מצב חירום באלעראקיב

עדכונים של פעילי ופעילות תראבוט-התחברות ופורום דו קיום בנגב: ההריסות נמשכות, תשעה עצורים
העוקץ

פעילי ופעילות תראבוט-התחברות מדווחים: תושבי אלעראקיב רוכזו בבית הקברות המקומי והגישה לכפר נחסמה. מהבוקר הרסו עובדי המינהל כל שריד מההריסות הקודמות של הכפר והחליקו את השטח כליל, בו בזמן החלו אנשי קק"ל בהכשרת השטח לנטיעת היער. אחרי שראו את כפרם הולך ונמחק ניסו התושבים לחזור לאדמתם, אך כוחות משטרה פינו אותם בעזרת ירי כדורי גומי או ספוג (עדיין לא ברור) והיכו כמה תושבים. בסך הכל נעצרו שמונה תשעה פעילים ופעילות. אם ביכולתכם לעזור בהפצת המידע לתקשורת או לסייע בארגון פעולות מחאה וכל דבר אחר – אנא התקשרו ל-052-6886867 או שלחו מייל ל:tarabut@gmail.com

בעמוד הפייסבוק של פורום דו קיום בנגב נכתב: "אנו קוראים להפסקת עבודותיה של קק"ל בקרקעות עליהן נתבעת בעלות לאלתר, עד למיצוי ההליך המשפטי ולקבלת הכרעה בעניינן. ערב חג ט"ו בשבט נחשפות פניהם האמיתיות של הנטיעות והיעור, המשמשים לנישולם של בני אדם מן הקרקע ולדחיקתם מן המרחב. אנו קוראים לממשלת ישראל להגיע לפתרון סוגיה זו ולאפשר לאזרחיה באשר הם חיים מכובדים ושווים בנגב. אזרחי הנגב, יהודים וערבים, זקוקים לשלום ושקט בנגב שיושגו אך ורק דרך פתרון סוגיית הקרקעות ופעולה למען שוויון אמיתי".

עקבו אחר עדכונים בפייסבוקכאן וכאן

עדכון: בשעות הקרובות יתקיים דיון בעניינם של העצורים בביהמ"ש בבאר שבע.

הריסת אלעראקיב, 17.01.11. צילום: אורן זיו / אקטיבסטילס
הריסת אלעראקיב, 17.01.11. צילום: אורן זיו / אקטיבסטילס
הריסת אלעראקיב, 17.01.11. צילום: אורן זיו / אקטיבסטילס
הריסת אלעראקיב, 17.01.11. צילום: אורן זיו / אקטיבסטילס
הריסת אלעראקיב, 17.01.11. צילום: אורן זיו / אקטיבסטילס
בא/ה לפה הרבה?

במשך 14 השנים שחלפו מאז עלה העוקץ לאוויר, מאות כותבות וכותבים פרסמו פה טקסטים בכל נושא שבעולם, כאשר מה שמחבר ביניהם הוא מחשבה מקורית וביקורתית. נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שנים, תוך יצירת שפה ושיח, חדרו בסופו של דבר לתודעת הציבור הרחב. הקהילה שנוצרה סביב האתר מאתגרת אותנו מדי יום מחדש – כאשר אנחנו נוכחות שהחיבורים הנרקמים כאן בין תרבות לפוליטיקה, בין האקדמיה לשטח, אינם טריוויאליים בכלל.

אחד הדברים המרגשים שקרו לנו השנה הוא הקמתו של העוקץ בערבית, שעם קהל הבאים בשעריו – לצד הפלסטינים אזרחי ישראל ופלסטין – נמנים גם קוראות וקוראים ממדינות ערב השונות.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו פונים כעת לעזרתכםן, קוראינו וכותבינו. בואו לקחת חלק בפרויקט יוצא הדופן הזה, ואנא תרמו לנו. כל תרומה יכולה לעזור לנו להתקיים ולהתפתח. תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. רן

    הם יובאו מחר בפני שופט בבית המשפט בבאר-שבע החל מ-10:00-11:00 וייתכן שמאוחר יותר.

    למידע על מיקומנו בבית המשפט ניתן להתקשר אליי ב-050-8571392

    זהו המעצר הראשון של רבים מהם – חשוב לבוא לתמוך ולחזק!!