מכתשים אגן - הערה על השיטה

כשמחיר המניה עולה לטובת בעל ההון והמשקיעים, כל השאר לא חשוב
איציק ספורטא

עדיין לא ברור מה יקרה במכתשים-אגן, אבל בטוח שהחברה תפטר עובדים. השאלה היא כמה, מי, על ידי מי  ובאלו תנאים. כדי שזה יעבור פחות או יותר חלק – הנה שיטה. קבלו הצעה מחברה זרה שיש סיכוי גדול שתשנה מהותית את הדרך בה החברה פועלת, בעיקר מספר העובדים שימשיכו להיות מועסקים בה. לאחר מכן תענו ללחץ של העובדים ותשעו את המכירה לשבוע, כדי לייצר לחץ נגדי. ובדרך קיימו משא ומתן להתייעלות החברה, שפירושה גם הוא פיטורי עובדים. כי מה היא התייעלות ללא הצעד הזה.

נוחי דנקנר

זה נכון בעיקר לחברות הנמצאות בשליטה של בעל הון, שרואה את עצמו לא רק כאיש עסקים אלא גם כפילנתרופ. התוצאה תהיה לטובתו ולטובת בעלי המניות בכל מקרה: מכירה תספק לבעל ההון והמשקיעים החזרים נאים, כיוון שהחברה הקונה מוכנה לשלם מחיר הגבוה ממחיר המניה; הצעת הקנייה כבר העלתה את מחיר המניות. גם אם מכתשים לא תימכר, עצם פיטורי העובדים, שבעולם הכלכלי שלנו נקראים התייעלות, ישפיעו על מחיר המניה שוב לטובת בעל ההון והמשקיעים. מה קורה לכל היתר? זה פחות חשוב כנראה.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.