אבל האם אתה מאושר?

סטפני רוזנבלום מ"הניו יורק טיימס" מספרת על שינוי מעניין באורח החיים של אמריקאים רבים. הצרכנים שם משנים את הרגלי הצריכה שלהם כתוצאה מהמשבר הכלכלי – מצריכה ראוותנית של "קנה ככל יכולתך" לצריכה מחושבת אחרת
יוסי דהאן

באופן פרדוקסלי ייתכן שהמשבר הכלכלי העולמי מורה את הדרך אל האושר. בכתבה ארוכה, סטפני רוזנבלום ב"ניו יורק טיימס" מספרת על שינוי מעניין באורח החיים של אמריקאים רבים. הצרכנים שם משנים את הרגלי הצריכה שלהם כתוצאה מהמשבר הכלכלי – מצריכה ראוותנית של "קנה ככל יכולתך" לצריכה מחושבת אחרת. שוק התעסוקה הדיור הבעייתיים גורמים לצרכנים לצרוך פחות ולחסוך יותר. על פי נתונים של הממשל, ביוני האחרון האמריקאים חסכו 6.4 אחוזים מההכנסה הפנויה שלהם לעומת בין אחוז אחד לשניים בשנים האחרונות. משמעות ירידת הצריכה היא שהכלכלה האמריקאית לא עומדת להתאושש בקרוב. אולם לתחזית הגרועה הזו מתלווה תקווה: דפוסי הצרכנות החדשים הללו, כפי שמצביעה על כך סדרה של מחקרים, הופכים אנשים למאושרים יותר.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.