להביס את האדישות

הסרט האמריקאי "אתוס" מציג את הבעיות השונות שיצרנו בסביבה שלנו וגם כמה דרכים לפתור אותן
העוקץ

אתר האינטרנט ethosthemovie מאפשר לגולשים להוריד (בחינם, עם אפשרות לתרומה) את הסרט האמריקאי "אתוס", של הבמאי פיטר מקגריין. הסרט, שאותו מנחה השחקן וודי הרלסון, עוסק במגוון של תחומים סביבתיים שנוגעים לחיינו, כאנשים פרטיים וכחברה. על פי יוצריו, הסרט "פותח תיבת פנדורה שבה טמונים ניגודי אינטרסים פוליטיים, חוסר פיקוח על החברות הבינלאומיות הגדולות, שליטה של גורמים עסקיים בתקשורת והיחסים הלא בריאים בין התעשייה הביטחונית לשלטון".

בסרט מתראיינים הוגי דעות מובילים, שמציירים יחד תמונת מצב עגומה למדי של העולם שבו אנו חיים, שמקדשת את תרבות הצריכה ומזלזלת בדמוקרטיה. עם זאת, "אתוס" לא מציע רק סיבות להיכנס לדיכאון מוחלט, אלא גם דרכים לשינוי המערכת המקולקלת שבה אנחנו פועלים. ראשית, צריך ללמוד את העובדות לאשורן ולאחר מכן לקחת אחריות על המצב. על פי הסרט, "אפשר להביס את האדישות ואת הפסימיות ולקחת את העתיד לידיים".

הקדימון של "אתוס":

את הסרט המלא אפשר להוריד כאן

בא/ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך 16 שנות קיומו של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים התורמים מכשרונם לאתר והקהילה שנוצרה סביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, ועל מנת להמשיך ולפתח את האתר בערבית, שעם קוראיו נמנים רבים ממדינות ערב, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם.

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. עודד גלעד

    דילגתי בקפיצות גדולות לסוף והגעתי למסקנה הפשוטה של כל הסרט: הכח לעצב את המציאות שלנו מצוי בבחירות הצרכניות שלנו. על ידי כך שנקנה רק מחברות בעלות אחריות חברתית (זה המונח שהם משתמשים בו בסרט) נאלץ את התאגידים לדאוג לבני האדם. אם חשוב לנו לא לזהם – נקנה מחברות שאינן מזהמות.
    על הממשלות אסור לנו לסמוך, הן כולן שקר ומרמה.
    מסר נוראי, בעיני.