ליברלים גדולים

בית המשפט העליון ועיתון הארץ לוקחים בקלות דברים כמו הטרדה מינית או חיסולים
רועי מאור

הפרשן הצבאי של הארץ, עמוס הראל, כותב על המסקנות מביטול מינויו של יואב גלנט לרמטכ"ל (הדגשות שלי):

נתניהו וברק מדגישים שתתחייב נבירה מדוקדקת בעברם של המועמדים [לרמטכ"לות]: אולי העתיקו בבחינה בתיכון, אולי שרטו מכונית שכנה בחניון ולא דיווחו, אולי נגעו באיזו סמלת.

ליתר ביטחון, אכן כדאי לכם לבדוק הכל, נאמר לברק שלשום. גם את עניין הסמלת.

ההשלכות של האמירה הזאת מזעזעות: ההשוואה בין הטרדה או תקיפה מינית בידי קצין בכיר לשריטה של מכונית או רמאות בבחינה היא פשוט סקסיסטית להחריד, על סף סוציופאטית.

חדשות שהגיעו במקביל בישרו כי בית המשפט העליון אישר את מינויו של יאיר נוה כממלא מקום הרמטכ"ל, על אף עדויות שחשפו כי הוא הורה לחסל פלסטינים בגדה – בניגוד לפסיקתו של אותו בית משפט. השופטים קבעו כי אין בעיה עם המינוי, כיוון שהיועץ המשפטי לממשלה והפרקליט הצבאי החליטו שלא לפתוח בחקירה פלילית בעניין החיסולים. כנראה שהיעדרה של אירוניה עצמית גרמו לשופטים לנזוף בנוה על אמירתו "עזוב אותי מהנחיות בג"ץ, אני לא יודע מתי יצאו הנחיות בג"ץ ומתי לא". השופטים המכובדים היו ממש בשוק מכך שהגנרל לא מכבד את בית המשפט הגבוה לצדק, שלא אוכף את פסיקותיו שלו עצמו.

ביום אחד, העיתון הליברלי ביותר בישראל המעיט בחומרתה של תקיפה מינית, והמוסד הליברלי ביותר בישראל פסק שרק לשופטיו יש זכות לעשות מעצמם צחוק כשמדובר בשאלות של חיים ומוות.

הפוסט פורסם באנגלית במגזין המקוון 972+

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. דרור בל"ד

  עמוס הראל הוא אחד מהבולטים שבשופרות השלטון. למעשה הוא משמש כדובר הצבא הציוני בפועל. אין להתפלא כי אדם כזה מבטל את ערך ההטרדה המינית. גם בית המשפט הציוני הלא לגיטימי מאשר פשעי מלחמה ממש כשם שתורם את חלקו – באמצעות עיסקאות טיעון מפוקפקות או אפילו אי הגשת כתבי אישום בטענות משפטיות מפוקפקות לא פחות – לזילות חומרת התקיפות המיניות.

  אל תשכחו מי אמר את זה קודם.

 2. סמולן

  הטענה כי יאיר נוה ביצע פשעים נגד האנושות, כלומר פשעי מלחמה, כלומר הורה על חיסולו של זיאד מלאישה בניגוד לפסיקת בג"ץ בעניין, היא לא מדויקת. זו לא עובדה אלא פרשנות.

  זו פרשנות שמקובלת מאד בחוגי השמאל האוטומטי, זה שנגמל לאיטו מהאנטי ציונות של הניינטיז וראשית העשור הקודם. אבל היא לא זכתה, בשום מצב וצורה, לגושפנקה משפטית.

  לכן, התיזה הזו היא לא יותר מאשר השערה אודות מצב משפטי (השערה בעייתית מאד, לדעתי). הצגתה כעובדה היא הטעיה. ההצגה הזו, שנמצאת בטקסט מימין, תשאר הטעיה גם אם מתישהו בעתיד יוכח שאכן ההשערה אודות הפשעים של נוה נגד האנושות היא אכן גרסה שמקובלת על בג"ץ בפרשת זיאד מלאישה.

 3. נעיין

  אומר סמולן: הטענה כי יאיר נוה ביצע פשעים נגד האנושות, כלומר פשעי מלחמה, כלומר הורה על חיסולו של זיאד מלאישה בניגוד לפסיקת בג"ץ בעניין, היא לא מדויקת. זו לא עובדה אלא פרשנות

  ואני אומרת: הפרשנות הזו, כי יאיר נוה ביצע פשעים נגד האנושות, כלומר פשעי מלחמה, כלומר הורה על חיסולו של זיאד מלאישה בניגוד לפסיקת בג"ץ בעניין, אינה מופיעה כך כלל בטקסט של רועי מאור.

  זו פרקטיקה שמקובלת מאוד בחוגי הימין האוטומטי, זה שנגמל משרידי האנושיות שלו כבר בשלהי האייטיז: לייחס ליריב אמירה שלא נאמר כלל, וגם על תוכנה לא מתווכחים עובדתית, אלא רק על למה הוא נאמר, ואיך הוא נאמר, ומה הם נימוסי השולחן של האומר/ת

  המאמר מצוין, לא מתלהם, וצנוע. הוא מראה איך האפשרות שנווה פעל לחיסול אדם בניגוד להנחיית בגצ, כמו גם הטרדה מינית, זוכים למעמד מזלזל בעתיון ליברלי בעיני עצמו. אז מי צריך את "סמולן"….