ט"ו בשבט להריסות

הכפר אל-עראקיב נהרס בפעם התשיעית, כדורי גומי נורו לעבר תושבי הכפר, ועובדי הקרן הקיימת לישראל התייצבו במקום עם כלים כבדים, בכוונה להישאר
העוקץ

היום (ראשון), בשמונה וחצי בבוקר, בעוד אנשי אלעראקיב שרויים באבל על מות אחיו של השייח' סייאח אל-טורי, חדרו כוחות הבטחון לשטח הכפר והפעילו אלימות כלפי התושבים אשר ניסו להיאחז בבתיהם, תוך שהם מביסים אותם באמצעות אלות וכדורי גומי. הפרופ' גדי אלגזי, שהוזעק עם פעילים לכפר בשעות הבוקר, מדווח כי כוחות הבטחון פצעו חמישה תושבים, וכי לאחד מהם נפל מעוצמת המכות קוצב הלב.

בניגוד לשמונה הפעמים הקודמות בהם הרסו כוחות הביטחון את בתי הכפר, בשעות האחרונות מפעילה הקרן הקיימת לישראל כלים כבדים כדי למחוק את כל השרידים וההריסות שנותרו שם כעדים אלמים לחיים ולמאבק על אדמות. "זהו ט"ו בשבט להריסות", אומר אלגזי. "הקרן הקיימת שינעה את כל הכלים הכבדים שהיו ביער הטלוויזיה של אלוהים, והפעם היא מתכוונת כנראה להתנחל".

לדבריו של אלגזי, קהילת אלעראקיב מנסה להתאושש מהאלימות, והפעילים שהגיעו לאזור מבקרים את המשפחות שנותרו שוב בלא קורת גג ובלא תנאי מחייה בסיסיים. כוחות הבטחון חסמו באופן בלתי חוקי את האיזור, כדי למנוע כניסת פעילים שבאו להזדהות עם תושבי הכפר. פעילים/ות ובעלי רכבים מתבקשים/ות להגיע בדחיפות לאיזור, וליצור קשר עם תראבוט או עם מיכל רותם מפורום דו קיום – 052-6886867.

פינוי אלעראקיב, אוגוסט 2010. צילום: אקטיבסטילס

מצגת תמונות מהיום

בא/ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך 16 שנות קיומו של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים התורמים מכשרונם לאתר והקהילה שנוצרה סביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, ועל מנת להמשיך ולפתח את האתר בערבית, שעם קוראיו נמנים רבים ממדינות ערב, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם.

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.