פעולה אחת ביום

דוד לחמיש

הכיבוש משחית, אבל אפילו יותר מזה הוא מייאש. כדי לא להישאר בכיכר עם נרות, המאבק נגד עוולות הכיבוש עבר בשנים האחרונות קונקרטיזציה, יחד עם מאבקים חברתיים אחרים כמו אלו של עובדי אקרשטיין והאוניברסיטאות, בחוף פלמחים ונגד התחנה הפחמית באשקלון ובהתנגדות לכיבוש בבלעין, נעלין, שייח ג׳ראח ועוד.

לפני כשלושה שבועות החל מאבק דומה נגד מניעת הזכויות הבסיסיות למים ולקורת גג לפלסטינים בשטחי C. המוקד שנבחר הוא הכפר א-תוואנה, ש-380 תושביו לא מחוברים למים זורמים ולא יכולים לבנות את בתיהם. אפשר להקשיב לראש המועצה סאבר מדבר על הזכות למים, לאום ג׳ומעה מספרת על צפיפות משפחתה, או לקרוא על כל אלו באתר שלנו. הקמפיין משותף לאגודה לזכויות האזרח ולעמותת במקום, אך יש צורך באנשים נוספים, והרבה, בכדי שיצליח.

ההצטרפות למאבק פשוטה: כל אחד מתחייב לבצע פעולה אחת ביום לטובת א-תוואנה, כשאנו מקווים שמסה של פעולות באופן עקבי מדי יום תביא לשינוי בשטח. היו לנו כמה הצלחות קטנות, והמתנחלים (אולי מההתנחלות השכנה מעון?) דאגו גם לתג מחיר, אבל המאבק רחוק מסיומו. היום הפעולה היא גיוס אנשים לקמפיין, תצטרפו?

http://actionaday.co.il

http://www.facebook.com/actionaday

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגיות:
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. יוזי

    להפיץ ברבים שיש עוד פרשה ביטחונית שאי אפשר לדעת אפילו על מה היא ומי מעורב בה. בית המשפט בנצרת החליט היום לשלוח לכל העיתונות האלקטרונית את ההודעה הבאה

    http://www.richardsilverstein.com/tikun_olam/wp-content/uploads/2010/05/IBA-broadcasting-gag-order1.jpg

    דיווח באנגלית
    http://www.richardsilverstein.com/tikun_olam/2010/05/24/israeli-intelligence-welcome-to-chelm/