אין מצב - מצעד זכויות האדם הראשון בישראל

יוסי דהאן

 

ביום שישי הקרוב ה-11 בדצמבר, ב-11:00 עד 14:00. (התכנסות בכיכר רבין בתל אביב. וצעדה עד לרחבת מוזיאון תל אביב ברחוב שאול המלך, שם תתקיים עצרת) יתקיים מצעד זכויות האדם הראשון בישראל.

מצעד אזרחי, עצמאי, ולא מפלגתי, אליו הצטרפו כבר למעלה מ-100 ארגונים. צעדה למען זכויות אדם, צדק חברתי, שוויון אזרחי. נגד גזענות, אי צדק, כיבוש אלימות, דיכוי והדרה, תופעות ההולכות ומחריפות והזוכות ללגיטימציה בשולחן הממשלה, בחקיקת הכנסת, בשוק הכלכלי ובחברה האזרחית.

יום שישי הקרוב הוא הזדמנות למחות ולהכריז מאבק על התהליכים הללו.

לפרטים על הסדרי הסעה, הארגונים המשתתפים והאמנים המופיעים באתר אין מצב – מצעד זכויות האדם הראשון בישראל.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. איזי גור

    עם כל השבח ליוזמה שבארגון הפגנה כזו, הבעייה נעוצה במהות המפגינים.
    מאה אלף בעצרת למען רבין ולמדיניות השלום, אין בהם להזיז גרגיר חול אחד. חמשת אלפים פורעי חוק מתלהמים מעברה של הגדר מזרחה והממשלה על קרבה ופרשה – משקשקת.
    ואגב תגובה יורשה לי להתייחס במשפט אחד להצעתו-יוזמתו של שר המשפחים להחזיר עטרת דיני תורה ליושנם.
    הבעייה אינה בחוקי התורה. עם רובם של אלה ניתן להשלים ולחיות . הבעייה היא בפירושים שניתמנו לחוקים על ימי חכמי התלמוד וכמה רבנים נוסםפים.
    אילו רבנו גרשום היה חי היום ומעלה את העת החרם שלו- היה הממסד הרבני-אמוני מחרים אותו.

  2. מי שויתר על הדיאלוג כאן

    חלפו למעלה מ-24 שעות מאז התפרסם "בהארץ" דבר מכתבה של גולדה מאיר המבקש לעשות סלקציה בעליה מפולין בשנות ה-50 ולמנוע הגירת "חולים ונכים", ו"העוקץ" שותק.

    וואו, מה היה קורה כאן אם מתברר שהיה מכתב כזה לגבי עליה מצפון אפריקה. כלל לא קשה לדמיין את מה שהיה נכתב כאן על "הגזענות האשכנזית הלבנה".

    אבל הנחיה לגבי יהודים מפולין, זה לא אייטם לשוחרי זכויות האדם כאן. אז "העוקץ" שותק.

  3. עמית

    ההתנגדות בציבור הישראלי נגד החוק הנ"ל חצתה מפלגות והשתייכות פוליטית אבל מאבק למען זכויות אדם ייתפס כמאבק של השמאלבלבד. משום כך אני פסימי לגבי ההיענות.

    בהצלחה בכל אופן.