מלחמת הכוכבים

ג'ון סטיוארט המנחה של ה"דיילי שואו" וחביב הליברלים הכריז מלחמה על גלן בק שדרן רשת "פוקס" ויקיר השמרנים. בינתיים, הצופים הם המנצחים הגדולים
העוקץ

לקראת בחירות חצי-הכהונה בארצות הברית, אחד הקרבות המעניינים ביותר שנערכים בזירה הפוליטית ניטש בין שתי דמויות ציבוריות שכלל אינן עומדות לבחירה.

גלן בק נואם בוושינגטון

בפינה הימנית עומד גלן בק, שדרן ברשת "פוקס", בולדזר של אידיאולוגיה ואחת הדמויות האהובות על הקהל השמרני שמגיע למסיבות התה של שרה פיילין. בפינה השמאלית ניצב ג'ון סטיוארט, המנחה הליברלי של ה"דיילי שואו", שבעזרת הרמת גבה או עפעוף בעיניו יכול להגחיך כל פוליטיקאי שאינו מוצא חן בעיניו. השניים מארגנים השבוע שני אירועים ציבוריים גדולים בארה"ב. בק אירגן באנדרטת לינקולן בעיר הבירה את "הכנס למען הכבוד" ואילו בתגובה סטיוארט הגיע לוושינגטון כדי לנאום ב"כנס למען השפיות", שנועד לעורר את המצביעים "הנורמליים" לצאת מהבית ולהצביע בבחירות.

כרזת המצעד של סטיוארט

מובן ששני האירועים לוו בשיטפון של משפטי מפתח שנונים, הכפשות משעשעות והמון דם רע, במובן הטוב של המלה. ציטוטים נבחרים וסקירה של שני האירועים אפשר לקרוא בכתבה המלאה שפורסמה היום ב"גרדיאן".

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.