יער הטלוויזיה של אלוהים

היום נהרס הכפר אלעראקיב בפעם השביעית. השבוע החלה קק"ל בעבודות ייעור באזור. והתורמים האוונגליסטים חוגגים. צירוף מקרים?
מיכל רותם
צילום באדיבות הפורום לדו קיום בנגב

לאחר מעל חודש ימים בהם נותר הכפר אלעראקיב עומד על תילו, הגיעו הבוקר כוחות גדולים ותוך זמן קצר הרסו אותו בפעם השביעית. על אף שהקרן הקיימת לישראל טענה בחודשים האחרונים כי אין לה כל קשר להריסות הבתים, קשה להתעלם מהצבתו של בסיס חדש של הקק"ל בשבוע שעבר בקרבת הכפר, המאיים על השטח כולו בייעור.

במקביל להריסת הכפר הבוקר, החלו כלים של הקק"ל בהכנת השטח לייעורו.

הכפר אלעראקיב נהרס כליל שבע פעמים במהלך החודשים האחרונים, בכל אחת מן הפעמים הגיע כוח שיטור גדול, מלווה באנשי הסיירת הירוקה ובדחפורים והחל במלאכת ההריסה בשעות הבוקר המוקדמות. הבוקר, נהרס הכפר בפעם השביעית על כל מבניו ועציו נעקרו, ושוב, נותרו אנשיו מופקרים בשטח, ללא קורת גג.

האווירה השקטה שהשתררה בכפר במהלך עיד אלאדחא שחל בשבוע שעבר, התחלפה במהירות בעת כניסת הדחפורים אל השטח באווירה של מתח, פחד ובהלה. לאור המחאה שהובעה בידי ארגונים שונים מהארץ ומחו"ל נגד הריסות הבתים והכפרים הבדואים בנגב במהלך ועידת הקרן הקיימת לישראל שהתקיימה באטלנטה בחודש שעבר, מיהרו גורמים בקק"ל להודיע כי אין לקרן כל קשר להריסות. אך ההריסה השביעית של אלעראקיב הבוקר, שבוע לאחר הקמתו של בסיס קק"ל בקרבת הכפר, עשויה ללמד אחרת.

במרחק של קילומטר מן הכפר הוקם בסיס גדול, מוקף קונצרטינות ובו ניצבים דחפורים ומכולות, מוכנים להתחיל לייער. שמו של היער המיועד נכתב באותיות גדולות על השלט הירוק של קק"ל. על אדמת הכפר אלעראקיב מתוכנן להינטע "יער הטלוויזיה של אלוהים", God TV Forest בתרגום חופשי , שנתרם על ידי הארגון הנוצרי God TV.

צפו בסרטון בו מכריז הכומר על תוכניותיו האלוהיות לנטוע מיליון עצים, ומארח בחיוכים ראשי רשויות שונים:

מדינת ישראל הורסת את בתיהם של אזרחיה בכדי לטעת עליהם עצים.

פורום דו-קיום בנגב לשוויון אזרחי קורא לממשלת ישראל להפסיק להרוס את בתיהם של אזרחיה בכדי לאפשר לקק"ל לטעת עצים ויערות ברחבי הנגב. בנגב ישנם שטחים פתוחים רבים בהם יכולה הקק"ל לפעול וההתעקשות על אדמות אלעראקיב אינה מקרית. אנו קוראים לממשלת ישראל לפעול על מנת להגיע לפתרון ולאפשר לאזרחיה באשר הם חיים מכובדים ושווים בנגב ולא לנשלם מאדמתם באמצעות ייעור. אנו, אזרחי הנגב, יהודים וערבים, לא זקוקים לעוד יערות, אנו זקוקים לדו-קיום אמיתי בנגב שיושג אך ורק דרך פתרון סוגיית הקרקעות ופעולה למען שוויון אמיתי.

פורסם באתר "נא להכיר"

*מחר ייערך כנס בנושא "זכויות הקרקע למיעוטים ילידים בעולם ובישראל" באוניברסיטת באר שבע. להזמנה

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. איתי קנדר

  נתפלל ונפעל לטוב

 2. נפתלי אור-נר

  ההולכת ומאבדת את זכות הקיום שלה

 3. חיים הורוביץ

  כמובן, במידה והטענה בדבר הזיקה בין קקל להרס הינה נכונה.

 4. איך הבנתי שאין אלהים!How I learnt that G_d is ZILCH

  ועוד נודע לי, שבניגוד לשגריר טורקיה בתל-אביב, אלהים יושב חראגיל על כסאו הריק של מפעיל הבולדוזר המשוריין D9 מתוצרת Caterpillar ארה"ב שחורש כפרים בשליחות "הקרן הקיימת".

 5. זוכרים את פארק קנדה ? PARK CANADA

  מאז שעמוס קינן ז"ל וארתור גולדרייך היו עדים ל"טיהור" הכפריס אמוואס, בית נובא, ויאלו, שעל זה כתב קינן ויוסי אלגזי, כתב "הארץ", הורשה לפרסם את מאמרו,,, עשר שנים לאחר "הטיהור". בזמן הגירוש מיד לאחר הרס הכפרים תיעד יוסף הוכמן שהיה אז חבר קיבוץ הראל וחייל מילואים, את פעולות ההרס והגירוש. ראו בקישור
  http://www.defeatist-diary.com/index.asp?p=memories_new10242&period=6/1/2010-9/8/2010
  אגב בן תומכי קק"ל וחונכי הפארק שהוקם על הריסות הכפרים ההיסטורים [אמוואס למשל מוזכרת בברית החדשה] היה גם ראש "מפלגת העם" השבדית Per Ahlmark שהקים גם האגודה השבדית נגד,,, האנטישמיות. פר אלמארק נמנה עם יועציו של אלי ויזל לעניני "אנטישמיות". . . .

  גם הכפר אל-וולאג'ה הראשון, היה קיים, עד 1948. הכפר שהוזכר בכתבה של חגית עופרן החודש בכותרת "החומה הסמויה מן העין" אינו הכפר הראשון, למרות שחגית לא ידעה זאת‫.‬ אבל אז הכפר "טוהר" ובמקומו הוקם המושב עמי-נדב… הפליטים מאל-וולאג'ה ההרוסה הקימו –תחת שלטון ירדן– את אל-וולאג'ה אל-ג'דיד — אל-וולאג'ה החדשה‫.‬
  ‎ צפיתי לקצת יותר ידע ואמת מנציגת "שלום עכשיו". כתבתי ליריב אופנהיימר‫,‬ אבל לשווא
  ‎לשווא צפיתי למענה ולכן אחזור על תגובתי‫:‬

  אמת מקיר תזעק!
  ההיסטוריה הארוכה של אל-וולאג'ה אומרת שבשנת 1596 גרו בכפר 655 תושבים. מי שנכנס לאתר
  http://www.palestineremembered.com/Jerusalem/al-Walaja/index.html
  יימצא שהכפר الولجة אל-וולג'ה המקורי ששכן כ-8 ק"מ דרומית-מערבית לירושלים נכבש ב-21.10.1948 ע"י גדוד 8 של חטיבת עציוני, טוהר לחלוטין מתושביו וכל 320 בתיו נהרסו. רק כמה שרידים שצולמו נשארו. בכפר היו 17,507 דונם בבעלות פלסטינית, 35 דונם בבעלות של יהודים, ו-166 בבעלות הציבור. על אדמת אל-וולג'ה קם המושב "עמינדב". כך נידבה ישראל את אדמת הכפר ל"עולים" שבאו בעזרת "חוק השבות". אשר לכ- 2,000 תושבי אל-וולג'ה – אלה הקימו את "וולג'ה החדשה" 9 ק"מ דרום-מזרח הירושלים. זה הכפר ولجه الضفه الغربيه שבה דן המאמר שלכם. ראו גם צילום ליוויני! http://www.palestineremembered.com/GeoPoints/al_Walaja_al_Jadeida_3848/index.html
  ז.א. שמדובר בפעם השנייה שנוקמים בתושבי וולג'ה, בניהם ונכדיהם.
  התחילת החודש דן הבג"צ בעתירה תושבי אל-וואלאג'ה החדשה. הם הסבירו שלאחר הכיבוש של 1967 והשרטוט מחדש של הגבולות המוניציפליים של ירושלים, כמחצית מהשטח הבנוי של הכפר סופח לישראל ונכלל באיזור השיפוט של ירושלים, בעוד שהתושבים עצמם לא קיבלו תושבות או אזרחות ישראלית ונחשבים לא-חוקיים בבתיהם שלהם… כמחצית מאדמות הכפר כבר עוקלו לשם בניית ההתנחלויות הסמוכות הר גילה וגילה, ושטחים נסגרו לגישה לתושבי הכפר… בשל היעדר אישורי בנייה בשטחי C (לפי הסכמי אוסלו), הרשויות הישראליות גם הרסו בתים ומטעי פירות, ו- 35 בתים נוספים מיועדים להריסה כתוצאה מבניית החומה, שצפויה להיבנות בין אל-וואלג`ה החדשה ובית ג`אלה. הדיון עצמו היה "מעניין". בסיומו שאלה נשיאת בית המשפט העליון דורית בייניש, את אחד מאנשי הצבא שטענו בשם המדינה משהו כגון "האם אנחנו צריכים להורות על הפסקת העבודות?" להפתעת השומעים הסתבר שיו"ר, שופטת מכובדת מתייעצת בנתבעים, אנשי הצבא. לאחר מכן דורית בייניש שאלה אותו האם הנזק שהעבודות גורמות הוא הפיך. כנראה שאנשי צבא הם גם מומחים לשימור סביבתי. האיש כמובן הבטיח לה שהכל ניתן לשיקום. את נציגי החברה להגנת הטבע, שהתנגדו לדעת הצבא ונכחו בדיון, בייניש לא טרחה לשאול.

  והסיכום: שופטי העליון החליטו לתת למדינה ארכה של 45 יום "למצוא סידור" שיאפשר את תפיסת האדמות. חראגיל. ואם בעוד 45 ימים הם יטענו שנעשה כבר כל כך הרבה נזק (ופתאום יתברר שהנזק הזה אינו הפיך) עלול הבג"צ לפסוק שאין טעם לשנות את התוואי… כי הכל מונע על-ידי המנוע והמניע הרגיל: קיימות כבר תכניות ועורכי דין ויזמים שמחכים לבנות על אדמות אל-וולג'ה החדשה שכונה ירושלמית ענקית – גבעת יעל שמה – שתאכלס כ-40,000 איש. אמנם ה"שכונה" הזו תהיה מעבר לקו הירוק אבל כמו שאומרים לנו, ומצהירים גם לאובמה… "ירושלים אינה התנחלות".

  http://bodywisdom.org.il/2010/11/11/wall-in-al-wallaja/
  http://www.kibush.co.il/show_file.asp?num=43067

 6. אירית

  שיפנו גם הבדואים לאוונגליסטים וירקדו לפניהם כמו שרוקדים היהודים שמגייסים תמיכתם. מה אפשר לעשות, במילא כל מה שקורה כאן נחתך במשחקי קזינו וקלפים של מיליונרים אמריקאים. אין ברירה בימים אלו אלא להיות ציני, ולגייס תמיכה בכל מקום בלי לפשפש בציציות. אמנם הבדואים יתקשו להציע סחורה משובחת כמו היהודים, בכל הקשור לתיאולוגיה האפוקליפטית, אבל אולי ימצאו לעצמם איזו נישה בחזון יוחנן וילכו על זה בגדול, או שיסכימו לנוכחות של מיסיונרים חייכנים ובלונדינים גם אצלם. מה רע ? עוד לא שמענו על בדואי אוונגליסטי, הגיע הזמן ! אם היהודים מצליחים להתאים עצמם לחזון שבעצם קורא להשמדתם המוחלטת כתנאי לביאה השניה, אז גם הבדואים יכולים.
  האם מישהו פה באתר חושב שיש לפורום לדו קיום בנגב ולשבט עראקיב משהו להציע מול התרומות שקיבלה קקל ?
  money talks and bullshit walks או בעברית צחה "בעל המאה הוא בעל הדעה".

 7. יהושע רוזין

  רשעותם וטפשותם של המנויים לעיל, בתוספת פונדמנטליסטים נוצרים עשירם שכל מאויים להביא עלינו מלחמתגוג ומגוג(ארמגדון בלשונם- מגידו) שביום הדין שלאחריה יהודים שלא יאמינו בישוע יידונו לאינסוף בגיהינום ויביאו עלינו את הגיהינום גם בעוה"ז. עד מתי דרך רשעים תצלח?

 8. איתי

  לא עדיף לפנות אליהם לעזרה? תיאורטית זה הרבה יותר פשוט (וחוץ מזה, את באמת רוצה להוסיף בדואים אוונגליסטים לתבשיל?)

 9. אירית

  אני מעלה רעיונות יצירתיים לפחות. האם פנו הבדואים לשייכים מקומיים עם בארות נפט ? אני משערת שכן, כך או אחרת, ולא עזר. הנה, עוד רעיון יצירתי של בוקר קיצי. יש יהודים שמנהלים קרבות הפשרה נגד רשויות התכנון, כדי שיהפכו אותם למיליונרים (אדמות חקלאיות מופשרות לבניה וכולי*). שמעתי שכדי "לזרז" את המו"מ והתהליך, מכרו חלק מהם חלקות קטנות לשייכים מדובאי, עם איום מרומז שאפשר גם למכור יותר, אם לא יקבלו "הפשרה" NOW. נידמה לי שזה גם הצליח. בבקשה, ימכרו הבדואים כמה עשרות דונמים טרשים לערבים מחו"ל, אולי זה יהווה "רמז". הבעיה שלבדואים אין הרבה מה למכור, ואין להם גם על מי לאיים. לכן, אני חוזרת להצעה המקורית, להקים מיסיון אוונגלי באל ערקיב. לחילופין, אפשר לפנות לותיקן או לכנסיה האנגליקנית, גם הם מחפשים תמיד "ילידים" לגיור מזורז. שילמדו מהיהודים…הם לא צריכים להתכוון לזה, והם גם לא צריכים כולם להתנצר, רק לאפשר לימודי דת בקרב הילדים. כמו "אל המעיין"….

  צר לי באמת על הבדואים, לדעתי הם קשרו את המאבק שלהם בגופים פרובלמטיים מראש, שכיסם וליבם באמריקה, ולכן כאשר הרוחות משתנות בספינת האם, לא נותר להם הרבה על מה לסמוך. כולנו במצב הזה, אגב. כך או אחרת