הפטריוטים האחרונים

יוסי דהאן

"מקור ראשון" מתחיל להיראות כביטאון של מצפן ליד "מעריב" בעריכתו של יואב צור. על מנת לזהות לאיזו כיוון נושבת הרוח האידיאולוגית במערכת העיתון, מומלץ כהנחיה כללית לקרוא את מאמריו ודיווחיו של העיתונאי לכל עת, בן כספית, שלאחר "חשיפתו הבלעדית" הסנסציונית אודות לקיחת השוחד על ידי שופט בית המשפט העליון תיאודור אור, נדמה היה שיבצע מהלך שינוי קריירה חשאי. אבל לא בתקשורת הישראלית, שבה חרפה עיתונאית היא שלב בקידום המקצועי.

"חשיפתו" האחרונה של אד מורו הישראלי, היא פרסום דו"ח של עמותה ימנית מקרטיסטית בשם "אם תרצו". עמותה לאומנית קיצונית זו שמה לה למטרה לרדוף כל אדם וגוף שאינם מזדהים עם מצע "האיחוד הלאומי". לפני מספר חודשים התרכז מסע הצייד של פעיליה בסגל ההוראה באוניברסיטה, בימים אלו מרוכז המאמץ הפשיסטי בהדברת "הקרן החדשה לישראל".

ביום שישי האחרון פותח בן כספית את טורו ב"חשיפה": "מחקר חדש מגלה כי 92 אחוז מהציטוטים המרשיעים בדו"ח האו"ם הגיעו דרך 16 ארגונים ישראליים, שרובם נתמכים ע"י הקרן החדשה לישראל". את "המחקר" מסרה לכספית  ששמח להתגייס לשורותיה ולנהל עבורה מסע יחסי ציבור, עמותת "אם תרצו". ייחצון הדו"ח מוגדר ב"מעריב" כ"חשיפה", וזאת מנת ליצור את הרושם שבוב וודוורד הישראלי קיבל מעטפה ובה חומר מודיעיני חסוי מ"גרון עמוק" במרתפי חניון חשוך לאחר שנות תחקיר מאומצות.

בינתיים מסתבר, כפי שגילתה דנית גוטפריד ב"וואלה" שאת המהפכנים הציונים החמים מ"אם תרצו" מממן אוונגליסט מטורף אנטישמי אמריקאי, שאמנם לא כתב דו"ח על "עופרת יצוקה", אולם שיבח את היטלר על מלאכתו ועל כך "שמילא את רצון האלוהים".  

על מנת להעניק לציד המכשפות שיזם אמינות תקשורתית, כספית יודע שמן הראוי להציג את כותב "המחקר" כאדם הראוי להערכה, וכך לאורך החשיפה שותל כספית קטעי חנופה דביקים לפעיל "אם תרצו" שאת סחורתו הוא מייחצן.

"רונן שובל צעיר, רהוט, חדור מוטיבציה, בטוח בעצמו. הימור די בטוח הוא שיגיע לפוליטיקה. בבחירות האחרונות פנו ל"אם תרצו" שלוש המפלגות (ליכוד, קדימה ועבודה.( אבל הוא לא היה בשל עדיין. אין לי מושג איך ייגמר המאבק הנוכחי שלו, ומי בסוף ינצח. מה שבטוח, רונן שובל יבשיל".

מה מגלה "חשיפתם" של"אם תרצו" ודוברה בן כספית? שהקרן החדשה לישראל והעמותות הפוליטיות בהן היא תומכת הן בעצם גיס חמישי, קרן בשירות חאלד משעל והזרוע הארוכה של יהודי אנטשמי בשם ריצ'ארד גולדסטון.

בחושיו העיתונאיים החדים כספית מצליח לחשוף את אופיה הנכלולי של הקרן התומכת גם בעמותות הפועלות פעילות חברתית ולא פוליטית וזאת על מנת "להסוות את הפעילות הרדיקלית החותרת תחת יסודותיה של המדינה הציונית". " האם כל הג'אז הזה"  שואל כספית "מטרתו לקשט ולטשטש את הדבר האמיתי, המתרחש מתחת לפני השטח, ומתפוצץ רק פעם בכמה שנים, כשישראל נאלצת לצאת למלחמת הגנה על מאות אלפי אזרחים שהופצצו שבע שנים בידי ארגוני טרור?"

אתמול דיווח כספית כי החומרים אותם חשף "נמסרו לפני כחצי שנה לפרקליט הצבאי הראשי, תת אלוף אביחי מנדלבליט. הוא בדק את החומר והעביר אותו ליועץ המשפטי לממשלה, בצירוף המלצה לפתוח בחקירה רשמית. חקירה כזו לא נפתחה עד כה. גם שירות הביטחון הכללי מכיר את החומר ואת הסוגיה הרגישה הזו". כספית,  כמו עמיתיו הפטריוטים, עירית לינור וקובי אריאלי מהתחנה הצבאית, שקראו להכנס בבוגדים השמאלניים של "שוברים שתיקה", לא יירגעו עד שפעילי זכויות האדם בחברה האזרחית בישראל, וכל מי שחשוד בעיניהם בהעלאת הרהורים פוסט ציוניים, לא יימצא מאחרי גדרות תיל.

גילוי נאות, אתר זה זוכה לתמיכה של הקרן החדשה לישראל ועורכיו חשים עלבון על כך שהם לא הוזכרו ברשימת החיסולים של בן כספית וארגונו "אם תרצו" 

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגיות:
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. אלון לקח

  מתישהו באמצע שנות ה-90 עמדה הטלוויזיה החינוכית לשדר תוכנית על קמפיין היחצנות שניהלה שגרירות כוויית בוושינגטון לאחר פלישת עיראק לכווית באוגוסט 1990 כדי להטות את דעת הקהל האמריקאית לטובת התערבות צבאית של ארה"ב למען שיחרור כווית. במיסגרת אותו קמפיין הופיעה ברשתות טלוויזיה האמריקאיות ילדה כוויתית קטנה שגוללה סיפור מזעזע על חיילים עיראקים שנכנסו לבית-חולים בכווית, הוציאו פגים מאינקובטורים והעבירו את האינקובטורים לבגדאד. התוכנית חשפה כי "עדת הראיה" לא היתה אלא בתו הקטנה של שגריר כווית בוושינגטון, והסיפור שסיפרה לא היה ולא נברא.
  במטרה לקדם את הצפיה בתוכנית החושפת את שקרי הקמפיין הכווייתי הזמינו אנשי הטלוויזיה החינוכית את בן כספית לאולפן "ערב חדש" כדי שיספר כיצד התקבל באמריקה הקמפיין הכוויתי, ובמיוחד סיפור האינקובטורים. בן כספית הוזמן כמי שהיה כתב "מעריב" בניו-יורק באותו זמן. כספית אכן בא ל"ערב חדש" וסיפר ברצון על התגובות באמריקה. אבל מה שהוא לא סיפר כלל היתה העובדה שכף רגלו דרכה על אדמת ארה"ב בסוף 1991 – שנה ל א ח ר אותו קמפיין וחודשים רבים לאחר המלחמה (מלחמת המפרץ הראשונה),
  הסיקו בעצמכם את המסקנות מהסיפור הקטן הזה על ה"עתונאי" הקטנטן הזה.

 2. שי דוידוביץ

  האם יכולה להיות מתנה גדולה יותר לקרן החשה לישראל, שמעוניינת לציג את עצמה כשמאלנית ורופת זכויות אם – מארגון ימני פאשיסטי שמקבל את תרומותיו מאיזה פסיכי הוא זה שמשמיץ אותה – על כך שהיא משאלנית מידי? מה יותר מזה, יכול להגביר את התמיכה בקרן מצד קהל היעד שלה?

  אני לא מאמין בצירופי מקרים כאלה במתנות חינם כאלה – לפחות לא בעולם של תקשורת קנויה, שבוחרת היטב מה לפרסם ומה לא.

  קמפיין נוסף מתנהל בימים אלה לחשיפת האינטרסים מאחורי הקרן. קמפיין של קבוצת משנים (www.meshanim.com). את הקבוצה הזאת קשה להציג כימנית או כקבוצה שממומנת על ידי אינטרסנטים – זו קבוצה של פעילי זכויות אדם וסביבה ותיקים, שפועלים ללא מימון כלל, והם מבססים את טנותיהם על ניסיונם, על ריאיות ועל מידע שמפיצים אנשים כמו נעמי קליין ("דוקטרינת הלם").

  את טענות הקמפיין הזה התקשורת מסרבת להשמיע. אבל המפיין כן מגיע להרבה אנשים, למשל לפעילים בעמותות שנשלטות על ידי הקרן החשה לישראל. למעשה, טענות הקבוצה הזאת בנושאים רבים הנוגעים לקשרי הון שלטון לא נשמעות בתקשורת, לא כשיש הפגנות, אפילו לא כשהקבוצה עברה להתגורר במאהל מחאה מול הכנסת, במשך 4 חודשים, עד שפונתה בכוח ומתחם המאהל המסורתי מול הכנסת נסגר בכוח – שוב, בשתיקה.

  אני לא מאמין במתנות חינם. נראה, שהקרן חשבה, שבמקום להיכנס לויכוח עם "משנים" וטענותיהם הקשות – קל יותר להעלות פרופיל לאיזו קבוצה של ימנים קיצוניים, ולהציג את ההתנגדות לקרן באופן שמעורר אנטגוניזם בקרב הפעילים ומיחצן טוב את הקרן.

  לביקורת האמיתית על הקרן:
  http://www.meshanim.com/amutot4.htm
  http://www.meshanim.com/ford.htm
  http://www.meshanim.com/amutot1.htm

 3. טר

  תגובת "אם תרצו" מדהימה לא פחות
  הם היו שמחים לקבל כסף מהיטלר על מנת להילחם למען הציונות

  לקוח מתוך :
  http://forum.bgu.co.il/index.php?showtopic=275539&st=0

  "
  חברים זו לא הכפשה זה נכון מאוד.

  משום מה יש צדקנים שחושבים שמקור תרומות יותר חשוב ממה עושים עם התרומות האלה.

  אם היטלר בכבודו ובעצמו היה נותן לנו כסף היינו לוקחים בשמחה ומשתמשים בו למען הציונות, יכולים לתקוף אותנו מהיום ועד מחר כך
  אנחנו מאוד גאים בפעילות שלנו ולא משנה לנו מאיפה יגיע כסף כי אנחנו צריכים אותו. מה לעשות שאנחנו לא ממומנים עד הצוואר ע"י האיחוד האירופאי כמו שונאי ישראל 😉

  אחמד טיבי יתרום כסף? ניקח!
  היטלר יתן כסף? ניקח!
  גולדסטון יתן כסף?… לא סביר… סביר יותר שהיטלר יתן כסף… אבל ניקח גם ניקח 😉

  שיהיה לתוקפים לבריאות, המתקפה שלהם לא רלוונטית בכלל חח

  "

  בהמשך השרשור באותו פורום מודגש ע"י כותב ההודעה איל אשכול( רכז המדיה הארצי של אם תרצו)

  מדובר בעמדה הרשמית של התנועה.

 4. איזי גור

  במטותא וגם סליחה על התמימות.
  אז מה יעשו לבן כספית,יפטרו אותו מ"מעריב"? יפחיתו ממשכורתו? יעשו לו נו נו נו?.
  בולשיט .השיטה תמשיך לפרוח, המבקר ימשיך לצרוח והכתבלב הוא נאד נפוח.
  סתם כספית לא רועמת – את הנפש משוממת

 5. נפתלי אור-נר

  זו תכונה נוספת של הכתב הנ"ל, בן כספית. הקרן החדשה לישראל ראוייה לכל שבח. מבקריה של המדיניות הישראלית הנוכחית הם פטריוטים ישראלים

 6. פונגו

  איך אחרי זה (ועם העלילה על השופט אור) בן כספית יכול להישאר במקצוע?!

 7. עמי כהן

  ראשית, תודה לכותב, צדיק בסדום, שמצא לנכון סוף סוך לפתוח לדיון את תופעת האוויר החם, הנפוח, והדביק – מאד דביק – שנקראת בן כספית. כתב הכל-בו של מעריב – שנראה שחוץ מלכתוב על תחזית מזג האויר עוסק בכל תחום הקיים ביקום – מעורר בי חלחלה בכל פעם שהוא נוקט עמדה פטריוטית וחנפנית כלפי ציבור הקוראים שלו. משהו רע עובר על מעריב, ובן כספית הוא בעיקר הסימפטום, אבל לא הבעיה. כמו תמיד הוא נוקט עמדה שמגובה – איך לא – בדברי חנפנות רדודים לכל מי שמוכן לפתוח לו דלת למשנתו – תהיה הזויה ככל שתהיה.

 8. יואש

  הרונן שובל הנל מכין עצמו לפוליטיקה הישראלית ומה יותר טוב מאיזו מתקפה מקארתיסטית הזויה ה"חושפת" בוגדים בציונות הישראלית.
  כבר מהופעתו הראשונה בטלביזיה לא נח פיו ולא נתן דריסת דיבור למשיב מטעם הקרן. שילוב קטלני של התיפיפות חוטובלית ואגרסיביות חצופה של ויצמן שירי.

 9. אלון מגנזי

  פרשת בר-לב כמשל: כספית נכנס לפרשה הזו ממקום כל כך אישי עד כי שכח שהוא קודם כל עיתונאי, וכי הוא מחוייב לאתיקה מינימאלית בעיסוקו זה. לרגע לא היה ברור מה בוער יותר בעצמותיו של כספית – הרצון לסגוד לבר-לב או להזיק למפכ"ל דודי כהן. כך או כך, הקמפיין הכספיתי הפך לבדיחה עצובה שהעידה בעיקר על הכתב-פרשן-טרחן עצמו ופחות על המקרה, שמן הסתם התמסמס לעתו ונדם בקול ענות חלושה.
  אם זכרוני אינו מטעני, אין זו הפעם הראשונה שכספית נוקט עמדה חד צדדית במצבי קונפליקט מורכבים. זכורה לי התגייסותו התמוהה לטובת קציני צה"ל עיבל גלעדי ושמואל זכאי, אשר לטעמו של כספית סיימו את הקריירה הצבאית שלהם בטרם עת, כשבדרך הוא מצא לנכון לטפול אשמה במפקדיהם של השניים (קצינים בדרגת אלוף) – במקרה הטוב מבלי שבדק את העובדות, ובמקרה האחר תוך הוצאת לשון הרע.

 10. יואל קורנבלום

  במדינה שבה לעזמי באשרה למשל מותר לתמוך באוייב ואפילו עדיין לקבל משכורת של חבר כנסת למרות שברח מהארץ ברור שאי אפשר לעצור אירגונים הנתמכים ע"י גופים עויינים למטרות הכפשת והחלשת ישראל בכל דרך אפשרית. אבל זה עדיין לא צריך למנוע ביקורת על האירגונים האילו וגם לא צריך להתלהם מכל הביקורת במיוחד שהביקורת נגד האירגונים הנ"ל צודקת מאד.

  בתמונה הכללית האירגונים הנ"ל מכפישים את ישראל ובעצם מחלישים את ישראל בהסברה שיקרית ולכן אותם אירגונים באופן עקיף בעצם תומכים בטרור המוסלמי.

  מנקודה אחרת קשה להמנע מהשוואת פעילות האירגונים הנ"ל לפעילות יהודים דומה בזמנים אחרים. היום העולם המוסלמי הוא נגד ישראל ובעצם רוצה בהשמדת ישראל כפי שתמיד רצו להשמיד יהודים בכל מקום בעולם, עד שקמה מדינת ישראל. באותם מקומות תמיד היו יהודים או קבוצות יהודים שהיו בקשר עם הפריץ התורן או השליט התורן והלשינו על יהודים אחרים למטרות רווח כלכלי או רווח אחר. אצל הנאצים היו משתפי"ם יהודים שפגעו ביהודים אחרים בנסיון להציל את עצמם.

  כלומר ההכפשה הפנים יהודית אינה חדשה והיא משנה צורה ומתאימה את עצמה לתנאים והמצב הקיים.

 11. כולו מאשי

  החיים בבוץ כאידיאולוגיה
  _____________________

  את רוחות הייאוש והתבוסתנות המנשבות בארץ מאז כישלון אוסלו, מיטיבים לנצל מוכרי ההזיות של הימין, הטוענים כי במקום לשנות את המציאות, עלינו להנדס את תודעתנו

  יפתח אלעזר

  בימים האחרונים התחוללה אצלי מהפכה תודעתית ששיפרה את חיי ללא היכר. הכל הודות למאמר מאלף שגולל פתרון מהפכני למה שכינה הכותב "הבעיה הפלסטינית". והפתרון הוא… אוקיי, לא אמתח אתכם: לא לפתור את הבעיה!

  לפי כותב המאמר, שורש הבעיה אינו במציאות אלא בתודעתנו. אנחנו שבויים ב"פרדיגמת הפתרון", כלומר בתפיסה שיש בעיה, ושעלינו לפתור אותה. לדבריו, "צריך לשנות, אך לא את העולם אלא את התודעה. לא את המצב, אלא את יחסנו אליו".

  ההנחה הסמויה של הדיון על הסכסוך, על פי הכותב, היא "שהמצב הקיים הוא בלתי נסבל וחייבים להנדס מחדש את ההיסטוריה כדי להשתחרר ממנו". אבל זו הנחה מופרכת, משום שהכיבוש די נסבל – כלומר, נסבל מנקודת המבט של מי שאינו סובל ממנו. ואם ננסה לשנות את המציאות, תמיד יכול להיות לנו יותר גרוע. לפיכך, "במקום לחשוב כיצד עלינו לשנות את המצב, אולי כדאי לשאול כיצד ניתן לשמר אותו".

  מיד הבריקה בי ההכרה שכאן טמון המפתח לפתרון כל בעיותינו. למשל, אם עד עתה תהיתי איך ניתן לשפר את מצב הכלכלה, התברר שהפתרון נמצא בהישג יד: עליי להיחלץ מ"פרדיגמת הפתרון" שהייתי שבוי בה, ולהסיר דאגה מלבי. הרי אם ננסה לחולל שינויים, תמיד יכול להיות יותר גרוע. מה גם שיש אמנם עוני, אבל מצבי האישי לא רע. אז על מה ראיתי שחורות? הפתרון למה שכונה בטעות "המשבר הכלכלי" כה פשוט, עד שאני מתבייש שלא חשבתי עליו קודם. כלומר, אני מתבייש שלא נמנעתי ממחשבה עליו עוד קודם.

  כל זה יכול היה להיות מבדח, אלמלא היה המאמר משקף הלך-רוח רווח. בארץ פשטה הסברה שהסכסוך והכיבוש הינם בלתי-פתירים, ועלינו לקבל אותם כחלק מן המצב הקיומי. ממשל אובמה מוכן להירתם למאמץ מחודש לפתרון, אבל אצלנו מתרווחים החכמים התורנים לאחור בחיוך לעגני, כאומרים: "ישחקו הנערים לפנינו, אנחנו הרי יודעים שלא יצליחו להגיע לשום פתרון-שמתרון".

  ואם זה הלך-רוחנו, מה נוכל לעשות כדי לחיות בשלווה ובאושר? להשקיע עוד מאמצים ב"הסברה" לעולם? העולם נכשל שוב ושוב בהפנמת המסרים שלנו. מוטב להסביר למי שיבין אותנו באמת – כלומר, לעצמנו. במקום לנסות "להנדס מחדש את ההיסטוריה", מוטב פשוט שנהנדס את עצמנו.

  בריחה למחוזות הפנטזיה
  והנה, הפלא ופלא, זוהי מטרתה של תנועת "אם תרצו", שבראשה עומד הוגה "פתרון האין-פתרון". תנועת סטודנטים זו, הפעילה במספר קמפוסים, מתיימרת להוביל את "המהפכה הציונית השנייה". מבלי להפריז במידת חשיבותה של התנועה, אני סבור שראוי להתבונן בה מקרוב, משום שהיא מייצגת מובהקת של רוחות הייאוש וריפיון-הידיים המנשבות בארץ, והבריחה למחוזות הפנטזיה שמתלווה אליהן.

  ובכן, מהי "המהפכה הציונית השנייה", ובמה היא נבדלת מהראשונה? הציונים של פעם ללא ספק היו מהפכנים, ששאפו לברוא עולם חדש. רבים מהם החזיקו בתזה המפורסמת של קרל מרקס: "הפילוסופים רק פירשו את העולם, אבל העניין הוא לשנותו". לעומתם, אומרים הציונים מהדגם החדש: "עד עכשיו רק ניסינו לשנות את העולם בדרכים שונות, אולם העיקר הוא לפרש אותו מחדש".

  הציונים מודל 2009 הם משורריו של הסטטוס-קוו. הם מבקשים להסיט את האנרגיות המהפכניות ממאבקים לתיקון עוולות חברתיות ופוליטיות, ל"מהפכה רוחנית" של חיזוק ערכים ציוניים והתעטפות בסמלים לאומיים. הם מבקשים שסטודנטים ינופפו בדגל ויצדיעו במקום לבקר ולמחות.

  תנועת "אם תרצו" מבקשת להגדיר את הציונות מחדש כאידיאולוגיה של הישיבה בשטחים. סיסמתה היא "להחזיר את הציונות למרכז", אבל ראשיה הם אנשי ימין מובהקים, שהיו פעילים במאבק נגד ההתנתקות. אחד מהם טען במאמר לערוץ 7 כי מי שאינם מכירים ב"זכות מוסרית" להחזיק בשטחים, יתקשו "להמשיך ולקרוא לעצמם ציונים". רוב פעילויות התנועה מכוונות באופן אישי נגד ערבים ואנשי שמאל יהודים, כלומר מכוונות להשתקת דעות המצויות מחוץ לקונצנזוס החדש שהיא מבקשת ליצור. שהרי ככל שהעולם הערכי חלול ושברירי יותר, כך דעות מתנגדות נתפסות כמאיימות ומסוכנות.

  "אם תרצו" היא אולי תנועה שולית, אבל פניה הם פני העתיד האורב לפתחנו אם לא נתנער מרוחות התבוסתנות. הטיעון שאפשר לשמוע עכשיו הן מפלסטינים והן מיהודים-ישראלים הוא שהסכמי אוסלו נכשלו, והוכיחו שלא ניתן להגיע להסכמה עם הצד השני. זה טיעון ילדותי של מי שניסה לצאת מהבוץ פעם אחת, והסיק שאין טעם לנסות עוד ומוטב לחיות שקועים בו עד צוואר.

  אם תרצו, אין זו אגדה: אפשר לחזור ולייצר רעיונות ויוזמות כדי לברוא מציאות טובה יותר לשני העמים. ואם לא תרצו, החיים בבוץ יהפכו לאידיאולוגיה. מוכרי ההזיות התורנים ישכנעו אתכם שאתם חיים בטוב שבכל העולמות האפשריים.

  יפתח אלעזר, עיתונאי ודוקטורנט לתיאוריה פוליטית באוניברסיטת פרינסטון

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3709689,00.html

 12. מרקו

  מר דאהן (שאני מעריך) יצא נחרצות נגד התנועה "אם תרצו" וחבט קשות בבן פספית בגלל השקפותיו הציוניות וסלידתו מארגונים אנטי ישראלים. דהאן לא הזכיר ולא העריך את הנימה הכנה והאמבויילנטית של כספית שחשף את השפקותיו הציוניות כהקדמה לביקורת שמתח על הקרן החדשה, ועם זאת טרח להזכיר את פעילותה החיובית למען מיגור האלימות במגרשי הכדורל.

  כמה חבל שבאתר העוקץ יש נטייה לראות בכל שמץ של לאומיות ישראלית פשיזם אגרסיבי, כמו כן וכל פעולת הגנה צבאית נתפסת בעוקץ כעוולה מוסרית של מפלצת הכח הציונית .
  על פי אותו היגיון, המערכת הפוליטית באתר מתחלקת לטובים ורעים. הטובים מתנגדים לכיבוש, מתעבים את הישובים מחוץ לקו הירוק ושונאים בכל מאודם את הממלכתיות הישראלית. קבוצת הרעים לעומת זאת גדולה ורחבה וכוללת אפוא את כל הספקטרום הפוליטי הלאומי הרחב שתמוך בריבונות יהודית.
  חלוקה בינראית זו מצמצמת את הגבולות הלגיטימים של החשיבה והעשייה הפוליטית בישראל. בעוד שהדיונים התרבותיים והכלליים באתר העוקץ מעמיקיים, מעוררי השראה ובולטיים בייחודם הרעיוני הרי שהשיח הפוליטי באתר פשטני, בנאלי ונטול יושר אינטלקטואלי.

 13. חזקי שנאן

  רמת-גן , יום רביעי 03 פברואר 2010
  ראשית אני יוצא מנקות ראות סובייקטיבית של יהודי וציוני , ע"פ אמות המידה של השדרה המרכזית במהפכה הציונית.
  א. לאחר 2000 שנות רדיפה ברובו של בעולם : גירושים רציחות ודיכוי כלפי היהודים כפרט קהילה ועם, יש ליהודים זכות של עתיד רב שנים להעדפה מתקנת.
  ב.האם הגישה העוסקת בזכיות הפרט במנותק משייכותו הציבורית אינה היתממות צבועה?
  ג.כיצד כל הארגונים "שוחרי הטוב" מציעים להתגונן מפני הרשע הרצחני שמקורו בחברה הערבית האיסלמית? – ( המקור יסודות האידיאולוגיה הוואבית )
  ד.מדוע כל גופי האו"ם העומדים מאחורי "זכויות האדם " מונהגים ע"י מדינות שוחרות טוב כלוב מרוקו אלג`יריה טוריה אירן ועוד.
  ה.איך זה שעיקר הבדיקה והמיקוד מכל הזוועות והסכסוכים שבעולם ,מבלגרד וקוסובו, דרך צפון ומערב אפריקה ומרכזה וכלה בסודן וכלה בסעודיה אירן עירק אירן אפגניסטן וכורדיסטאן.
  הכול מתמקד בחבל ארץ כה קטן פלשתינה ועיקר הביקורת על הצד היהודי?
  ו.להזכירך כי ההנהגה העליונה הדתית והמדינית בראשות המופתי אמין אל-חוסייני החל מ-1920
  יזמה התקפות המונים מאורגנות של רצח אינוס ובזיזה כנגד הציבור היהודי. תוך קשירת קשר עם
  הפתרון הסופי הנאצי וסיוע לו.
  ומאז המנהיגות הערבית נוקטת קו גזעני פשיסטי כנגד היהודים ושאיפותיהם הצודקות.

  איני מכיר את הארגון "אם תרצו" אך במבט ראשון עלתה בי התחושה שאני קורא מאמר שפתיחתו הוא מלל תעמולתי שאינו מבוסס .
  "של עמותה ימנית מקרטיסטית בשם "אם תרצו". עמותה
  לאומנית קיצונית". "בימים אלו מרוכז המאמץ הפשיסטי"
  מה דעתך על חברה בה נשים אינן בטוחות בהמשך חייהן בכול יום?
  מילה לא נכונה חשד לא תמיד מבוסס , והסכנה היא מהמשפחה הקרובה?
  מה דעתך על מי שתומך בחברה כזו או באנשים מתוך נחברה הזו?
  אני סבור שהתומכים אינם יכולים להיות באמת אנשי שמאל אלא יותר ניאו-גזענים
  או ניאו – פשיסטים.
  חזקי שנאן‏

 14. שוּנה

  בן כספית מוביל ללא ספק במרוץ לכתר הטפשות בתקשורת
  לזה יש ערך בפני עצמו – בואו נראה עד לאן הוא יכול להגיע.
  האם להגיד על עיתונאי שהוא טיפש זו בלתי הולם?

 15. זמירה רון

  גם אני חשה עלבון ששמות הארגונים בהם הייתי פעילה לא הוזכרו וציונו במחקר המלוכלך של הטיפוס בן כספי. זה שסתימת הפיות והקול האחר שרצה למחות נגד המלחמה המטורפת בעזה והשתוללות קרבניטייה הנוכחים השליטים שהשתיקו באלימות שלא הייתה כמוה, זה שמספרים פה סיפורים על דמוקרטיה ובסופו של יום כולנו נתינים של חבורת מופרעים והזויים, וזה שמיום ליום עוד ועוד חוק מחוקקים הרשעים הללו ולו רק בכדי להשפיל עוד ועוד זכויות אדם . כל אלו והנסיון הבלתי נסבל שלהם לדכא כל צעד של פעולה אנושית עד להכניס לבתי כלא אזרחים שמבקשים לתת שמיכה למהגר אז מה הפלא ?מימה מתרגשים מעוד עיתונאי ושותפיו ההזויים שיעשו הכל לדרוך על החלש? והכל הרי מתפרק להם מול העניים נראה שההתנהלות של ההזויים הללו זוהי התנהלות של הרגע האחרון לפני שכל השקר והחטא שבו הם חיים ומנסים לעצב ברשעות את בני האדם על פי דרכם האומללה מתפרקת להם בפרצוף.

 16. שאול סלע

  ב 1990 יצא בקהיר הספר discords in zion שנכתב ע"י גדעון גלעדי ז"ל ותורגם לאנגלית בעריכת המחבר. כאשר קוראים את הספר בפאזה שיטחית יש לציונים-אשכנזים סיבה לשמוח כח הספר מבדיל בין אשכנזים-ציונים" בפלסטין ובין יהודים. יש גם בספר מריחות בנוגע לחלקם המרושע של הערבים בטרגדיה של יהודי המזרח.

  לדאבון ליבם של הציונים-אשכנזים יש בספר מראי מקום וציטוטים מארכיונים ישראלים ו של הסוכנות המבססים את הטענה לדיכוי ואפליית מזרחים על רקע אתני.מאז 1990 יצאו ספרים נוספים על ידי אוניברסיטאות בישראל ועם עובד שמציבים את גדעון גלעדי ז"ל כמי שהביא את האמת הלא נוחה למפאי ולאשכנזים לתודעה.

  לפני שנתיים בן דרור ימיני ניסה לשים רגל לאייל סיון ומנע מימון ישראלי לסרט JAFFA ולמגינת ליבו של ימיני יצא מתוק מעז והסרט ראה אור במימון אירופאי שנתן לאייל סיון חופש מוחלט.

  לפני שנה פנתה העמותה "שיויון בנטל" לבג"ץ בנוגע לעמותה "פרופיל חדש" ושוב ליכלכה מדינת ישראל את הידיים בחקירת פעילים והחרמת מחשבים .החקירה הניבה את סגירת התיק ומדינת ישראל ליכלכה את ידיה על לא כלום.

  נוסיף לכך את מעצר המפגינים בשייח ג`ראח שהיה בלתי חוקי ואת ימיני ובן כספית ונראה שבאופן עיקבי מדינת ישראל יורה לעצמה ברגל ופותחת שני פתחים מסוכנים.

  פתח אחד כמו רדיפת הקומוניסטים במעברות ויעקב אלבז בפנתרים הוא פגיעה בדימוקרטיה על ידי מוסדות שלטוניים.
  פתח שני הוא הפיכתם של "שונאי ישראל" ו שונאי ישראל למקורות מהימניים בגלל רדיפת מקורות אינפורמציה על ידי השלטון.

  שימיני ודומיו ימשיכו כך
  גם ישלמו את הקנס וגם חאכלו את הדגים המסריחים.

  נ.ב.
  תמר בורסוק תרגמה את מחלוקת בציון לעברית .
  העברית ש/ל בורסוק היא לא המשובחת ביותר אבל לעיאקים היא מובנת

 17. בלונדי

  ועכשיו, תגובות לתגובות.
  יואל היקר המציא מהלך מבריק – בחרת לך אויב והתנגדותי אליך מחזקת את האויב שלך, שלפי דבריך הוא גם האויב שלי? אז אני חושב שבכל פעם שאתה מערער על עמדותי הפוליטיות אתה מחליש אותי ובכך מחזק את הג`וקים שמסתובבים לי בדירה וגם ככה קשה לי למצוא את הכוחות להתמודד איתם. אתה באמת בעד השתלטות הג`וקים על הדירה שלי?

  חזקי שנאן,
  ב. לא.
  אני מקווה שתצליח להסיק מה התשובות שלי לשאר השאלות מזה.

  וההפתעה הגדולה:
  אף אחד עוד לא התייחס לטענות ולקישורים שסיפק שי דוידוביץ. אין לאף אחד מה להגיד? משום צד? תגובה רשמית של האתר אולי?
  אני לא הספקתי לקרוא שם הכל אבל ממה שקראתי זה נראה די מסקרן. קצת לוקה בחסר בתחום המיתוג – לא שמאל ולא רדיקלי ולא אשכנזי ולא מזרחי ולא ערבי ולא כוזרי ולא אנטי/פוסט/סתם ציוני.
  סתם מספר כמה קשה לשנות.

 18. יואל קורנבלום

  בסופו של חשבון, בתמונה הגדולה אותם גופים מכפישים את ישראל בכל מקום אפשרי ואין גופים מקבילים אחרים שמעלים לדיון את הטרור המוסלמי. כמובן שאין גופים כנ"ל במדינות של הדיקטטרים המוסלמים כי אם היו כאלה גופים אזי הם היו מזמן מוצאים להורג באותם דיקטטורות מוסלמיות.

  לכן מה שיוצא מכל זה הוא שאנשים בכל העולם שומעים את ההכפשות של אותם גופים נגד ישראל ואין גוף שמעלה לדיון את ההתנהגות של מדינות הטרור המוסלמי. לכן כולם בעולם, בעיקר אותם אנשים שאין להם זמן להתעמק ולהבין בעיות, שזה בעצם הרוב, חושבים שישראל היא האחראית לכל הבעיות במזרח התיכון בשעה שבעצם הדיקטטורות המוסלמיות מסביב אשמות בכל הבעיות במזרח התיכון.

  לכן בתמונה הכללית התוצאה הסופית היא שאותם גופים המוזכרים בפוסט שטוענים להומניטריות בעצם מחלישים את ישראל במלחמתה בטרור ומחזקים את הדיקטטורות המוסלמיות ומאפשרים להם להמשיך בטרור.

  אז הנה הסברתי לך בלונדי את הבעיה בעברית פשוטה. אם תוכל להתייחס לזה מבלי להביא את האנלוגיות המוזרות שלך או להשתמש בסיסמאות אשמח לשמוע ממך.

 19. שאול

  שבירת שביתת הימאים יה ברעכן
  סגירת קול העם
  פיצוץ אסיפות של המפלגה הקומוניסטית במעברות על ידי בעלי אגרוף של מפאי
  העדפה בעבודה של פרופיל חדש
  דיכוי אכזרי ומעצרים ארוכים ושרירותיים של מורדי ואדי סאליב
  החדרתו של יעקב אלבז כחפרפרת לפנתרים וברוטליות של המשטרה בניסיונות דיכוי המחאה
  טרטורים בנתב"ג וזימונים לשיחות בשבכ של פעילי שמאל
  פשיטה משטרתית על פעילי פרופיל חדש בעקבות עתירה לבג"ץ של "שויון בנטל" (התיק נסגר)
  בן דרור ימיני
  מעצרי מפגינים בשייח` ג`ראח
  אם תרצו והמממן תומך היטלר

 20. יואל קורנבלום

  בסופו של חשבון, בתמונה הגדולה אותם גופים מכפישים את ישראל בכל מקום אפשרי ואין גופים מקבילים אחרים שמעלים לדיון את הטרור המוסלמי. כמובן שאין גופים כנ"ל במדינות של הדיקטטרים המוסלמים כי אם היו כאלה גופים אזי הם היו מזמן מוצאים להורג באותם דיקטטורות מוסלמיות.

  לכן מה שיוצא מכל זה הוא שאנשים בכל העולם שומעים את ההכפשות של אותם גופים נגד ישראל ואין גוף שמעלה לדיון את ההתנהגות של מדינות הטרור המוסלמי. לכן כולם בעולם, בעיקר אותם אנשים שאין להם זמן להתעמק ולהבין בעיות, שזה בעצם הרוב, חושבים שישראל היא האחראית לכל הבעיות במזרח התיכון בשעה שבעצם הדיקטטורות המוסלמיות מסביב אשמות בכל הבעיות במזרח התיכון.

  לכן בתמונה הכללית התוצאה הסופית היא שאותם גופים המוזכרים בפוסט שטוענים להומניטריות בעצם מחלישים את ישראל במלחמתה בטרור ומחזקים את הדיקטטורות המוסלמיות ומאפשרים להם להמשיך בטרור.

  אז הנה הסברתי לך בלונדי את הבעיה בעברית פשוטה. אם תוכל להתייחס לזה מבלי להביא את האנלוגיות המוזרות שלך או להשתמש בסיסמאות אשמח לשמוע ממך.

 21. דן

  באמת חבל שלא התפתח פה דיון סביב הדברים של שי דווידוביץ`.

  ההתנפלות של "אם תרצו" על הקרן החדשה היא בהחלט לא לרוחי, אבל זה לגיטימי להפנות את המבט למקורות המימון של הארגונים שסיפקו אינפורמציה לדו"ח גולדסטון – בדיוק כמו שזה לגיטימי להפנות את המבט למקורות המימון הבעייתיים עוד יותר של "אם תרצו". ההתנהלות של מעריב בתור יחצ"ני "אם תרצו" היא כבר נושא קצת יותר מעניין, אבל העיתון הזה כבר הידרדר כ"כ נמוך שאפילו זה נהיה משעמם.

  אבל דווקא באתר כמו העוקץ, שבו יכול להתנהל דיון פנימי מעניין של המחנה שאפשר לקרוא לו ה"שמאל החברתי", יש בהחלט מקום לשאול שאלות ביקורתיות על הקרן החדשה ושתי"ל – זה בריא שיש כ"כ הרבה עוצמה לגוף אחד? זה בריא שכמעט כל החברה האזרחית בישראל תלויה בו? הוא שקוף מספיק כדי להתמודד עם העוצמה הזו? אנחנו יודעים עליו מספיק?

  זה בסדר שכמעט ואיבדנו את היכולת להתארגן בצורות אחרות, שלא באמצעות עמותות עם מנכ"לים וגיוס תורמים מבחוץ?

 22. נפתלי מדר

  אתם פה מה זה קיצונים.
  עד שיש עיתונאי קצת אמצע אתם תוקפים אותו בכזו ברוטליות!