ממי הייתם קונים רכב יד שנייה?

הסתכלו טוב-טוב במודעה הבאה
יוסי דהאן
מפרסמים עושים שימוש במאגר התרבותי הקיים של דימויים, אמונות ועמדות על מנת לפתות אותנו לקנות את מרכולתם ולעצב את תמונת עולמנו. חבריי ניסים ואיריס, הפנו את תשומת ליבי למודעה למטה המרצדת זה מספר ימים באתרי אינטרנט. המפרסמים של לוח המודעות האינטרנטי הזה החליטו לבנות את קמפיין הפרסום שלהן באמצעות חיזוק הניגוד הסטריאוטיפי הישן והמוכר בין האשכנזי הישר והמשכיל  (סטטוסקופ כרוך סביב צווארו) למזרחי העילג הבור והנכלולי (דורית דיין כתבה עבודת מחקר מיקפה על סטראוטיפים של אשכנזים ומזרחים בפרסום). והמפרסם (שייתכן והוא מצוייד באליבי נוסח "אני גזען? הרי אני נשוי לתימנייה") מעלה את השאלה הקשה הבאה: ממי מהם הייתם קונים רכב יד שנייה?

בא/ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך 16 שנות קיומו של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים התורמים מכשרונם לאתר והקהילה שנוצרה סביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, ועל מנת להמשיך ולפתח את האתר בערבית, שעם קוראיו נמנים רבים ממדינות ערב, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם.

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.