פתחו את השער

אנשי "פעולה אחת ביום" נרתמים לעזרת חקלאי בית סוריק, שמערכת הביטחון כורכת את זכותם הטבעית להגיע לאדמותיהם במשטר היתרים מופרך

כל הפרטים ב: http://actionaday.co.il

לכבוד

ראש השב"כ מר יובל דיסקין

באמצעות: משרד רוה"מ פניות הציבור

הנדון: פתיחת שער לזכויות יסוד לחקלאי בית סוריכּ

א.נ.,

אני פונה אליך היום בבקשה לסייע במתן גישה לחקלאי הכפר הפלסטיני בית-סוריכּ לאדמותיהם אשר במרחב התפר מתחת להר-אדר, באופן השומר על כבוד-האדם, שלנו ושלהם.

חלפו שנתיים מאז נפלה על תושבי בית סוריכּ הגזירה, להיכנס בעול משטר ההיתרים כדי לעבור לאדמותיהם החקלאיות הפרטיות, שנמצאות מעבר לגדר ההפרדה. תושבי הכפר אינם מבקשים את ההיתרים כי הם שמעו על הבעיות הרבות שמשטר זה מביא עימו. הם רואים לעצמם זכות-יסוד להגיע לאדמותיהם, ללא היתר מאף אחד, כל שכן מהשלטון הצבאי הישראלי.

אני יודעת כי עד לפני שנתיים, היה הסדר בטחוני שאיפשר למרבית תושבי הכפר לעבור את השער ולעבד את אדמותיהם שבמרחב התפר – וכך נשמר הן הביטחון אך גם כבוד-אדם בסיסי כלפי התושבים.

אני יודעת כי אתה ופקודיך עוסקים יומם וליל בהגנה וביטחון, וכי במסגרת זו השב"כ מעורב בתחום ההיתרים. אני מבקשת כי אנשי השב"כ האחראים על תחום זה יפעלו כדי לאפשר לחקלאי בית-סוריכּ מעבר הוגן ושוטף לאדמותיהם שמתחת להר-אדר, בכל עונות השנה, למשל בהסדר הבטחוני שאיפשר זאת עד לפני שנתיים, ובלי היתרים פרטניים.

אני מאמינה שאפשר לשמור על כבוד האדם ועל זכויות יסוד, יחד עם ביטחון. גם לפרנסת תושבי בית-סוריכּ, ולא פחות חשוב לכבוד-האדם שלי ושלך, כישראלים.

בתקווה למענה חיובי,

בכבוד רב ובהערכה,

שם:

כתובת לתשובה:

דוא"ל לתשובה:

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.