קבלו את שילה

שבת בדרום הר חברון: כל השחקנים הרגילים, פלוס כוכב חדש. צילום: מריסה ועדה. עריכה: נסים מוסק

פעילי תעאיוש ומתנדבים בינלאומיים הגיעו בשבת 4.12 לדרום הר חברון, לסייע לחאג' זיאד בשאיבה. שוב הופיעו אבידן וחבר מרעיו, שיצרו פרובוקציה. הצבא כהרגלו הכריז על שטח צבאי סגור ומנע את השאיבה. בשבוע שעבר שיכנע המינהל האזרחי את חאג' זיאד להגיע בלי "השמאלנים" ולשאוב ללא הפרעה. ואכן חאג' זיאד הגיע עם בנו הבכור טאלב אל הבור.

הצבא היה במקום כדי לשמור עליהם. זה כלל לא הפריע לחוליגנים ממצפה יאיר לתקוף את חאג' זיאד ולחתוך את ארבעת צמיגי הטרקטור, בעוד החיילים משקיפים מהצד על הנעשה – מבלי להתערב או למנוע מהכנופיית הפורעים לבצע את מעשה הוונדליזם. חאג' זיאד הגיש תלונה, אך איש מהתוקפים המוכרים למשטרה לא נעצר עד כה. בשבת האחרונה התגלה כוכב חדש בשמי הגלקסיה, שמו בישראל שילה, הוא הבן של מרדכי דויטש שגם הוא הגיע לחגיגה לקראת סופה.

מסתבר שהתפוח לא נפל הרחק מהעץ. פניני לשונו של התכשיט ראויים להיות מונצחים בספר הזהב של הקרן הקיימת.

בא/ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך 16 שנות קיומו של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים התורמים מכשרונם לאתר והקהילה שנוצרה סביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, ועל מנת להמשיך ולפתח את האתר בערבית, שעם קוראיו נמנים רבים ממדינות ערב, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם.

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. נפתלי אור-נר

    שכן, כולם תומכים במתנחלים האלימים ומאפשרים בכך את דיכויים של הפלשתינאים. כדאי להיזכר כי בתחילת מפעל ההתנחלויות טענו המתנחלים כי הם באים במסר של "שכנות טובה". מעולם לא הייתה להם רתיעה גם לשקר

  2. יהושע רוזין

    לא לאיזה פוליטקיאים אנונימיים סתמיים אלא לכל שרי הממשלה והממשלות הקודמות סרבני השלום חלקם מתנחלים בעצמם ,שרים שאפילו לא גרים במדינה שלהם. כל אחד מהם אחראי לצמאונם של הפלסטינים בדרום הר-חברון .בבקעת הירדן שאלו המקומות הנפגעים ביותר וגם ביתר הגדה ורצועת עזה שמימיה מסוכנים לבריאות.