מקלות בגלגלים

מעופר עד חרמון: גזר דינו של עבדאללה אבו רחמה הוחמר לבקשת התביעה הצבאית, יונתן פולק החל לרצות שלושה חודשי מאסר
העוקץ

בית המשפט לערעורים בעופר פסק אתמול לטובת התביעה הצבאית, שביקשה להחמיר את גזר דינו של עבדאללה אבו רחמה. באוקטובר האחרון נגזרו על אבו רחמה 12 חודשי מאסר בגין הסתה וארגון הפגנות לא חוקיות, אחרי משפט שנוהל בצורה מפוקפקת. השופט קבע כי גזר הדין יוארך ל-16 חודשים (התביעה ביקשה שנתיים). אבו רחמה, שנמצא במעצר כבר 13 חודשים ויום, יירצה כעת עוד שלושה חודשים. האולם היה מלא נציגים זרים: נציגי הקונסוליה הגרמנית והספרדית במזרח ירושלים, ודיפלומטים מצרפת, מלטה, שוודיה, אנגליה ועוד. על אף התמיכה הבינ"ל, התביעה טענה בגלוי כי יש להחמיר בגזר הדין מסיבות פוליטיות, כאמצעי אזהרה לפעילים אחרים. בשנה האחרונה ניהל צה"ל מבצעי מעצרים נרחבים בכפרי הגדה, על מנת לשבור את המחאה העממית נגד גדר ההפרדה. ארגון אמנסטי הבינ"ל גינה את גזר הדין.

יונתן פולק נכנס לכלא, 11.01.11. צילום: אורן זיו / אקטיבסטילס

בערך באותו החל פעיל השמאל הרדיקלי יונתן פולק לרצות תקופת מאסר של שלושה חודשים בכלא חרמון. פולק נכנס לכלא מכיוון שהשתתף לפני כשלוש שנים ב"מסה קריטית" – רכיבת אופניים מחאתית – נגד המצור על עזה. הוא היחיד מבין העשרות שהשתתפו ברכיבה שנעצר, ובמשפט סיפרו השוטרים כי זיהו אותו כפעיל פוליטי ועל כן עצרו אותו (קראו עוד על נסיבות המעצר וגזר הדין).

גבי לסקי, עורכת דינו של פולק, אמרה ביום הכרעת הדין: "המשטרה לא רק סימנה ועצרה את פולק ללא כל עילה חוקית מתוך קהל של רבים אחרים שנהגו בדיוק כמותו, אלא גם נהגה באופן מפלה כלפי האירוע עצמו ללא כל סיבה פרט לנטייתו הפוליטית. אירועים דומים בעלי אופי פוליטי שונה מתרחשים תדיר בתל אביב ללא התערבות משטרתית, ובטח שללא מעצרים".

אמש, לאות הזדהות עם פולק, יצאו לרחובות תל אביב עשרות רוכבי ורוכבות, כשהם חוזרים על אותו מסלול מפני שלוש שנים.

הפעם, המשטרה נמנעה ממעצרים.

מסה קריטית לאות הזדהות עם יונתן פולק, 11.01.11. צילום: אורן זיו / אקטיבסטילס

סרטון מהמסה הקריטית:


בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.