הצלבן המחומצן מארצות השפלה וסוסו הישראלי.

שושנה גבאישושנה גבאי

עיתונאית, עורכת תוכניות בטלוויזיה, תסריטאית ויוצרת הסדרה הדוקומנטרית "ים של דמעות". ממייסדי הקשת הדמוקרטית המזרחית

לא נעים לצנן את התלהבות שאחזה בישראלים, למשמע תוצאות הבחירות שנערכו בהולנד בשבוע שעבר, כשחירט וילדרס, ההולנדי האיסלאמופוב , מנהיג מפלגת  החופש ((PVV  , האיש בעל רעמת הפלטיניום המחומצנת,  שהשווה את ספר הקוראן ל"מיין קמפ" של היטלר, שילש את כוחו, לכ-  % 15  מקולות המצביעים ההולנדים, ויש  אף  סיכוי,  שישב בקואליציה  של הממשל החדש.

 יתכן שוילדרס, תומך נלהב בממשל בישראל- כמו הרבה מנהיגים בימין הקיצוני האירופי-  מבין ערבית, ממש כמו חברו איווט ליברמן, אבל יש גם חדשות רעות, חברים- אין סיכוי שכל המוסלמים בהולנד;  מרוקאים , תורכים, אפריקאים , אינדונזים, סורינאמים מדרום אמריקה יעמדו עתה בכיכר העיר,  כיסויי הראש שעל ראשיהן של הנשים יוסרו, דרכוניהם ישללו, והם יגורשו ברכבות ובמטוסים מחוץ להולנד.  מהטעם הפשוט: הולנד היא מדינת חוק, המקפידה קלה כבחמורה, על ביצוע חוקיה, על החירויות המוענקות לכלל אזרחיה ועל שמירת החוקה ההולנדית. ולכן נגד הגבר, גבר וילדרס, שהפך רק בגלל האובססיה שלו למוסלמים, מפוליטיקאי שולי וזניח, לאדם מפורסם מאוד בהולנד ומחוצה לה, תלוי ועומד משפט  בעיר האג, בעוון על העלבת מוסלמים והפצת שנאה.

 את תהילתו בישראל, קנה וילדרס, לשעבר איש שיווק  של ביטוחים רפואיים, ובעל השכלה של אי אלו קורסים במשפטים, באוניברסיטה הפתוחה, בזכות אי-מייל ויראלי, בשם "אסור להיכנע ". נאום צלבני אפוקליפטי זה, נישא בפיו  בניו יורק לפני כשנתיים, כשהוזמן כאורחם של האולטרא שמרנים בארצות הברית. ההרצאה תורגמה לעברית, וזכתה חיש מהר, להפצה בהרבה רשתות  חברתיות,  השולחות אותו בקובץ  עם שקופיות מהטיול המאורגן לסין ומתכון לפשטידת תרד.

 מה יש ברטוריקת ההפחדה הזאת, המטילה כישוף על הקוראים בישראל?  האם שרויים היו עד עתה בחלום מתוק, וחשבו אך טוב על ערבים ומוסלמים, ובא הצדיק המחומצן להעיר אותם למציאות המרה?; יש שם, שקרים מביכים, על מה עושים האזרחים המוסלמים באירופה, חזיונות אימים, על מה יעשו האזרחים המוסלמים לאירופה. כל זה מתובל ב"מאבק הציווליזציות" של סמיואל הנטינגטון, אחד האחראים לטיגון מוחם של חובבי התנ"ך והקונספירציות בארצות הברית, שכעת באיחור אופנתי, זולג גם לליבם האתאיסטי, של הנוצרים באירופה. ריצ'רד לב-הארי, מארצות השפלה, קרא  בנאום קריאת קרב, לכל הנוצרים באמריקה  ואירופה, להתאחד בברית פטריוטים נגד האיסלאם, לשמור על ערכיהם הנוצרים הנעלים, לשים את ישראל בחוד החנית של המאבק, ולגבות את חייליה המגינים על המערב כולו בפני האיסלאם. ויש גם משפט נופת צופים, שכנראה שבה את לב קוראי העברית- על האמהות הישראליות שלא ישנות בלילה, ושולחות את הבנים להלחם במוסלמים, בשביל תושבי אמריקה ואירופה. כל קהל האוונגליסטים באולם, שלא ברור אם אי פעם ראו במו עיניהם מוסלמי, השתגע משמחה.

מילותיו הלוחמניות של וילדרס, אומצו בצורה נלהבת, ללא עוררין ובדיקה, משל היו תורה מסיני, גם על ידי אתרי הגות של ימניים ישראלים,  מהסוג של המזרחן גיא בכור.  האמת היא, שוילדרס  כל כך הצליח,  עד כי המוני בית ישראל, הגודשים את אתרי האינטרנט, כבר  מתנדבים למלחמת גוג ומגוג הנוצרית, כדי לגרש  את כל  המוסלמים, עד  האחרון בהם מאירופה!

היהודון  הבוגד, חונף למוסלמים

  מול וילדרס האמיץ, אותו הישראלים אוהבים לתאר בפואטיות, כ"ילד ההולנדי הדוחף את האצבע, לסכר השפיות האירופאי, במטרה לעצור את השיטפון המוסלמי", עומד איש רע, רע מאוד, אותו הישראלים אוהבים לשנוא. היהודי יוב (איוב) כהן, מנהיג מפלגת העבודה, פרופ' למשפטים , סגן שר החינוך, שר משפטים לשעבר, וראש עירית אמסטרדם עד לאחרונה. היהודי הבוגד הזה, הוא כמובן האיש המושמץ ביותר בתעמולת הבחירות של הפירומן וילדרס. פעם אחר פעם, הוא מראה את כהן, חולץ את נעליו, נכנס למסגד, ומדבר עם  המתפללים, כרקע לדברי הבלע של וילדרס, נגד האסלאם. שוב ושוב נראה כהן  שותה תה  עם המוסלמים. וילדרס אף טבע את הביטוי "שותה תה," כמין לעג לאיש השנוא עליו, המעיז להתרועע עם תושבי עירו המוסלמים.

 כהן, איש מרכז מובהק, פוליטיקאי פרגמטיסט, בעל ארשת פנים עגמומית ורצינית,  בן למשפחה יהודית אינטלקטואלית, שסבו וסבתו נספו בשואה והוריו התחבאו במהלך המלחמה. "יהודי כפוף, קד את גבו השחוח למגלב האיסלאמי , שונא עצמו , חונף למוסלמים, יהודון סמרטוט, בוגד".  הביטויים האנטישמיים האלו, הם מתנת  הטוקבקיסטים של עיתון הארץ ושל  ynet. האחרון אף הגדיל לעשות, ושם מטעם עצמו, את הכיתוב, " אנטי ישראלי" מתחת תמונתו של כהן , בלי קשר לתוכן הכתבה. כהן, דווקא חושב  שזכותה של ישראל להתקיים. מסתבר שהסטנדרט המקובל  בארץ הוא, שכל יהודי שאינו תומך בעמדותיו של ח"כ מיכאל בן ארי, יחשב בוגד. כהן מדגיש כי אימי השואה לימדו  אותו, להתייחס לכלל האזרחים  בשוויון. חוויותיה של אימו, כסטודנטית למשפטים בשנות הארבעים, בהולנד הנאצית,  הוא אומר, דומות לאלו של האזרחים המוסלמים בהולנד.

 תתפלאו, אבל הרכיכה היהודית הזאת,   חזק מאוד בענייני חוק וסדר. בניגוד למאצו' ההולנדי  וילדרס , חשוך העשייה פוליטית, ידע כהן, כראש עיריית אמסטרדם, להשכין שלום ושלווה בעירו, ולהנמיך את להבות המתח הבין גזעי, שהגיעו  לשיאים בהולנד, בשנת  2004 , אחרי רצח תיאו ואן- גוך, הקולנוען האנטי- מוסלמי. כהן ביקש ממומחים מחקרים, על כמות התושבים, באוכלוסיית אמסטרדם המהווים פוטינציאל לקיצוניות מוסלמית, ומצא כי מדובר במספר מזערי, ולא בהתקוממות כללית. כמו כן הסיקו המומחים, שחייבים לשבור את הבידוד החברתי בשכונות המצוקה, וליצור שם רשתות חברתית איתנות, כדי שנערים לא יפלו ברשתם של פונדמנטליסטים איסלאמים. הוא היה נגיש וקשוב מאוד לתושבי השכונות היותר עניות.

 כדי להבין עד כמה תוכו של האיש הזה הוא כברו , נספר כי, פעם הוקלט כהן  בסתר על ידי עיתונאית, בעת שוחח עם חברו ממפלגת העבודה במסיבת קוקטייל, מה שעורר סערה בהולנד, שם נחשבת הקלטה של שיחה פרטית, אפילו בין אנשי ציבור, כהסגת גבול.  השותף לשיחה  אמר "המרוקאים המחורבנים  האלה".  "כן"  אמר כהן " אבל  אלו, המרוקאים המחורבנים שלנו".

 כהן הצנוע, שדיבורו מתון וחסר כריזמה, הוריד את רמת הפשע באמסטרדם בימי כהונתו באופן דרסטי. הוא לא אדם מתרברב, בסגנון של רודולף ג'וליאני, ראש עיריית ניו- יורק לשעבר, העסוק כל הזמן, בלקושש לעצמו הישגים בכל עניין ובמיוחד, ולנכס לעצמו את  הורדת הפשע בניו יורק. זה לא מנע ממגזין "טיים" לפני שנתיים, להכתיר את כהן, כראש העיר הטוב בעולם, שבין הישגיו,  הורדת הפשע  באמסטרדם. בבחירות הוא קיבל 30 מושבים מתוך 150, מושב אחד פחות, מהמפלגה הליברלי- ימנית, מפלגתו לשעבר של וילדרס, בראשות מארק רוטה. כהן הודיע שבוע שעבר שהוא מסרב לשבת בקואליציה עם וילדרס.

 האם אמסטרדם בוערת?

  בואו נבדוק סיפור אחד, מתוך דברי ההסתה שנוהג וילדרס  להשמיע מחוץ להולנד.  הסיפור, שהמשטרה אינה נכנסת, לתוך גטאות מוסלמים המבוצרים באמסטרדם. כל מי שגר באמסטרדם יודע, שבכל סיבוב קטן שלו ברחוב, יש סיכוי גדול מאוד שהוא יתקל  בשוטרי מקוף , רוב הזמן הם  מהלכים שניים שניים, או רכובים על אופנים, סוסים או מכוניות. בכל התפרעות ולו הקטנה ביותר, נגיד שיכור מקלל  רחוב (לצערם הרב של הישראלים, השיכור הוא כנראה לא  מן המוסלמים, הנמנעים משתיית אלכוהול),  מייד  תעצורנה לידו  שתי ניידות משטרה, בסבלנות יתחקרו ארבעה או שישה שוטרים!  את העוברים והשבים, כדי להבין מה קרה, ויקחו את השיכור כלאחר כבוד לתחנת המשטרה. כהן, תמיד התייעץ עם מפקדי המשטרה, לגבי המדיניות שיש לנקוט בעיר, והמסקנה שלו הייתה, שמשטרה צריכה להראות יותר ברחובות, ואכן כך היה. הוא אפילו החמיר את החוקים, אם בעבר נשלחו אנשים מתפרעים הביתה אחרי אזהרה או נזיפה, כיום הם מגיעים ישירות לתחנת המשטרה. אמסטרדם היא אחת  הערים השלוות בעולם, גם בשכונות בעלות רוב מוסלמי.

   וזאת לדעת, עניין כיבוד החוק בהולנד הולך יד ביד,  עם רעיון הסובלנות והשוויון.  כל הדימוי של ההולנדים כפרייארים, תמימים, שאינם יודעים מה מתרחש בקיני הצפעונים הגרים בתוכם, הוא דימוי ישראלי פרימיטיבי. כיבוד החוק, אינו עניין תיאורטי או מליצה לתפארת, אלא הלכה המיושמת בקיצוניות, בכל מרחב הולנדי,  לטוב ולרע.

לישראלים קצת לא מובן,  הרעיון המוזר הזה, שאין  ויתורים ואין הנחות, לא לחברי  'אגד', לא לעשירים ומקורביהם, וגם לא לתושבי שכונות העוני. כל פורע חוק, מגדול ועד קטן, ימצא כבר על ידי איש החוק, גם אם עבר את המהירות  המותרת  בנהיגה, בארבעה ק"מ בלבד! או הדליק את הרדיו בווליום גבוה. לא כל שכן, כשמדובר בקבוצה פאנטית הפועלת מחוץ  לחוק. בכל  אמסטרדם, יש הרבה תחנות משטרה השוכנות במבני ענק, והליך  הגשת תלונה לרשויות החוק,  על כל  דבר ועניין, הוא נוהג שכל אזרח הולנדי, המכבד את עצמו, עושה כהליך אקטיבי של אזרחותו. יש בכל תחנה טפסי תלונות שונים ומשונים, נגד וילדרס לדוגמא, מוגשות כל יום תלונות במשטרה, שאף יצרה טופס מיוחד לעניין זה.

 חברי פרלמנט, מנהיגים ואימאמים בקהילה המרוקאית והתורכית, שתי הקבוצות השנואות ביותר על וילדרס, כבר הציעו לפני חמש עשרה שנה, בתקופה שהתיאוריה של הנטינגטון, עוד לא יצאה את גבולות הקמפוס שלו באמריקה , מדיניות תקיפה יותר למניעת פשע ברחובות.  הנשירה של בני נוער מבתי הספר, וחוסר תעסוקה של הצעירים, הם עניין שמדאיג ראשי הקהילה המוסלמית בהולנד, העוקבים גם אחרי כל סימן של רדיקליזציה אצל צעירים, ומשתפים פעולה עם רשויות החוק כדי להכרית  פעילות זאת.  חבר מפלגת העבודה, אחמד מרקוש , אף הציע לאחרונה, שבלשי משטרה, יתחפשו ליהודים עם כיפה כדי לתפוס נערים מרוקאים, המנסים להתנכל ליהודים ברחוב.  באופן כללי, המרוקאים והתורכים, דור שני  בהולנד, מדברים בינם לבין עצמם, הולנדית ולא ערבית או תורכית ואינם נוהגים לפקוד את המסגדים.

אוסף הלבבות הנטושים משכונות העוני

 ההצבעה לוילדרס, היא הצבעת מחאה של הולנדים לבנים מהמעמדות הנמוכים, המתגוררים,  במשותף עם המהגרים, בשכונות הפחות מבוססות. במקומות אלו, הציב וילדרס בשנים האחרונות, נוכחות אינטנסיבית, בדמות כרזות ותמונות ענק שלו. שכבה חברתית זאת, שנפגעה מהמשבר הכלכלי המתרחש באירופה, ומהליברליזציה האינטנסיבית, העוברת על הולנד בשנים האחרונות, מרגישה מודאגת  ומתוסכלת מהממסד הפוליטי. היא אמביוולנטית כלפי האיחוד האירופאי, שלקח ממנה את תחושת ההזדהות הלאומית וההגירה ההמונית להולנד,  רק מערערת יותר  את תחושת הביטחון של אנשים אלו, המתקשים להתמודד עם השינויים בסביבתם. בורסה ותאגידים בינלאומיים, הגורמים לחוסר יציבות כלכלית, הם ענין מופשט מדי,  יותר קל להתעסק עם השכנים המרוקאים לובשי הקפטן,  והתורכיות הלובשות מטפחות הראש, ולשמוח כשוילדרס מכנה מטפחות אלו בשם סמרטוטי ניקיון.

 ההולנדים הלבנים, אינם רוצים שילדיהם יבקרו בבית ספר, בו  לומדים ילדי מהגרים. הם אינם רוצים להיות שכנים שלהם, ואינם סומכים עליהם. המהגרים מקבלים, לדעתם, מהמדינה יותר זכויות, שירותים חברתיים ומקומות עבודה.  למרות שעובדות אלו אינן נכונות, הצליח וילדרס, להצית פחדים בליבם הנטוש של אנשים אלו, להסית אותם נגד שכניהם, המהגרים המוסלמים, ולאסוף את קולותיהם, כאסוף ביצים עזובות. כך עלה, הפופוליסט הקיצוני, ממושב יחיד בפרלמנט ההולנדי, לפני כשש שנים, ל- 24 מושבים מתוך 150 בפרלמנט הנוכחי.

 קל לשכנע קבוצות של אנשים שאינם מתעניינים במיוחד בפוליטיקה או  קוראים מחקרים וספרים. בכל קמפיין ההסתה של וילדרס, לא מוזכרת העובדה כי, ההגירה להולנד  מטורקיה ומרוקו  ירדה למספרים הנמוכים ביותר, מזה ארבעים שנה. הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה של הולנד, פרסמה לדוגמא כי,  בשנת 2007 הגיעו להולנד,  רק 1,700 מהגרים ממרוקו, ומתורכיה רק 2,900 איש.  יש זרם גדל של מהגרים להולנד, אבל הם באים בכלל  ממזרח אירופה; מפולין, רומניה,  ארצות הבלקן ורוסיה.  אלו האחרונים, גם אחראים, יחד עם הולנדים בלונדינים, בעלי ערכים נוצרים, על הפשיעה הכבידה והעולם התחתון בהולנד: סמים קשים, סחר בנשים, רציחות וריקון חשבונות בנק באמצעות כרטיסי אשראי מזוייפים. המרוקאים לעומת זאת, מתמקמים בסולם הפשע, בעבירות הנחשבות  קלות יותר: ריקון כספומטים ברחובות , כייסות,  וגניבות  מסופר- מרקטים.

עוד שקר מבית היוצר של וילדרס , החביב גם על חבריו  בימין הישראלי , הוא על התרבותם המהירה של המוסלמים. לפי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ההולנדית, מוסלמים דור שני,  נוטים להקים  משפחות קטנות.

ריקוד ישראלי עם זאב מסוכן

 הרעיון שהיהודים היו הקבוצה האתנית האחרונה שנרדפה באירופה, לא מעורר שום חלחלה בגוום של  תומכי וילדרס בישראל, דברי הרוממות של וילדרס על התרבות והערכים הנוצרים, לא מדליקים נורה אדומה אצל הישראלים. הרי מי הוא קהל מצביעיו אם לא האנטישמי הממוצע.

הקהילה היהודית בהולנד, דווקא מבוהלת מוילדרס. מי כמוהם יודע, שברגע שאתה מוציא קבוצה אתנית אחת מחוץ לגדר, אין ערובה שמחר לא יגיע תורך. כמה מהאנשים הבולטים במנהיגות היהודית, כמו הרב מנו טן- ברינק, מאמסטרדם, מחו על כך,  שוילדרס מבדל קבוצה שלמה  מהאוכלוסייה. מפיק הטלוויזיה הנודע,  הארי דה- וינטר, בשיתוף  עם כמה ארגונים יהודיים, אף פרסמו  לפני כשנתיים, מודעה  חריפה בעיתונות, נגד וילדרס, ובה נאמר כי אם דברי הסתה אלו,  אילו היו נאמרים על  יהודים, מזמן היה וילדרס נתבע בעוון אנטישמיות. כמו כן נכתב במודעת הענק, כי גם רדיפת היהודים בהולנד בשנות ה-30 וה-40,   גם היא התחילה בהכללות גזעניות. אין הבדל בין כיפה לכיסוי ראש מוסלמי.

 התותח, תותח וילדרס  לא מפסיק לפנק את עם ישראל. השבוע אמר כי, ירדן צריכה להפסיק להתקיים, וכי כל הפלסטינים, צריכים לעבור לשם. הטוקבקיסטים השתוללו מאושר: "אוהבים אותך חירט, שאלוהים ישמור אותך, הלוואי שתהיה ראש הממשלה בישראל".  אבל אבוי, וילדרס, בעל קסדת הזהב, ומלך בישראל,  אינו  נחשב לאורח רצוי בבריטניה,  שמצאה לנכון לעכב אותו לפני כמה שנים, כדי שלא יפר את הסדר בתחומה. אין הרבה ארצות בעולם, שמוכנות לארח אותו באופן רשמי, חוץ מישראל כמובן. כאן כבר היה  וילדרס, אורח רישמי של משרד החוץ, בראשות ציפי ליבני, הרבה לפני ליברמן. וילדרס  ביקר בישראל פעמים רבות, ולדבריו אף  שהה שנה במושב בצעירותו.

 מי שחייו השתנו, מאז שהכיר את הלאומן ההולנדי שלו, הוא ח"כ אריה אלדד.  מאז שנפגשו, מתהלך אלדד כמהופנט, עם להביור ביד, ברחובות ירושלים ומדבר רק אסכטולוגיה; "איסלאם,  ג'יהאד עולמי, התנגשויות בין תרבויות ומלחמה בין דתות . אם תיפול ירושלים תיפול אירופה". סתם דיבורי טרנספר, כבר לא עושים את זה לגזען הישראלי. כמובן שאלדד היה הראשון, ששלח ליקירו מברק ברכה, לאחר היוודע תוצאות הבחירות בהולנד.

 לפני שנתיים, ארגן ח"כ אלדד לחברו , אירוע חגיגי במרכז 'בגין' בירושלים ובמרכזו, הקרנה לסרטו של וילדרס בשם "פיטנה". סרטון ההסתה, בו הדביק  הגזען ההולנדי, פסוקים מהקוראן, לצד תמונות מפיגועי טרור ברחבי תבל, תיאורי שטנה על כלל המוסלמים והטלת רפש על הדת המוסלמית. הכל מלווה במוזיקה המפחידה. תבשיל האימה המביך בחובבנותו שרקח וילדרס, נאסר להקרנה בתחנות השידור ובבתי קולנוע באירופה, מאותם טעמים שאסור להפיץ סרטים  של ניאו- נאציים.

   אבל המדהים ברומן של וילדרס עם ישראל, הוא כי בינתיים, אף אחד מבין הפטריוטים, מומחי הביטחון וגאוני יחסי החוץ של המדינה, לא חושב כי יש להתנער מהריקוד  הישראלי עם הזאב ההולנדי המסוכן.  כאילו העובדה שיש סכסוך בין ישראל לבין הפלסטינים, מתיר לנו הישראלים להסית נגד דתם. כאילו אין מגילת עצמאות שאוסרת הסתה דתית,  כאילו אין בארץ  אזרחים מוסלמים, שהמדינה מחוייבת אליהם. כאילו לא כרתנו חוזה שלום עם מצרים וירדן. כאילו אין לישראל מחויבות לשמור על קשרים טובים עם מרוקו, שקהילה כל כך גדולה של יהודים הגיעה ממנה, ועדיין מעונינת על קשר עם המולדת הישנה.  ומה עם הקהילות היהודיות בעולם? הרי חיבוק ישראלי עם מחרחר המדנים זה, המחלל את כבודם של המוסלמים, מסכן  אותן מאוד. ומה אם יום אחד אסטרטגית הבידול של וילדרס תתהפך? אזי חרבו של הצלבן, תהיה מונחת על צוואר היהודי. אבל ככה אנחנו הישראלים  כשאנחנו מאוהבים, השיפוט שלנו הופך מטושטש, ושאף אחד לא יגיד לנו שום דבר רע , על נשוא אהבתנו.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגיות:
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. מאור

  זה באמת היה בלתי אפשרי עבורך לכתוב מאמר (לא רע בכלל) נגד וילדרס והרעיונות האיסלאמופוביים שלו מבלי לשים את זה בקונטקט אנטי ישראלי, בליווי ניתוחים שטחיים של טוקבקים מתלהמים בYNET???

 2. שור

  קראתי את דברייך בעיון מנקודת מבט ימנית ואכן יש בהם משהו –
  היום מדירים קהילה מוסלמית,
  מחר מדירים (שוב) קהילה יהודית.

  אבל (-:

  אני חושב שהבעיה היא השמאל הקיצוני בישראל שפעילותו לחרם על ישראל מביאה אותנו לחפש ידידים כאלה.
  לדעתי גם הלחצים שניסוג מכל השטחים עלולה בעתיד לקרב חס ושלום שימוש בנשק גרעיני, בגלל סיכונים בטחוניים שיגברו ולא יהי להם מענה קונבנציונאלי.

  אכן הדרך לגיהינום מלאה כוונות טובות.

  שור

 3. סמולן

  בואו ננסה לראות אם כהן – אשכנזי בטירוף, כמובן – היה זוכה לשבחים גם אלמלא היה מושא להתקפות של החרטטן ההוא. האם ניתן לתרגם אותו לעברית, כלומר לישראלית.

  הנה, זה די פשוט: את מרוקאית מחורבנת, שושנה. אבל את המרוקאית המחורבנת שלנו.

  אני חושב שזו אמירה מבריקה, אנושית, מודרנית וממש לא ישראלית-פרימיטיבית (*), והכי הכי לא גיא בכור.

  (*) אי שם באמצע המאמר, ליד ביטויי הסגידה להולנדים שומרי החוק.

  (**) ובכל זאת.. אם חירט וילדרס, במצב של שלום ושלווה, אזרחים מוסלמים שמקיימים את החוק ההולנדי ומבקשים להשתלב בתרבות ההולנדית – במובנים המוכללים שלה, ברור שיש להם השגות ורצון לשנות פה ושם – אם במצב הזה חירט וילדרס זוכה לתמיכה כזו, אזי.

  אזי אם הולנד היתה מוקפת בחגורה של מדינות ערביות, שהיו מלמדות החל מהגן לבוז לכל הולנדי ולשנוא כל הולנדי, שהריגתם מותרת, מקודשת, מקובלת עולמית כלגיטימית. אם הדבר הזה היה מתבטא במצור בן עשרות שנים על הולנד, בכך שבכניסה לכל מסעדה, בית קפה, מועדון בהולנד היו מוצבים מאבטחים, כקו ההגנה האחרון בפני השכנים המוסלמים הללו. אם מדי פעם היו מבליחות בתשדירי הארצות השכנות עורכות דין שקוראות לאנוס הולנדיות. שהמוסלמים החיים בתוך הולנד היו מחויבים פוליטית להרס הולנד, מדברים על כך בגלוי, מקימים סביב המצע הזה מפלגות, בוחרים אותן ולהן שוב ושוב ושוב. ובכן, במצב הזה, אני חושב שוילדרס היה מקבל מעט יותר קולות, במצב מעין זה.

 4. נעם לוי

  המאמר "לא רע בכלל" בדיוק כי הוא מראה את אותו קשר בל ינתק בין קיצוניות ימנית אחת לאחרת, בדיוק כי הוא מראה את ההקבלה בין ההקצנה והקיצוניות הישראלית הימנית לזו ההולנדית ובכלל, ועל אילו "מאורות" ורעיונות כבירים נסמכת הראשונה…

 5. משה עזר דה וליחר

  אני לא נוהג להגיב על מאמרים בפורום אבל המשפט הבא ממש צורם "תתפלאו, אבל הרכיכה היהודית הזאת, חזק מאוד בענייני חוק וסדר. בניגוד למאצו` ההולנדי וילדרס , חשוך העשייה פוליטית, ידע כהן, כראש עיריית אמסטרדם, להשכין שלום ושלווה בעירו"

  שאני הולך להרצאה בבית הכנסת הרפורמי באמסטרדם אני מופתע לגלות את בית הכנסת מוחבא בתוך מבנה – השם הלא רשמי שלו הוא schuilsynagoge – בית כנסת מסתור. יהודים שהולכים באמסטרדם עם כיפה, אלו שעדיין מעזים, מקבלים באופן יום יומי קללות יריקות והצדעות במועל יד. המשטרה שראש העיר אחראי עליה ישירות בכלל לא מגיעה לאירועים כאלו, ומכאן דרך אגב חלק מירידה בפשיעה. לידיעת המחברת….. היהודים באמסטרדם מפוחדים והם בטוח לא חיים בשלווה.

 6. אין כמו אירופה

  זה אחלה מאמר שראוי לניתוח ממש מעמיק. קודם כל זה ניתוח מאוד אירופאי של הפוליטיקה של זהויות, אבל אותה צורת חשיבה ואותו הגיון הוא שמוביל לגזענות נגד המוסלמים באירופה. המאמר לוקח את זה לרמות נדירות וגבוהות ומגיע לנקודות העומק הגדולה של אירופה (ניתן לומר הסאראמאגית) שזה שיש גזענים בהולנד זה בגלל שהיהודים (עכשיו הם מכונים הישראלים או הציונים) הם חארות.

  הכול ממש מתנהל שצורת חשיבה (שיש שמכנים אותה תודעה כוזבת) שיש רק דרך אחת לנתח את המציאות או להבין אותה. בכול מקרה מחשבה אירופאית תמיד תוביל למסקנה שהיהודים הם חארות, גם אם זה יהודי זה שמנתח את הדברים. וכבר הבהיר את זה היטב הרצל חוזה המדינה ווהדברים יגעים וגו`

 7. מיכאל

  הוא נרצח ע"י מי?

  ע"י השמאל המתון והסובלני?

  חסר איזון במאמר שאינו מתיחס לימין המוסלמי המילטנטי הפאשיסטי, שרצח ועוד ירצח בחוסר סובלנות, הוא כאילו לא קיים וזו בעיה בפני עצמה אי-אפשר להתנגד לחוסר סובלנות ולימין ולהתעלם מהימין הפאשיסטי המוסלמי שרוצח נשים, הומואים ולסביות.

 8. איריס חפץ

  למדתי לא מעט כאן: חירט וילדרס מצטרף לידידים פאשיסטים אחרים של ישראל (טוג`מן, פיני), וזה מוכיח שמדובר בתופעה מסוכנת.
  מה שאת מתארת לגבי הולנד מוכר גם מארצות אחרות באירופה, אבל כל זה יכול להשתנות ביום. אני שמחה בשבילך שאת כל כך סמוכה ובטוחה לגבי הדמוקרטיה ההולנדית, אבל העובדה שאזרחים הולנדים (כמו גרמנים ואחרים במרכז ומערב אירופה) הולכים למשטרה להתלונן, גם היא חרב פיפיות. הההולנדים היו המלשנים הכי גדולים במלחמת העולם השניה, והלכו להסגיר את היהודים שלהם לגסטפו. כלומר, מספיק משבר כלכלי או כיבוש ע"י כוח זר, כדי שכל הדמוקרטיה הזו תיעלם ביום אחד.
  חשוב לכן שאנשים כמוך ידברו, שאנשים כמו יוב כהן ישמיעו את קולם.

 9. דולי

  כפי שמצטייר ברחבי אירופה, שנאת האסלאם על-ידי ההמון (שאגב, אינה מתבטאת באלימות בדרך-כלל) נובעת מהפעילות האסלאמיסטית ההולכת וגדלה, יוצאת נגד מוסדות המדינה ומלמדת את המוסלמים שם שהם קודם כל מוסלמים, חלק מה`אומה` הגדולה, ורק אחר-כך אירופים.

  מרכיב התמיכה באסלאמיזם באירופה הוא זניח, ובכל זאת מקבל את מירב הכיסוי התקשורתי בכל מקום, ואת תמיכת השמאל הרדיקאלי במסגרת הברית בינו ובין האסלאם הפאשיסטי. מי שפוחד מוילדרס, אולי כדאי שקודם כל יפסיק לתמוך באלו שמזינים את כוחו?

 10. אבי

  כהן הוא לא פוליטיקאי של מרכז פוליטי. הוא שמאל ושייך לשמאל ההולנדי (המתון).

 11. יוסי

  אני הייתי באמסטרדם כמה פעמים ודווקא לא באזורי התיירים המסוממים אלא בשכונות שונות בהן הייתה נוכחות די גדולה למוסלמים וגם יהודים לא מעטים חיו באזור, אפילו נפגשתי עם לא מעט יהודים הולנדים. לדבר על פחד באמסטרדם נשמע לי מאוד מוגזם, מה שלא משנה את העובדה שנגד תקיפות של יהודים ברחוב (כמו גם של הומואים ולסביות, מהגרים, נשים ושאר הקבוצות שנוטות להיות אובייקט לאלימות של גברים צעירים מכל רקע אתני כלשהו) צריך לפעול בנחישות. הדיבורים על פחד מפני "המהגרים האנטישמים" או במקרה של ברלין לפחות גם על "המהגרים ההומופובים" נוטה בדיוק להתעלם מהגזענות וההומופוביה של כלל החברה להעביר את התופעות הללו תהליכי הגזעה (מצטער על האקדמית).

  בברלין נויקולן, השכונה בה אני גר, יש רוב של פלסטינים וטורקים, בה חיים גם אלפי סטודנטים מכל העולם, הרבה ישראלים והמון המון הומואים, לסביות וטרנסים/ות. מבחינה סטטיסטית וגם מההרגשה שלי ברחוב, התקיפות על רקע הומופובי מתרחשות דווקא יותר על ידי "ביו-גרמנים" ולא על ידי בעלי הרקע המהגרי. זה לא משנה את העובדה שהמשטרה מפעילה אלימות בעיקר כלפי אלו שלא נראים אריים.

  וסתם אנקדוטה, לאחר שבני ציפר כתב משהו על כמה ברלין נהדרת (חרא של מאמר אגב) היו טוקבקים שדיברו על איך "המשטרה מפחדת להיכנס לנויקולן", כלומר מדובר בישראלים שמכירים קצת את ברלין ומאמינים לבולשיט הגזעני שרק נאצים בכפרים קטנים במזרח עוד יכולים להאמין להם. אצלנו לצערי הרב יש הרבה יותר מדי שוטרים שבעיקר מציקים לרוכבי אופניים ששכחו להדליק אורות.

 12. דנה

  שושנה, בלי להעליב, עבור האיסלומפשיסטים מאירופה ככלל ומהולנד בפרט, את ודומייך מהווים לא יותר מ"אידיוטים שימושיים". זכות המקור לחבר לנין ד"א.
  יודעת מה הדבר הראשון שעשו המהפכנים האיסלמיים אחרו שתפסו את השלטון באיראן ? הוציאו להורג את אנשי השמאל שנשאו אותם על כפיים ונאבקו איתם כתף עם כתף בשאה.
  חופש הביטוי, זכויות נשים ומיעוטים (שהם לא איסלמיים), שלא לדבר על זכויות להט"ב, מעניינים את האיסלומפשיסטים כשלג דאשתקד.
  מספיק להתבונן בשכנינו הקרובים והרחוקים יותר.
  זו הגרסא של אירופה שאת חותרת אליה ? במאי שגרונו משוסף משום שביים סרט לא מחמיא על הדת הלא נכונה ? שלא לדבר על סופרים, קריקטוריסטיים ועיתונאים שגם הם חטאו בחופש ביטוי כנגד דת פטריכאלית המקדשת את המוות ?

 13. דוד,אמשטרדם

  אבל אני כמובן מסכים עימה מסיבות אחרות.
  האיסלמיסטים דוחקים את מארחיהם לפינה ביהירות מתנשאת ושחצנית ובעיקר אלימה ודורסנית.
  לי אין ספק שיגיע הרגע שבו המצב יימאס על המארחים-בהולנד-גרמניה-צרפת או ארץ מארחת אירופית אחרת,והם יצאו להגן על ביתם וחירותם.ההגנה תהיה בצורתה הקיצונית חיסול הדמוקרטיה על משמעויותיה.
  למעשה הדמוקרטיה מתחסלת שם כי האורחים פשוט לא מצליחים להבין את משמעויותיה העמוקות מעבר להבנה שניתן לנצל אותה לצרכיהם האינטרסנטיים הגזעיים-תרבותיים-דתיים.
  וכשהדמוקרטיה תקרוס הכל אפשרי כולל מלחמה וגירוש.
  ככה זה כשהסכין על הצוואר.
  ומי שמחזיק בסכין שלא יתפלא על תגובת זה שהסכין על צווארו.
  באשר לכותבת ותומכיה,אין ארוחות חינם ומי שטועה משלם.

 14. משה עזר דה וליחר

  כתבה ששודרה ביום ראשון האחרון בטלוויזיה ההולנדית – צילום של חצי שעה.

  http://www.joodseomroep.nl/:programma/de+5ws/de+keppel+de+bedreiging+en+de+verborgen+camera.html

  הדברים האלו הם יום יומים ולא מקריים בכלל.

  עוד כמה הערות על המאמר:

  ההתקפות האישיות על וילדרס הן ממש לא מתאימות לדיון רציני, אף אחד בהולנד לא קורא לוילדרס צלבן ורק ילדים שואלים אותו לגבי השיער שלו. אני חושב שלכל אחד יש את הזכות להחליט לגבי צבע השיער שלו. דרך אגב יוב כהן הוא גמגמן ולא ראיתי את וילדרס מתייחס לגמגמנות שלו.

  מפלגת העבודה ההולנדית היא מפלגת שמאל, בהולנד מרכז זה CDA ימין זה VVD ושמאל זה מפלגת העבודה.

  בהשוואה למפלגות אחרות בהולנד מפלגת העבודה היא אנטי ישראלית כי היא בעד לבטל את הסכם הסחר של ישראל עם אירופה. מפלגות המרכזה והימין רואות בישראל שותפה באירופה, והעמדה שלהם הרבה יותר שקולה מול ישראל.

  לגבי היכולות של יוב כהן למיגור הפשיעה- יש הרבה איזורים באמסטרדם כמו bijlmer עם 100000 תושבים שאף "לבן" לא מעז להיכנס אליהם. http://en.wikipedia.org/wiki/Bijlmermeer זה לא דבר חדש אבל בשמונת השנים של יוב כהן המצב שם רק החמיר.

  עצירת ההגירה המסיבית להולנד משותפת גם לוילדרס וגם למפלגת VVD שמרכיבה את הקואליציה למפלגה הסוצאיליסטית ולמפלגות הנוצריות. כלומר הנקודות האלו במצע שלו משותפות להרבה מפלגות חוץ ממפלגת העבודה, ומפלגות השמאל האחרות.

  אם המפשט הנ"ל היה נכון "ההצבעה לוילדרס, היא הצבעת מחאה של הולנדים לבנים מהמעמדות הנמוכים, המתגוררים, במשותף עם המהגרים, בשכונות הפחות מבוססות" וילדרס היה מקבל אולי מושב אחד בפרלמנט. העובדה היא שהוא קיבל 25 מושבים. אם נישאר עם הלוגיקה הזאת אז המצביעים למפלגת העבודה בכלל לא יוצאים טוב כי הם ברובם מהגרים שלא שולטים בשפה ההולנדית והם הרבה פחות משכילים מההולנדי הממוצע.

  אני לא בעד וילדס כמו שאני נגד מפלגת העבודה כאן ומה שהיא מייצגת – היא הקדימה את הבחירות בגלל אפגניסטן אבל הסיבה האמיתית להקדמה הייתה ההתרסקות שצפו לה בבחירות לרשויות המקומיות ולעיריות. ועובדה היא שבקמפיין לא נאמרה מילה אחת על נושא זה.

 15. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אם כל הכבוד, לא נראה שאת בקיאה במיוחד בהיסטוריה איראנית. לומר שהמוסלמים נישאו על כפי השמאל האיראני זה יותר ממטעה.

 16. הילה דיין

  מאמר מאלף, מקיף ומסכם של תמונת המצב הפוליטית והחברתית בהולנד. שתי הערות על המצב. התומכים של וילדרס כמעט כולם באים מדרום הולנד – לימבורג, אזור יפהפה על גבול בלגיה אבל כמעט ריק לחלוטין ממהגרים מוסלמים ואחרים. מרבית המהגרים בהולנד חיים בערים הגדולות – אמסטרדם, רוטרדם, האג. וילדרס כמו כל ארכי-פשיסט מעיר מרבצי בורות ופחד של ההולנדי הממוצע הלא-עירוני. הוא רטוריקן מעולה, מדבר במשפטים תוקפניים קצובים ומצלצלי אוזניים. הוא תוקף את האליטה השמאלנית שה"הוביז" שלה הם סבסוד לאמנות ותרומות למדינות עולם שלישי. לא מזמן פורסמה כתבת מחקר מרתקת בעתון NRC על מקורות המימון של השרלטן הכריזמטי הזה, שנהנה מהכיס העמוק של פונדמנטליסטים נוצריים וארגונים ציוניים פאנאטים באמריקה. שוש ידענו זאת מזמן אבל המאמר המאלף הזה מוכיח בעובדות מוצקות את מה שכולנו ניחשנו – וילדרס הוא ציוני נלהב בגלל שזה הגב הכלכלי האדיר שתומך בתנועה האנרכיסטית שלו שהיא, כפי שציינת בניתוח המבריק שלך, תנועת אנטי שלטון החוק. לא אשכח שוילדרס הציע לשלוח את הצבא ההולנדי להשתלט על רחובות הערים ואף קרא ל"אינתיפדה" נגד המוסלמים, לדכא בכוח (צבאי!) את המיעוטים בהולנד. הבן אדם פשוט חולה נפש.
  נקודה שניה לגבי מהלכי הרכבת הקואליציה המקרטעים. כאן אין לי בשורות טובות. הליברלים מעדיפים ממשלת ימין, כמובן. השמאל בראשות כהן הבהיר באופן שלא משתמע לשתי פנים שיש לו אג`נדה פרוגרסיבית-שמאלית אנטי-וילדרס שעליה לא יוותר וקשה לליברלים לבלוע את זה. הסצנריו הסיוטי הוא המודל הדני שבו ישבו בקואליציה של מיעוט הליברלים והמפלגה שהפסידה את השלטון CDA ושוילדרס יתמוך בקואליציה הלא-תאומן הזאת מבחוץ, בלי לשבת בממשלה. זה אסון, כי זה משחק לידי וילדרס לגמרי והוא יזכה מכל העולמות, גם יהיה לו כוח בלתי מוגבל על מהלכי הממשלה כי כל התנגדות שלו תפיל אותה, וגם הוא לא יצטרך להוכיח את עצמו כאידיוט הגמור שהוא באמת ולקחת אחריות. אם זה מה שהולך להיות פה באמת אבדנו.

 17. הילה דיין

  מאמר מאלף, מקיף ומסכם של תמונת המצב הפוליטית והחברתית בהולנד. שתי הערות על המצב. התומכים של וילדרס כמעט כולם באים מדרום הולנד – לימבורג, אזור יפהפה על גבול בלגיה אבל כמעט ריק לחלוטין ממהגרים מוסלמים ואחרים. מרבית המהגרים בהולנד חיים בערים הגדולות – אמסטרדם, רוטרדם, האג. וילדרס כמו כל ארכי-פשיסט מעיר מרבצי בורות ופחד של ההולנדי הממוצע הלא-עירוני. הוא רטוריקן מעולה, מדבר במשפטים תוקפניים קצובים ומצלצלי אוזניים. הוא תוקף את האליטה השמאלנית שה"הוביז" שלה הם סבסוד לאמנות ותרומות למדינות עולם שלישי. לא מזמן פורסמה כתבת מחקר מרתקת בעתון NRC על מקורות המימון של השרלטן הכריזמטי הזה, שנהנה מהכיס העמוק של פונדמנטליסטים נוצריים וארגונים ציוניים פאנאטים באמריקה. שוש ידענו זאת מזמן אבל המאמר המאלף הזה מוכיח בעובדות מוצקות את מה שכולנו ניחשנו – וילדרס הוא ציוני נלהב בגלל שזה הגב הכלכלי האדיר שתומך בתנועה האנרכיסטית שלו שהיא, כפי שציינת בניתוח המבריק שלך, תנועת אנטי שלטון החוק. לא אשכח שוילדרס הציע לשלוח את הצבא ההולנדי להשתלט על רחובות הערים ואף קרא ל"אינתיפדה" נגד המוסלמים, לדכא בכוח (צבאי!) את המיעוטים בהולנד. הבן אדם פשוט חולה נפש.
  נקודה שניה לגבי מהלכי הרכבת הקואליציה המקרטעים. כאן אין לי בשורות טובות. הליברלים מעדיפים ממשלת ימין, כמובן. השמאל בראשות כהן הבהיר באופן שלא משתמע לשתי פנים שיש לו אג`נדה פרוגרסיבית-שמאלית אנטי-וילדרס שעליה לא יוותר וקשה לליברלים לבלוע את זה. הסצנריו הסיוטי הוא המודל הדני שבו ישבו בקואליציה של מיעוט הליברלים והמפלגה שהפסידה את השלטון CDA ושוילדרס יתמוך בקואליציה הלא-תאומן הזאת מבחוץ, בלי לשבת בממשלה. זה אסון, כי זה משחק לידי וילדרס לגמרי והוא יזכה מכל העולמות, גם יהיה לו כוח בלתי מוגבל על מהלכי הממשלה כי כל התנגדות שלו תפיל אותה, וגם הוא לא יצטרך להוכיח את עצמו כאידיוט הגמור שהוא באמת ולקחת אחריות. אם זה מה שהולך להיות פה באמת אבדנו.

 18. על דברי שר החינוך Herr STURM הישראלי

  [1] [משה עזר דה וליחר] מציג כתבה בטמבלויזיה ה"יהודית" שבבעלות איסלמופובים וציונים joodse omroep כאילו זו "כתבה ששודרה ביום ראשון האחרון בטלוויזיה ההולנדית", ולא היא.
  [2] מי שעקב אחרי דיברי סר החינוך של הליכוד הבחין שדיברי מר סער –שתרגום שמו לגרמנית הוא Herr STURM– דומים מאוד לדיברי
  Bernhard Rust שהיה שר החינוך, האמנות והמדע של היטלר. אמנם לפנינו עוד כיברת דרך עד שנהפוך לנאצים ממש – אך האפרטהייד והלאומנות מתקדמים בישראל בצעדי ענק:
  * כמו "הקולגה" גדעון סער, רוסט פעל לטיהור המוסדות האקדמיים מאנשי שמאל ומתנגדי המשטר – וגם לטיהור היהודים… רוסט אמר ש"כל תכליתו של החינוך היא לייצר נאצים". גדעון סער, התייחס לטענת "אם תרצו", שלפיה קיימת הטייה אנטי-ציונית בלימודי מדע המדינה, ואמר "מדובר בטענות שחשוב לבחון אותן לעומקן", והוסיף שבכוונתו לפעול נגד, ז.א. לטפל במרצים הקוראים לחרם אקדמי על ישראל, ושהדבר "חשוב במובן שהוא מעורר את השיח הציבורי". כך חשבו גם הנאצים, והלבנים בדרום אפריקה.
  * האם רוצה גדעון סער לעצב את מערכת החינוך על פי עקרונות האידיולוגיה הנאצית, ולשים דגש על הוראת תורת ה"עם הניבחר" — הגזע העליון, וחשיבות הלאום. בגרמניה ודרום אפריקה תחת האפרטהייד הונהג פיקוח הדוק על מוסדות החינוך, סגל החינוך טוהר מחריגים, ורק מי שהזדהה עם האידיולוגיה הארית / הלבנה הורשה ללמד. הנוער עודד להצטרף לתנועת ה"נוער ההיטלראי" ומ- 1939 ההצטרפות ל"היטלר-יוגנד", הפכה חובה. האירגון פעל על פי כללי התנהגות צבאיים, וכמו בגד"נע, תלמידים עברו הכשרה קדם צבאית, ו,,,קצינים לימדו בבתי-הספר
  * אכן כך אמר גדעון סער ל"אם תרצו": "באתי לומר שתי מלים: יישר כוח!" והוסיף: "אני רוצה פעם נוספת לברך אתכם, אני מעריך מאוד את הפעילות הזאת, שמבטאת הלך רוח אותנטי בציבור וזה בוודאי נדרש ביתר שאת בקמפוסים שלנו. באתי בעצם לומר שתי מלים: יישר כוח".
  Herr STURM- לא הציע להצדיע במועל יד, אבל הבעת "יישר כוח" לימין הקציצוני, שבאה מפי שר חינוך צריכה להזכיר לכם משהו. השאלה היא מתי ימשיך סער וידבר בנוסח "רק להם מותר לטוס", על הנוער הציוני ויכרוך את דרישותיו מהנוער עם פיתוח תעשיות הנשק –"אלביט" או "רפאל"– כמו שדרש היטלר כשכרך את הנוער ההיטלראי יחד עם פלדת תותחי קרופ?

 19. הילה דיין

  מאמר מאלף, מקיף ומסכם של תמונת המצב הפוליטית והחברתית בהולנד. שתי הערות על המצב. התומכים של וילדרס כמעט כולם באים מדרום הולנד – לימבורג, אזור יפהפה על גבול בלגיה אבל כמעט ריק לחלוטין ממהגרים מוסלמים ואחרים. מרבית המהגרים בהולנד חיים בערים הגדולות – אמסטרדם, רוטרדם, האג. וילדרס כמו כל ארכי-פשיסט מעיר מרבצי בורות ופחד של ההולנדי הממוצע הלא-עירוני. הוא רטוריקן מעולה, מדבר במשפטים תוקפניים קצובים ומצלצלי אוזניים. הוא תוקף את האליטה השמאלנית שה"הוביז" שלה הם סבסוד לאמנות ותרומות למדינות עולם שלישי. לא מזמן פורסמה כתבת מחקר מרתקת בעתון NRC על מקורות המימון של השרלטן הכריזמטי הזה, שנהנה מהכיס העמוק של פונדמנטליסטים נוצריים וארגונים ציוניים פאנאטים באמריקה. שוש ידענו זאת מזמן אבל המאמר המאלף הזה מוכיח בעובדות מוצקות את מה שכולנו ניחשנו – וילדרס הוא ציוני נלהב בגלל שזה הגב הכלכלי האדיר שתומך בתנועה האנרכיסטית שלו שהיא, כפי שציינת בניתוח המבריק שלך, תנועת אנטי שלטון החוק. לא אשכח שוילדרס הציע לשלוח את הצבא ההולנדי להשתלט על רחובות הערים ואף קרא ל"אינתיפדה" נגד המוסלמים, לדכא בכוח (צבאי!) את המיעוטים בהולנד. הבן אדם פשוט חולה נפש.
  נקודה שניה לגבי מהלכי הרכבת הקואליציה המקרטעים. כאן אין לי בשורות טובות. הליברלים מעדיפים ממשלת ימין, כמובן. השמאל בראשות כהן הבהיר באופן שלא משתמע לשתי פנים שיש לו אג`נדה פרוגרסיבית-שמאלית אנטי-וילדרס שעליה לא יוותר וקשה לליברלים לבלוע את זה. הסצנריו הסיוטי הוא המודל הדני שבו ישבו בקואליציה של מיעוט הליברלים והמפלגה שהפסידה את השלטון CDA ושוילדרס יתמוך בקואליציה הלא-תאומן הזאת מבחוץ, בלי לשבת בממשלה. זה אסון, כי זה משחק לידי וילדרס לגמרי והוא יזכה מכל העולמות, גם יהיה לו כוח בלתי מוגבל על מהלכי הממשלה כי כל התנגדות שלו תפיל אותה, וגם הוא לא יצטרך להוכיח את עצמו כאידיוט הגמור שהוא באמת ולקחת אחריות. אם זה מה שהולך להיות פה באמת אבדנו

 20. ‎על דברי שר החינוך Herr STURM הישראלי

  [1] משה עזר דה וליחר מציג כתבה בטמבלויזיה ה"יהודית" שבבעלות איסלמופובים וציונים joodse omroep כאילו זו "כתבה ששודרה ביום ראשון האחרון בטלוויזיה ההולנדית", ולא היא.
  [2] מי שעקב אחרי דיברי סר החינוך של הליכוד הבחין שדיברי מר סער –שתרגום שמו לגרמנית הוא Herr STURM– דומים מאוד לדיברי
  Bernhard Rust שהיה שר החינוך, האמנות והמדע של היטלר. אמנם לפנינו עוד כיברת דרך עד שנהפוך לנאצים ממש – אך האפרטהייד והלאומנות מתקדמים בישראל בצעדי ענק:
  ‎* כמו "הקולגה" גדעון סער, רוסט פעל לטיהור המוסדות האקדמיים מאנשי שמאל ומתנגדי המשטר – וגם לטיהור היהודים… רוסט אמר ש"כל תכליתו של החינוך היא לייצר נאצים". גדעון סער, התייחס לטענת "אם תרצו", שלפיה קיימת הטייה אנטי-ציונית בלימודי מדע המדינה, ואמר "מדובר בטענות שחשוב לבחון אותן לעומקן", והוסיף שבכוונתו לפעול נגד, ז.א. לטפל במרצים הקוראים לחרם אקדמי על ישראל, ושהדבר "חשוב במובן שהוא מעורר את השיח הציבורי". כך חשבו גם הנאצים, והלבנים בדרום אפריקה.
  ‎* האם רוצה גדעון סער לעצב את מערכת החינוך על פי עקרונות האידיולוגיה הנאצית, ולשים דגש על הוראת תורת ה"עם הניבחר" — הגזע העליון, וחשיבות הלאום. בגרמניה ודרום אפריקה תחת האפרטהייד הונהג פיקוח הדוק על מוסדות החינוך, סגל החינוך טוהר מחריגים, ורק מי שהזדהה עם האידיולוגיה הארית / הלבנה הורשה ללמד. הנוער עודד להצטרף לתנועת ה"נוער ההיטלראי" ומ- 1939 ההצטרפות ל"היטלר-יוגנד", הפכה חובה. האירגון פעל על פי כללי התנהגות צבאיים, וכמו בגד"נע, תלמידים עברו הכשרה קדם צבאית, ו,,,קצינים לימדו בבתי-הספר
  ‎* אכן כך אמר גדעון סער ל"אם תרצו": "באתי לומר שתי מלים: יישר כוח!" והוסיף: "אני רוצה פעם נוספת לברך אתכם, אני מעריך מאוד את הפעילות הזאת, שמבטאת הלך רוח אותנטי בציבור וזה בוודאי נדרש ביתר שאת בקמפוסים שלנו. באתי בעצם לומר שתי מלים: יישר כוח".
  Herr STURM- לא הציע להצדיע במועל יד, אבל הבעת "יישר כוח" לימין הקציצוני, שבאה מפי שר חינוך צריכה להזכיר לכם משהו. השאלה היא מתי ימשיך סער וידבר בנוסח "רק להם מותר לטוס", על הנוער הציוני ויכרוך את דרישותיו מהנוער עם פיתוח תעשיות הנשק –"אלביט" או "רפאל"– כמו שדרש היטלר כשכרך את הנוער ההיטלראי יחד עם פלדת תותחי קרופ?

 21. משה עזר דה וליחר

  "שתי הערות על המצב. התומכים של וילדרס כמעט כולם באים מדרום הולנד – לימבורג, אזור יפהפה על גבול בלגיה אבל כמעט ריק לחלוטין ממהגרים מוסלמים ואחרים. "

  התגובה שלך פשוט לא נכונה, וחבל להטעות. ראי קישור למאמר ב- nrc (עיתון ברמה של הארץ בישראל) בו מחולקים המושבים לפי פרובינציה. וילדרס זכה בסה"כ בשלושה מושבים מליבורג שזה 12.5 אחוז מסה"כ המושבים שלו.

  http://www.nrc.nl/binnenland/article2564787.ece/PVV_dankt_drie_zetels_aan_Limburg,_PvdA_een_aan_Groningen

  את רוב הקולות שלו בפרובינציה אחת הוא קיבל דווקא בפרובינציה דרום הולנד שהיא אזור עירוני לגמרי. ההסבר לניצחון של וילדרס הרבה יותר מורכב ממה שאת או כותבת המאמר מציגות כאן. אי אפשר לראות את זה כאירוע שלא קשור באירועים קודמים, כמו המשבר הכלכלי, חוסר הביטחון האישי ברחוב, האכזבה מהמפלגות האחרות וחוסר היציבות של השלטון והממשלה.

  לגבי הקואליציות האפשריות והסיכוי שלהן לשרוד:
  –ליברלים-מפלגת העבודה ומפלגות השמאל (קואליציה סגולה) – הסיכוי להוויצרות נמוך כי זאת התאבדות פוליטית לליברלים.

  –קואליצית מפלגות ליברלים-ימין-מרכז – סיכוי גדול אבל הנוצרים דמוקרטים חלוקים בינהם אם כדאי להם להיכנס לקואליציה כזאת.

  –קואליצית ליברלים-נוצרים דמוקרטים-מפלגת העבודה – אולי הכי סבירה אבל מפלגת העבודה לא מעוניינת בה.

  הולנד הייתה במצב פוליטי מסובך לפני הבחירות ועכשיו המצב מסובך לא פחות. יכול להיות שיעברו הרבה חודשים עד שתיווצר קואליציה.
  קואליצית מיעוט מעולם לא הייתה בהולנד ואני לא חושב שהיא תהייה כאן. אני לא חושב שהמערכת הפוליטית הרעועה כאן תוכל להתמודד עם כזאת מציאות.

 22. יריב מ

  יוב כהן ושכמותו הם התקווה לעוד איסלם אחר באירופה אל מול הגזענות הלבנה והפונדמנטליזם האלים מאידך.

 23. ישראל

  אתה יוצא מנקודת הנחה שהוא טועה.. אבל השאלה היא מה באמת המצב הנכון.

  אם האיסלם הוא באמת סכנה לאנושות אז כדאי להוריד לו את הראש עכשיו כשהוא יחסית חלש ולא כשהוא כבר יהיה רוב באירופה.

  במקום שאיוב כהן יפייס את המוסלמים ובאמת יוריד את הפשיעה ל 20 שנה ואז יתרחש פיצוץ שיבעיר את כל הולנד עדיף כבר עכשיו להתחיל את המלחמה כשיש סיכוי גדול יותר לנצח.

  ואגב אני חי בהולנד והפשיעה שהכי מטרידה אותי זה לא גנבי האשראי או סוחרי הנשים. אלא הבטחון האישי שלי כשאני מסתובב ברחוב בלילה ורואה רק צעירים ערבים שעושים ונדליזם

  או כשאני הולך בקניון ורואה אותם צועקים ומקללים בקולי קולות כאילו שהם במרקש עכשיו. התרבות הנימוס הכל הם הורסים.

 24. שושנה גבאי

  כמה הערות לנקודות שהעלת :

  1.לגבי האנטישמיות בהולנד

  צפיתי בלינק ששלחת – הכתבה על האנטישמיות בהולנד

  נדמה לי שבמאמר שלי יש בהחלט התייחסות לנערי הרחוב המרוקאים . רק מה -יש להסתכל על הענין כבעיה חברתית ולא מאבק בין שתי ציווילזציות. אתה בטח תסכים איתי, שהחבר`ה האלה מתגרים בכל מי שעובר מולם , בין אם זה יהודי או לא, שהרי מדובר בנוער רחוב הנושר מבית הספר או מובטלים , ולמרות זאת, גם בקישור שנתת לכתבת הטלוויזיה, מדובר על התגרויות מאוסות ברחוב ולא אלימות פיזית . נראה לי שלפי ההבלטה שמקבלות תקריות אלה בתקשורת, הענין נלקח ברצינות על ידי השלטונות ועל ידי דעת הקהל.

  מבלי להמעיט בחומרת ההתקפות נגד יהודים בהולנד אומר לך, שהאנטישמיות בישראל הרבה יותר חמורה. יש בישראל חבורות של ניאו -נאצים מוצהרים, לא רק נערי רחוב מרוקאים שצועקים ברחוב אלא חבורות עם כלי נשק, שהיכו באכזריות עובדים זרים, מתעללים באנשים הלבושים בבגדי חרדים מציתים בתי כנסת, משחיתים קברים עם צלבי קרס . יש ניאו נאצים מוצהרים שמתגייסים לצבא. מנהיג חבורת הנאצים שנתפסה בישראל לפני כשנתיים וברח בחזרה לרוסיה, היה חייל בשירות סדיר. הבעיה היא בישראל נוהגים אמנם לדווח אך ורק על גילויי אנטישמיות בחו"ל, ולא על מה שקורה בארץ. http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?itemNo=714824

  2. קשה להגיד שמפלגת העבודה היא אנטי ישראלית – הביקורת שהם תמיד משמיעים, היא לא חריפה. אם תקרא את המצע שלהם , תגלה שהם מדברים על כך שהאלימות צריכה להפסק משני הצדדים . שתי מדינות לשני עמים . משהו צמחוני לחלוטין. מפלגת העבודה בהולנד לא תמכה בעמדת חבריה למפלגה מהפרלמנט האירופי שאמרה שישראל בצעה פשעי מלחמה בעופרת יצוקה. דובר המפלגה אמר שרק בית המשפט הבינלאומי בהאג רשאי לשפוט אם היו פשעי מלחמה או לא . יוב כהן נשאל על ידי עיתונאי ישראלי אם הוא בעד סנקציות כלכליות והוא סירב להשיב לו . סנקציות כלכליות לא היו מעולם העמדה הרישמית של המפלגה אלה דרישה של כמה חברים מהסניף המקומי ברוטרדם.

  3.לגבי רובע בלמר – Bijlmermeer , והיכולות של כהן למגר את הפשיעה באמסטרדם. גם במאמר ששלחת האמור לסתור את הנתונים במאמר שלי, נאמר שהמצב ברובע זה השתפר בשנים האחרונות, אז אני לא ממש מבינה מה אתה מנסה לטעון. לפי מדד הביטחון שמפרסמת עיריית אמסטרדם יש שיפור בהרגשת הביטחון של האנשים המתגוררים באיזור. – ורק למען הסר ספק ,ברובע זה שבו התרסק מטוס אל על ב92 , חיים סורינמים ואנטיליים הנחשבים אזרחים הולנדים מאחר שבאו מהקולוניות של הולנד. אין שם מרוקאים או תורכים. בשנים האחרונות נוספו להם תושבים מאפריקה במיוחד מגאנה. זה גם לא נכון שאין בבלמר אנשים לבנים. אני מכירה כמה אנשים לבנים שחיים שם. המשטרה בהחלט מראה שם נוכחות.

 25. משה עזר דה וליחר

  שושנה שלום,

  אני קורא פסיבי בפורום כבר כמה שנים וזאת הפעם הראשונה שאני מגיב בו למאמר. הסיבה לתגובה הייתה משפט אחד במאמר שממש צרם לי. היו במאמר עוד הרבה נושאים שלא הגבתי עליהם אבך אני לא מרבה בכתיבה ולא היה לי חשק לכתוב מאמר תגובה שלם. ולענין עצמו.

  אני נצמד למספרי הסעיפים בתגובה שלך ומתוכם בחרתי מספר מועט של נושאים ע"מ שלא להתפזר בתגובה שלי לכל עבר. יש נושאים שאני מתעלם מהם רק בגלל שאני רוצה לקצר.

  1." ……..נראה לי שלפי ההבלטה שמקבלות תקריות אלה בתקשורת, הענין נלקח ברצינות על ידי השלטונות ועל ידי דעת הקהל" מתום מאמר על הדיון בפרלמנט בשבוע שעבר על הנושא הזה הדובר הוא שר המשפטים In zijn antwoord op eerdere kamervragen stelde
  Hirsch Ballin dat het inzetten van lokagenten een van de mogelijkheden is om antisemitisme op straat te bestrijden. Maar hij stelde dat `de bestaande middelen voldoen` voor het opsporen en vervolgen van daders.

  De minister erkende dat er geen goed beeld is van het aantal incidenten. Aan een betere registratie wordt gewerkt, zei hij. Intussen kan de politie, anders dan in voorgaande jaren, geen informatie leveren van het aantal aangiftes in 2009.

  "מבלי להמעיט בחומרת ההתקפות נגד יהודים בהולנד אומר לך, שהאנטישמיות בישראל הרבה יותר חמורה" הנושא של המאמר הוא וילדרס והולנד ולא ישראל זה שיש בישראל קבוצות נאו נאציות של ילדים שגדלו באוקראינה זה לא אומר שיש אנטישמיות בישראל.

  2. קשה להגיד שמפלגת העבודה היא אנטי ישראלית – הביקורת שהם תמיד משמיעים, היא לא חריפה. אם תקרא את המצע שלהם , תגלה שהם מדברים על כך שהאלימות צריכה להפסק משני הצדדים . שתי מדינות לשני עמים . משהו צמחוני לחלוטין.
  סתם משפט אחד מהמצע:
  Het EU-Israël associatieverdrag bepaalt dat de relatie gebaseerd moet zijn
  op respect voor de mensenrechten. In geval van schending hiervan zou het
  associatieverdrag met Israël ingezet moeten worden als drukmiddel. De
  PvdA is zich ervan bewust dat er grote verschillen bestaan in de machtsver-
  houding tussen de staat Israel en de Palestijnse Autoriteit.
  אני חושב שהמשפט האחרון אומר מספיק איזה צד הם בחרו!

  מעניין שאת המילים האלו לגבי זכויוות אדם הם משמיעם רק מול ישראל ולא מול סין, אירן, סוריה, רוסיה, טורקיה וכ"ו….

  יוב כהן נשאל על ידי עיתונאי ישראלי אם הוא בעד סנקציות כלכליות והוא סירב להשיב לו ……אז מה זה אומר? או שהוא לא קרא את המצע של המפלגה שלו או שהוא לא רוצה לאבד קולות לפני הבחירות.

  3. "לגבי רובע בלמר – Bijlmermeer , והיכולות של כהן למגר את הפשיעה באמסטרדם. גם במאמר ששלחת האמור לסתור את הנתונים במאמר שלי, נאמר שהמצב ברובע זה השתפר בשנים האחרונות, אז אני לא ממש מבינה מה אתה מנסה לטעון. לפי מדד הביטחון שמפרסמת עיריית אמסטרדם יש שיפור בהרגשת הביטחון של האנשים המתגוררים באיזור."
  בתגובה שלי סתם צרפתי קישור להראות מה כתוב בויקיפדיה על המקום הזה. לעיריה יש כמובן אינטרס להראות שהכל בסדר אבל זה לא כך. קטע מתוך מאמר שפורסם לפני כמה חודשים בשבועון אלסוויר Het is de tweeëntwintigste schietpartij in de Bijlmer dit jaar. Daarbij zijn drie personen omgekomen, onder wie een 15-jarige jongen.

  הנקודה שכן חשובה לי להגיד היא שהמאמר טועה בכך שהוא מציג את וילדס ואת יוב כהן מנקודת מבט ישראלית. המצב הפוליטי בהולנד שונה מזה שבישראל ולא פחות מורכב. הבוחרים בוילדרס בטח לא בוחרים בו בגלל שהוא תומך בישראל. כל מפלגות המרכז הימין כאן תומכות בישראל או הן לפחות לא נגדה.