הבחורה בהלם. גם אנחנו

ליהי יונה, מעין סודאי ורעות כהן

חזרנו כרגע מהמשטרה. הגשנו תלונה על אונס. ועוד דברים.

הסבר (קצר): המרכז לאמנות הפיתוי הוקם לפני שש שנים על ידי חבורת גברים שככל הנראה לא הלך לה כל כך עם נשים. לכן, אחרי שלמדו מה עושים גברים ש"הולך להם", החליטו להקים מרכז שידריך גברים אחרים איך להצליח עם נשים.

לא פעם קוראים לפמיניסטיות "שונאות גברים". אלא שהפעם נתקלנו דווקא בתופעה ההפוכה.

את החרדה להתחיל עם נשים, שהיא מובנת והגיונית, תירגמו מנהלי המרכז לאמנות הפיתוי לשנאת נשים של ממש. את מסע הנקמה שלהם בכל הנשים שלא רצו אותן אי פעם, הם תרגמו למדריך לתקיפת נשים והקימו צבא של עושי דברם, שאותם הדריכו כיצד להתעלם מ"לא", כי הוא בעצם כן, וכיצד לחתור למגע על אף התנגדויות. [על העניין הזה של 'טיפול בהתנגדויות' מעיין הרחיבה קצת, כאן. מומלץ מאד לקרוא]

סרטון של המרכז לאמנות הפיתוי:

התוצאה לא איחרה לבוא. ב- 2006 פרסם שם משתמש בשם Roso הודעה בפורום המתארת מפגש שלו עם סטודנטית לרפואה מצ'כיה. כיצד נפגשו בסופר במקרה, כיצד שכנע אותה על אף התנגדות לבוא לביתו להכין שקשוקה, כיצד מזג לה יין על אף שסירבה, ובהמשך, על אף סירוב עיקש שלה להוריד בגדים כיצד לקח את ידה והניחה על הזין שלו. ולסיום הוא מתאר איך "הזזתי את התחתון ימינה ובום!", כדבריו. את תיאור האונס הזה, שכבר הספיק לזעזע לא מעט קוראות וקוראים ברשת, סיווגו המדריכים ומנהל הפורום כסיפור הצלחה, ואף הוסיפו וציינו כי זה 'בדיוק כמו שלמדו בקורס, אחד לאחד.' [להסבר מפורט יותר וסקרינשוטים של הכול, כי המקור כבר חסום – קראו כאן. עוד פוסט בנושא ומילון המושגים בהם משתמשים "אמני הפיתוי" ובוגרי הקורס נמצא ב-"חורים ברשת". ועוד פוסט מעולה, אצל דורה].

Roso כותב בסוף תיאור הבלהות שלו, אי שם אחרי החדירה: "הבחורה בהלם, האמת גם אני". האמת? גם אנחנו. כשקראנו את התיאור שלו משהו נסדק. Roso הוא לא בני סלע. הוא הבחור שהיה איתנו בשכבה. קצת חסר ביטחון, שלא כל כך הולך לו עם בנות. [עוד על Roso ומה נהיה ממנו, כאן].

פתאום קלטנו שהעובדה הזו, שעשרות גברים מסתובבים כרגע בינינו משוכנעים שכשאנחנו אומרות "לא", אנחנו בעצם מתכוונות ל-"כן", ושאיפתנו הגדולה היא שמישהו באקט ספונטני מפתיע ו'מרגש' יקח את היד שלנו ויניח אותה על הזין שלו בלי לקלוט בכלל שיש כאן משהו בעייתי, היא ריאלית.

איזה פחד.

בכל מה שקשור לעבירות מין הפחד הוא מוטיב מרכזי. בגלל זה החלטנו לנסות הפעם לא לפחד. או, יותר נכון, לפחד רצח, ובכל זאת לנסוע למשטרה ולשבת שם שלושתינו כדי להגיש תלונה.

בעצם הגשנו שתי תלונות. אחת נגד Roso על מה שנראה כמו אונס, ושידול אחרים לעשות בדיוק מה שהוא עשה. חוץ מזה, הגשנו גם תלונה נגד המרכז לאמנות הפיתוי בגין הסתה לאלימות ושידול למעשה עבירה.

צריך לומר זאת באופן ברור: המרכז לאמנות הפיתוי הוא ארגון מסוכן. הוא מייצר שפה משלו (רצופת קודים). הוא בורא מציאות משלו, שיטה ל"פיתוי מהיר", שמשכנעת גברים שהדבר הנכון לעשות הוא להפשיט בחורה בעודה ממלמלת 'לא'. את המרכז לאמנות הפיתוי צריך לסגור. אתמול כבר.

רגע לפני הסטודנטית לרפואה הבאה.

הערת סיום: זהו אישור על התלונה שהגשנו. נעדכן בהמשך על התקדמות החקירה, בתקווה שנראה תוצאות.

עותק התלונה למשטרה

*הפוסט פורסם בבלוג המומלץ ראומה, תוכלו לקרוא שם על התפתחויות

**מחר ב-18:00 תתקיים משמרת מחאה מול כנס של המרכז לפיתוי בסמינר הקיבוצים. בואו! לפרטים

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. גילה

  מחד – מצער שיש מי שבוחר לעשות כסף , כביכול, מהקושי של גברים להתחיל עם נשים, ובעצם מהטרדה מינית.
  ומאידך – משמח לראות שיש נשים צעירות אקטיביסטיות שבוחרות לעשות מעשה ולא להסתפק כמו רבים מאיתנו בציקצוק סתמי.
  יישר כוחן והלוואי והן תהוונה דוגמא לצעירות רבות שחושקות שפתיים מהטרדה להטרדה.

 2. ירדנה אלון

  ראשית, האמת? לא ידעתי על קורסים שכאלה, ועל התכנים,אז מבחינה זו טוב שיש רשימה כזאת, ואני מקווה שקואליציית הנשים בישראל תתעמק בנושא ותתעמק בתכנים המועברים שם ומה שהוא פוגעני ומסית להטרדה מינית נגד נשים/גברים,מן הראוי שיצאו למאבק נגדו.

  יחד עם זאת באותה מידה שיש תכנים כאלה המופנים נגד גשים, ניתן למצוא תכנים לא פחות מזעזעים ופוגעניים כלפי גברים במגזינים של נשים, אני מתכוונת לכל מיני רשימות כגון "איך תתחתני עם מיליונר?" שגם זוהי החפצה של הגבר למטרות שידרוג כלכלי
  אז מדברים על שיוויון אני סבורה שהשוויון צריך לבוא משני הצדדים אם לא רוצים תכנים שמחפצנים אישה, באותה מידה לא צריך תכנים שמחפצנים גבר.

  אני לא יודעת אם אפשר להתלונן על אונס שנעשה על מישהי עלומה, שאין לה שם,
  ועד כמה ניתן להתייחס ברצינות לסיפורים בבלוגים,
  האם מה שאותו בחור כתב בבלוג מלפני מספר שנים הוא אמיתי?או פנטזיה ?אני משערת שאת זה המשטרה תצטרך לחקור כל עוד אין מתלוננת שיש לה זהות ברת קיימא,שתבוא ותגיד, אני הסטודנטית מפראג,אני זאת שאדם איקס אנס,לא הייתי יוצאת לחגוג ולשתות שמפנייה.אני מרשה לעצמי להתייחס לסיפר כאל פנטזיה ולא כאל עובדה קיימת ונכונה.
  אבל קורס הפיתוי אכן קיים,וצריך כפי שאמרתי לבדוק את התכנים שלו לעומק ומה שעומד על גבול ההסתה לאונס או הטרדה מינית מן הראוי שיימחק.

  ודרך אגב, אני גם לא ממהרת להלעיג או לבוז לאותם גברים שנזקקים לסיוע ובהעצמה באיך להתחיל עם נשים, יש גברים ביישנים ומופנמים בדיוק כפי שיש נשים ביישניות ומופנמות שלא ממהרות להיעתר לחיזורי גברים,ולעיתים במופנמותן אפילו לא מזהות תחילתו של תהליך חיזור ולוקח להן זמן עד "שיורד להן האסימון" וכך גם גברים,שדרך אגב פסיכולוגים עושים את זה תמורת ממון רב,וקוראים לנשים שמסייעות בכך "סרוגייט" ועדיין מתקיים ויכוח לא קטן בחוגים פמיניסטיים האם סרוגייט זה סוג של זנות או סוג של מרפאה מינית.

  אני מבינה את ההתלהבות הראשונית של נשים צעירות לבדרכן לצאת למאבק כזה או אחר, אבל לעיתים מרוב התלהבות "עף הסכך",
  אז כך שממרומי קשישותי אני מרשה לעצמי להנמיך כאן את גובה הלהבות ולומר בכל הנוגע לתכנים של קורס פיתוי נשי לכו על זה חיקרו את התכנים ואל תשאירו אבן לא הפוכה
  בנושא של האונס,צריך לברר אם היה או לא היה או שזאת סתם פנטזיה

 3. אמיתי

  שני אחיי הצעירים עברו את הקורס של המרכז לאומנות הפיתוי. הצעיר מבינהם (18), שעבר ראשון את הקורס, הפך לאדם אחר, במיוחד בהיבטים של ביטחון עצמי ודימוי עצמי. ללא ספק הקורס עזר לשניהם להתפתח מקבוצניקים ביישנים לאנשים בוגרים.
  נכון שמעולם לא התחברתי לתכנים שסיפרו לי שעברו, זה אף קומם אותי במידה מסויימת, וניסיתי להסביר להם את עמדתי יותר מפעם אחת. אבל מבחינתם זה היה צעד חשוב ומשמעותי, בלי לאנוס אף אחת, כמובן.

 4. בחורה צנועה

  זה פשוט זוועה שמלמדים בחורים ללחוץ פסיכולוגית על בחורות כדי להיות איתן.שם מלמדים טכניקות לבלבל בחורה מבחינה פסיכולוגית ולהשיג אותה גם אם היא לא רוצה.ואם היא נשואה או יש לה חבר?לגברים דפוקים כאלה לא ברור , והם רוצים להשיג בחורה , כי מבחינתן אין בחורות טובות וצנועות , אלא כולן נותנות – רק צריך לדעת איך.
  כמה כללי זהב לבחורה שנתקלת בבחור אובססיבי שלא מרפה ממנה :
  1)אם הוא מתעקש לשאול שאלה אישית ואת לא רוצה לענות , והוא בכל זאת מתעקש – תגידי לו "למה אתה שואל?" או "מה זה קשור?" או במקרה הקיצוני "מה זה עניינך בכלל??"
  בדרך כלל זבלים כאלה עוד מוציאים אותך לא בסדר , כי הם עושים את עצמם "נעלבים" ואומרים שזה שאלה תמימה – וזה לא נכון!!!!אין סיבה שגבר זר ישאל בחורה נשואה שאלות אישיות במיוחד לגבי הזוגיות שלה!
  2)את פוגשת (לצערך) גבר כזה (והוא יודע שיש לך בעל/חבר/חתן) – חשוב שתנתקי עם הזבל הזה (המטריד ולא החבר) את הקשר ולא תדברי איתו ולא תראי אותו , כי לפעמים הוא יכול לנסות ללחוץ פסיכולוגית/לשתול לך מחשבות(כמו שכתוב באתר) , ואסור שבשום אופן תתידדי איתו!אין ידידות בין גבר ואישה . כשגבר אומר "אני רוצה להיות ידיד שלך" אז זה אומר שהוא רוצה למצוא הזדמנות להתחיל איתך ומבמקרה הגרוע לאנוס אותך!
  3)בשום פנים ואופן אל תאכלי ואל תשתי איתו (במיוחד יין – הוא יכול לשכר אותך או לשים לשם סמים) , ובכלל אם יש לך בעל/חבר , אז אין שום סיבה להיפגש עם גבר זר שלוחץ עליך להיות איתו . ואם מדובר בעבודה – אז נפגשים במשרד בשעות היום.
  4)שזבלים כאלה יבינו שיש בחורות שהן לא ז**** , ויפסיקו להיות מטרידים.
  5)במקרה הכי גרוע מאיימים לפנות למשטרה , כי אם גבר מנסה להתחיל איתך באופן מילולי ואת אומרת "לא" והוא עדיין מתעקש – את יכולה חופשי לפנות למשטרה!!!
  קיצר מקווה שעזרתי במשהו.

 5. זיווה

  נראה שהמרכז לאמנות האונס חזר לפעולה stamina.co.il.
  מה קרה עם התלונה בסוף?