שיחה עם כתבנו

תאמר מסאלחה

יום שני בבוקר שיחה בגלי צה"ל עם רוני דניאל כתב ערוץ 2 לענייני צבא

קריין: וכעת נפנה לרוני דניאל כתב ערוץ 2 לענייני צבא – בוקר טוב רוני

רוני דניאל: (אנחה ) בוקר טוב

קריין: התקשורת מדווחת על עשרות נפגעים באחת מספינות המשט, אתה יכול להבהיר לנו את תמונת המצב?

רוני דניאל: כן האירוע התרחש באונית הדגל מרמרה,היא נשאה על סיפונה כשש מאות משתתפים שהכינו מארב מתוכנן לחיילי השייטת

קריין : מארב מתוכנן של פעילי שלום?

רוני: אלה לא פעילי שלום!

קריין:הם לא?

רוני: בפירוש לא, במרמרה לא היה אותו הרכב אוכלוסיה שעל שאר הספינות

קריין:מה זאת אומרת?

רוני: זאת אומרת שרוב הפעילים אינם אותם פעילים מערביים שהורגלנו אליהם ממשטים דומים, רוב הפעילים שעל מרמרה היו טורקים, זאת ספינה טורקית!

קריין:טורקים?

רוני : טורקים ואני מבקש להפסיק לקרוא למשט הזה משט של פעילי שלום, אלה הם פעילי שלום כמו שאני עציץ!

קריין : אתה עציץ?

רוני: מדובר במשט שכולו היה מורכב ממוסלמים, עם כפיות ! הם קראו לג'יהאד ו"ח'יידר ח'יידר יא יהוד"!  וקריאה בדבר זכויות הכורדים והארמנים אלה הם טרוריסטים תומכי טרור?

קריין:מוסלמים?

רוני: כן זה מה שאמרתי טרוריסטים

קריין: למה לטורקים לקרוא קריאות בעד זכויות הכורדים והארמנים?

רוני: כי זה משט של פעילי שמאל הזויים!

קריין: רגע לא הבנתי,  זה משט אסלאמיסטי או משט של פעילי שמאל הזויים?

רוני: מה זה משנה! העובדות הן שזה משט אסלאמי של שמאלנים הזויים פעילי טרור טורקיים, במימון איראני שתומך בהשמדת ישראל והם גם בעד זכויות הכורדים והארמנים … מה לא ברור כאן?

קריין: מימון איראני?

רוני: כן מימון איראני, בעצם זאת הייתה תוכנית איראנית שגייסה דרך משמרות המהפכה שלה מוסלמים קיצוניים מכל רחבי טורקיה, חלקם אף היו חברים במועדני אגרוף הידוע שבהם (כך נמסר ממקורות מודיעיניים ערבים שדיברו עם ידידי אהוד יערי) מועדון אגרוף רדיקאלי בשם "בוקס-טאר – יארום – יהודה " שזה בתרגום לעברית "אגרוף המעופף את היהודי באוויר".

קבוצות מאורגנות אלה המתינו לרגע נחיתתם של כוחותינו על הסיפון בכדי לתקוף אותם באגרופים, בנשק חם, קר ופושר, ובעצם הם ביקשו לבצע בחיילנו לינש' על זה שהעזו לעצור את המשט 3000 ק"מ בלב ים, שזה כידוע השטח הטריטוריאלי הימי של מדינת ישראל לפי החוק הבינלאומי.

קריין:אז הם השתמשו בנשק?

רוני: כן מעדויות החיילים, עולה כי הם השתמשו בכלי נשק רבים כגון: אלות, סכינים, כיסאות פלסטיק מהסוג הקשיח, אבנים, סכום, וכמה צעיפים ואפילו כפיות

קריין:כפיות?

רוני:כפיות

קריין:ואבנים?

רוני: כן אבנים

קריין: איך הם השיגו אבנים בלב ים? האם הם הצטיידו באבנים בעוד מועד?

רוני: לא … לא … מקורות שלי בצבא מוסרים שהם פשוט משו מקרקעית הים כמות גדולה של אבנים, כלי חרס השייכים לתקופת בית ראשון (אגב שמוכיחה את בעלותנו על עזה) וגם אצות ים…והם ביקשו באמצעים האלה לבצע בחיילנו לינש', וגם להעלים את אותן הראיות היסטוריות המבססות זכותשכאמור הם מתכחשים אליה בתוקף.

קריין:חמור

רוני: כן זהו פרי הבאושים הנובע מהעדר חינוך ציוני באוניברסיטאות בטורקיה.

קריין: כן אני בטוח שאנטי ציונות-התנחלות-מצור-ישראל-שמיות הנה תופעה מסוכנת שיש להילחם בה אבל בחזרה לעובדות המקרה הספציפי ה…

רוני: אנחנו כבר נלחמים בה, כתבתנו לענייני חינוך שרה בק מסרה לי שתנועת "אם תרצו" כבר שלחה משלחת שהיא עומדת בראשה לאוניברסיטאות בטורקיה, וזאת על מנת לבחון את היקף המסרים האנטי ציוניים המועברים על ידי מרצים בכיתות ובאמצעות הסילבוסים שמחולקים שם. כמו כן הם יבקשו לעמוד כקונטרה נגד המפגינים בגנות חיילנו, כפי שעשו כאן בארץ בניסיונם המוצלח לבער ולטהר את האקדמיה הישראלית מתופעת הבוגדנות הפושה בקרב חוגי המרצים, האינטלקטואלים, "הסמולנים" ,הערבים והטורקים שמתכחשים לזכותנו להמשיך את המצור על עזה.

קריין: רגע הם ערבים או טורקים?

רוני:ערבי טורקי מה זה משנה כולם מוסלמים פונדמנטליסטים תומכי אל-קאעידה במימון איראני

קריין:מי המרצים או הטורקים?

רוני:כולם

קריין:כן ברור … ברור … חזרה לאצות … איך הם השתמשו בהם בדיוק כנגד חיילנו?

רוני: טוב אני יודע שאין לך רקע צבאי מפואר כמו שלי,אז אני אסביר לך ולעם ישראל בשפה של הדיוטות את המשמעות הצבאית שבשימוש בנשק לא קונבנציונאלי כמו אצות ים!

קריין:נשק לא קונבנציונאלי?

רוני : כן אם היית קורא את ספרו של קרל פון קלאוזוביץ…

קריין: אה זה לא איש הצבא הפרוסי שאמר ש"המלחמה אינה אלא המשך המדיניות בצורות אחרות" או משהו בסגנון הזה?

רוני: (עצבני) מה פתאום את זה אמר צ'ימברליין וכולנו יודעים לאיפה זה לקח אותנו. מה גם שקלאוזוביץ לא היה סתם איש צבא אלא גנרל צרפתי ממוצא יהודי בן דודתו של דרייפוס, לפי משנתו התקפה באצות ים הנה שימוש אסטרטגי בתורת הלחימה של "הקונטרה – בליץ"…

קריין:"התקפת נגד נגד מתקפת בזק" ?

רוני:לא לא … זה אומר שימוש בגופי_ לוחמה_ ימיים_ צפים הידועים בהגה הצבאית כ "בליצים" אמצעים אלה יכולים לכלול אצות ים או דגים מתים, שקיות פלסטיק וכו' … ובמקרה הנ"ל כפי שנמסר לנו החליטו הטרוריסטים בצורה צינית להשתמש באצות ולהשליכן אל עבר החיילים שזה בעצם ניסיון להשתמש בנשק ביולוגי.

קריין:ביולוגי?

רוני: כן ביולוגי … התוכנית הייתה להטעות את החיילים לחשוב שמדובר בעלי נורי לסושי ולנצל את עובדת הרעב שלהם, שכן הם היו מספר שעות רב בלב על בטן ריקה.

קריין: אז מה הייתה התוכנית שלהם?

רוני: להתנפל על החיילים המורעבים שהתכופפו בכדי לקחת את האצות שלא יצליחו לירות בחזרה כי אצבעותיהם תהיינה כל כך מחליקות שפשוט יחליק להם הרובה מהידיים, מה שיאפשר לטרוריסטים להעמיד צלפים שירו עליהם את אלפי הגולות שהיו באמתחתו של טרוריסט אחד עם רוגטקה קטלנית!

קריין:גולות?

רוני:כן גולות, תראה אין להקל ראש בזה!  אם אבן קלע יכלה להרוג את גוליית אז גולות שעשויות מחומר קשה יותר יכולה אפילו להטביע סטיל!

קריין:תשמע … זה נשמע ממש מפחיד לעמוד בנחיתות צבאית כזאת!

רוני: אני ככתב אובייקטיבי, יכול לומר לך שהחיילים התנהגו בגבורה הם היו בנחיתות משמעותית, ובכל זאת הם התגברו בזכות תעוזתם.עם מה הם בסך הכול נלחמו: פיינטבול ,אקדח אישי …וכמה ספינות סטיל, מסוקים, תותחים, תולרים, וגז מדמיע. ציוד דל זה שעמד מול נשקם הרב של הטרוריסטים שכלל גם נשק חם שהיה ברשותם עוד מטורקיה, אותו נשק שהשתמשו בו לאחר שחטפו אותו מחיילנו…

קריין:רגע לא הבנתי!  הם עלו על הספינות עם נשק חם כבר מטורקיה או שהם חטפו אותו מהחיילים?

רוני: גם וגם

קריין:מה גם וגם? הם גם עלו עם נשק וגם חטפו נשק מהחיילים?

רוני: ההסבר המלא הוא שהם עלו עם אמלח קונסטרוקטיבי!

קריין:קונסטרו מה?

רוני:קונסטרוקטיבי! קרי עם המוטיבציה להשתמש בנשק חם, גם ללא שהיה להם נשק חם באותו רגע, וכשראו את החיילים הם ניסו לממש את העלייה הרעיונית עם נשק חם לתוכנית אופרטיבית.

קריין: … אז למה פשוט לא ירה לעברם טורפידו?

רוני: כי צה"ל היה צריך שוב להקריב את עצמו על מזבח ההסברה המדינית …

כשהצבא השתלט על הספינה הוא ראה שהטרוריסטים הספיקו לבנות מהמלט המיועד לעזה מספר רב של בונקרים… מזל שהמלט לא התייבש אחרת היינו מדווחים על מאות נפגעים.

קריין: לכן צהל מסרב להכניס מלט לרצועה מחשש מהבונקרים!

רוני: בוודאי והרי מה ערבים ירצו לבנות חוץ מבונקרים! מי שחושב שהמלט נועד לשמש את האוכלוסייה האזרחית בבניית בתיהם שנהרסו, או את בתי הספר שהופצצו או את המסגדים שהוחרבו או סתם בכדי לבנות רמפה המיועדת כשביל גישה לעגלת נכים הרי הוא הוזה..

קריין: (מתבדח) מה גם שאין בכלל עגלות נכים בעזה!

רוני:חחחחח … לצה"ל אין מטרה להרעיב את הלא-מעורבים, אלא למנוע את התעצמות חמאס

קריין:אתה יכול לתת דוגמה?

רוני:בוודאי, קח למשל את הכוסברה שאסר להכניסה לעזה, יש שטוענים שזוהי פגיעה בבלתי מעורבים

קריין:אז איך תגיב על טענה מגוחכת זו?

רוני: שלא מדובר כאן בפגיעה בבלתי מעורבים אלא מניעת המשך התעצמותו של החמאס.

קריין:כי כוסברה מעצימה את חמאס?

רוני:בוודאי!!  לכוסברה יש תכונות אנטי בקטריאליות!  חומר שמחזק את מערכת החיסון בגוף וכך מאפשר לחמאס לשמור על לוחמיו בריאים. וזאת גם המדיניות שנוקט צה"ל  עם מוצרים מפירי איזון אחרים כגון:ג'ינג'ר, קמח, ספרים, קלמרים, עלי נורי, חרדל, וסאבי וכו'…

קריין: שום?

רוני: לא מותר להכניס שום על אף הערך האנטיביוטי ששומר על הטרוריסטים בריאים

קריין:למה אתו לא מונעים?

רוני: טוב כי צה"ל נלחם עם ידיים קשורות מול צביעות העולם ופחדנות הדרג המדיני…

קריין: מצער לשמוע … רוני דניאל תודה רבה לך והמשך יום נעים..

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגיות:
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. איציק ניסני

  בשם חופש המידע אני מבקש לקבל את תמליל השיחה של ארדואן עם אחמדינגאד לפני ואחרי המשט .

 2. דליה גנאור

  אני עוקבת בהתפעלות,בהשתאות ובאהדה רבה אלר פועלו והצלחתו של רוני דניאל.איני מבינה מדוע המזרחים באתר הזה ובמקומות אחרים לא יקחו דוגמא ממנו.
  רוני דניאל יליד עיראק, אינו מנפנף אף פעם במזרחיותו. אדרבא, הוא הקפיד להשמיד כל בדל וכל קמצוץ ממזרחיותו. הדבר אף ניכר באורח דיבורו, הייתי אומרת כשל מ`פ אשכנזי בצנחנים,למשל. חיתוך דיבור שאני מתה עליו.בכלל,כששמעתי בפעם הראשונה שהוא מזרחי,הייתי בהלם.
  מדוע איפוא הנרגנים הקבועים באתר הזה, לא יקחו דוגמא ממנו, יבטלו את מזרחיותם ויגיעו להצלחה שאליה הגיע דניאל. אפשר לומר עליו בהחלט, כי הוא מייצג את הצלחתה הפנטסטית של הציונוות.
  כאשכנזיה, איני מבינה מדוע אתם ממשיכים להתעקש על זהותכם, ומדוע אינכם מבקשים להשתלב שילוב גמור ומוחלט באשכנזיות, בתור שכזאת. הרי גם אתם עשויים להצליח ולהוריד את הנושא העדתי מעל חיינו.

 3. עיניים עצומות לרווחה

  האנשים, האידאולוגיות והתרבות של הפעילים על האוניה הטורקית, או לפחות כמה עשרות מהם, שונים מאוד מאלו שהיו על הספינות האחרות, והייתה לכך השפעה על תוצאות הפשיטה. "חייבר יא יהוד" והתנגדות לא אלימה נוסח גהנדי לא הולכים ביחד. המחבר לא רק מעליב את האינטליגנציה של הקוראים פה, הוא עושה עוול גם לפעילים שהיו על הספינות האחרות. טשטוש ההבדלים הזה הוא תמונת ראי של דמוניזציית הפעילים הלא אלימים בתקשורת הישראלית (שמים את כולם באותו סל, שלא לומר באותה סירה), ומשיג את אותה התוצאה.

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

 5. שרון

  פורסם ב – 00:46 02/06/10

  האנגלים פעלו אחרת – הארץ – מכתבים למערכת

  פורסם ב – 00:46 02/06/10

  האנגלים פעלו אחרת

  ראשי צה"ל וחיל הים טוענים שלא היתה דרך אחרת להשתלט על המרמרה, אלא בדרך שבה זה נעשה, עם הרבה הרוגים ופצועים. עם כל הכבוד, אני מרשה לעצמי לחלוק על הקביעה הזאת.

  באוגוסט 1946 הייתי על ספינת המעפילים "ארבע חירויות", בדרכה לחופי ארץ ישראל. על הספינה היו כ-1,500 נוסעים, רובם צעירים הנכונים להתנגד בכוח לחיילי הצי המלכותי הבריטי, שבאו להשתלט על הספינה ולמנוע מנוסעיה לרדת בחופי הארץ. הצטיידנו באלות מעץ וממתכת, בקופסאות שימורים ובכל הסוגים של נשק קר.

  החיילים האנגלים הפעילו זרנוקים אדירים וכיסו אותנו במים, שהתישו אותנו. לאחר ההתשה וריכוך התנגדותנו הם קפצו על סיפון "ארבע חירויות", ולמרות הלחימה העזה שלנו, שנמשכה יותר מארבע שעות, הצליחו להשתלט על הספינה ללא הרוגים ועם מעט פצועים.

  אמנם, האנגלים לא השתמשו במסוקים ובאמצעים ג`יימס בונדיים אקרובטיים, אך את המשימה ביצעו ללא שפיכות דמים.

  ד"ר מרדכי פלד

  רמת השרון

 6. נתן שקרצ`י

  הי איציק,
  שלחתי לך למייל את המאמר הראשון. אשמח אם תוכל לפרסם אותו בהקדם.

  תודה מראש
  נתן
  0523914134
  0524809204
  077-9122337

 7. Reuven

  No one stops to speak about it (at least not in public) but we have to admit that the 9 killed Turks were Heroes!

  They were in international waters, with Nobel Price winners, previous US diplomatic delegates to Israel,and many Peace Activists.

  They were attacked by armed bandits with black masks on their face (!)

  As far as I understand, the attack was made in total surprise at night.

  The Turks had the courage to resist. Many Israeli can learn a lesson or two from the Turks.

  R.I.P.

 8. צבי בן-דור

  תודה, תאמר.

 9. סעדיה גוזלן

  ין חולק כי יש להצטער על אלה שנהרגו בעת ההשתלטות על ה"מרמרה" – הרג מיותר וכמובן שיש לבקר את הפעולה על שהסתיימה כפי שהסתיימה. וטוב עשתה הכותבת שהביאה מהשיחה בה רוני דניאל נטל חלק. ידוע כי דניאל הוא כמעט כתב מטעם צה"ל עם מעורבות רגשית גבוהה. באופן כללי עיתונאים רבים הסתייגו מדרך הפעולה.וטוב שכך.
  שנים אני מחכה לקרוא או לשמוע אזרח ערבי שיעביר ביקורת או אפילו קורטוב של ביקורת או הסתייגות על מנהיגי הרשות הפלסטינאית, על מנהיגי החמאס, או על חברי הכנסת ,או במקרה שלנו על חלק מהאנשים שהשתתפו במשט והיו מעורבים בחלק האלים ותקרית הירי.
  ממשלת ישראל מתנהגת באווילות והיא "חוטפת" לא מעט על כך, אבל
  האם באמת אין ולו מילה אחת רעה של ביקורת על הצד האחר המשתתף בעימות?