ג'ודית באטלר בקהיר

הרצאתה של ג'ודית באטלר בכנס השנתי לזכר אדוארד סעיד באוניברסיטה האמריקאית בקהיר. מלות מפתח: לאומיות, פלסטין, אנטי ציונות, נורמטיביות, אנטישמיות ושאר ידידות
בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. אריק

  כמה מוזר שאחד הנושאים המרכזיים ביותר בעבודתה האקדמית של בטלר, אם לא המרכזי שבהם, התיאוריה הקווירית, אינו מוזכר כלל בהצגתה.
  או שאולי זה לא מוזר, כי כרגיל בקרב השמאל האנטי-ציוני ברחבי העולם כמו גם בישראל, יש מדרג מאוד ברור של דיכויים והקלישאה "שיוויון הוא שיוויון הוא שיוויון" אינה מתקיימת כשמדובר בלהט"ב. השיוויון שלהם – ולמעשה, עצם אזכור קיומם – יכול לחכות כשמנהלים דיאלוג עם הפלסטינים ומדינות ערב. מאכזב.

 2. יאיר

  אריק, אני שמעתי את בטלר מדברת פעמיים בלונדון, ובשתי הפעמים היא לא הזכירה תיאוריה קווירית, ולדעתי לא בגלל רגישויות השומעים. כך שלהסיק מכך שהיא משתיקה את הנושא הלהטבי – זה קצת דחוק. היא לא חייבת לדבר תיאוריה קווירית כל הזמן רק כדי לרצות אותך.

 3. אריק

  אני לא מצפה ממנה לדבר על תיאורייה קווירית. מאוד ברור לי נושא הרצאתה בקהיר.
  מה שלא ברור לי הוא מדוע כשמציגים *אותה*, לפני שהיא מדברת, מתעלמים ממרכיב מרכזי ביותר בעבודתה והקריירה האקדמית שלה – למעשה, אחת הסיבות המרכזיות לפרסומה ולסיבה שמקשיבים לה בכל העולם. זו מחיקה לכל דבר ועניין וחבל שהיא נותנת לכך יד.
  בדיוק את אותה הטענה יש לי כלפי פעילים להט"בים שמסכימים למחוק את סימני הזיהוי שלהם כלהט"ב כשהם באים לפעילויות שונות בשטחים.
  לכך התכוונתי כשאמרתי שיש מדרג בין הדיכויים – ודיכוי הלהט"ב (כמו גם נשים) נדחק למטה בכל פעם מחדש לטובת עניינים לאומיים.