לא רוצים לדעת 2#

כך מידרדרת ישראל יום אחר יום – לקט חודשי
סולידריות שייח ג'ראח
בא/ה לפה הרבה?

במשך 14 השנים שחלפו מאז עלה העוקץ לאוויר, מאות כותבות וכותבים פרסמו פה טקסטים בכל נושא שבעולם, כאשר מה שמחבר ביניהם הוא מחשבה מקורית וביקורתית. נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שנים, תוך יצירת שפה ושיח, חדרו בסופו של דבר לתודעת הציבור הרחב. הקהילה שנוצרה סביב האתר מאתגרת אותנו מדי יום מחדש – כאשר אנחנו נוכחות שהחיבורים הנרקמים כאן בין תרבות לפוליטיקה, בין האקדמיה לשטח, אינם טריוויאליים בכלל.

אחד הדברים המרגשים שקרו לנו השנה הוא הקמתו של העוקץ בערבית, שעם קהל הבאים בשעריו – לצד הפלסטינים אזרחי ישראל ופלסטין – נמנים גם קוראות וקוראים ממדינות ערב השונות.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו פונים כעת לעזרתכםן, קוראינו וכותבינו. בואו לקחת חלק בפרויקט יוצא הדופן הזה, ואנא תרמו לנו. כל תרומה יכולה לעזור לנו להתקיים ולהתפתח. תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. איתי

  לא סביר שפעילי שיח' ג'ראח שכחו שכן זה רץ גם ברשת שלהם.

 2. ענבל

  מי לא רוצה לדעת מה מרגישים אנשים מדרום תל אביב שמאוימים על ידי מהגרי עבודה אפריקאים מוסלמים?
  מי לא רוצה לדעת איך מרגישים חיילים, הבנים שלנו, שבהפגנות של ימי שישי יורקים עליהם, מיידים אבנים, דוחפים ומשתמשים באלימות כלפיהם?

  מי לא רוצה לדעת איך מרגישים אנשים שעבורים היא המדינה היחידה בעולם שבה הם יכולים להיות אוטנטים, יהודים ששולטים בגורלם ורוצים שכך ימשיך להיות, אחרי 2000 שנות גלות?
  מי לא לא רוצה לדעת שגם לרוב יש זכויות ולא רק למיעוט?
  מי לא רוצה לדעת שלפעמים אדם או קבוצה, צריכים לעשות חשבון נפש, ביקורת עצמית , לבדוק איפה הם מספרים לעצמם סיפורים , במקום להיצמד לעובדות?

  לכולנו יש הרבה עבודה לפנינו. טוב להיות עם יד על הדופק, אבל לא צריך להכנס לפאניקה עם סיסמאות נדושות ולהפחיד את עצמינו בכח.