פוסט-שטרסלר

יוסי דהאן

באתר הזה נכתב רבות על הדלות הנוראה והאחידות המדכאת של השיח הכלכלי בישראל, אולם חומת הדוגמטיות מתחילה להתבקע, בלוג חדש, אינטליגנטי ומעניין "אבטלה סמויה" תורם תרומה חשובה לכרסום החומה.

וכך הם כותבים על עצמם:

"לאחר שהשלמנו לימודי ב.א בכלכלה, ואף מעט מעבר לכך, אנו חשים אי-נחת גדולה מהעדר הפלורליזם בתוך הדיסציפלינה, כפי שזו באה לידי ביטוי במחלקות לכלכלה. השאלות המעסיקות אותנו הן מתודולוגיות, תיאורטיות ואידיאולוגיות. אנו סבורים כי שיח מחקרי, בוודאי כשמדובר במדעי החברה, צריך להיות מודע-לעצמו, וכתוצאה מכך לאפשר ביקורת פנימית של העשייה המחקרית, הנחות היסוד שלה והיחס, הדו-כיווני, שלה למציאות.

אנו מקווים כי הכתיבה בבלוג תאפשר לנו לנסח טוב יותר את העמדות שלנו כלפי "הכלכלה האורתודוקסית", ובעיקר תייצר דיון על אודות השאלות החשובות שמדע הכלכלה ראוי ויעסוק בהן.

אין לנו כוונה להציב עמדה אלטרנטיבית ספציפית, אלא לקיים דיון, וזה – כשלעצמו – יהווה אלטרנטיבה לאופן העיסוק הקיים.

בבלוג, לפחות בשלב זה, נכתוב ארבעתנו. למרות הריבוי, אין אנו מרגישים צורך לייצר קול אחיד, ואנו רואים במגוון ובאי-ההסכמה כנקודת חוזק. הכלכלה היא תופעה מורכבת, ונכון אם העיסוק בה יהיה מורכב ומגוון, או לכל הפחות ישאף להיות כזה".

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגיות:
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. ישראל

  נראה שלא יודעים עדיין מה הם רוצים להיות כשיהיו גדולים.

 2. שור

  כמה טוב שרשת האינטרנט היא קפיטליסטית במהותה, כוללת מיליארדי אתרים בבעלות פרטית בכל רחבי העולם, האמפשרים הבעת דיעה ללא סינון (חוץ מסין וקובה הקומוניסטיות) לרבות אתרים עם מחשבה כלכלית מגוונת, כמו אתר העוקץ וכמו האתר שהציג יוסי.

  שוב מסתבר ששוק חופשי וקפיטליזם הם תנאים לדמוקרטיה אמיתית לחופש דיעות,

  שור

 3. יונתן קרוביצקי

  כל בלוג בישראל שדן לא רק במיינסטרים אוניברסיטאי, אלא גם ברעיונות חילופיים, כגון אלו של האסכולה האוסטרית הוא אכן יוזמה מבורכת