המים שלנו

היום בשעה 12 בצהריים, אחרי סוף שבוע של הפגנות ומחאות, ננתק את אספקת המים לדימונה כמחאה על המדיניות הכושלת של ממשלת ישראל בתחום משק המים
יצחק ג'קי אדרי

ביום רביעי, 5 בינואר, התקיימה ישיבת חירום של מטה ועד הפעולה הארצי נגד תאגידי המים והפרטת משק המים בישראל. במהלך ישיבת החירום הצגתי בפני החברים את מטרות המבצע והיעדים ובסיום ישיבת החירום קיבלנו החלטה לצאת למבצע "המים שלנו". המבצע יקצין את המאבק נגד תאגידי המים והפרטת משק המים ויקרא לשר הפנים וראש הממשלה לקבל החלטות בנושא תאגידי המים. חברי ועד הפעולה קיבלו ואישרו סדרת החלטות וחולקו המשימות לביצוע. יצאנו לדרך.

מטה הפעולה נגד תאגידי המים והפרטת משק המים התחיל ביום חמישי האחרון בסדרת פעולות אקטיביות להשבת המים לידי תושבי מדינת ישראל. בשעה שלוש וחצי "כבשנו" את מתחם בריכות המים הצפוניות של העיר דימונה והשתלטנו על המתחם. הגענו לבריכות המים הצפוניות בדימונה למרגלות יער דימונה, "כבשנו" והשתלטנו על המתחם, הקמנו מאחז, הנפנו דגלים והתבצרנו במתחם בריכות המים, לקראת החשיכה הבערנו צמיגים רבים, למרות תנאי מזג האוויר הקשים ביותר נשארנו ללון בשטח המתחם.

עם שחר של יום שישי, הבערנו צמיגים ועשן שחור אפף את כל העיר דימונה. בשעה תשע וחצי הבערנו שוב כמות גדולה של צמיגים. כוחות גדולים של משטרה וכיבויי אש להגיע למקום המתחם. עם הגעתם, החל מו"מ לגבי הפעילות שלנו במתחם הבריכות והגענו להבנות. במקביל להגעתם של כוחות הביטחון, התארגנו כ-50 נהגי מוניות מדימונה ועלו בשיירה ארוכה למתחם בריכות המים לאות סולידריות במאבק נגד תאגידי המים.

פעילות המחאה בדימונה בסוף השבוע החולף

ביום שישי בצהרים הבערנו שוב עשרות צמיגים ועשן רב אפף את העיר דימונה, הפעם הגיעו רק כוחות כיבוי אש ויחידת הביטחון העירונית, שווידאו שהכול בשליטה בהתאם להבנות עם משטרת דימונה. לקראת כניסת השבת יצאו חברי מטה ועד הפעולה לבתיהם. בשעות הלילה ובמזג אוויר קשה ביותר מלווה בגשמים חזרתי למתחם הבריכות ולנתי במתחם. לאחר מכן, חברי ועד הפעולה התבצרו בשטחי בריכות המים והוציאו קריאה לתקשורת:

א.      אנו דורשים ששר הפנים אלי ישי יורה מיידית לכל תאגידי המים בישראל לחבר את המים לצרכני תאגידי המים שנותקו מהמים. עשרות משפחות ברחבי הארץ מנותקות ממים זורמים בניגוד לסעיף 39-א לחוק תאגידי המים והביוב 2001. בסמכות שר הפנים להורות לתאגידי המים לחבר את הצרכנים המנותקים ממים זורמים מידית.

ב.      אנו פונים לראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו ולשר האוצר יובל שטייניץ לצרף לוועדת הבדיקה של תאגידי המים נציג של ועד הפעולה הארצי – אין אנו נותנים אמון במהלכים שמתבצעים ללא ועד הפעולה הארצי, שיצא למאבק נגד תאגידי המים והפרטת משק המים. ועד הפעולה הוא ועד של אזרחים שהחליטו לנקוט עמדה ולא מונע משום שיקולים פוליטיים, למעט החזרת המים לידי עם ישראל.

במידה ובקשותינו לא יתמלאו במלואם עד יום ראשון 9.1 בשעה 12:00, נסגור את המגוף הראשי בבריכות המים בדימונה ונעצור את אספקת המים לתושבי העיר דימונה.

לצערי, אני נאלץ לנקוט בפעולה אקטיבית חד-צדדית מול ממשלת ישראל, שמפקירה את אזרחיה לידי בעלי ההון, מסירה מעל עצמה כל אחריות כלפי אזרחיה ומנהלת מדיניות ממחדל למחדל, שבונה את המחדל הבא. ממשלת ישראל גורמת לאזרחים שומרי חוק להיאבק על זכויותיהם ולצאת למלחמה על המים שהם מקור החיים.

אנו קוראים לציבור לתמוך במאבקנו בשם כולנו למען כולנו. אנו קוראים לציבור לא לעלות למתחם הבריכות, במתחם הבריכות יש תנאים טופוגרפיים קשים מאוד והמקום לא בטיחותי. ועד הפעולה יקים אוהל תמיכה למרגלות מתחם הבריכות.

המאבק נגד תאגידי המים והפרטת משק המים הוא מאבק בשם כולנו למען כולנו, מאבק צודק בסופו לנצח.

הכותב הוא ראש מטה ועד הפעולה הארצי נגד תאגידי המים והפרטת משק המים בישראל

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. האוויר

  אני מבין את הצורך להעלות מודעות למתרחש, אבל אולי יש דרכים יותר טובות מלשרוף צמיגים ולזהם אותי. צדק סביבתי הוא גם צדק חלוקתי, וחבל לפגוע בסביבה בשם מאבק כזה או אחר.

 2. נעם לוי

  אני מסכים לחלוטין עם החלק הראשון של דבריך אלה: "אין אנו נותנים אמון במהלכים שמתבצעים ללא ועד הפעולה הארצי, שיצא למאבק נגד תאגידי המים והפרטת משק המים. ועד הפעולה הוא ועד של אזרחים שהחליטו לנקוט עמדה ולא מונע משום שיקולים פוליטיים, למעט החזרת המים לידי עם ישראל".
  החלק השני הוא בעייתי ואתה יודע זאת יותר טוב ממני ככה שאני ממש לא מנסה להטיף לך אלא באמת לעמוד על משהו עקרוני: זה פ-ו-ל-י-ט-י!! תמיד היה תמיד יהיה. נתניהו ושות הם בדיוק אלה שמבחינה אידיאולוגית פוליטית ומוצהרת (גם מפלגת העבודה אין ספק אז מה), דחפו וקידמו ביתר שאת את תהליכי ההפרטה ההרסניים שאתה יוצא נגדם – בצדק רב – באופן הרדיקאלי בו אתה בוחר לפעול. כמי שאומר (לא)הגיעו מים עד נפש ואין מי שמבין שחוק הוא לא חוק יותר ברגע שאין מים לכולם, אתה בטח יודע (ולכן כל כך לא סומך שם על "אנשי המקצוע") שיש מי שפשוט לא מבין וגם לא יבין "הפרת חוק" כמו שלך כי מבחינתו זהו מצב טבעי נכון וראוי שכן כזו היא השקפת עולמו האידיאולוגית. לכן זהו מאבק פוליטי בכל מאת האחוזים. זה לא יכול להיות אחרת.

 3. נתן שקרצ'י

  במקום להתלונן, אולי תצטרף למטה המאבק, ותציע הצעות למאבק שלא יפגעו באיכות האוויר?
  קודם לכן חסמנו קצת את רחוב המסגר ואת צומת עזריאלי. אתה מרשה לנו, או שגם זה מזיק לאיכות הסביבה?

  המאבק של ג'קי וחבריו למטה המאבק הוא גם בשבילך, וזוהי קנטרנות לרדת על שריפת הצמיגים, כאילו שאם ג'קי לא ישרוף צמיגים יהיה לנו אויר נקי בארץ הזו.

  כשאתה תתחיל לעשות מאבק על אוויר נקי פה, אנחנו נבוא להפגין איתך…

 4. נתן שקרצ'י

  הלוואי שכל אזרחי ישראל יהיו כמוך.

  תהיה לנו מדינה חלומית אם כל ה-7 מיליון אזרחים ילמדו מהדוגמא האישית שלך.

  אתה נכס לאומי!

 5. ליאורה פז

  במדינת ישראל יש בית נבחרים שרבים מהם הגיעו מחמלניצקי הלוא היא "חלם" וכך גם מתנהלים הדברים. אין חשיבה לטווח יותר ארוך שלא לדבר על הטווח הקצר. למר אויר הייתי אומרת, שצריכה להיות הפגנה לא רק בשריפת צמיגים, אלא בנוסח יוון או צרפת למשל כי לא נראה לי שחכמי חלם מסוגלים להבין בצורה אחרת ולהודות שהם טיפשים ונהגו בצורה איוולת.

 6. יצחק ג'קי אדרי

  שלום רב לחברות ולחברים. ביום ראשון, בשעה 11:45, הגיעו למתחם ההתבצרות קצין משטרה ובלש מתחנת משטרת דימונה, עיכבו אותי לחקירה וביקשו שאתלווה אליהם לתחנת המשטרה. במקביל פינו מאנשים את המאחז. אני לא התנגדתי לעיכוב והתלוותי לשוטרים לתחנת המשטרה, שאר חברי מטה המאבק הלכו לבתיהם. לאחר מספר דקות של חקירה והבהרות שוחררתי לביתי. אני מודה לכולם על התמיכה במאבק בשם כולנו למען כולנו. אנו נמשיך את המאבק ביתר נחישות עד לסגירת תאגידי המים ועצירת הפרטת משק המים בישראל.
  אני מצרף קישור לראיון ברדיו דרום: http://www.youtube.com/watch?v=Owk2Y7xe-eM

 7. יעל גדז

  שלום לך מר אדרי: שמחה לראות שאיני לבד במאבק אני מיצגת שלוש בינינים באילת בשכונות החלשות וכמובן שאין שם סיבת לצריכה משותפת אין גן אין כלום עם הכבל מס פכס אוכל לשלוח כמה כבלות ומסמכים שיחזכו את דברי ומאבקי נגד המפלצת עין נטפים בכבוד רב יעל גדז