שומרים על העיר מגזענים

בצל מכתב הרבנים, ערי ישראל ממשיכות להתחרות על תואר העיר הגזענית ביותר. מול ההפגנה היום למען בת ים נקייה מערבים תתקיים הפגנה נגד הגזענות ובעד דו-קיום
העוקץ

"מה היית עושה אם ערבי היה מתחיל עם אחותך?", קוראים פוסטרים המזמינים את תושבי בת ים להפגנה היום (שני) ב-19:00 כנגד "ההשתלטות הערבית" על העיר. מול הפגנת פעילי הימין הגזענים, בהם איך לא גם ברוך מרזל, התארגנה בזריזות הפגנת נגד: "ברגע ששואלים 'מה היית עושה אם ערבי היה מתחיל עם אחותך?' זה נשמע כאילו אנחנו חיות", אמר לוואלה כאמל אגברייה, יו"ר ועד שכונת עג'מי וממארגני ההפגנה. "מי שרואה בערבים בעיה הוא בעצמו הבעיה ולצערי כל העליהום נגד הציבור הערבי מביא למצב שחבורת פאשיסטים ומחרחרי מלחמה מנסים להבעיר את השטח. אני חושש שהקול השפוי הופך להיות מיעוט והקול של הגזענים משתלט על השיח הציבורי ולנו אסור לעמוד מהצד ולשתוק".

"זוהי אמירה המזכירה האשמות אפלות מן ההיסטוריה וההפגנה נערכת שבועיים לאחר פרסום מכתב הרבנים, שהציב רף חדש ומסוכן של גזענות בישראל", נכתב בדף האירוע בפייסבוק. "במקום להתמקד בשונאים, אנחנו נתמקד באהבה: אהבת האדם, אהבת השכן, אהבת הערבי והערביה. אנחנו מזמינים את כולכם, יהודים, ערבים ואחרים, לכתוב מילות תמיכה באלה שכלפיהם מובעות מילות שנאה ולהעלותן על שלטים. בואו נעשה את זה ביחד".

לפרטים מלאים על הפגנת הנגד – בעד דו קיום ונגד גזענות

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. נתן.

  מעניין שבמודעה כתוב "בטחונם העצמי יעלה" .

  הייתי אומר שיש כאן הערה פרוידאנית – כי הרי ברור שהבעיה האמיתית היא בטחונם העצמי הנמוך של הגזענים והדימוי העצמי הנמוך עוד יותר ממנו הם סובלים, ולא ביטחונם העצמי של הערבים.

 2. מוני יקים אנטיציוני

  ואיש אינו שואל לאן נעלם
  "שלטון החוק" המפורסם.

 3. מאור

  לא הייתי הולך כ"כ רחוק.אני מניח שהכותב פשוט אוהב את הערבים "שלו" פועלים בשוק ובמוסך, ולא חיים איתו בשיוויון. לפעמים סיגר הוא רק סיגר.

 4. שירה אוחיון

  סוף סוף יש מי שדואג לנו בנות ישראל וסוף סוף יש מי ששומר עלייך "אחותי" מפני האנסים והחוטפים. הלא הם כמובן, הערבים. פאשיסטים חביבים אני רוצה לומר לכם: "לא תודה" . לא זקוקה להגנה שלכם. בנות ישראל יכולות להחליט לבהד עם מי הן רוצות לצאת ו/או להתחתן. אבל אם בכל זאת אתם מחפשים להגן על בנות ישראל אז אולי כדאי שתפעילו את פלוגות הגזענות שלכם נגד האויבים האמיתיים שלנו: המטרידים והאנסים הסדרתיים (חלקם בעלי דרגות אפילו…ובעלי משרות בכירות ביותר וחלקם בוגרי הקורסים של המרכז לפיתוי). נגד הבוסים העושקים שלנו שמעסיקים אותנו הנשים בתנאי שכר עלובים תחת טרור כלכלי ומיני. הערבים הנוצרים והמוסלמים הם שכנינו מאות בשנים ורובנו בנות ובנים להורים יהודים ערבים.

 5. חנן שליב.

  איני יודע מי זאת שירה אוחיון אבל מבחינתי יכולה היא להיבחר לכנסת או לרבנות הראשית.בכמה משפטים קצרים וקולעים הגדירה וענתה על הבעיה הגזענית.בזמנו כאשר רבנו לייבוביץ כתב "יהודונאצים" חשבתי וגם כתבתי כי הוא הגזים בפראות. אויה לנו עד כמה צדק,יהודי חכם זה.

 6. Chelsia

  Hey, that's pworfuel. Thanks for the news.

 7. שאדי

  ערבים ויהודים ורוסים ואתיובים אחים