סולידריות עם אסף בונדי

יצחק ג'קי אדרי

מבחן הסולידריות החברתית הוא מבחנה של הדמוקרטיה המאפשרת לכל אחד לממש את הזכות לחופש ההתאגדות.

אסף בונדי עבד בעמותת יחדיו-קרן רש"י כמדריך במערך הדיור החל מהתאריך 4.12.2008. הוא בעל תואר ראשון וסטודנט לתואר שני באונב' בן גוריון עבד בתפקידו כמדריך במערך הדיור של עמותת יחדיו-קרן רש"י עבד בעבודה קשה מאוד מבחינת רגשית עקב הצורך לעבוד מול אנשים עם בעיות פיזיות ורגשיות קשות ביותר.

אסף בונדי לא בחר לעבוד אצל העמותה בשל מניעים כספיים בלבד של פרנסתו, אלא מתוך רצון כן ואמיתי לתרום לאוכלוסייה המשתייכת לחלק היותר חלש ופגיע בחברה הישראלית.

אסף בונדי הינו חבר ופעיל בארגון כוח לעובדים, אסף פעל בצורה הרואית ובאחריות חברתית במאבק עם עובדי אקרשטיין ירוחם עד להתאגדותם.

אסף בונדי במהלך עבודתו בעמותת יחדיו-קרן רשי פעל בין חבריו המדריכים והעובדים בעמותה לממש את זכותם לחופש ההתאגדות ולקדם תהליך של התאגדות עובדים בעמותה, דבר שגרם להנהלת העמותה לפעול מול העובדים במסכת איומים קשים כלפיי העובדים על מנת לשבור את רוח ההתאגדות.

אסף בונדי פוטר מעבודתו בעמותת יחדיו-קרן רש"י בתאריך 25-02-2010 .

אסף בונדי הגיש לבית הדין האזורי לעבודה באר שבע בקשה דחופה למתן צו מניעה זמני נגד פיטוריו מהעמותה בטענות שפוטר בגלל ההתארגנות שעמד בראשה למימוש הזכות לחופש ההתאגדות ופגיעה קשה בכבוד האדם וחירותו.

אסף בונדי יגיע לבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע בתאריך 12-04-2010 שעה 09:00 לדיון בבקשתו ע"פ פסיקת כבוד השופטת יעל אנגלברג שוהם.

הוועד החברתי לסולידריות קורא לכל החברות והחברים ולארגונים החברתיים להתייצב ביום שני 12-04-2010 בשעה 09:00 בבית המשפט בבאר שבע ולצעוד ביחד ובסולידריות חברתית עם חברנו אסף בונדי לבית הדין האזורי לעבודה באר-שבע, אסף חברנו לא יגיע לבד לבית המשפט, אנחנו לצידו במאבקו הצודק עד להחזרתו לעבודה.

ועד החברתי לסולידריות והחתומים על העצומה קוראים להנהלות עמותת יחדיו-קרן רש"י להחזיר את אסף בונדי לעבודתו לאלתר, ולאפשר לעובדי העמותה לממש את זכותם לחופש ההתאגדות בצורה דמוקרטית כיאה לארגון חברתי מוביל.

לעצומה למען אסף בונדי

תודה.

יצחק ג'קי אדרי – דימונה

0545921733

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגיות:
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. חנה קים

  כל מי שתומך בהתארגנויות של עובדים – חייב לעזור לאסף בונדי. שלחתי לכם את חתימתי. אני מקווה שחברי באתר העוקץ יצטרפו ויחתמו אף הם.

 2. איזי גורן

  או שאלה של טמבל.
  אם כאלה הם פני הדברים, אז לשם מה קיימת "ההסתדרות החדשה" ומהי ההצדקה למשכורת הנאה שמקבל הסוציאליסט המדופלם ,האדון עיני ולקיומה של "ההסתדרות החדשה" ??
  נכון שזו שאלה מטומטמת. אבל אם לעמיר פרץ היה מותר להיות טמבל כאשר קיבל עליו את תםקיד שר הביטחון במקום אוצר, או פנים, או עבודה ורווחה,אז גם לי מותר.

 3. גיא הדר

  אני מכיר אישית את קרן רש"י
  וכל הסיפור נשמע לי מוזר ולא מתאים לקרן הזו
  האם אפשר לקבל עוד פרטים על התנהגות הקרן?

 4. י.הלוי

  אם אתה מכיר אישית את קרן רש"י איך אתה לא יודע?
  ואם אכן אתה מכיר אישית את הקרן לך תבדוק למה אסף בונדי פוטר מעבודתו ותוציא את ההכפשה הכללית ותמצא את הסיבה האמיתית שהיא פיטורין כי אסף החל לפעול בעמותת יחדיו לאגד עובדים.
  ואם אכן כך פני הדברים פיטורין על ממוש הזכות לחופש ההתאגדות מה תעשה אז גיא הדר?