מח"ש זה כאילו

אריה אלדד ומוסי רז מסכימים (!) על כך שאלימות המשטרה בהפגנות היא לא נורמלית, ומקבלת גיבוי מלמעלה. ראיון בעקבות המעצר של מוסי במשמרת המחאה בתל אביב
בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגיות:
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. נפתלי אור-נר

  הטענה לפיה מדיניות המשטרה כלפי הפגנות ככלל הינה אחידה הינה טענה שקרית במובהק. כלפי המפגינים הערבים, מפגיני השמאל, והחרדים מפעילה המשטרה כוח רב, בלתי מוצדק לחלוטין, ומרבה במעצרי שווא. לעיתים, נראה כי כוונה פוליטית במובהק ומכוונת לשבור כל מחאה אזרחית באמצעות הפעלת אלימות בלתי מוצדקת, ומעצרי שווא.דוגמאות: ניסיון המשטרה לשבור את ההפגנות בשיח-ג'ארח, וכלפי המפגינים בעת מבצע "עופרת יצוקה". מובן, שהשקר אינו מסתיים שם. בבית המשפט, אליו מובאים מפגינים בלתי אלימים אלולהארכת מעצרם, משקרים השוטרים חופשי-חופשיוחלק מהשופטים אינם בוחנים היטב טענות אלו.תלונות המוגשות למח"ש "נמרחות" במגמה שלא להגיע לחקר האמת. כך בהמשך לתלונה שהוגשה למח"ש ב-2.9.10 על הפעלת אלימות משטרתית בלתי מוצדקת בסילואן לא נקראו עדיין עדים מקרב המתלוננים, למסור עדות. הכוונה ברורה:לא להגיע לחקר האמת.
  טענת הימין לפיה גם הוא סובל מ"נחת זרועה" של המשטרה אינה אלא זעקת ה"קוזק הנגזל". די לראות את ההתייחסות האוהדת של המשטרה להפגנות אלו, אי-הפעלת אמצעים נגדם, ולמעשה, אפילו את עידוד המשטרה להפרות חוק של מפגיני הימין ע"מ לקבל את התמונה המלאה.
  אין במקרים הנדירים בהם פועלת המשטרה כנגד מפגיני הימין בכדי לשנות מהתמונה הכללית. פעולות נדירות אלו מהוות אך מסווה לאפליה הברורה של המשטרה כלפי קבוצות המפגינים השונות.
  אני טוען שהמשטרה אינה אלא הזרוע הפוליטית של הממשלה המעוניינת בדיכויה של כל מחאה אזרחית כנגד התנהלותה ומדיניותה.

 2. איזי גור

  ככה זה התחיל גם שם בשכונה
  סטירת לחי פה, ניפוץ זכוכית שם.
  ואט אט ומהר ומהר זה התפשט התרחב. בתחליה השלטונות רק העלימו עין. מכיוון שאיש לא כיהה בהם הבינו כי האספסוף(שלמרבה האסון הוא רוב בעם)תומך בהתפרעויות ואימץ זאת כמדיניות רשמית.
  פרנקו- מוסוליני- אדולף- דז'וגשוול.
  וצריך לרחוש תודה לסנטןר ההוא מה שמו קיביני…שלא שלח סופרים, אמנים, אנשי רוח, מדענים למשרפות ורק גרם לכך שיהו מוקצים ושלא יוכלו להתפרנס.
  בראבו אביגדור. כל הכבוד דנון- ברכות על ראשך אלדד-
  ועיטור מופת של דבקות ב… כיסא לך אהוד ברוג.
  ומה שמסקרן הוא היכן תוקם המכלאה הראשונה ולאחריה מחנות הריכו?! שהרי ברור כי חיש מהר לא יספיקו תאים בבתי הכלא הקיימים.
  טפו- טפו- טפו
  טפו טפו טפו