צא מהכיתה

משה קריף

st1\:*{behavior:url(#ieooui) } צא מהכיתה, עכשיו, צא החוצה. נכון רק הגעת לחבוש את ספסל הלימודים באוניברסיטת תל אביב אחרי שירות צבאי, טיול ארוך, או סתם השתמטות. מה רוצים ממך שתיקח על עצמך משימה לאומית עכשיו. עוד פעם.

 זה גם לא פשוט היה להתקבל לתחום הלימודים שרצית ובכל זאת עזוב הכול וצא, צא לטובת כולנו ובעיקר צא לטובתך, צא כי המקום בו אתה לומד קירבת הון ושלטון בו.

\

תולים בבני דורך פאסיביות וזומביות  תוצאת צפייה בטלה מתוכנית ריאלטי מטומטמות, אומרים עליכם ששום דבר לא באמת מעניין אתכם, חוץ מכסף וכמה שיותר מהר.

 הדור שלכם  ייקח עוד מעט קט את ההגה כשלא באמת מעניין אתכם מה קורה מסביב. אתם  דור של "כל אחד לעצמו" כמו שצועק המגיש של הישרדות בפעם המאה. הפנתם עד שורשי שערכם את ניצחון השיטה היחידה שבה אתה שווה לפי מה שיש לך בכיס לא גרוש יותר. קיבלתם על עצמכם את קירבת ההון והשלטון, את השחיתות, את הפוליטיקה הנגועה  בלי לצאת לרחוב להיאבק על עתיד אחר, האמת, לא זזתם מהכורסה.

את חוסר המעש  פטרתם במילים  "אין מה לעשות זה יותר חזק מאיתנו" לא שיניתם  כלום כי "מי יכול להילחם בכוחות אדירים שכאלה": ולמה לשנות,   יש להם עיתונים, תחנות טלוויזיה כסף ציבורי בלתי נגמר ופוליטיקאים שסרים למרותם וממהרים לרוץ להיפגש איתם במשרדם התל אביבי  כל פעם שהם רק מרימים טלפון.

אני שומע אתכם אומרים, "למי יש כוח להלחם בזה",וגם, "אם אתה לא יכול עליהם תצטרף אליהם".

צא מהכיתה עכשיו כי זו המשמרת שלכם, לכן צא מהחדר, מהכיתה באוניברסיטת תל אביב שם עולה הריח הרע עד השמיים.

עד עכשיו יכולת להגיד שלא ידעת, עד שהגיע  פרופ' צבי גליל . פרופ'  מוזר ותמים מאוניברסיטת קולומביה שפתאום לרגע קט הרים את מסך הבערות של כולנו וגילה מה באמת מתרחש בין כתליו הבכירים של מוסד אקדמי מהחשובים בישראל. אחרי שנים של קריירה אקדמית מוצלחת בארה"ב ובתום תקופת הניהול הקצרה שלו מאונס, קבע כי, "אוניברסיטת תל אביב מתנהלת כמו חונטה"  וכן "באוניברסיטת תל אביב למדתי מה זה הון, שלטון ואגו".  כל מי שקורא את  רשמיו והאופן בו התעמת חזיתית עם ועד המנהל של אוניברסיטת תל אביב מצטמרר עד לאן חדרה היוהרה, עד איפה הגיעה  אדנות בעלי הבית של בעלי ההון בישראל. 

שם במקום בו מתיימרים לחנך ליושרה, לאמת אקדמית  נטולת פניות וניקיון מוסרי מתגלה כי גם לשם הגיע הנגע המאיים על אושיותיה של החברה הישראלית ושולט כך מתברר גם על מוסדותיה האקדמאים של החברה בישראל.

זו ההזדמנות שלכם לקום להביא לשינוי ראשון במקום הכי קרוב אליכם עכשיו, במקום בו אתם לומדים. תמיד משם צומח שינוי ותיקון, קחו אחריות, זה הזמן שלכם, אפילו באיראן יצאו.      

צא מהכיתה עכשיו וזה יהיה המעשה הכי חינוכי שתוריש לילדך.

  בדרך החוצה קח איתך את המרצה שלך שרק מחכה שתעשה את הצעד הראשון. הוא מבוגר מידי בשביל זה, זה התפקיד שלך.

משה קריף

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגיות:
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. אין לי כרומוזום Y

  או שמצדך אני יכולה להישאר לשבת? ממילא רוב הסיכויים שאין לי מרצה זקנה מדי לקחת אתי. כמה כאלה יש כבר?

 2. עודד גלעד

  יישר כח!

 3. אין לי כרומוזומים בכלל

  כן

 4. איזי גור

  ולכן נפלו כל האימפריות ששלטו פעם בעולם. התערובת של הון ושלטון מביאה לידי התמקדות טוטלית באחד, או בשתי אלה.זו מביאה לידי רפיון ופינוק. ובינתיים, במקום כלשהו מתגבשת קבוצת אנשים צעירים ונועזים שאיכפת להם . אז נופלת האימפריה. הצרה היא שבמקומה של הנופלת קמה אימפריה חדשה שעד מהרה גם שליטיה ואנשיה יסתאבו.
  "אז איפה איפה המה הימים ההם
  עם הקוקו והסרפאן…"

 5. מאיר עמור

  משה קריף תודה עבור המאמר. אוניברסיטת תל-אביב מתנהלת כמו רוב המוסדות להשכלה גבוהה בישראל רק ביתר שאת. זאת משום שזו אוניברסיטה הממוקמת בלב ליבה של הארץ. זוהי ארץ המעמד הבינוני הישראלי. זוהמעמד הבינוני הישראלי הוא גם הקבוצה התרבותית שקוראים לה אשכנזית. הו ערש הנהנתנות והצדקנות המעמדית.

  אני סיימתי תואר שני באוניברסטת תל-אביב בחוג לסוציולוגיה. כשהייתי סטודנט לא הרשו לדבר על מזרחים ומזרחיות. כאשר זה הפך לאופנה, חלק מהפורפסורים ומהפרופסרויות הפכו את הדיבור הזה למס שפתיים והקפידו לדבר על רב-תרבותיות, אוכלוסיות מוכפפות, פוליטיקת זהות, ופוסטקולוניאליות אבל לדבר על שלטון החוק, שיויון, צדק ואולי אפילו יושר וכישורים ומריטוקרטיה הם לא היו מסוגלים. אלה הרי שייכים לדיבור המודרני. ואנחנו הרי כבר בפוסט אז מותר להשתולל מוסרית כי אם אלוהים מת אז מותר הכל.