בערה פנימית

כבכל שנה, מזמנת עונת מסיק הזיתים בכפרים הפלסטינים אלימות רבה מצד המתנחלים – בגיבוי מג"ב
העוקץ

קואליציית ארגוני המסיק דיווחה על 1,500 עצי זית שנשרפו כליל סמוך למאחז חוות גלעד (קורבן אחד אתם רואים בתצלום) בכרם השייך לפלסטינים מפרעתה וכופור-תל. על פי עדויות ראייה שונות, ביום שישי 15.10 פשטו 40 פעילים יהודים על הכרם והציתו אותו – למרות נוכחותם של כוחות הביטחון במקום, שלא רק שלא מנעו את השריפה אלא העיפו את החקלאים והפעילים לכל הרוחות.

סרטון שפירסם אתמול ארגון "בצלם" ושודר בערוץ 2 (ועל כן ככל הנראה גם מצא את דרכו ל"הארץ" הבוקר) מציג אירוע שקרה יום קודם לכן: שלושה מתנחלים שופכים דלק ומציתים רכב ומשאית בכפר קוסרא שבמחוז שכם. בתום המעשה מרססת החבורה בספריי על קיר סמוך את המלים "תג מחיר". הם יכולים לישון בשקט: בה"ארץ" מדווח חיים לווינסון כי על פי נתוני "יש דין", בחמש השנים האחרונות נפתחו 97 חקירות בנושא פגיעה בחלקות של פלסטינים – ולא הוגש ולו כתב אישום אחד.

סרטון מצלמת האבטחה:

– – –

הפרויקט המצוין "פעולה אחת ביום" מקדיש את היום הזה, שלישי 19.10, לפעולה ישירה בנושא המסיק. האתר מזמין אתכם לכתוב לאלוף פיקוד מרכז, אבי מזרחי, האחראי על אכיפת הסדר בגדה:

"אני פונה אליך בדרישה להציב כוחות קבועים להגנה על החקלאים הפלסטינים מפני פרעות ואלימות החוזרים ונשנים בסמוך להתנחלויות ומאחזים. כפי שבשנה שעברה הדבר הוכח, רק הצבת כוחות קבועים תמנע הישנות אירועים כמו זה שהיה ביום שישי האחרון (…) להזכירך – מצ"ב תמצית פסיקת בג"ץ אליה אתה וכל פקודיך מחוייבים. אני בטוח שבאחריותך וביכולתך לעמוד בדרישותיה". לנוסח המכתב המלא

– – –

עץ שרוף ליד המאחז חוות גלעד, 15.10.10. צילום: הרב יחיאל גריינימן

הרב גיל נתיב מארגון "רבנים שומרי משפט" – אחד המרכזיים בקואליציית המסיק – כותב ל"העוקץ" על אירועי יום שישי:

ביום ששי שעבר, ז' במרחשון, יום בו התחיל עם ישראל לבקש בתפילתו "תן טל ומטר לברכה על פני האדמה", המטירו כמה מאחינו אש זרה של שנאה וקללה על אדמת הארץ.

כמה מתנחלים מחוות גלעד הכריזו מלחמה לא רק על שכנים פלסטינים אלא גם על עצי פרי. בניגוד מוחלט לאיסור "לא תשחית את עצה… כי האדם עץ השדה לבוא מפניך במצור" [דברים כ 19] הם שרפו כאלפיים עצי זית. האזהרה בתורה מתייחסת בפירוש לעצי פרי השייכים לאויבי ישראל, במלים אחרות: גם אם הם רואים את הפלסטינים כאויבים, אין להם כל זכות לחבל בעצי פרי שלהם, ע"פ תורת ישראל.

רשעות וטמטום חברו בהתנהגות של אנשי "תג מחיר" וחבר מרעיהם. לקח השנים האחרונות מוכיח ש"כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ" – הפלסטינים ממשיכים להתרבות, להתעצם ולחזק אחיזתם בקרקע למרות, ייתכן בגלל, המרורים שמאכילים אותם המתנחלים, בדרך כלל בשתיקה של הסכמה של כוחות הביטחון. לטענת עדי ראיה, חיילי צה"ל שנכחו במקום לא נקפו אצבע על מנת למנוע את האלימות והוונדליזם של אותם מתנחלים. קהות החושים של אנשי הביטחון היא כשל במבחן 'טוהר הנשק' של צה"ל.

אם יש עדיין שביב תקווה ליחסי שכנות ודו-קיום עם השכנים במדינה הפלסטינאית שתקום לצד מדינת ישראל, המתנחלים מעבר מזה, כמו אנשי החמס מנגד, פועלים לחבל בתקווה זו. כאזרח מדינת ישראל וכיהודי שומר מצוות אני קורא למדינת ישראל למלא חובתה המוסרית והיהודית ולהגן על התושבים הפלסטינאים ועל פרי עמלם מפני התנכלויות המתנחלים.

יונת השלום ששילחנו מחלוננו הצר שבה אלינו ועלה זית שרוף בפיה.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. תמר עדן

    לא הילדים הפסיכופטים אשמים.הם עושים מלאכתם נאמנה. הם מקבלים חסות וגיבוי מהמדינה מהכנסת מרוה"מ, מצה"ל ממשמר הגבול. מספקים להם מים, חשמל כבישים. רבנים לחיזוק רוחני הם אינם ניזוקים. אור השכינה הידית עליהם וברכת אלוהים ממעל אין דין.כולם רואים את עשן השריפות, ואת האש. מדינת ישראל אינה ראויה
    להתקיים! רק הפוגרומים מזכירים
    להשאין להם אלוהים!