בואו לשייח ג'ראח

פעילי שייח ג'ראח

היום, במוצאי שבת, תתקיים הפגנה גדולה בשכונת שייח ג'ראח בירושלים.

ההפגנה נערכת על רקע הפינויים הגזעניים ושורה של התקפות אלימות של המתנחלים על התושבים הפלסטינים, ומהווה שיא של תהליך ארוך של בניית מאבק ייחודי מאוד בנוף ההתנגדות לכיבוש כיום. יותר מכל מאבק אחר המתנהל בשטח, הצליחו ההפגנות בשייח' ג'ראח לפרוץ גבולות ולמשוך קהלים חדשים של מפגינים, כאלה שלא מגיעים להפגנות העממיות ברחבי הגדה המערבית, אנשים ששנים לא יצאו לשום הפגנה בכלל, וגם צעירים שרק מתחילים תהליך של פוליטיזציה במסגרת המאבק הזה.

בחודשים האחרונים עומדים יחד מדי יום שישי תושבי השכונה הפלסטינים והפעילים במחאה נגד השתלטות עמותות המתנחלים במזרח ירושלים. במהלך הזמן הזה ניסתה המשטרה באמצעות אלימות ומעצרים רבים לסמן את ההפגנות כלא-לגיטימיות, כ"עוד התפרעות של ערבים ואנרכיסטים". אלא שבאופן חריג, הפעם התנהלות המשטרה פעלה כנגדה ורק חיזקה את ההתנגדות למדיניות הגירוש בשכונה.

ההפגנה הגדולה בשבת נועדה לחזק ולהמשיך את המאבק וכן לציין את ההצלחה הכפולה הזו – של הרחבת המעגלים, ושל האי-כניעה בפני המשטרה. אבל היא נועדה גם להזכיר לכולנו שהמאבק רק מתחיל, שעוד למעלה מעשרים משפחות צפויות לאבד את בתיהן בתקופה הקרובה, ושתוכניות עמותות המתנחלים ועיריית ירושלים לשכונה מבשרות עתיד נורא. כבר עכשיו השכונה עוברת תהליך מהיר של הפיכתה לעותק של חברון, עם פרובוקציות ואלימות יום-יומית של המתנחלים כלפי הפלסטינים, והעלמת עין של הרשויות.

חשוב להגיע להפגנה הגדולה כדי לתת גיבוי למאבק להביע תמיכה למשפחות ולפתוח את הפתח לעוד רבים להצטרף למאבק.

לא נעצרים! עוצרים את ההתנחלויות במזרח ירושלים

עצרת מחאה נגד גירוש משפחות בשייח ג'ראח

מוצאי שבת 6.3 בשעה 19:00

לפרטים נוספים: http://www.justjlm.org/?p=80

למידע על הסעות: http://www.justjlm.org/?page_id=87

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגיות:
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. רן

  צרו קשר ב-050-8571392

 2. ביקורת חברתית

  אין ספק, ברור ונהיר לכול שקיימת מדיניות של איפה ואיפה בסוגיה שהועלתה כאן, הבעיה שאין פתרון זמין בידי ממשלה המורכבת מקואליציה של זרמים השונים לחלוטין בהשקפתם בנושא דנן. יוצא גם שאין ביד הממשל את הכלים להתמודד עם בעיה שעלולה לקרוע אותה מבפנים. וזו נקודת החולשה של מאבק זה. אומנם שני הצדדים הניצים אינם מאמינים בהדברות, אבל רבותי אין לכם ברירה, צדק לא יהיה, כי אין. פשרה משותפת
  אולי, אם תרצו. גם בפשרה שני הצדדים נפגעים אבל הרבה הרבה פחות.

 3. יעל

  אני מאמינה שכל שטחי ארץ ישראל לרבות מזרח ירושלים, שייכים ליהודים וכך זה צריך להישאר.
  ממשלה באה וממשלה הולכת ומי שנשאר לנהל את הקרבות האלה הם המתנחלים. חבל אבל טוב שכך.
  אין צורך להכביר במילים, די לקרוא את ההסטוריה ולהיווכח באמת.

 4. יעקובי

  באלף השנים הבאות, הערבים יעזבו את ארץ ישראל ויחזרו לארצותיהם, בטוב או ברע. נראה לכם, שמאלנים, שאתם שולטים, אבל זו אשליה: לא תעצרו את תהליך ההשתלטות עם ישראל על כל ארצו ההיסטורית, ובצדק.
  אתם המתייוונים, ושיהיה לכם ברור כבר עכשיו מי ינצח בסופו של התהליך. אתם תוקאו ותוקעו החוצה מהתהליך ההיסטורי, ותיאספו לגל האשפה של ההיסטוריה היהודית.

 5. יובל

  יש בכל זאת עוד שאלה קטנה בעניין צדק: האם יחיו יחד בצדק הסיטורי- ורכוש ישוב לבעליו מלפני 48`, או לא?
  והעיקר, עקרון אחד שיחול בהגינות ושייון על כולם.

 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  העניין הוא שבגלל שהבתים היו שייכים ליהודים עד 48, יהודים אחרים, לא אלה שחיו בבתים, תובעים אותם חזרה ומשליכים את האנשים לרחוב

  דבר שני, המתנחלים הימנים לא רוצים לחיות יחד בדו קיום, הם רוצים להגיע לשכונות הערביות ושם לעורר פרובוקציות ולהפוך את החיים את לגיהינום

 7. דב בינדר

  והיא עיר אחת ושייח-ג`רח היא חלק בלתי נפרד מהעיר,הערבים ש"גורשו"מהבית הם לא בעלי הבית ומי שיגור שם הוא בעל הבית האמיתי או מי ששכר את הדירה מבעליה האמיתיים.מותר לכל יהודי לגור בכל חלק של ירושלים ושום גוי לא יסלק מירושלים יהודים.

 8. מוני יקים אנטיציוני

  היה מספר המשתתפים בהפגנות בשייך ג`ראח מגיע לעשרות אלפים.
  אבל גזענותו של הסמול העלוב הזה דוחקת מאות אלפים של יהודים מזרחים לזרועות הדמגוגיה של הימין הקיצוני.
  מסקנה- השמאל האשכנזי רע לערבים !!!

 9. מועלם

  העיקר שלנו אמרו רוח בלא רג`ע. יש לי בבית עדיין את הדרכון שבו מוחתם שלעיראק אסור לנו לחזור.
  לאשכנזים לא אכפת מאיתנו ומהרכוש שלנו, באתם מאירופה לכאן ועשיתם רק בלאגן.