חוצפת הפופוליסטים - מאציני, ביבי וברלוסקוני

נוגה וולף

סלח לי אדוני ראש הממשלה, איננו "מחבקים", איננו "מעריכים" ואיננו "אוהבים" את ברלוסקוני, כפי שטענת בשמנו בנאומך לכבודו של ידידך ואל תבקש להנחיל  לנו את ערכיו של מאציני וגאריבלדי באמצעות נרטיב היסטורי לוקה.

"ראשי הציונות" אולי שאבו "מים חיים" ממאציני וגריבלדי, אבל כך גם מוסוליני שאב ממנו רבות. הם קדו כלאומניים אחרים גם לדמויות אשר תרומתן העכורה ידועה בדיעבד,  אולי על שום שלא ידעו מה תוליד לאומיות זו ואתה מבקש למתוח הקו "ישר ומתוח" בין הלאומיות האיטלקית לתודעתנו הרצויה היום, כאילו לא הייתה לאומיות זו חלק אינטגרלי למשטר הפשיסטי אשר חבר לבן בריתו הגרמני.

יתר על כן, האיש הזה, אשר הרעפת עליו תשבחות בשמנו, מגלם קשרי שלטון הון, מדיניותו כלפי  העובדים והפליטים המבקשים מפלט בארצו מגונה כ"אכזרית" על ידי אירגוני זכויות אדם, בחודש ספטמבר  אף גירש אונייה עמוסת פליטים חזרה אל חופי לוב, מתוקף חוק שהתקבל באיטליה בחודש מאי, הוא תמך ועודד את מבצע "הניקיון" בעיר  קוקגליו Coccaglio) ) מעובדים זרים ערב חד המולד, הוא כינה  את מילאנו כ"עיר אפריקאית", יחסו לאובמה מסתכם בתואר  "שזוף", והגרוע מכל הוא כורך אחריו המולת צחוק של המון שבחר בו בפעם השלישית.

סמלי הדבר (ואולי מתוכנן)  שביום שבו ביקר נציג זה בכנסת, כונסה וועדת הכנסת לדון ב"הצעת החוק למניעת הסתננות". ארגוני זכויות האדם טוענים כי הצעת חוק זו אין פירושה אלא "ביטול התחייבותה של מדינת ישראל כלפי אמנת האו"ם העוסקת בפליטים, כליאה של פליטים שלא פשעו מעולם לתקופות מאסר של עד 20, שנה, גירוש פליטים למדינותיהם באופן שעלול להעמיד את חייהם בסכנה, והפיכת מתנדבי ארגוני הסיוע ועובדיהם לעבריינים".

אך מה ניתן לצפות ממדינה אשר מדברי ראש ממשלתה  נעלם הקשר שבין הלאומנות וחוקי הגזע אשר אומצו על ידי המשטר הפשיסטי האיטלקי, בין ערכי היסוד של המשטר הפשיסטי ובין חבירתו לגרמניה הנאצית, ואשר אינו  מתבייש לקנח את הנרטיב ההיסטורי שהמציא לנו בסיפור פופליסטי על "אימו האמיצה" של "המנהיג האמיץ", אשר לא ברור על שום מה זוקף לו רה"מ את אומץ ליבו.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגיות:
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. סמולן

  ויש להוסיף מעשה, גם הוא בסלע: יוחזרו לאיטליה לאלתר עמודי השיש שמוסוליני תרם למסגד אל אקצא.

 2. נפתלי אור-נר

  כל התומך במדיניות ישראל המתמצית בניסיון עיקש להמשיך את הכיבוש גם במחיר דמים מתמיד שלנו של שכנינו, של הפניית "חלבה ודמה" של משאבי החברה למטרה נואלת ובלתי-אנושית זו, של ירידת מעמדה של ישראל ממדינה נאורה למדינה חשוכה – נהפך לידידנו גם אם שלדים בארונו, או ארון מדינתו. כדברי הנביא "שמלה לך – קצין תהא לנו".

 3. הילית קיש

  רשימה מצויינת אבל שכחת לציין שידיד ישראל הזה הוא גם מייל שובינסט (אולי משום כל תומכים בו המוני הגברים האיטלקים) ומטרידן סדרתי, שלא להשתמש במילה אנס. כל פרשיות הצעירות שהוא מפתה בכספו ובכוח שלטונו , שהתפרסמו בהרחבה בכל-התקשורת, לא העלו אבק של סומק על לחייו. איזה גבר-גבר!!!החברים שלו בישראל בוודאי מתקנאים בו – אם להם מתחשק להטריד , יש סכנה שיוטרדו במשפט. הוי, איטליה איטליה!

 4. אני שאלה

  אין לכם שום ספר עברי להמליץ עליו?

 5. מרדכי

  מדוע לא ביקשת להפנות את אוניית הפליטים לישראל?!

 6. אבי

  מעניין ששבדיה ונורבגיה הוקאו בישראל וגם ע"י העיתונות הישראלית כמשתפות פעולה עם הנאצים (ועוד העזו להזכיר את קוויזלינג הנורבגי כמייצג העמדה הנורבגית במלחמה, למרות שהוא ברח לגרמניה ומונה לשליט נורבגיה ע"י הנאצים רק אחרי שהם כבשו את נורבגיה,
  בניגוד לרצונם של הנורבגים), ואילו את איטליה ששיתפה פעולה עם הנאצים בשמחה וברצון, בצורה וולונטרית ללא כפייה, בניגוד לשבדיה ונורבגיה, העיתונות והפוליטיקאים הישראלים לא מאשימים ותוקפים. כנראה שברגע שאתה שונא ערבים ורוצה לדפוק אותם אז כל עברך נסלח לך. שנאת ערבים חשובה כיום לישראלים יותר משיתוף פעולה עם הנאצים.

 7. ניצן אביב

  יישר-כח לנוגה וולף על דבריה.
  לא רק שאיננו "מחבקים", "מעריכים" ו"אוהבים" את ברלוסקוני, המיליארדר הלאומן, הגזען והפאשיסט המוקצה מחמת מיאוס,, המצדד במדיניות אכזרית של הון=שלטון, גירוש פליטים חסרי-ישע וניצול עובדים – אנו בזים לו!
  הלאומנות, הגזענות והפאשיזם המתועבים – לא יעברו!

 8. עפרה

  מאציני וגאריבלדי היו מלוחמי החופש של איטליה כל אחד בדרכו ניסה להביא לאיחוד המדינות השונות ויצירת מדינה לאומית איטלקית. מאציני אף תקף את תפיסת ה"לאומיות הבדלנית" לפיה עם רואה את עצמו כלאום, אך שולל מעם אחר את זכותו לשייכות ללאום.
  האם מתוך שאיפתם הלאומית האיטלקית ניתן לגזור על התנהלותו של ברלוסקוני כיום? הרי כל מדינה, כולל ישראל, נלחמת על מעמדה כמדינה חופשית לבני עמה.
  עד כניסת הנאצים לאיטליה למרות השלטון הפאשיסטי לא רצחו יהודים, העם האיטלקי בחלקו הגדול סייע ליהודים להסתתר ולהמלט מידי הצורר הנאצי, כשאלה נכנסו לאיטליה לקראת סוף המלחמה. מה שלא קרה בחלק גדול מהמדינות הכבושות.
  גם אני לא חושבת שהתנהלותו של ברלוסקוני כיום הקפיטליסטית וההדוניסטית ראויה, אך אני לא רואה קשר לעבר.

 9. איזי גור

  עני,רעב,יחף, רטוב צגשם מוחרם ומנודה מחפש לו קורטוב של סימפטיה בעולם העוין והקר. כל הדלתות סגורות בפניו. האחת שנפתחת מובילה לדירה שבה הבעלים מתעלל בנשותיו ובילדיו, אבל את המנודה והמוחרם מקבל ההבעלים בסבר פנים. מה על האורח המסכן לעשות? לוותר גם על מעט הסימפטיה הזה ולחזור אל הגשם והכפור שבחוץ?!
  אם הבעלים הוא ברלוסוקוני , אז נחשו מיהו המוחרם והמנודה.