ניצחנו, עכשיו מה?

מה קרה לתנועות השמאל באמריקה הלטינית בעקבות עלייתן לשלטון? ספר חדש מנסה לברר איך פעילי המחתרת לשעבר מתפקדים בלשכת הנשיא
העוקץ

בעשור האחרון דבק הכינוי "היבשת האדומה" באמריקה הלטינית. זה אחר זה הושבעו פעילי שמאל בדימוס לתפקיד נשיא המדינה. כך היה עם לולה דה סילבה בברזיל, עם מישל באצ'לט בצ'ילה, עם אוו מוראלס בבוליביה ועם חוסה מוחיקה באורוגוואי.

"לרקוד עם דינמיט" (Dancing With Dynamite), ספרו של העיתונאי בנג'מין דנגל (Benjamin Dangl) מבקש לבדוק מה קרה לתנועות השמאל באמריקה הלטינית דווקא אחרי שהן הגיעו לשלטון באמצעים דמוקרטיים. האם הלהט האידיאולוגי מתקרר אחרי שהישבן המהפכני פוגש בעור הרך של כס הנשיא? האם אילוצים פוליטייים יכולים לסרס את הכוונות הטובות ביותר? האם באמת דברים שרואים משם לא רואים מכאן? נדמה שאת ההגדרה הטובה ביותר למצב של מהפכן שהפך למדינאי נתן נשיא אורוגוואי החדש, יחסית: "אני חתול טורף שפתאום נהיה צמחוני".

לכתבה המלאה על הספר מאת קרי לידרסן באתר upside down world

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.