ואו, איזה אבסורד

ההתייחסות של הממשל האמריקאי לנזקים שייגרמו כתוצאה מהתחממות כדור הארץ, מופקרת לגמרי זה שנים
יוסי לוס

לפני זמן מה איראן עמדה לבחירה למועצת זכויות האדם של האו"ם. היו שביקרו בצדק את הסיכוי שאיראן תיבחר לתפקיד זה כאבסורדי – מדינה שמפרה ברגל גסה במידה כה נרחבת זכויות אדם של אזרחיה עשויה למלא תפקיד של מפקחת על הפרת זכויות אדם ברחבי העולם. בדיחה רעה. איראן לא נבחרה למרבה המזל, אבל איראן איננה היחידה שנוכחותה בוועדה זו היא בבחינת אבסורד.

כיום, חבר קונגרס אמריקאי, ג'ון שמיקוס, שטוען שהוא מתנגד להגבלה ופיקוח על צמצום פליטות גזי החממה כי הוא מאמין ש"אלוהים לא ירשה התחממות גלובלית," מבקש להיבחר לראשות ועדת האנרגיה והסחר של הקונגרס. זהו אבסורד מאותו סוג לאור העובדה שכל הניסיונות הגלובליים להגיע להסכמה על צמצום משמעותי בו זמנית של מדינות רבות, תלויים ברצונה הטוב של ארה"ב אשר אחראית לאחוז ניכר מהפליטות שהולכות ומתגברות. שמיקוס אינו המועמד המוביל. אולם, כמו במקרה של איראן, שמיקוס הוא רק סימפטום ולא הבעיה.

illustration: Karin Söderquis

ההתייחסות של הממשל האמריקאי, ובעיקר השמרני, לנזקים שייגרמו למרבית בני האדם בעולם היום ובעתיד כתוצאה מהתחממות כדור הארץ, היא מזה שנים רבות מופקרת. כעת התירוץ הוא אלוהים, אבל הסיבה היא בעיקר ההשפעה היתירה שיש לבעלי אינטרסים כמו חברות שקשורות לייצור ושימוש באנרגיה מזהמת על ממשלים אלה. עבור חברות האנרגיה המזהמת, צמצום השימוש באנרגיה כזו או החלפתה באנרגיה לא מזהמת משמע ירידה ברווחים. שיילכו כולם לעזאזל. אנחנו חייבים, אבל חייבים, להרוויח. עוד ועוד.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. lior

  god is also a synonim for
  a corporate body that own fuel and petrol rights and invest in them
  god is a name for rich and powerfull people it has been so all along history.
  and he is great isn't he powerfull and all around us.
  i hope the global warming will melt his golden arse..

 2. יואב

  הכתבה די שטחית בשביל נושא כה מסובך והמילה מופקרת חוטאת לעובדות. הבעיה איננה באי הצטרפות של ארה"ב למנגנון קיוטו, כיון שקיוטו והמשכיו הצפויים אינם הפיתרון. ארה"ב דווקא משקיעה באנרגיות ירוקות. כדאי להתעמק בנושא לפני שמעלים האשמות על הפקרות.