תמיכה בסרבנית מצפון

פרופיל חדש

הסרבנית ד.ק. מבת-ים (לבקשתה איננו מפרסמים את שמה המלא בעברית), נידונה ב-13/6 ל-25 ימי מחבוש שאותם היא מרצה החל מהיום בכלא 400 בצריפין. זוהי תקופת הכליאה השנייה של ד.ק. והפעם השישית שבה היא נשפטת על סירובה להתגייס. בתאריך הגיוס שלה (15/4) היא נידונה ל-20 ימי מחבוש, אך העונש לא הוצא אל הפועל בטענה שאין מקום פנוי בכלא וד.ק. נדרשה להתייצב מדי יום בבסיס מיט"ב בתל השומר. ד.ק. סירבה לתפקד כחיילת דה פקטו, ושבה לביתה. ב-25/4 היא חזרה לתל השומר ונשפטה ל-10 ימי מחבוש, שהפעם יצאו אל הפועל.
אחרי שחרורה מהכלא היא נשפטה שוב על סירובה להתגייס, הפעם ל-20 ימי ריתוק. ד.ק. פעלה כמקודם, ונשפטה אחר כך עוד לשבעה ימי מחבוש על תנאי ב-24/5 ולעשרה ימי ריתוק ב-7/6. לבסוף, כאשר ד.ק. התייצבה שוב בבסיס מיט"ב, היא נידונה ל-25 ימי מחבוש ונשלחה, כאמור, לכלא הצבאי לריצוי העונש.
בהצהרה שמסבירה את סירובה ד.ק. כותבת:
אני מסרבת להתגייס לצבא כי אני מאמינה שהמערכת הצבאית לעולם לא תסייע להגיע לשלום.
הצבא הוא כוח אלים משום שהוא מלמד כיצד לפתור סכסוכים באמצעים פוגעניים, כמו נשק ואלימות. אין שום היגיון בכך שצד אחד ישתמש באלימות כאמצעי להשגת שלום, בתקווה שהצד השני פשוט יקבל זאת. על כן אני מסרבת בכל לב לשתף פעולה עם המערכת הצבאית (ועם האידיאלים שלאורם היא פועלת), שהיא לדעתי רקובה מן היסוד, ורחוקה עד מאוד מהמטרה של השגת שלום בין אנשים.
ד.ק. צפויה להשתחרר מהכלא ב-7/7. ניתן לשלוח אליה מכתבי תמיכה באימייל, לכתובת: messages2prison@newprofile.org, והמכתבים יועברו במהלך ביקורים.
מה אפשר לעשות?
1. אנא שלחו מכתבי תמיכה לכתובת שצוינה לעיל
2. מכתבים לרשויות
מומלץ מאוד לשלוח מכתבי מחאה, רצוי בפקס, אל הגורמים הבאים:
מר אהוד ברק, שר הביטחון
משרד הביטחון
הקריה
תל-אביב 64743.
טל': 6975540 (03) או 6975423 (03)
פקס: 6976711 (03)
דוא"ל sar@mod.gov.il או pniot@mod.gov.il
רצוי לשלוח העתקים למפקדת הכלא, לכתובת:
מפקדת כלא 400,
ד"צ 02447
צה"ל
פקס: 9579389 (03)
עוד כתובת שימושית למשלוח פניות היא הפרקליט הצבאי הראשי:
אביחי מנדלבליט
הפרקליט הצבאי הראשי
מִפְקדת הפרקליטות הצבאית הראשית
ד"צ 9605
צה"ל
פקס: 5694526 (03)
חשוב במיוחד לשלוח מכתבי מחאה למפקד מיט"ב, כיוון שבידיו תימצא בסופו של דבר ההחלטה כמה פעמים נוספות ישבו סרבנים\ות בכלא לפני שישוחררו סופית. אותו קצין אחראי גם להפעלתה של "וועדת המצפון":
גדי אגמון
מפקד מיט"ב
תל-השומר
ד"צ 02718
צה"ל
פקס: 7376052 (03)
להלן מכתב לדוגמה, שניתן להשתמש בו, או בטקסט שונה, במשלוח המכתבים. מומלץ בהחלט להכניס בנוסח שינויים לפי ראות עיניכם:
א.ג.נ.,
נודע לי כי ד.ק. (מ"א 5776284), סרבנית מצפון לשירות צבאי, נשפטה זו הפעם השישית על סירובה להתגייס, ומוחזקת בכלא 400 לנשים בצריפין.
כליאתם של סרבני מצפון דוגמת ד.ק. מהווה הפרה ברורה של החוק הבינלאומי ושל זכויות אדם בסיסיות. הדבר ברור במיוחד לאור העובדה שד.ק. כבר נשפטה על אותו מעשה עצמו – סירובה להתגייס – פעמים רבות בעבר.
על כן אני פונה אליך בדרישה לשחרר את ד.ק. לאלתר, ולהימנע מכליאתה בעתיד. כמו כן, אני פונה אליך בדרישה שתפעל למניעת הישנותם של מקרים דומים. על המערכת שבראשה אתה עומד לנהוג להבא כבוד בסיסי בסרבניות וסרבני מצפון, ובכל באי עולם.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.