מצב חירום באלעראקיב

עדכונים של פעילי ופעילות תראבוט-התחברות ופורום דו קיום בנגב: ההריסות נמשכות, תשעה עצורים
העוקץ

פעילי ופעילות תראבוט-התחברות מדווחים: תושבי אלעראקיב רוכזו בבית הקברות המקומי והגישה לכפר נחסמה. מהבוקר הרסו עובדי המינהל כל שריד מההריסות הקודמות של הכפר והחליקו את השטח כליל, בו בזמן החלו אנשי קק"ל בהכשרת השטח לנטיעת היער. אחרי שראו את כפרם הולך ונמחק ניסו התושבים לחזור לאדמתם, אך כוחות משטרה פינו אותם בעזרת ירי כדורי גומי או ספוג (עדיין לא ברור) והיכו כמה תושבים. בסך הכל נעצרו שמונה תשעה פעילים ופעילות. אם ביכולתכם לעזור בהפצת המידע לתקשורת או לסייע בארגון פעולות מחאה וכל דבר אחר – אנא התקשרו ל-052-6886867 או שלחו מייל ל:tarabut@gmail.com

בעמוד הפייסבוק של פורום דו קיום בנגב נכתב: "אנו קוראים להפסקת עבודותיה של קק"ל בקרקעות עליהן נתבעת בעלות לאלתר, עד למיצוי ההליך המשפטי ולקבלת הכרעה בעניינן. ערב חג ט"ו בשבט נחשפות פניהם האמיתיות של הנטיעות והיעור, המשמשים לנישולם של בני אדם מן הקרקע ולדחיקתם מן המרחב. אנו קוראים לממשלת ישראל להגיע לפתרון סוגיה זו ולאפשר לאזרחיה באשר הם חיים מכובדים ושווים בנגב. אזרחי הנגב, יהודים וערבים, זקוקים לשלום ושקט בנגב שיושגו אך ורק דרך פתרון סוגיית הקרקעות ופעולה למען שוויון אמיתי".

עקבו אחר עדכונים בפייסבוקכאן וכאן

עדכון: בשעות הקרובות יתקיים דיון בעניינם של העצורים בביהמ"ש בבאר שבע.

הריסת אלעראקיב, 17.01.11. צילום: אורן זיו / אקטיבסטילס
הריסת אלעראקיב, 17.01.11. צילום: אורן זיו / אקטיבסטילס
הריסת אלעראקיב, 17.01.11. צילום: אורן זיו / אקטיבסטילס
הריסת אלעראקיב, 17.01.11. צילום: אורן זיו / אקטיבסטילס
הריסת אלעראקיב, 17.01.11. צילום: אורן זיו / אקטיבסטילס
בא/ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך 16 שנות קיומו של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים התורמים מכשרונם לאתר והקהילה שנוצרה סביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, ועל מנת להמשיך ולפתח את האתר בערבית, שעם קוראיו נמנים רבים ממדינות ערב, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם.

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
  תגובות

   

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. רן

   הם יובאו מחר בפני שופט בבית המשפט בבאר-שבע החל מ-10:00-11:00 וייתכן שמאוחר יותר.

   למידע על מיקומנו בבית המשפט ניתן להתקשר אליי ב-050-8571392

   זהו המעצר הראשון של רבים מהם – חשוב לבוא לתמוך ולחזק!!