הרב אילון על ההומוסקסואל המגיע עם עז לאסיפת הורים

יוסי דהאן

גם לפני התפוצצות פרשת הרב מרדכי אילון והגלות שהוטלה עליו, לא הצלחתי להבין כיצד הפך אדם זה למושא הערצה של אלפי תלמידים ונחשב לסיני ועוקר הרים בקרב הציונות הדתית.

מצפייה במספר תכניות בערוץ הראשון בפרשנותו לפרשת השבוע, הגעתי למסקנה שחלק ניכר מדבריו הינו בנאלי להחריד או מופרך לחלוטין ומבוסס על בורות. מה שהרתיע אותי יותר מכל היו עמדותיו החשוכות והנבערות על הומוסקסואליות. דוגמה אחת לאופל המחשבתי של המחנך הדגול הזה נמצא במאמר ביקורתי שפרסם אביב לביא  ב-15 ליוני בשנת 2001 בעיתון "הארץ", "גאוות "ירושלים"  – הומוסקסואליות, משכב בהמה וסטיות עיתונאיות אחרות".

במאמר מצטט לביא את דברי הרב מוטי אילון בראיון למקומון "ירושלים" על הומוסקסואליות, ואלה דבריו:

"החשיפה לכל עיוות היא אבי אבות הטומאה… הומוסקסואליות נובעת מחוסר שובע מיני… ברגע שאני מספק את רעבוני אך הוא בלתי נדלה – אנחנו צפויים להמשך". המראיין, גיורא אילון, תהה מהו אותו המשך. משכב בהמה, למשל? אלון: "הכל. אין מעצור… הוא יעשה את זה לעז שלו, אבל הוא ירצה גם זכויות של זוגות צעירים ואחר כך הם יבקשו לאמץ מישהו כחוק – גדי. הוא עוד יגיע עם העז לאסיפת הורים. אין גבול לחוסר השובע

.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. פיני זוהר עיתונאי פובליציסט

  עד אתמול מכחיש הרב את השמועות נגדו.
  טרם נפתחה חקירת משטרה בגין החשדות הקשים.
  בתקופה האחרונה אנו עדים לגל של תפירת תיקים נגד כל מיני,
  וגם סגירת תיקים,( העיתונאי שוב,השחקן רמי הויברג,השחקן ,זאב רווח)
  זהו מדגם קטן. לכן בטרם הוכחה אשמתו של…… יש לנהוג במשנה זהירות. היה ותוכח אשמתו, שישלח לכלא.

 2. איזי גור

  מסתבר שהרב המכובד שכח לציין עוד כמה בעלי חיים שאפשר להביא לאסיפת הורים. תרנגולת למשל, אתון, פרה. וזה מזכיר לי.
  הרפתן נכנס לרפת כדי לחלוב את הפרה. בעודו ממשמש בעטיניה, הרימה זו את טלפה האחורית ובעטה בחולב. רגז האיש, נטל חבל וקשר את שתי רגליה האחוריות, שב לטפל בעטינים וזו, הסוררת , הרימה את זנבה והצליפה על פניו. עלתה חמתו, נטל חבל וקשר את זנבה אל מריש בתקרה.
  וממש באותו רגע , נצטרך להטיל את מימיו. וכך, בעודו ניצב מאחורי הפרה, פתח את רוכסן והוציא את שרביטו. ו…ממש באותו רגע נכנסה אשתו לרפת.
  ואין היא מאמינה לסיפור עד עצם היום הזה. ויש גם אומרים שהאיש היה רב בישראל.

 3. מאיר בביוף

  הסיפור של כבוד הרב אלון מזכיר את הסיפור של ג`יי אדגר הובר, שכיהן כראש ה-f.b.i משנת 1924 ועד שנת 1972. הובר נודע לשמצה "בזכות" רדיפתו את כל מי שנחשדו בעיניו כקומוניסטים, סוציאליסטים וליבראלים, גם אם פעלו בתוך מסגרת החוק. כמו כן, הוא רדף את הזרים וההומוסקסואלים, וגם קידם בברכה את "פעילותו" של הסנטור ג`וזף מקארת`י. הוא היה אימת נשיאי ארה"ב שכיהנו מעליו (ואולי מוטב לומר, תחתיו), בצבירת מידע מפורט על חייהם האישיים והרגליהם המיניים. כשנשאל בזמנו הנשיא לינדון ג`ונסון מדוע אינו מעיף את הובר, הוא ענה שמוטב שהוא יהיה בפנים וישתין החוצה מאשר להיפך. לאחר מותו יצא המרצע מהארון: הובר נחשף כאדם חד מיני, ולא סתם – את חיי המין שלו הוא חווה על בשרו של סגנו הנאמן, קלייד טולסון…

 4. ירדנה אלון

  זה שאדם מסויים הוא בעל דעות שבעיני חוג מסויים נחשבות לחשוכות, ואני בכוונה אומרת חוג מסויים הרי בחוגיו של הרב אילון מחשבות מהסוג שהוא הביע אינן נחשבות לחשוכות,הוא אדם דתי אנשי החוג שממנו הוא בא הם דתיים ועל פי הדת היהודית משכב זכר זהו איסור, ואז על האיסור הזה הם מוסיפים כהנה וכהנה דמיונות ,חזיונות,הזיות מה שתרצו על הנושא של יחסי אישות בין גברים, אני לא מתווכחת עם אנשים מהחוג הדתי בנושא הזה, מפני שאינני סבורה שהם ישנו את דעתם בנושא.אולם דעות חשוכות מחד, והאשמות שמופנות כלפיו,והוא טוען שהן בגדר שמועות זדוניות,זה כבר משהו אחר לחלוטין,בואו לא נערבב שמחה בשמחה,איך האיש הפך למורה דגול ונערץ? אנשים שבאים מן העולם שיוסי,אני,ועוד רבים וחילוניים באים ממנו לא מבינים,אנחנו גם לא מבינים איך הרב בא גד היה למורה דגול ונערץ ואף הגיע להיות חבר בכנסת ישראל,ישבנו מול המרקע ולא ידענו אם לצחוק או לבכות,נו אז?גם הם לא מבינים את העולם שלנו,גם הם לא מבינים איך יכולנו לבחור באנשי רוח כאלה ואחרים כמורי דרך או מורים רוחניים ואידאולוגיים שלנו,ובאותה נשימה שהם משמיצים אותנו החילוניים בפריצות,בשחיתות המידות ובעוד מחמאות מהסוג הזה, אנחנו גם לא חוסכים מהם ומרעיפים עליהם "מחמאות" מהסוג של חשוכים ונבערים ועוד כהנה וכהנה,הם משמיצים אותנו החילוניים ועל פי ההשמצות שלהם אותנו הם מגדירים את עצמם כההפך הגמור, ואנחנו עושים להם את אותו דבר, כל צד מגדיר את עצמו על פי הצד השני שמשמש לו מראה לאיך לא להיות.זהו שם המשחק של הגדרת זהויות ואנחנו לא המצאנו אותו בכל העולם משחקים את המשחק הזה קפיטליסטים נגד קומוניסטים,שחורים נגד לבנים ,גברים נגד נשים,
  אבל שוב בואו לא נשכח,שהעניין כאן הוא היה או לא היה?היו הטרדות מיניות? או לא היו? את זה צריך לחקור ולנו אין את הכלים לעשות זאת יש גופים שקיבלו את הסמכות ואת הגושפנקא החברתית לעשות זאת ואני מקווה שהם יחקרו ויעשו מלאכתם נאמנה ויגיעו לחקר האמת ואז אם היה שישלם את המחיר, לא היה?תופרים לו תיק? נו גם זה לא חדש במשחק הכוח וההשפעה האנושי,בני אדם נוקטים בשיטות משיטות שונות על מנת לצבור כוח והשפעה ועל מנת למגר יריב מקצועי,אידאולוגי,פוליטי, מעטים מהם נוקטים בדרך של שיכנוע בצידקת הטענות והטיעונים שהם מעלים, הרוב הגדול נוקט (לא משנה מאיזה עדה,או מוצא,או דת,או מין,) בדרך של שקרים ומניפולציות ודמוניזציה ודה לגיטימציה.

 5. אורן א.

  סגירה או פתיחת תיקים אף פעם לא היתה מדד ל"אם בוצע אונס או לא" מכיוון שבתחום הזה קשה להעיד כראוי מתלוננת, ומילה שלו מול מילה שלה הוא סידור שלא תמיד עובד לטובת הקורבן אשר צריכה לתאר רצף קוהרנטי כשהזכרון משחק נגדה בגלל סיטואצית האונס והחקירה המביכה אחר כך במשטרה.
  תיקי אונס רבים נסגרים כאשר ברור לכולם שבוצע אונס.

 6. סמדר לביא

  מתישהו באביב שודר סרט שלא יצא לי לראות, על פוליטיקאים ארוניים בוושינגטון די סי, והצורה בה הם רודפים בכל דרך אפשרית את הקהילה הלהטב"ית. אני techno dumbo בכל ענייני הרשת והחיפוש בה. האם מישהי/ו יכול להביא קישור ל-יו טיוב של הסרט הזה בבקשה? ולכאן? תודה. סמדר.

 7. אלי אמינוב

  האם יתכן שהרב אלון לא שמע את קול אלוהיו האומר: ,אל תשלח ידך אל הנער, ישלי עז בשבילך"? לא יתכןזוהי התנהגות אלועית מקובלת

 8. אירית

  לפי המתפרסם בינתיים מדובר בעבירות נגד קטינים ממין זכר. על הרקע הזה האמירות הנוקשות נגד גייז מתחילות להתבהר. זהו "מרחיק את עדותו" מבחינה פסיכולוגית וציבורית. מסכנים הנערים….

  העיסק מתחיל להיראות כמו מגיפת התביעות בכנסיה הקתולית בקשר לעבירות מין שביצעו כמרים נגד נערים, תלמידים וכולי (גם נגד נשים, אבל פחות). פותח דיון מרתק על ההומוארוטיות של השוביניזם הדתי, בדומה לנימות ההומוארוטיות בממסד הצבאי הציוני. אין מה לאמר, נשות ישראל מוקפות באהבה מכל עבר 🙂

 9. סמדר לביא

  תודה לאלה ששלחו לי את הקישור ליו טיוב. האם יש מקום ברשת ממנו ניתן להוריד את הסרט במלואו? תודה שוב. סמדר.