במילה אחת – לצפצף

מאת: יזהר באר

אחרי שגם השר בני בגין ("סימן הקריאה המהלך", לפי עמוס עוז) נתן את ברכתו ליוזמת הקפאת ההתנחלויות יכול כל ילד להבין  שהתכנית כולה היא ישראבלוף מא' עד ת'. אבל מי שרוצה הוכחה נוספת למה שקורה היום בשטח צריך להציץ בהנחיות המקצועיות שמעביר עו"ד דורון ניר צבי, מתנחל, משפטן, ממאחז "חוות יאיר", לצאן מרעיתו. הכל מופיע כאן בציטוט מדויק, מילה במילה, כפי שהתפרסם לפני כמה ימים בעיתון המתנחלים "בשבע" תחת הכותרת: "להמשיך כרגיל ולמצוא תחבולות". עצותיו משקפות ציניות מוחלטת, בוז גמור כלפי המלכות וקולות של המרדה, והכל בשקיפות מוחלטת. והמצב בשטח? – אין על מה להתלונן – או כמו שהוא עצמו אומר: "מעולם לא נראתה תנופת בנייה כמו שיש כיום ביו"ש". על כך אמא שלי היתה אומרת באידיש "וכשהתבהרה התמונה נעשה לנו חושך בעיניים". מדינה בהפרעה:

 ——————————————————————————————————————-

 "במילה אחת – לצפצף. בשתי מילים – להמשיך כרגיל. ובארבע מילים – בתחבולות תעשה לך מלחמה. וביתר פירוט: אין למדינת ישראל יכולת להתמודד עם מאות יחידות דיור "בלתי חוקיות", ועובדה היא, להבדיל אלף הבדלות, שמדינת ישראל למעשה הרימה ידיים בכל הקשור לבנייה הערבית הבלתי-חוקית בנגב, בגליל ובמשולש. צודק, לשם שינוי, היועהמ"ש מזוז כאשר אמר לשרי הקבינט שאין להם דרך לאכוף את צווי ההקפאה: וצודק, גם כן לשם שינוי, אהוד ברק כאשר הוא מבקש למנות עוד עשרות פקחים נוסף על 14 בלבד שקיימים כעת בכל יו"ש. זאת ועוד, הפעם הביורוקרטיה הישראלית משחקת לטובתנו. לא ניתן בהליך מזורז למנות עשרות פקחים, ואם יהיה מדובר במכרז פתוח לציבור, הרי שמוטל על בחורינו הצעירים להתנדב למשימה ולהכשיל אותה. הרי במקרה הגרוע ביותר הם בסה"כ יפוטרו (לאחר שקיבלו כמה משכורות דשנות מהמינהל האזרחי).

ברמה הכי פרקטית ואופרטיבית, הואיל והצו קבע שההקפאה איננה חלה על יחידות שניתן לגביהן היתר ושהסתיים שלב היסודות, הרי שהיה מוטל על כל מי שטרם נכנס לבנייה (וכך המלצתי ללקוחותיי) ליצור מיידית 'יסודות דמה' אשר לפחות בגיחת תצלומי האוויר  (שיצאה כנראה לאחר פרסום הצו) נראים כ'יסודות', כגון הנחת חביות שחציין מלא באדמה במקום בו אמורים לעמוד עמודי הבית על פי התוכניות). עוד יש לציין, ברמה הפרקטית, שהצו הקים "ועדת תביעות", כך שמי שמחזיק היתר בנייה והוא ירא, על אף כל האמור מעלה, להתחיל בבנייה בניגוד להוראות הצו, עומדת לו הזכות לתבוע פיצוי מהמדינה. ותמיד צריך לזכור ש"כל מאן דעביד רחמנא לטב עביד" (כל מה שעושה הקב"ה לטובה. י.ב), ושמעז יוצא מתוק, שהרי מעולם לא נראתה תנופת בנייה כמו שיש כיום ביו"ש, והכול בזכות הקשקושים של אובמה ושל ביבי, 'וכאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ'".

(עו"ד דורון ניר-צבי, "להמשיך כרגיל ולמצוא תחבולות", עיתון המתנחלים "בשבע", 19.12.2009).

·         יזהר באר הוא מנכ"ל ארגון קשב שעוסק בחקר התקשורת בישראל

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. מאור מלחי

  אם העו"ד מייעץ על נקיטת צעדים מעשיים נגד הצו- הרי שהוא כן נאכף (אחרת היה אפשר לפעול כרגיל בלי שום טריקים). חוץ מזה שגורלו של גוש קטיף מעיד שאין לממשלה בעיה לפנות גם יותר מאות בתים, חוקיים או לא.
  ואם הביקורת היא על שהמתנחלים מעיזים לנסות לפעול נגד הצו- נראה שיזהר ישמח אם המשטרה תחקור את "בשבע" ואת עו"ד דורון ניר-צבי, כפי שחקרה בזמנו את "פרופיל חדש" (שהראתה איך להפר את חוק גיוס חובה)- חקירה שהאתר דווקא פרסם פוסט נגדה בזמנו..
  http://rsvpdev.atomplayground.info/oketz/default.asp?PageID=8&OP=submit&Post_Author=0&FieldContent=%F4%F8%E5%F4%E9%EC+%E7%E3%F9&ExactSearch=true

  מבחינתי, על כל פנים, ההקפאה היא ישראבלוף משום שברור מראש שהיא לא תוביל לשום שינוי במצב הקיים.

 2. אסיר ציון

  כנראה שתגובת המתנחלים מתבקשת. הבטחות הם קבלו למכביר אלטרנטיבות לא. מלחמתם היא מלחמת קיום, ברור לכולם שהממשל הנוכחי ינצח במאבק, הכוח לצידו.
  המהלך הנפסד יתווסף לעשרות מהלכים פסולים שהממשל ביצע. החמור הוא שמקבלי ההחלטות חסינים מעונש ובעתיד יזכו לכתבת שער על מחדליהם ובזה תסגר הפרשה על איוולתם של נבחרי המיעוט. 

 3. איזי גור

  על מנת שלא לחזור על חומר לעוס, ראה תגובתי למאמר "שנאת חינם"
  כמנ שנאמר: סדנא דארעה ולישרל היא צרה.
  חולירע.

 4. שור

  קיים כשל לוגי אצל השמאלנים,
  מצד אחד אורי זקהאם טוען תוך הכחשת המציאות שהבדואים "ילידים" עלאק ואין שום קשר בינינו לבין היהודים שחיו כאן לפני אלפי שנים,
  מצד שני יזהר באר צובע את תושביה היהודים של יו"ש.
  למה ?
  מה ההבדל בעצם יהודי שגר בתל-אביב ליהודי שגר בשילה ?
  הרי בעיני רוב הערבים כולנו זרים כאן, כולנו צלבנים, כולנו מתנחלים.
  ורק בשבת הרג צה"ל שלושה פעילים של הארגון הפשיסטי "פתח" אשר עסקו ברצח יהודים –
  אחד רק השתחרר מ-6 שנים בכלא וחזר לרצוח,
  השני התחייב לא לעסור יותר בטרור פשיסטי וקיבל חנינה והופלה חזר לרצוח,
  והשלישי חבר בארגוני הבטחון של ברשות הפלשתינאית ורצח זה מקצועו העיקרי.
  שלושה רוצחים פשיסטים, שמנהיגם הוא מכחיש השואה (עם דוקטוראט מאוניברסיטה קומוניסטית) אבו מאזן.

  ומה יקרה לאחר שחרור עוד 1000 רוצחים ? האם הרצח יעצור בקוו הירוק ?
  כמה טוב שרוב הישראלים התפכחו מאשליות "השלום" וכבר מבינים מול איזה אויב רצחני ופשיסטי יש לנו עסק.
  שור