על לקחי השואה וקידום מכירות

יוסי דהאן

בימים אלה של זיוף דרכונים, גירוש דיפלומטים והפיכתנו למדינה מצורעת, מעודד לקרוא סיפור משובב נפש על זקיפות לאומית והפקת לקחים ראויים מן ההסטוריה היהודית, על מופת של מנהיגות עסקית בשעת משבר. בכתבה גדולה הבוקר ב"דה מרקר" על שיקומה והצלחתה של חברת הביטוח הפניקס, מסופר על יוזמתו מעוררת ההשראה של אחד מבכירי המשק, אורן אל-און, יושב ראש קרן הפנסיה ומנהל חטיבת הלקוחות של החברה.

"מיד עם כניסתו לתפקיד קיבץ אל-און את מנהלי המכירות בקבוצה ולקח אותם לסיור ביד ושם בירושלים. "הדבר הראשון שעשיתי זה לקחת אותם לביקור ביד ושם ולהחזיר אותם 60 שנה אחורה. המטרה העיקרית היא שישאבו כוחות מהדבר הכי גדול שקרה לעם היהודי ויבינו שאחרי מה שעברו האחים שלנו שם, אין דבר שהוא בלתי אפשרי", מסביר אל-און. "כשסיימנו את הסיור היינו מרוגשים מאוד. אז אל-און העלה אותנו לאוטובוס והיכה בנו ציונות. הוא דיבר על כך שבשואה ליהודים לא היתה ברירה וכפו עליהם את המצב, ובניגוד אליהם אנחנו שבעים וכושלים", סיפר מנהל בהפניקס".

במסגרת תכניות הפיתוח העסקי של "הפניקס" תקיים החברה בקרוב סיור מנהלי שיווק בחלקה הצבאית בהר הרצל וסוף שבוע של עובדי מחלקת שימור לקוחות בגיטו ורשה.

בא/ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך 16 שנות קיומו של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים התורמים מכשרונם לאתר והקהילה שנוצרה סביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, ועל מנת להמשיך ולפתח את האתר בערבית, שעם קוראיו נמנים רבים ממדינות ערב, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם.

תודה רבה.

donate
תגיות:
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. ד

  כי מה היתה השואה אם לא כשלון מוחלט בניהול וגידור סיכונים?

 2. אשר זריהן

  הוא חושב שהוא יכול לעשות מה שהוא רוצה. עכשיו הוא לוקח את אנשי המכירות שלו כי התחשק לו לשחק את המורה. ואם לא היה להם חשק לשמוע את הזיבולי שכל שלו?

 3. נטע

  נראה שהמנהל המסור החליט לחקות את כותבי המערכונים של החמישיה הקמרית.

 4. RS

  וגם לא ידעתי שאפשר להפריט משרפות. ביבי יודע מזה?

 5. שןלצפון

  הם בסה"כ שבויים ע"י המנהל שלהם. אם יתנגדו, הוא עוד עלול להסגיר אותם לגרמנים רחמנא ליצלו…

 6. נעם לוי

  מזכיר מאד מה שכותב משה צוקרמן בספרו: "חרושת הישראליות – מיתוסים ואידיאולוגיה בחברה מסוכסכת" (חרושת התרבות סמכותנות ובעיית האינדיווידואל עמ` 162-176).
  שם הוא מתאר את כורניקת הקצין התורן שבא ו"מכניס ערכים" ב"פקודיו", וכמובן שעושה זאת דרך מעבר ב"מקומות החשובים": יד ושם, בסיסי חיל האוויר, אתרי זיכרון, ו…משחק של מכבי תל אביב.

  אני אגב בעד ה"פרטיזנים" שעם תקציב של 6 מיליון הולכים להעיף את ה"קבוצה שיש לה מדינה" – או בשמה האחר "ליגיון הזרים היקרים של שמעון" – מ"המפעל שאין לו יבשת".
  אז…תחזיקו אצבעות הערב….

 7. איילה סבאג

  תמיד כאשר ישנו אינטרס להראות את "חורבן" מדינת ישראל לוקחים את המבקרים/מטיילים/קבוצות לשתי מקומות האחד הוא יד ושם וגטאות והשני הוא שכונות מצוקה …..