הפילוסוף הבריון

יוסי דהאן

אני קורא הבוקר את דבריו של שר האוצר יובל שטייניץ, ששולח את ממשל אובמה לכל הרוחות, מי בכלל צריך את הערבויות שלכם, מכריז השר בזקיפות לאומית על עצמאותה הכלכלית של המדינה היהודית, אנחנו מסתדרים היטב בלעדיהן. זו לא הגערה הראשונה שלה זוכה אובמה מלשכת השר בירושלים. יובל שטייניץ הבריון השכונתי ועם ישראל לא דופקים חשבון ולא עובדים בשביל אף אחד.  זמן רב לפני שהוא נטפל לאובמה, איים דר' סטרניג'לב לקרוע לגזרים את מובארק והממלכה המצרית.

אני עובר מ Y-net לוואלה ושם אני מגלה שיש פריץ ויש פריץ, השר הטרחן והגאה עלה לרגל למשרדיו של הצאר הכלכלי של המשק הישראלי, נוחי דנקנר, שם, לדברי דובר קבוצת אי.די.בי הוצגה בפני השר ואנשיו מצגת והוגש כיבוד קל. מקבוצת דנקנר גם הבהירו שבניגוד לעמדת השר המתנגד להמשך כהונתו של נגיד בנק ישראל סטנלי פישר, " "נוחי דנקנר סבור כי הנגיד פישר מסיים חמש שנות כהונה מוצלחות ביותר והיה שמח אם כהונתו תוארך בחמש שנים נוספות",.

סטנלי פישר יכול לישון בשקט, לא חשוב מה מקשקש שר האוצר, חשוב מה רוצה נוחי דנקנר. בעוד זמן לא רב, כשיסור חינו של סנצ'ו שטייניץ בפני אדוניו ורעיתו שרה, וכשהוא יילחם על חייו בקרב החפירות של העשירייה הרביעית ברשימת הליכוד בגני התערוכה. בקבוצת דנקנר ימשיכו להציג מצגות על הישגי התאגיד, להגיש כיבוד קל ולקבוע מי יהיה הנגידים ושרי האוצר הבאים.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. פיני זוהר עיתונאח פובליציסט

  יוסי יקר !
  אני דוחה את התבאותך כלפי דר יובל שטייניץ מכל וכל. שר האוצר נחשב בין המובילים בכנסת ישראל .אני מעיד עליו באופן אישי כידיד.
  שטייניץ איש אקדמיה מבריק ,נעים הליכות, והכי חשוב לכל הרוחות ישר והגון.
  לא איש של אינטריגות ומדון. במהדורות החדשות תקפו חברי בית הנבחרים האמריקאי את אובמה ללא חרם. ששליחו מאבד פרופורציות.
  ומשחק לידיהם של אבו מאזן וחבר מרעיו. האם מישהו מאמין שהוא יאבד את האחיזה האיתנה הדמוקטית היחדה באזור.
  נוטים להיזכר בנשיא בוש האב שבאמצעות בייקר הטיל סנקציות על ישראל מול עמידתו הגאה וחסרת הפשרות של יצחק שמיר.
  למרות היחסים הקשים באותה תקופה הסיוע לישראל היה חסר תקדים בהיקפו.הנשיא האמריקאי יבין בדרך הקשה שלביצה הזאת מוטב לא להיכנס.ולחילופין בזהירות יתרה. ועל כבודינו הלאומי נשמור יחדיו.

 2. אורי עידן

  מה שמצער לדעת מדבריו של שטייניץ הוא שלממשלת ישראל היו כל השנים הללו מקורות להגדיל את הוצאותיה לטובת רווחת האזרחים: קצת כסף לרווחה, קצת כסף לחינוך, קצת כסף לבריאות.
  אבל לא, למרות נקודות השפל הקשות ולמרות מצבה המתדרדר של מרבית האוכלוסיה, לא מוציאים פה כסף אם הוא לא יעבור לעידוד שוק ההון או בעלי ההון.

 3. מוני יקים אנטיציוני

  להתחיל בהלאמת רכושו הספקולטיבי של דנקנר  ורכושו של שטייניץ וכל זה כשלב ראשון לחיסול הקפיטליזם החזירי שמיובא מארץ אם האימפרי`ב.אליזם הקפיטליסטי ארה

 4. ניבה בן צור

  מרצה מבריק? איש נעים הליכות?שר אוצר מוכשר בעל השקפת עולם? נתבלבלו היוצרות. שטייניץ היה מרצה פוופלרי וחסר כל חשיבות, הספרים שכתב חסרי כל ערך ומשקל, זהו איש שמלא באגו ובשאיפות בלתי מבוססות, לא מגיע לי להיות שר? היה חוזר ושואל. נעלב כמו ילד שמגיע לו כי התנהג יפה.
  איש ללא חוט שדרה, השקפת עולם, משנה כלכלית חברתית,השדרוג שלו לשר אוצר היה מעשה מקומם ,והוא מעז לבקר את סטנלי פישר ולמנוע את הארכת מינויו, מתוקף מה? מה הוא מבין בכלכלה מתי אי פעם עסק בזה?

 5. אור

  אותן תנועות , לא אותה בלורית שער… עיסוק בשרידה ודילוג מקו הגנה אחד למשנהו , תוך פזילה לאחור , לשמוע אם הבוס לא יאפס לו את המונה… כך מתנהל "שר אוצר צללים" בממשלת חשכה. אל תדון את שרך , ואל תאחל לך להיות במקומו.

 6. עמירם ברוטמן

  כפי שהתפרסם אתמול במוניטין עיתון למסרים מידיים. עמירם
  עקרונות
  האיום המרומז של ארה"ב, על פגיעה בערבויות הכלכליות אם לא תהייה התקדמות במשא ומתן עם הפלשתינאים, זכה לתגובת ויאגרה הולמת משרי הממשלה. לדבריהם: `לא נוכל להתפשר על העקרונות שלנו`. אנחנו שמכירים את הסחורה מחכים לשלב הישראלי הבא, אותו הגדיר גראוצ`ו מרקס. "אלו העקרונות שלי, ואם זה לא מוצא חן בעיניך- יש לי אחרים".

 7. נפתלי מדר

  אתה לא חושב שצריך להישתחרר "מהפריץ".

 8. RS

  בדו-קרב הימין מול אובמה, אני מהמר על אובמה.

  מה שהם עושים עכשיו נקרא: calling his bluff, כמו בכל תחום שעד עכשיו אובמה התעסק איתו ונדרש להראות רצון פוליטי. מי ששולט אלה הארגונים היהודיים, ומי כמו הימין הבוגדני שלנו שכבר הפעיל בעבר ארגונים כאלה נגד המדינה, יודע את זה.

  אח"כ ביבי שוב פעם ייצא גבר בסרבנות שלו. עוד סיבוב ניצחון.

  ודרך אגב, הידיעה מהיום על הגדר שנבנית מול מצרים – חלק מהניסיון שלו ושל שטייניץ לחבל בשלום עם מצרים. תמיד הוא נטר טינה לבגין על העניין הזה.

  אז מה יש לנו?
  בנייה במזרח י-ם וסיכול עתיד כלשהו של שלום.
  כאילו הקפאה וחוסר רצון לדבר על הדברים שכולם יודעים שידברו עליהם.
  ניסיון לחבל בשלום עם מצרים.

  כן, ביבי נהיה פרגמטי.

 9. רועי

  כמוו מרעיו מהימין זה שהתלות שלנו בדוד סם אינה מתחילה ואינה נגמרת בערבויות.
  אבל זה כבר בעדבעדבעד בהבנה בילוסופית.

 10. RS

  התכוונתי שאני מהמר על ביבי בקרב מול אובמה. כנראה הרצון שלי התערבב עם אשליה ויצא אובמה.

 11. סאלח שבתי מרמלה

  ,,תראו או אוליי תבינו ,האובמבה הזה מנסה עם כל הכבוד להיות שונה,אז מה זה בעצם משנה מה שטיינמיץ אומר ?

 12. גמליאל

  מה עניין יושר ליושרה שלא לדבר על חוכמה ובוודאי על חוכמה מדינית?
  עוד שטייניץ מהביל את הבליו הזיקפתיים מסתבר שיש גדולים ממנו במשרד החוץ.
  בבת אחת 5:0 לטובת הזיקפה המישרד החוצית המולדבית הז`בוטינסקאית=ביבי.
  וכלל לא ברור מה מסוכן יותר-להזדקף מול שכנתנו המוסלמית או כלפי ארהב`ה המתאסלמת.

 13. איזי גור

  אם האיש הזה, שהופקד על הטמיון במדינה, הוא כל כך הגון וישר ונעים הליכות, ופיקח ומוכשר ו..שכחתי משהו? אז למה זה כשאני רואה אותו על המרקע או שומע את קולו, מתחיל לגרד לי בכל הגוף ובפרט בתחת ?!

 14. שור

  ואם מדברים על פילוסופיה –
  יש כשל לוגי בין עמידה של יוסי דאהן נגד ההון מצד אחד,
  ובין ההתרפסות של יויסי בפני ההון של ארה"ב הקפיטליסטית מצד שני.

  שהרי היינו מצפים מיוסי שדבר ראשון ימליץ לא להיכנע לאיומים הכלכליים של ה"איפריאליזם" האמריקאי ששואף להשליט את רצונו בישראל ובעולם באמצעות כסף קפיטליסטי.
  כנראה השנאה לימין ללליכוד חזקה יותר מהאידיאולוגיה השמאלנית – קיצונית נגד ההון הקפיטליסטי חחחחחחחח

  שבת שלום,
  שור