הפגנות מחאה ברחבי הארץ

קואליציית ארגונים

במחאה על הרג משתתפי המשט לעזה יתקיימו היום בערב הפגנות במוקדים שונים:
18:00 כיכר פריז בירושלים 19:00 צומת אלג'בל-אלכרמה בחיפה 19:00 מול משרד הביטחון בתל אביב
עשרות ארגוני שלום בהם קואליציית נשים לשלום, רבנים לזכויות אדם, גוש שלום, אנרכיסטים נגד הגדר, המרכז לאינפורמציה אלטרנטיבית, תעאיוש ואחרים הפגינו הבוקר בנמל אשדוד, במחאה על ההרג והמצור וכהזדהות עם פעילי השלום ועם תושבי עזה הכלואים.
אילת מעוז, רכזת  קואליציית נשים לשלום, אמרה הבוקר בדרכה לאשדוד: "כל עוד מטיל הצבא ערפול תקשורתי על המתרחש בים ומונע מהפעילים שעל הספינות למסור את גרסתם לאירוע הלילה, דיווחי הצבא אינם אמינים בעינינו ובעיני העולם, וזאת בלשון המעטה. הריגתם של למעלה מ-14 פעילי שלום הינה באחריות בלעדית של מדינת ישראל, והיה ניתן בקלות למנוע את שפיכות הדמים ההמונית. המצור על עזה וההשתלטות הפיראטית של הצבא על ספינות פעילי שלום הם הפרובוקציה האמיתית".
ערין הווארי, פעילה בבל"ד ובקואליציית נשים לשלום, המקורבת לח"כ חנין זועבי אשר נמצאת על אחת הספינות, מסרה כי "אם זה מה שמדינת ישראל מסוגלת לעשות לפעילי לזכויות אדם וחברי פרלמנט מכל העולם, אז מה היא עושה תחת השליטה הצבאית והכיבוש? כל זה מוכיח שהמדיניות הברוטאלית של ישראל אינה מופנית רק נגד אנשי חמאס או נגד לוחמים חמושים אלא בעיקר נגד אזרחים, פעילי שלום וחפים מפשע. זה הזמן להתעורר למחאה בינלאומית נגד המצור והכיבוש".

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגיות:
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. מני אביב

  אני לא מאמין למה שקרה! מי הם המטורפים שנותנים פקודה כזו?! באיזה עולם עיוועים הם חיים?!
  אני קורא את הדברים ופשוט מתקשה לעכל. בא לי לבכות.

 2. איתי

  כנראה שההפגנות אורגנו לפני שיצאו הצילומים הישראלים, ולפני שפורסמו עדויות החיילים. משום מה, אני נוטה לאמץ את גרסת צה"ל במקרה הזה. עובדה שבספינות האחרות ההשתלטות עברה בשקט. "פעילי שלום" עם סכינים, אלות, בקבוקי מולוטוב, "קלע דוד", ועוד כל מיני אביזרים שלא ממש רואים בהפגנה בבילעין. הם אולי היו פעילים, אבל "שלום" לא ממש באג`נדה שלהם.

 3. דרור ק

  בואו נשים את הפוסט-מודרניזם בצד לרגע, ונדבוק באמת.

  מה היה לנו כאן? קבוצה של אנשי-אגרוף חמושים בסכינים, אלות ומוטות ברזל, התארגנו בחסות ארגון איסלמיסטי רדיקלי טורקי. למרבה הזוועה, ממשלת תורכיה שמזמן שכחה את דרכו הנאורה של מוסטפא כמאל אתא-טורק, תמכה בארגון הזה מתוך רצון לתת קצת אופיום להמונים בתורכיה. ממשלת תורכיה היא האחראית הראשית לאירועי הדמים, ובמקום להיות מוקעת, היא מעזה להפנות אצבע מאשימה אל ישראל.

  אל תטעו – לא מצוקתם של תושבי עזה עמדה לנגד האנשים החמושים על הספינה. האנשים האלה, שמונעים מאידאולוגיה רדיקלית ששואפת למלחמת גוג ומגוג במזרח התיכון, חיפשו איך להצית אש ומצאו. במקום לצרוח בזעם: האיסלאמיזם לא יעבור, יש כאן אנשים שיוצאים להפגין בעדו. אם אינני טועה היה זה קרל מרקס שאמר שהקפיטליסט ימכור את החבל שעליו יתלו אותו. משום-מה חשבתי שאנשי שמאל חכמים יותר.

  עזה נחטפה בידי ארגון איסלמיסטי מטורף. הארגון הזה מאיים על ישראלים, מצרים, ירדנים ופלסטינים. תושבי עזה אינם מתקוממים נגדו על אף הזוועות שהוא מעולל להם. הם כנראה התמכרו ל"אופיום" שהוא מפיץ בקרבם. מוזר שאנשים חכמים ומפוכחים כאן בישראל פתאום מחפשים את ה"אופיום" הזה. מובן שילדי עזה אינם אשמים במצב, אבל קשה לעזור לילדי עזה בלי להאכיל את המפלצת החמאסית, ושיהיה ברור – המפלצת הזאת אוכלת ילדים לתיאבון כשרק יש לה הזדמנות. בכל מקרה, ילדי עזה אינם זקוקים לסכינים, אלות ומוטות ברזל. אנשים שחמושים בכל אלה באו לשליט טרור, לא להאכיל ילדים.

 4. ליאור

  מה הקשר בין מפלגת בל"ד לפעילי שלום?

  הכל בעין המתבונן!!

  הדבר החמור בכל מה שקרה שישראל נפלה לתוך מלכודת שתוכננה
  היטב, ומה זה קצת דם שהידים למען מטרה נעלה

  אולי משהוא באמת יודע מה היא המטרה שלשמה נהרגו היום אנשים על הספינה אני לא יודע.

  אני רואה את שייח ראאד אחראי למות את חברת הכנסת זואבי וכל מי שהיה על הספינה וידע על האמלח!!! ולא התריע!!

  שלא יספרו סיפורים.

 5. עמית

  אבל לא תיארתי לעצמי שנעשה כאלו שטויות ופשעים.
  אני חושב שצריך להתחיל למכור שכל בסופר מרקט,
  אני מבטיח לקנות על חשבוני ולשלוח לממשלת ישראל.

 6. סמולן

  http://www.youtube.com/watch?v=b3L7OV414Kk

  ובתרגום חופשי: חייבר, המקום שבו צבא מוחמד טבח ביהודים לפני כמעט 1500 שנה, משמש כהשראה לפעילי שלום בספינות.

  הדבר צריך להעלות שאלות, בלשון המעטה. אני איכשהו לא מדמיין פעילות למען אנשים ששרים "מוות לערבים" – וזה בדיוק מה ששרים כאן, תחת הכותרת "שירי אינתיפדה. בלי קשר לכך שהפעולה תוכננה רע, היא מוצדקת במידה רבה על סמך הפיאסקו: מי ששט בספינה השישית, היו פעילי שלום מזן שונה מאלו ששטו בחמש הספינות הראשונות.

 7. נו באמת

  תארו לכם מה הם יכולים לעשות למחבלים עם פצצות וקסאמים.
  עובדה שבספינות שבהן לא תקפו את החיילים באלות וסכינים לא היו הרוגים.

 8. לא טוב

  הטורקים מנסים לחרחר מלחמה והצליחו הפעם מאוד .
  זה מזכיר לי הטחת תרגולי קרב בזירה…….טוב לא יצא מזה.
  לא טוב לי גם אם לא היו נפגעים על אחת כמה וכמה על מותם של בני אדם.
  מפגינים יקרים
  אינני בצד שלכם -וברור לי שחובתכם המצפונית בצד שאתם נמצאים הינו להניף דגלים נגד העם והצבא שלי .
  אבל,אנא אל תשכחו מי יזם והאדיר ותדלק את השנאה.
  ואינני מצפה שתניפו את תמונתו של גלעד שליט
  אבל אם נותרה לכם יד פנויה אנא הניפו גם את 7 קורבנות הרוגי חיל הים הטורקי בטורקיה שנהרגו ובכוונה על ידי שארית הכורדים שאינם רוצים להישחט כמו הארמנים .
  ואת תמונותיהם של 70 האחמדים בפקיסטן שנהרגו ובכוונה על ידי מוסלמים קיצוניים גם היום .
  לאן נוביל את השנאה הזו?

 9. israel

  בשם אלוהים הרחמן
  קיומה של הישות הציונית בלב הערבי והמוסלמי הוא כשלעצמו מוזר
  כי הישות הציונית אינו משותף עם העולם הערבי, דבר אשר מאפיינים כגון דת, מנהגים
  מסורות הלשון. קיומה של ישראל בתוך העולם הערבי היא טעות גדולה, ועל המתח המתמיד
  במזרח התיכון. מופיע גם להיכנס חפצים זרים בתוך הגוף האנושי מתחיל
  חום הגוף, מתח ועייפות, על מנת להבטיח כי עד עב"מ ים.
  לכל המדינות הערביות והאסלאמיות להקים משרד הביטחון ואף אחד משותף לכל המדינות ואת הגירוש של יהודים
  מן המזרח התיכון. זוהי האפשרות הטובה ביותר עבור יהודים וערבים אחד כי Bjrdasiraiil בתוך העולם הערבי
  האם לא לשאר העולם הערבי לא יהיה נכון לעולם לא יהיה נכון לעם היהודי אף פעם לא ארגיש את יציבות ונוחות רק אם
  יצא פלסטין, כל פלסטין ברכות לכל

 10. שאול סלע

  כאשר חוליה עושה את דרכה עם אמלח שמטרתו לגרום לנפגעים בנפש בצד הישראלי יש חובה לסכל את הפעולה ולפגוע במבצעיה. למשל חדירה ליישוב אזחי או בסיס צבאי לשם ביצוע הרג.גם סיכול של ירי פגזים או טילים משטח אויב או מהים מצדיק סיכול .

  במקרה הנדון מדובר במאות אנשים ויותר שניסו לפעול נגד מדינת ישראל במישור ההסברתי תעמולתי. אולי הם לא פעילי שלום אבל הם לא לוחמים. אם הם לא לוחמים שיעדם פגיעה בנפש באזרחי ישראל הפעלת אלימות נגדם שמסתיימת במוות היא רצח.

 11. דרור בל"ד

  המגיב איתי מציין כי אלה לא היו פעילי שלום ואף מוצא פגם בכך. ציפייה זו היא שיא החוצפה המאפיינת את הציונים, השואפים להמשכתו של הכיבוש הנאור ומצפים להפגנות מנומסות בסגנון ילדי הפרחים.

  מטרתו של המשט הייתה פוליטית. את זה לא יספרו לך בתקשורת הציונית, היות ואין זה משרת את התעמולה הציונית. מטרתו של המשט, כפי שציינה חנין זועבי, היא שכולם, כל העולם כולו, גם אתה, יידברו על המצור ועל סיבותיו של המצור. מטרת המשט היא למנוע מהכובש הישראלי את הבלעדיות להעברת סיוע הומניטרי לעזה, ולא להעביר את הסיוע ההומניטרי לעזה דרך הכובש.

  הדיבורים על שלום הם פסולים, היות ואין פרטנר. במצב זה אין לאפשר לגיטימיות לדיבורים על שלום. על כל הארגונים הנושאים שמות הכוללים את המסר הזה למהר ולחדד את מסריהם. גוש שלום, לוחמים לשלום, שלום עכשיו ושאר תנועות מעין אלו תורמים את חלקם להסחת הדעת הציונית.
  – Fighting Israeli apartheid
  Forget the peace process. Only world public opinion can put an end to Israeli apartheid, just as it did in South Africa, writes Aijaz Zaka Syed*
  http://weekly.ahram.org.eg/2010/989/op33.htm

 12. רחלי קסטרל

  בקורת הינה דבר ראוי בכל מדינה דימוקרטית וגם לי יש ביקורת על הדרך בה בוצעה הפעולה הצבאית נגד הפרובוקציה בלב ים. אבל אם אלה פעילי שלום אני תוהה מה המשמעות של שלום בעיניהם. ודאי היתה דרך אחרת בה יכלו להגיב אם מניעיהם אכן היו הומניטריים ואם מטרתם היתה להביא אספקה הומניטרית לתושבי עזה שעל אומללותם תחת שלטון הטירור של החמאס בו בחרו כשליט אין עוררין ואין ספק שהמצור שאנו אחראים לו ואשר נובע מהבחירה שלהם בארגון טירור כשולט , ודאי מקשה עוד יותר ,ואין ספק שתושבי עזה הם קרבנות הטירור החמאסי העיקריים. אבל אסור לשכוח שזו היתה בחירתם.אני מנסה להניח למרות ידיעותי המוגבלות בנושא שהמצור שלנו על עזה והאספקה המוגבלת של מצרכים תרופות וכדומה נועדה להמריד את תושבי עזה נגד שלטון החמאס אבל לצערינו הם ממשיכים לבחור בו למרות האסון שהוא מביא עליהם.כמדינה ריבונית מותר לנו לסרב למעבר של ספינות המוגדרות בעינינו כמסייעות לאויב במים שלנו ומותר לנו לעצרם בטרם יכנסו למים שלנו.ולו בפעילי שלום עסקינן ולו ההומניזם היה מטרתם לא היו מתנפלים על חיילי צהל כפי שהתנפלו כי הומניסטים יכלו לקבל את חיילי צהל בשקט בשירי מחאה בפרחים ולהוציא מכל הפעולה הצבאית את העוקץ.לו הומניזם היה המטרה היו מוכנים להביא את האספקה בשקט לאשדוד להבדק ולאפשר להביא את האספקה דרכינו לעזה, אבל נדמה לי שכרגע לכולם ברור שלא זו היתה המטרה לפחות לא זו של המרמרה. וכן מי שאמר מהרסיך ומחריביך ממך יצאו מוכיח עצמו כצודק לאורך כל ההסטוריה של עמינו

 13. דרור ק

  אני יכול לומר דבר אחד לזכותך – אין בך שמץ של צביעות, וזה טוב. כי עכשיו אנחנו יודעים שמי שנהרג על הספינה נהרג בדין בפעולה ישראלית של הגנה עצמית. בהתחלה הוטעינו לחשוב שמדובר במסע הומניטרי להאכלת ילדי עזה. החשד הראשון התעורר כשהתגלתה על הספינה מיליציה חמושה. בדיקה יותר מעמיקה העלתה שהמארגנים הם ארגון איסלמיסטי רדיקלי שתומך בארגוני טרור, וכדי להסוות את העניין, מעניק מדי פעם ארוחות חינם לילדים רעבים. עכשיו בא דרור בל"ד ומודיע לנו שמלכתחילה מדובר היה בפעולה מלחמתית נגד מדינת ישראל. מסתבר שההתלבטויות אם להשתלט על הספינות ואיך להשתלט עליהן, ואיך לקבל את פני "פעילי השלום" בנמל אשדוד – איזה קפה להגיש להם ועל איזו דרגה לכוון את המזגן – היו כולן מיותרות. מדובר היה בספינה שבאה לסייע לטרור החמאסי, ולהוסיף על מצוקתם של ילדי עזה, וצה"ל היה צריך להשתלט עליה בלי שום סנטימנטים. למרבה הצער הרשויות בישראל בלעו את הפיתיון של הטרוריסטים, דבר שגרם לחיילים להיפצע קשה (למרבה המזל לא היו אבדות בקרב החיילים). החמושים על הספינה שנהרגו – דמם בראשם. מי שמחפש את המוות עלול למצוא אותו.

  לגבי הגב` זועבי – אם יש בה טיפה של כבוד עצמי היא תתפטר מהכנסת לאלתר, אם כי אני חושש שהיא עלובת נפש ותעדיף להיאחז ב"קרנות המזבח" כמו אביה הרוחני עזמי בשארה. חבל שיש ציבור ערבי ישראלי גדול שוחר שלום שסובל מטיפוסים כמו גב` זועבי.

 14. חיים הורוביץ

  צר לי על בחירתם של העזתים בחמס. תנועה דתית קיצונים זאת, שדוגלת בחיסול מדינת ישראל – לא ראוייה לתמיכתם של ישראלים. מי שחפץ לעזור הומניטארית לתושבי עזה – מוטב שיחפש דרכים אחרים. זוהי זכותה המלאה של המדינה הדמוקראטית להגן על עצמה. אני משפגין מדי פעם בשייך ג`ראח – הפעם תומך בצה"ל וכואב על הנאיביות של הנפילה לתוך הלינץ של " מפגיני השלום".

 15. אמת לא מזיזה את הימין המתנחבל

  * אילו זו היתה ההפרה הראשונה של חוקי העולם בידי ישראל – דיינו
  * אילו לא היתה "הנהגת המדינה" יוצאת "למסע הסברה" כה אלים ונרחב – שעליו נציגיה הודיעו מראש – even in English – דיינו
  * אילו החוק הבינלאומי היה מרשה לישראל לעצור כל אדם – ולא רק את אדולף אייכמן – בכל מקום בעולם – הרחק מחופי המדינה הציונית – דיינו
  * אילו היתה הספינה MV Mavi Marmara דומה לאלטלנה – וביברק לבן-גוריון – דיינו
  ואשר למקרה בו מדובר:
  * אילו לא ראיתי מה שראיתי, ולא ראיתי את הכיתוב תחת לצילום – דיינו!
  YNET [WHY NET]
  ynetמפרסם """באדיבות דו"צ""" צילום מסופח לכתבת הסתה בכותרת "דם בלב ים", ומלין על אלו שניסו להגן על המשט
  ‎ ההומניטרי מול חיילי שייטת 13 האלימים, כאילו הם — לדעת העיתון הצהוב — תקפו את הצבא הכי מוסרי בעולם — וזאת במרחק של 130 ק"מ מישראל!
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3897066,00.html
  ‎לצילום יש כותרת ובה ניכתב: "הנשק שנמצא על ה"מרמרה". אבל אין בצילום שום כלי נשק חם, כפי שדו"צ וכתבלביו טענו. ומה יש? – כלי עבודה, מפתחות, פטיש אחד, מיספר כפיות, כמה מקלות, כמה סכיני מטבח. תקליטורים, ואפילו לא גרזן אחד כפי שטען ה"אסטרונאוט" ראובן פדהצור במאמרו ב"הארץ". זהו. אז רב תודות לצלמי דו"צ על קצת אמת בפרסום ובצילום. אפילו לחוטפי האניות בסומליה יש יותר נשק… אך למרות כל הנסיונות לגולל את האשמה על הקורבנות – זה לא עובד על אף אחד בעולם – שלא עובד בשכר עבור ליברמן, ברק או נהנתניהו.

  הזהרנו, כתבנו, מחינו, זעקנו – הם לא שמעו. אמרנו שפגיעה במשט תזיק לישראל – ynet לא פירסמו. עכשיו נותר רק לדרוש את העמדת כל הפושעים במשתתפי המשט – וברצוננו בשלום ללא מצור וסגר, ולקיום זכויות הפליטים לשוב לארצם בשלום – לדין העולם! נישלח את הנהגת המדינה הפושעת וקודקודי צבאה המטומטם לבית המשפט לפושעי מלחמה בהולנד – שם נשפטים חוטפי האניות מסומליה!

 16. איזי גור

  קבע פעם פילוסוף ידוע שלפני שהמצב יוטב, הוא חייב להיות יותר גרוע.
  דומה שסוף סט הגענו אל הנקודה הזו. אם ראשי המדינה וחכ"יה לא יידעו להתעשת עכשיו. אזי לא זו בלבד שהרע הזה לא יביא לשום טוב, כי אם לסופה של מדינת היהודים.
  ההצלה האפשריצ היחידה היא להעביר את מושכות הניהול לידי אנשים כיוסי שריד, או ג`ומז.
  אחרת יתתקיים בנו, ובקרוב מאוד, האיחול של שכנינו "ראחת ישראיל".
  ראו הוזהרנו

 17. דרור בל"ד

  ח"כ חנין זועבי מבל"ד, שהשתתפה במשט לעזה, הכחישה היום (שלישי) בתוקף את הטענות כי החיילים שעלו על הסיפון הותקפו על ידי ההמון בצורה מתוכננת מראש.

  במסיבת עיתונאים שכינסה בצהריים בנצרת טענה כי כבר בשלב הראשון של ההשתלטות על הספינה, ועוד בטרם ירידת החיילים מהמסוק נפגעו מספר פעילים מירי חי. לדבריה, היא זיהתה 3 גופות. לדבריה, כשהתחיל הירי אחד הפעילים הניף דגל לבן, אך לא הצליח להביא להפסקת האלימות מצד החיילים.

  זועבי ציינה כי פעולת ההשתלטות החלה בסמוך לחצות כאשר 14 סירות של חיל הים הקיפו את הספינה. לדבריה לאחר מכן פתחו כוחות צה"ל בירי. לטענתה, על הקומה העליונה של הספינה שהו המארגנים ועיתונאים בלבד, כאשר רוב הפעילים היו בחדריהם.

  זועבי אמרה כי הספינות שטו במקביל לרצועה במרחק של כ-130 מייל ולא לכיוון הרצועה, ולמרות זאת ישראל החליטה לתקוף את המשט. לדבריה, "הפעולה הישראלית לא הגיעה כדי למנוע את המשט הזה, אלא להרתיע כל משט אחר שעלול להגיע לרצועה".
  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1171596.html

 18. רתם

  למגיבים שמצטטים כאן את "החיילים"
  כבר טרחתם לשמוע מישהו מא/נשי הסולדיריות שהורדו בכוח מהספינות? מישהו בכלל בתקשורת העברית טרח להראות לכם פנים או להשמיע את סיפורם?
  זה יפה לצטט חיילים שמספרים מה שהם מספרים. יהיה עוד יותר יפה לשמוע גם את הסיפור של אלה שהפעולה הצבאית של הצבא הרבעי בעוצמתו בעולם היתה מכוונת נגדם. וחוץ מזה, אני מניחה שגם להרוגים יש שם, פנים וסיפור. אולי אפילו לנצורי כלא עזה