בעד מדיניות חברתית כוללת

איציק ספורטא

 

אחת התופעות החוזרות על עצמן במדינת ישראל הינה הויכוחים החוזרים ונשנים כמעט בכל נושא שנשמעים כמו אותו ויכוח לפני 30 שנה עשרים שנה ואתמול בבוקר. איני רוצה לכתוב על הדיונים בנושא השטחים כי זה כבר ממש משעמם, אבל כך הוא גם בנושאים חברתיים וכלכליים. ראו לדוגמה שכר המינימום.

אני מוצא את עצמי קורא את הדברים וחושב האם לא קרה כלום מאז הדיון האחרון בנושא, האם ללא עלה העוני של ילדים ב-60%? האם לא הוכפל מספרם של העובדים העניים? אכן גדל והוכפל, אבל עדיין אנו ממשיכים לדוש במי האפסיים של אותו ויכוח. חלק מהנפשות הפועלות משנות לעיתים את דעתן, כמו נשיא לשכות המסחר ששמעתי אותו בהרצאה בכנס של האגודה הישראלית של יחסי עבודה בחיפה טוען את כל הטענות האפשריות בעד העלאת שכר המינימום כמו האורקל מ"הארץ: שטרסלר, אבל האוצר תמיד יתנגד ובנק ישראל יזהיר וראש הממשלה יחזיק יחרה אחריהם.

הבעיה המרכזית אינה רק בדיון החוזר על עצמו אלא על כך שהדיון תמיד מתמקד בפרט כזה או אחר במדיניות החברתית כאשר התמונה הכוללת נעלמת כי אנו עסוקים בויכוח על שכר מינימום או שכר בכירים או תוספת של סכום כזה או אחר לתוכנית מסוימת. תמיד מדובר בסכומים שביחס לתקציב הם פעוטים.

אז הנה התמונה, ולא בפעם הראשונה, תקציב ההוצאות האזרחיות בישראל ביחס לתוצר הוא הנמוך ביותר בין מדינות ה-OECD. ההוצאות הרווחה בישראל נמוכות בחמישה אחוז מהממוצע של אותן מדינות ונמוך ב-13% מהמדינות שמשקיעות הרבה 15.8% לעומת 29%). אז מה אומרים לנו האחוזים הללו 5% במונחי תוצר הם בערך 35 מיליארד שקל, יותר מתקציב החינוך השנתי בישראל. אילו היינו רוצים להיות אור לאחרים היינו צריכים להשקיע עוד בסביבות מאה מיליארד שקל. התבוננות בהוצאות הנוגעות לתוכניות בשוק העבודה כולל דמי אבטלה אילו היינו רוצים להיות כמו הולנד היינו צריכים להשקיע 14 מיליארד שקל נוספים פי חמש מההשקעה הנוכחית. כן, מדובר בסכומים שאף אחד בכלל לא מנסה לדרוש, כי אנחנו ממשיכים לנהל את הויכוחים העקרים בבועה שלנו.

כל זה מבהיר שרק תמונת עולם שלמה ומשמעותית שבה מדינת ישראל תבחר באופציה שננקטת על ידי חלק ממדינות צפון אירופה וסקנדינביה שבה הוצאות הממשלה גדולות יחסית, המיסים גבוהים יחסית ומשאבים רבים מושקעים בחברה. שבה מדדי ההצלחה אינם מדדים כלכליים אלא חברתיים כמו עוני, ואי שוויון, תיתן משמעות רחבה לויכוחים החוזרים בנושאים הספציפיים. כן והעלאת שכר מינימום, הגבלת שכר הבכירים ומס ירושה צריכים להיות חלק מהתוכניות הללו, כמו גם חיזוק ממשי של החלק המאורגן של העובדים.

תגיות:
כנראה שיעניין אותך גם: