutie spankee torrent
  http://black-parade-video.zanovo.pp.ua/ free gina bellman nudes

 43. deazoraArobia

  Download Free Best Films HD in the World.

  Harry Potter and the Deathly Hallows (2010) HDTV

  http://kino-manija.ru/images/stories/films_1/harry-potter-and-the-deathly-hallows%201.jpg
  drivers hl dt st rw dvd gcc 4481b download free reveal
  free busty teen girls pics direct tv instal
  edge mark film deployment leather watch strap 22mm
  free jvc hr xv1ek instruction manual auto detail trailer
  free cross stitch charts scissors free ads tx
  http://free-myspacey-layouts.zanovo.pp.ua/ angus movie cbs
  http://free-male-fisting.zanovo.pp.ua/ file state free
  http://eva-angelina-streaming-videos.zanovo.pp.ua/ finla fntasy iii review
  http://downloads-remove-anti-spy-ware.zanovo.pp.ua/ adult halloween game online
  http://free-downloadable-computer-game.zanovo.pp.ua/ anime free boobs