עוד אזרח ישראלי נעצר באישון לילה

יוסי דהאן

 

עוד אזרח ישראלי נעצר באישון לילה, בית המשפט הוציא צו איסור פרסום. אולם אפשר לקרוא על הפרשה ברשת: באתר תיקון עולם של ריצ'ארד סילברסטיין, באתר קדמה, ובאתרים אחרים.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. רונן

  העלמת אזרחים הפכה תחביב אהוב בשירותי הבטחון הישראלים והשערוריה הזו עוברת בלי פתחון פה וכל העתונאים משתפים פעולה בכדי שלא יעלמו גם הם, מסכנים. הנה קצת פרטים על הענין למרות שיש מי שאומר שזה לא נכון שהיה לו אישור מבג"ץ. את האישור קיבל מישהו אחר. ובכל זאת:

  הסופר והפעיל, שיציאתו לחול הותרה בידי בית המשפט ונחסמה בצו מנהלי, נעצר לפנות בוקר בפשיטה על ביתו בחיפה. מחשבו ואלה של רעייתו ובנותיו הקטינות הוחרמו. גם על משרד ארגון הגג של העמותות הערביות בישראל, בראשו הוא עומד, נערכה פשיטה וכל מחשבי הארגון הוחרמו

  לדברי רעייתו, 16 אנשי משטרה ושבכ פשטו על ביתם בשעת הבוקר המוקדמת וביצעו בו חיפוש נרחב תוך שהם מונעים ממנה באלימות לצפות בחיפוש המתנהל. מהבית נלקחו מסמכים רבים, מפות, הטלפונים הניידים של בני הבית וכן קלטות של בת זוגו

  השוטרים שביצעו את החיפוש והמעצר סירבו להזדהות, על אף שהחוק מחייבם לעשות כן, וגם את צו המעצר – המציין כי המעצר מבוצע בשל סיבות בטחוניות לא מנומקות – הראו לבת הזוג רק לאחר שחזרה והתעקשה מספר רב של פעמים. לדבריה, צו המעצר נחתם ב-23 באפריל, מה שמעלה את התהייה: אם הצורך הבטחוני היה כה בלתי דוחק עד שכוחות הביטחון יכלו להמתין כמעט שבועיים מיום חתימת הצו עד ביצועו, מדוע היו החיפוש והמעצר חייבים להתבצע דווקא בשלוש לפנות בוקר, באלימות ולעיני הילדות.

  במשטרת ישראל סירבו לאשר את המעצר באופן רשמי, אולם בשיחה שלא לציטוט אישר מקור משטרתי את האירוע.

  משרד הפנים עשה שימוש בבצו, שהסתמך על סעיף 6 לתקנות שעת חירום מימי המנדט הבריטי (תקנות שהוצאו בכדי להילחם במחתרות העבריות ושראש הממשלה לשעבר מנחם בגין הגדיר כגרועות מחוקי הנאצים), בכדי לעצור את האיש. כל כך הוא מסוכן לבטחון המדינה שאי אפשר לפרסם את דבר מעצרו, אי אפשר להביאו למשפט ואי אפשר להביא לבית המשפט את הראיות העומדות נגדו. כאמור, דרום אמריקה זה כאן ובקרוב יהיה עלינו להקים את ארגון האמהות של כיכר מאיו. תתכוננו.

 2. רונן

  תחביב חדש לרשויות הבטחות בישראל – העלמת אנשים מבלי להביא אותם למשפט. גם העיתונאים משתפים פעולה בכדי שלא יעלמו גם הם. מסכנים. ובטח שאינם יכולים לעבור כולם ללונדון. יש גבול. הנה קצת פרטים:
  האיש נעצר ביום חמישי, 6.5.10 לפנות בוקר בביתו שבחיפה, לעיני אשתו וילדיו. 16 אנשי משטרה ושבכ פשטו על ביתם בשעת הבוקר המוקדמת וביצעו בו חיפוש נרחב תוך שהם מונעים מבת זוגו באלימות לצפות בחיפוש המתנהל. מן הבית נלקחו מחשביהם של בני הזוג ושל בנותיהם. כמו כן נלקחו מן הבית מסמכים רבים, מפות, הטלפונים הניידים של בני הבית וכן קלטות של בת זוגו.
  השוטרים שביצעו את החיפוש והמעצר סירבו להזדהות, על אף שהחוק מחייבם לעשות כן, וגם את צו המעצר – המציין כי המעצר מבוצע בשל סיבות בטחוניות לא מנומקות – הראו רק בתגובה לדרישה חוזרת.
  במשטרת ישראל סירבו לאשר את המעצר באופן רשמי, אולם בשיחה שלא לציטוט אישר מקור משטרתי את האירוע.
  ב-21 באפריל בהסתמך על סעיף 6 לתקנות שעת חירום מימי המנדט הבריטי (תקנות שהוצאו בכדי להילחם במחתרות העבריות ושראש הממשלה לשעבר מנחם בגין הגדיר כגרועות מחוקי הנאצים), שוכנע אלי ישי שר הפנים כי קיימת סכנה לביטחון המדינה אבל כיוון שהמדינה אינה מודה במעצר וכיוון שלא נערך משפט, הראיות על פיהן האיש מהווה סכנה בטחונית אינן יכולות להיות מוצגות.
  כאמור, דרום אמריקה זה כאן. היכונו להקמת ארגון האמהות של כיכר מאיו.

 3. יואל קורנבלום

  בתי המשפט מוציאים צו איסור פירסום על כל מיני דברים. בכל אופן הדבר פורסם בכמה אתרים אז על מה בדיוק התלונה? קראתי בקישור שהובא בכתבה ל"תיקון עולם" שאסרו אדם שעוסק באיזה "אירגון זכויות אדם". באופן עקרוני אם נשפוט לפי מבחן המציאות אזי כל אותם "ארגוני זכויות אדם" למיניהם הם בעצם תומכי טרור מובהקים ולכן לא אתפלא אם יעצרו את כולם יום אחד בין אם יפרסמו את זה או לא.

 4. דרור ק

  למה חברי הכנסת הערבים לא ממלאים את תפקידם ומגישים שאילתה דחופה לשר הפנים? הוא אולי יתחמק מתשובה, אבל הסיפור כבר יירשם בפרוטוקול הכנסת, וצו איסור הפרסום יהפוך לאות מתה. אלי ישי הוא בן-אדם שלא ראוי להיות אפילו מדריך בתנועת נוער, והנה הוא מונה לשר פנים. התוצאות אכן עגומות, אבל יש כלים להתמודד עם המצב הזה. לערבים הישראלים יש ייצוג בכנסת, הגיע הזמן להפעיל אותו.